Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Juraszka w 26 Lip 2013, 00:22

Ja czytam w szeroki sposób jak chodzi o gatunki, ale jeśli mam wyróżnić to:

Andrzej Pilipiuk i seria z Jakubem Wędrowyczem.
Seria opowiada o polskim egzorcyście i jego wiernym przyjacielu. Oboje są w podeszłym wieku, piją ile się da, tylko by wszystkim krzywdę robili a od kobiet nie stronią. Oczywiście wszystko to fajnie umieszczone w barwnej rzeczywistości alternatywnej.

Roberta T. Kiyosaki a w szczególności "Bogaty Ojciec Biedny Ojciec" i "Kwadrant przepływu pieniędzy".
Książki te raczej nie należą do lekkich i nie wszystkim mogą się spodobać bo autor wprost opisuje to co się dzieje - czyli jak jesteśmy okradani przez rząd, o wyścigu szczurów, o tym, że pracując na etacie spełniamy marzenia szefa a nie swoje - że etat to najszybszy i najłatwiejszy sposób na zarabianie pieniędzy, czym tak na prawdę jest kryzys itd.

Isuna Hasekura "Spice & Wolf" - powieść opowiadająca o losach wędrownego kupca Lawrenca Crafta oraz bogini urodzaju Horo - wilczycy w ludzkiej postaci.
Brak tłumaczenia na język polski! Jedynie angielski - a i tak nie wszystkie tomy jeszcze przetłumaczono.
Warto dodać, że są dwa sezony Anime z polskimi napisami i teraz jest tłumaczona manga na polski - w tej chwili są dwa pierwsze tomy :)

Z komiksów to w mojej czołówce znajduje się Thorgal... co jak co ale jest jest coś :E Ciężko to opisać słowami, dlatego polecam każdemu. Stare opowiadania są już ciężkie do zdobycia, ale warto poszukać :)
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave

Za ten post Juraszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Kałach w 26 Lip 2013, 10:15

Ja obecnie kończę czytać "Gwiazdozbiór Psa" Petera Hellera. Świetna książka bardzo przyjemnie się czyta, obowiązkowa pozycja dla fanów postapokalipsy, polecam każdemu :)
Wkrótce biorę się za "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich
Image
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 11 Kwi 2024, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: Co czytacie?

Postprzez Adam w 27 Lip 2013, 22:23

No, po przebrnięciu przez Metro 2033, zabrałem się za Metro 2034. Początkowe opisy spodobały mi się, choć słyszałem, że ta część nie dorasta do pięt swojej wielkiej poprzedniczce. Na razie niewiele mogę napisać, poza tym, że Homer, potencjalnie główny bohater, ukazuje ciekawy typ człowieka. Z wieloma rzeczami miałem do czynienia w metrze, ale jego wspomnienia, jak był maszynistą przypadły mi do gustu :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Co czytacie?

Postprzez KratoS w 28 Lip 2013, 14:52

Lubię czytać. Właśnie najbardziej fantasy, co chyba nie jest tu czymś specjalnym... ^.^
Zaczęło się od 'Władcy pierścieni' i nadal chętnie do tego wracam. Eragon, Trylogia Czarnego Maga i Era Pięciorga (Trudi Canavan), Trylogia nocnego Anioła (Brent Weeks) i ostatnio dorwałam Assassin's: Creed.

Coś polskiego?:

Kossakowska: 'Siewca wiatru', Sapkowski: Saga o Wiedźminie, Kańtoch: 'Zabawki Diabła'. Zmierzchem się znudziłem, co prawda, ale czasem lubię przeczytać coś w tym stylu np. 'Miasto kości'.
Awatar użytkownika
KratoS
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 12 Sty 2013, 21:54
Ostatnio był: 20 Sie 2013, 20:39
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 1

Re: Co czytacie?

Postprzez Gizbarus w 28 Lip 2013, 15:23

Trylogia Nocnego Anioła jest strasznie dziecinna, jak i sam główny bohater, ale lekko się ją czyta i bądź co bądź potrafi wciągnąć. Przeczytałem jakiś czas temu i nie żałuję.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Co czytacie?

Postprzez Provski w 28 Lip 2013, 20:25

Po przeczytaniu książki "Do Światła" z projektu "Uniwersum Metro 2033" aktualnie czytam drugą część, czyli "W Mrok". Na biurku w kolejce do czytania leży jeszcze "Korzenie Niebios" Tullio Avoledo, "Tajemna Krucjata" Oliver Bowden i "Czas Zmierzchu" Dmitry Glukhovski :D .
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Co czytacie?

Postprzez Woland w 04 Sie 2013, 22:54

Ostatnio przeczytałem "Bohater w wieży" Hansa Hellmuta Kirsta. Świetna książka, niezwykle wciąga, wspaniały klimat.
Naprawdę warto, choć ktoś kto szuka drugiej "Fabryki oficerów" zawiedzie się. Ale ktoś kto szuka trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej strony powieść będzie zadowolony.
Tym bardziej książka interesująca przez wzgląd na szereg niedopowiedzeń. Wielu wydarzeń dowiedzieć się można dopiero z kontekstu dialogu, czy z "wspomnień" bohaterów (na koniec każdego rozdziału są "wspomnienia" bohaterów po latach odnośnie tamtych wydarzeń). Wiele rzeczy zostaje jednak bez odpowiedzi.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Co czytacie?

Postprzez DarthAvalon w 04 Sie 2013, 23:42

Ja sobie ostatnio przeczytałem "Mein Kampf". Książka dziwna, bez wartości merytorycznej, ale posiada dużą wartość historyczną. Jeśli ktoś jest ciekaw, jak pracował mózg Fuehrera, to serdecznie polecam.

PS. Ten tekst nie ma na celu propagowania ideologii nazizmu. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
DarthAvalon
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Lut 2013, 22:56
Ostatnio był: 31 Maj 2024, 18:51
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 36

Re: Co czytacie?

Postprzez Wunderwaffe w 05 Sie 2013, 12:48

Avalon, a skąd wziąć "Mein Kampf"? Nigdy nie widziałem tej książki ani w księgarni, ani w bibliotece.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Co czytacie?

Postprzez margarita w 05 Sie 2013, 12:50

W sobotę skończyłam "Grę Endera" (lepiej późno niż wcale). Książka mnie strasznie wciągnęła i bardzo mi się podobała, a ty, Gizbarus, dobrze wiesz, mam rację, mimo że mówisz, że nie :D - przeczytałam ją w sumie w 2 dni - i poluję już na dalsze części. Zapewne będę musiała je zamówić przez internet, bo w bibliotece mamy tylko właśnie "Grę..." i "Endera na wygnaniu" wypożyczonego do nie wiadomo kiedy.
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.

Za ten post margarita otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Co czytacie?

Postprzez Tajemniczy w 05 Sie 2013, 12:52

Wunderwaffe napisał(a):Avalon, a skąd wziąć "Mein Kampf"? Nigdy nie widziałem tej książki ani w księgarni, ani w bibliotece.

Nie chcę tu siać nieprawdy, ale coś mi się wydaje że w Polsce nie da się dostać tej lektury.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co czytacie?

Postprzez SnapVGuard w 05 Sie 2013, 12:52

Ja już przeczytałem "Metro 2033" i "Metro 2034", a także trzy części uniwersum metro.
Z niecierpliwością czekam na "Metro 2035", które ma wyjść pod koniec tego roku.
Bardzo polecam książkę, można się wciągnąć :)
Awatar użytkownika
SnapVGuard
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 29 Mar 2013, 12:51
Ostatnio był: 04 Lut 2014, 13:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości