Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Odp: Co czytacie?

Postprzez utak3r w 16 Lip 2013, 22:37

Wczoraj skończyłem przypominać sobie "Fantastyczny Lem", czyli top-15 opowiadań Lema. Dziś leci już "Transakcja Rhinemanna" Ludluma.

Co do Kinga... polecam "Bastion". Przeraża nieco objętością, ale połyka się to w kilka dni.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 17 Lip 2013, 09:31

Oj tak, czyta się to wspaniale.
Można potem dla funu obejrzeć mini serial oparty na książce, dno i kilo mułu.

Ja zaczynam "Lonniedyn" Chiny Mieville, wiele osób mi polecało, ale jak narazie zachwytu nie ma, książka wydaje mi8 się raczej dla dzieci :/
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Wave w 17 Lip 2013, 09:34

Koło niedzieli ukończyłem "Ołowiany Świt" i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Takiej książki w uniwersum Stalkera oczekiwałem. Teraz zajmuję się "World War Z" Brooksa i wciągnęła mnie niesamowicie. Jestem już gdzieś w 3/4 książki i w pewnym sensie urzekł mnie sposób przedstawienia treści, czyli relacje osób, które przetrwały wojnę. Najlepsze jest to, że relacje są przedstawione z perspektywy wielu osób. Jest lekarz, który pierwszy zetknął się z zarazą, żołnierz słynnej (w książce) bitwy pod Yonkers, upośledzona psychicznie dziewczyna, która zatrzymała się na rozwoju kilkulatka, którym była w czasie inwazji zombie na kościół i wielu innych. Na prawdę polecam tę książkę, jeśli poszukujecie nowego i ciekawego spojrzenia na żywe trupy.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Co czytacie?

Postprzez Szczur w 17 Lip 2013, 11:10

Niedawno skończyłem pierwszą część (Czarny Pryzmat), teraz jestem już w połowie drugiej (Oślepiający Nóż). Niesamowicie wciągające; intrygi, podstępy, kłamstwa, polityka, wojna, miłość i odrobina magii... Razem mają już ok. 1700 stron, a jeszcze dwa tomy są w produkcji! :E

Jak skończę, to biorę się za książki Wiktora Suworowa, na początek Akwarium i Specnaz:
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Co czytacie?

Postprzez Cfaniak216 w 19 Lip 2013, 03:13

ostatnio przeczytałem ołowiany świt i jestem rozczarowany bo ta książka jest zdecydowanie za krótka .;) mam nadzieję że następne książki w drodze
Toshiba Satellite l30-10w (Wymienione wszystko co sie dało)
Procesor Intel(R) Core(TM)2 CPU T5200 @ 1.60GHz
Pamięć (RAM) Kingston (2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Grafika ATI RADEON XPRESS 200M Series Podkęcona z 250MHz na 500MHz
Dysk Segate Momentus 7200.4 320gb Bufor 16mb
Słuchawki Sony MDR-V55
Myszka Logitech M525 Windows 7 Ultimate 32bit
Awatar użytkownika
Cfaniak216
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 07 Lip 2012, 14:24
Ostatnio był: 10 Lut 2020, 22:06
Miejscowość: ZATON
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 2

Re: Co czytacie?

Postprzez KratoS w 19 Lip 2013, 08:49

Lubie dobry horror, najbardziej dziejący się w średniowieczu... np. "czarny zamek" oprócz tego lubię młodzieżowe książki, w szczególności Jerzego Szczygła: " Tarnina " " Ziemia Bez Słońca" "Nigdy Cie nie opuszczę " "Nie jesteś inny " " Jak trudno kochać" ..właśnie czytam pierwsza książkę fantasy w życiu..i również mnie zaciekawił jej tytuł: "Smoczy Tron"
Awatar użytkownika
KratoS
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 12 Sty 2013, 21:54
Ostatnio był: 20 Sie 2013, 20:39
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 1

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 19 Lip 2013, 09:32

Kto dzisiaj jeszcze czyta Szczygła? Niesamowite, że o nim wspomniałeś.
Ja też czytałam wszystkie te książki i uważam, że to wspaniała literatura dla młodzieży.

Z tamtych czasów było tylu wspaniałych dziś zapomnianych pisarzy: Minkowski, Bahdaj, Niziurski, Nienacki, Ożogowska, Siesicka, Zającówna. Świetne, mądre książki, a nie taka sieczka jak dziś, "Zmierzchy" i inne debilizmy o księżniczkach.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Juraszka.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Gizbarus w 19 Lip 2013, 09:42

Do tej listy dodałbym jeszcze Szklarskiego i jego 'przygody Tomka Sawyera'. Zaczytywałem się tym za dziecka jak szalony... Fajna sprawa.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Co czytacie?

Postprzez wargathrond w 22 Lip 2013, 11:23

Po przeczytaniu wszystkich dostępnych w tym kraju książek Antoine'a de Saint-Exupéry, wziąłem się za książkę "Gra w Klasy" Julio Cortazara, którą dostałem w liceum na koniec szkoły średniej. Książkę, którą można czytać na dwa sposoby: rozdział po rozdziale albo przeskakując z jednego do innego - pomijając przy tym kolejność. Na początku książki jest tabela, która ukazuje kolejność czytania pomieszanych rozdziałów w przypadku pogubienia się. Jest to książka, którą dobrze jest przeczytać dwa razy.
Awatar użytkownika
wargathrond
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 25 Sie 2012, 15:15
Ostatnio był: 11 Mar 2018, 09:20
Miejscowość: Mrągowo
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Co czytacie?

Postprzez T-man w 25 Lip 2013, 19:59

Ostatnio przeczytałem "Anioły i demony" Browna i przyznam że jestem trochę rozczarowany tym, iż książka jest dość podobna do "kodu da Vinci" tegoż autora. Albo raczej "Kod..." jest podobny do "Aniołów..." bo to one ukazały się wcześniej :E
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Co czytacie?

Postprzez Universal w 25 Lip 2013, 21:37

W Internecie znalazłem "Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza", ale wcześniej wydano to w formie dość krótkiej (120-130 stron) książki-wywiadu. Formatowanie tekstu trochę przypominało opowiadania lokalnej społeczności grafomańskiej ( :E ), bo brakowało enterów, a myślniki też były dziwnie poustawiane, przez co trochę się pomęczyłem.

Sama treść - na plus. Autor znalazł rzekomego zabójcę Piotra i Alicji Jaroszewiczów. I ten człowiek opowiada w - jak wspomniałem - wywiadzie: kto mu to zlecił, dlaczego to zrobił, jak to przebiegało, co mu groziło, i jak się skończyło. Cały tekst to pojazd po komunistach z Jaruzelskim na czele. Jest sporo niewiarygodnych "faktów", jak na przykład teoria o tym, że Jaruzelski to "matrioszka", czyli - jeśli dobrze zrozumiałem - obecna osoba pod tym nazwiskiem to nie Wojciech Jaruzelski urodzony w 1923 roku, tylko jego sobowtór, całkowicie podporządkowany tajemniczym mocodawcom.

Bajka/przyczynek do teorii spiskowych/demaskatorskie dzieło - ja nie wiem jak to zakwalifikować.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Co czytacie?

Postprzez KOSHI w 25 Lip 2013, 21:57

wargathrond napisał(a):Po przeczytaniu wszystkich dostępnych w tym kraju książek Antoine'a de Saint-Exupéry, wziąłem się za książkę "Gra w Klasy" Julio Cortazara, którą dostałem w liceum na koniec szkoły średniej. Książkę, którą można czytać na dwa sposoby. (...) Jest to książka, którą dobrze jest przeczytać dwa razy.


Wybacz, ale ja odpuściłem oba :E . Podchodziłem parę razy, oba sposoby próbowałem. Raz nawet zacząłem czytać kompletnie nie po koleji i też nie poczułem miłości do tej pozycji. Niestety oprócz dobrych fragmentów, są też i takie, co brzmią jak pseudointelektualny bełkot. Ogólnie książka ma potencjał, kiedyś nawet była biblią młodzieży za komuny i było modne ją nosić w torbie niby tak wysuniętą przypadkowo jako symbol, że człowiek zna się na literaturze. Nie będę jej oceniał, bo chłam to to nie jest, a całości nie przeczytałem, tylko urywki, ale mi nie podeszła. Za dużo formy, treści mało, ciężko się to czyta, zwłaszcza z tymi wstawkami Moreliego. Mówiąc potocznie: mi dupy nie urwała.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości