"Koniec Świata - 2012 rok"

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez KoweK w 05 Mar 2009, 16:15

Powiem tak.
Raz na kilka tysięcy lat planety są w takim ułożeniu, że Słońce ma inną aktywność. A co to spowoduje? Odwrócenie biegunów ziemi przez co ziemia zacznie się obracać w odwrotną stronę, a to spowoduje kataklizmy naturalne, ale co najgorsze- klęskę techniczną. Żadne urządzenie elektryczne nie będzie działało przez zmienione pole magnetyczne.
Ważnym elementem tego jest również Orion... który jest teraz w niemalże takim samym położeniu jak podczas klęski Atlantydy. Btw. oni też to przewidzieli, niby.
I Crisu dobrze powiedział- to nie ma być koniec świata, tylko koniec naszej cywilizacji. Po prostu. Koniec świata będzie, jak słońce wybuchnie :P

Jak zacząłem się tym interesować to pamiętam mówiłem "Łe, jeszcze 9 lat". Wydaje się, że to było tak niedawno... A teraz zostały niecałe 4 lata...

Ppor. Wasiłow, jestem na tym forum od kilku lat, i nie przeszedłem S.T.A.L.K.E.R.'a ;) Clear Sky owszem, ale chyba tylko z litości bo obydwa te tytuły Stalkerowskie są przeciętne i nie spełniały moich oczekiwań.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Dimitri w 05 Mar 2009, 17:46

a słyszał ktoś z Was o teorii Nibiru? ;)
Dimitri
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Gru 2008, 13:10
Ostatnio był: 18 Mar 2009, 00:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 0

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez KoweK w 05 Mar 2009, 18:16

Dimitri napisał(a):a słyszał ktoś z Was o teorii Nibiru? ;)

Daj spokój... Gdyby coś leciało, to już byłoby widać...
I napiszę, jak pewien koleś na forum kulturystów:
Dajcie mi nr gg do prezydenta Nibiru, to napiszę mu, aby przyleciał rok później bo Euro u nas nie będzie

Image
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez von Carstein w 05 Mar 2009, 18:50

Hymmmmmmmmmm................. Przemyślmy trochę twoje słowa xKoweKx'ie (chyba tak się to odmienia).
Co prawda nie znam teorii Nibiru, ale z twoich słów wynika, że to coś w stylu asteroidy.
Przyjmijmy, że Majowie mieli poniekąd rację i wiedzieli kiedy prawdopodobnie nastąpi koniec. Lecz pomylili się o kilka(naście) lat. Idąc dalej tym tropem - faktycznie w kierunku planety Ziemi zmierza sporej wielkośći asteroida.
A teraz załóżmy tak. Zostaje ona zauważona, a wieść o tym dociera to pana siedzącego wygodnie w fotelu (przywódcy jakiegoś ziemskiego mocarstwa). I co byś wtedy zrobił. Powiedziałbyś ludzkości co się dzieje, czy też pozwolił im żyć w błogiej nieświadomośći jak najdłużej. Czy chciałbyś, żeby na globie zapanował chaos i anarchia. Ludzie nie przychodzą do pracy, nie kończą modów do Stalkera, a świry zakładają wszelakiej maści kulty/ podają się za fałszywych proroków i zaczynają rozrabiać. Nie zależałoby ci na spokoju, aby móc obmyślać ewentualny plan ratunku?

A co do Stalkera - to naprawdę dobra gra. I mimo wszystko powinieneś dać mu szanse.
No i jeszcze na koniec teoria odwróconych biegunów - znaczy mogę sobie odpuścić kupno nowego komputera :?:
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez KoweK w 05 Mar 2009, 19:03

Ppor. Wasiłow napisał(a):Hymmmmmmmmmm................. Przemyślmy trochę twoje słowa xKoweKx'ie (chyba tak się to odmienia).

Kowku, Kowka, Kowkowi etc. "Iksy" są dla estetyki :P
Ppor. Wasiłow napisał(a):No i jeszcze na koniec teoria odwróconych biegunów - znaczy mogę sobie odpuścić kupno nowego komputera :?:

Na to wygląda :D Wszystko przez zmianę pola magnetycznego, nie potrafię tego dokładnie zdefiniować, bo to full pisania, musiałbym przepisać strony z książki ;]

P.S. Dawałem dla SOC'a nie raz szansę, dla mnie ta gra nie ma tego czegoś, co by przykuło uwagę na dłużej. Prawie przeszedłem grę z modem OL, ale przez bugi wyrzuciłem z dysku.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez cmlPL w 05 Mar 2009, 19:37

Data 2012 roku nie jest tylko związana ze starymi kalnedarzami, które isę kończą w tamtym roku, widziałem pare ciekawych wydarzeń, które mają się zakończyć lub zacząć w 2012 roku. Euro 2012, nie ma z tym nic wspólnego - tarcza antyrakietowa miała być skończona do 2012, do 2012 Iran ma skończyć z rozwojem systemów jądrowych, do 2012 ma zostać wprowadzony Kodex Alimentarius(co do tego nie jestem pewien daty) - możliwe, że rzady chcą wykorzystać to zdarzenie, na które czekamy do jakichś innych celów - Obozy FEMA.
http://www.youtube.com/watch?v=0P-hvPJPTi4
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Dimitri w 05 Mar 2009, 23:45

xKoweKx napisał(a):
Dimitri napisał(a):a słyszał ktoś z Was o teorii Nibiru? ;)

Daj spokój... Gdyby coś leciało, to już byłoby widać...


Zapomniałeś że wg tej teorii, planeta Nibiru zwana też X (co jest podobno potwierdzone naukowo) porusza się ze zmienna prędkością. Ale przepraszam, widzę że jesteś znawcą jeżeli chodzi o temat zagłady Ziemi, przepowiedni oraz zjawisk zagrażających nam z kosmosu.

Dla tych co pierwszy raz słyszą o tej teorii proponuję wpisać w YouTube "Nibiru" w wyszukiwarce. Oczywiście wyskoczy Wam mnóstwo bezsensownego gadania i kupę śmieci. jednak pośród śmieci znajdzie się kilka pozycji które są nawet racjonalne... a co ważniejsze - ciekawe do zapoznania się z tym tematem ;)
Dimitri
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Gru 2008, 13:10
Ostatnio był: 18 Mar 2009, 00:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 0

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Ropasiak w 05 Mar 2009, 23:51

Według mnie, koniec w 2012 roku raczej nie będzie, chociaż (według mnie) wszystko staje się gorsze. Z tego co nałuchałem się na wakacjach to w latach 1980-2000 to były czasy. A jeżeli chodzi o Nibiru, ekhm... czy zdażały się przypadki by coś leciało w kosmosie ze zmienną predkością? Nawet jak będzie tak szybko podróżować , że ma niby zdążyć na rok 2012 to się nie uda. Po pierwsze musiała by lecieć z niesamowitą wręcz nie osiągalna szybkością (skoro jej jeszcze nie widać). Po 2: Nawet jakby udało by się jej taką prędkość osiągnąć to i tak by się rozwaliła po drodzę. Z taką masą i z taką prędkością nie mogła by manewrować na pewno. Uderzy by w jakąś większą od niej planetę i co? I po Nibiru...
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Dimitri w 06 Mar 2009, 01:16

Z tego co czytałem w sieci Nibiru ma masę Jowisza :] oraz to że naukowcy odkryli tę planetę w naszym układzie słonecznym i nazwali ją planetą X - parę miesięcy temu był program na ten temat na BBC News.
Ale nie jestem znawca tematu, wrzuciłem to jako odskocznie od kalendarza Majów i Nostradamusa ;)
Dimitri
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Gru 2008, 13:10
Ostatnio był: 18 Mar 2009, 00:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 0

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Przemek77 w 16 Mar 2009, 12:25

Myślę, że bardziej prawdopodobne jest to, że sami się wykończymy wzajemnie ginąc za ropę czy węgiel. Powiem, że realne scenariusze przyszłych losów Ziemi są o wiele bardziej przygnębiające niż jakieś hokusy-pokusy w stylu nibiru, zielone ludaski "my przybywać w pokój. chciec mówić z wasz szef", zaćpany Nostradamus, wszystkowiedzący Majowie (podobno majowie znali nawet treść ksiązek, które jeszcze nie zostały napisane) czy "ziemia-zacznie-się-obracać-w-drugą-stronę-a-zmarli-wyjdą-z-grobów-amen".

Powoli zacznie nam dokuczać przeludnienie, stopniowe wyczerpywanie się zasobów, kryzysy finansowe (nie wierzę, że na tym jednym się zakończy), nieuniknione wojny lokalne i globalne, spadek wartości waluty - być może nową "walutą" będzie żywność czy coś w tym stylu, pogłębianie podziałów między ludźmi, nowe ruchy religijne...
I ja bym sie tego obawiał, a nie bzdetów rodem z "Tiny" czy "Pani Domu"....
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Sleszu w 30 Mar 2009, 23:48

Tylko rzucę swoje trzy grosze...z tym 2012 to motyw taki jest, że 2012 według prawidłowych obliczeń już był...(w 2005 albo 2006 :P:P).
I tak poważnie, wszystkie te czary mary w stylu sił działających podczas ustawiania się planet, wymiarów, przemagnesowań, i t d . - pewnie jest w tym jakaś prawda, może w 20012 popsuje się mleko, a papież będzie miał migrenę.
Lepiej zajmijmy się problemami dnia dzisiejszego, jak napisał Przemek77. Ale sprawa z naszym gatunkiem jest prosta- nie jedno przetrwał. A co do ataku innej cywilizacji, bardzo się zirytuję, jeżeli nagle mi na chatę wparuje zielony klient z VI wymiaru.(mam na taką okazję sztachetę pod łóżkiem) Ogólnie, to widzę to tak - ludziom się kur** po prostu nudzi i w dupach poprzewracało od "dobrobytu".
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez KoweK w 31 Mar 2009, 00:44

Sleszu napisał(a):Tylko rzucę swoje trzy grosze...z tym 2012 to motyw taki jest, że 2012 według prawidłowych obliczeń już był...(w 2005 albo 2006 :P:P).

Możesz mi powiedzieć, która to cywilizacja przepowiedziała? Nie uwierzę na słowo, poproszę o jakiś WIARYGODNY link.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości