Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 07 Wrz 2014, 11:48

Koshi - Noteckie z browaru Czarnków na pierwszym miejscu, deklasując resztę oponentów w przedbiegach. I tu gust nie ma nic do rzeczy, tylko jakość - nawet, jeśli ktoś nie lubi, to szanować musi.

A z kolei z "oranżadek" (jak to jeden taki gryzmoł je nazywa :caleb: ) mogę polecić różne Fortuny, co już nie raz raczyłem podkreślać. Relatywnie dobre w kategorii cena/jakość są także Starovary czy Miłosławy.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 07 Wrz 2014, 13:00

To co wymienił Gizbarus - Fortuny, Miłosławie, ponadto Kormoran, Amber; podobno Browar na Jurze dobre piwo ma. Ciechany i Bojany całkiem spoko są.

Jakbym miał wskazywać ulubione, to Fortuna Czarna, Paulaner (Hefe-Weißbier Naturtrüb, tylko ten piłem), Pszeniczniak, Orkiszowe, "Piwo na miodzie gryczanym". Często eksperymentuję, co doprowadziło mój budżet na skraj zapaści.

Tak naprawdę jakiekolwiek piwo z małego browaru jest niezłe w porównaniu z koncerniakami. Zresztą jak guru piwnego ochlejstwa, imć Tomasz Kopyra rzecze, to po prostu kwestia stylów piwnych. Koncerniaki to "lager amerykański", czy coś takiego - ma po prostu trafiać w masowe gusta, dzięki temu można bez zmiany produktu na linii jechać całe hektolitry jednego szajsu. Spróbuj innych piw. Żywiec, chociaż koncern (i to niepolski :caleb:), puścił dobre Marcowe i Bocka. Białego nie bierz, to kolendrowe gówno. W Biedrze jest dobry Kasztelan Chmielowe, aż mnie zaskoczyło. I uważaj na wszystkie IPA, bo to gorzkie cholerstwo i nie dla każdego.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wayathin w 07 Wrz 2014, 13:16

Pany a możecie polecić piwo korzenne? Przywiozłam je kiedyś z Gdańska z Jarmarku i od tej pory na żadne takie nie trafiłam.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez lehoslav w 07 Wrz 2014, 21:45

Noteckie kiedyś było niesamowicie genialne. Po zmianie browaru jest niestety tylko bardzo dobre.
Jak dla mnie najlepsze jest obecnie piwo z Browaru Witnica (z mojego miasta): głównie Lubusz, a z nowszych rodzajów Lubniewickie.
Jak się teraz napiję jakichś przemysłowych szczyn, to od razu dostaję zgagi.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 07 Wrz 2014, 22:06

Piłem parę piw z Witnicy, żadne mnie nie zachwyciło. Jagodowe mi zapadło w pamięć, bo oczekiwania miałem duże, a to zwykłe piwo z dolanym koncentratem z jagód.

Jazda po koncerniakach spora, ale muszę przyznać, że wczoraj piłem Perłę eksportową oraz chmielową i były całkiem ok. Cudów się rzecz jasna nie spodziewałem. Poza tym - Tyskie klasyczne i Żywiec.

W zasadzie rok temu piłem hektolitrami Broka, co nikt inny tego nie chciał pić, twierdząc, że ohydne. Mam szeroki gust widać do tego trunku :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 07 Wrz 2014, 22:09

Wystarczy rzec, że lubisz pszeniczniaki, gdzie dla mnie smakują jak wywar z ziemi ogródkowej wymieszanej z czerwiami pustynnymi :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 13 Wrz 2014, 09:43

Dzięki za rady. Ostatecznie skończyło się na Książęcym Złotym Pszenicznym, czy jakoś tak się to zwało. Całkiem niezłe, dość lekkie i inne niż koncerniaki, choć nieco kwaskowe w ogólnym rozrachunku. Był też Bojan Toporek. :facepalm: Nie cierpię piw podpierdalających ziołami stąd Carlsberga nawet nie tykam i innych ziołopiwnych wynalazków. Bojan przebił wszystko. Carslberg przy nim chowa się. Po dwóch łykach użyźnił trawę w ogródku taki pyszny był...
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 13 Wrz 2014, 10:51

Ostatnio (pomijając nieszczęsnego leszka), szukałem piwa z wyraźną goryczką, ale do picia - coś podobnego do Jurajskiego Bursztynowego. Polka Pils (faworyt), Mirosław Pils i Marcowe, Amber Chmielowy, Jurajskie Pils... Niby pilsy, ale z goryczką coś słabo.

Coś polecicie w tej okolicy? Za masakryczne IBU będę bił.

I zaskoczyła mnie Tatra Niepasteryzowana - da się to wypić!
A najgorszym piwem jakie piłem w życiu był "stadionowy",trzy-procentowy Carlsberg na koncercie. Ciarki mnie przechodzą na samo wspomnienie, które przywołał zimny Leszek. :/
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 13 Wrz 2014, 12:54

Dla mnie całkiem przyjemne pod względem goryczki były Bojany. Z nich nie piłem tylko Black IPA. No i pytanie co to "masakryczne IBU, bo są piwa, co mają 60 i więcej, aż pod 100 :D
Dobry był Szczun z Szałpiw, ale nie wiem czy dasz radę go zdobyć.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 13 Wrz 2014, 13:51

Szczerze - w ogóle pierwsze słyszę o czymś takim, a po drugie - Atak Chmielu miał, o ile mnie pamięć nie myli, koło 50-60 IBU, co już było delikatne przegięcie.
Jest tam na północy w sprzedaży piwo z Browaru Na Jurze?
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 13 Wrz 2014, 18:31

Właśnie niszczę butelkę (butelczynę raczej - raptem 0.33) niejakiego Triple Blonde Belgian Ale. Wpadło mi w oko jakiś czas temu, kiedy jeszcze pracowałem w Tesco - jednak jak już miałem kasę, to nie było go w ofercie. Dziś szczęśliwie udało mi się je nabyć.

Na naklejce do zakupu zachęcają trzy tlenione i nadmuchane w każdym zaokrąglonym miejscu blondynki - no cóż, nazwa zobowiązuje :suchar: A oceniając smak, a nie tylko walory kosmetyczne? Pierwszy łyk jest najlepszy - czuć lekką kwaskowość (naprawdę delikatną) połączoną ze słabym, acz uporczywym smakiem karmelu. I to można zaliczyć na plus - dość specyficzny smak, którego dawno nie spotkałem w kupowanych przez siebie piwach.

Na minus - i to poważny - niestety trzeba zaliczyć procent alkoholu. Otóż, owe trzy loszki posiadają aż 8% czystego spirytusu etylowego, co niestety odbija się na smaku przy każdym łyku po tym pierwszym. Po prostu ordynarnie wali spirytem, im dalej pić.

Wnioskiem - bardzo nierówne piwo. Z mniejszą ilością alkoholu byłoby bardzo dobre, a tak jest tylko przeciętnie. Niemniej warto spróbować choćby dla samego specyficznego smaku chociaż raz.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 13 Wrz 2014, 20:47

Jeden z Komesów Fortuny (brzmi to trochę jak Kołczan Prawilności) ma 8%, drugi ma 10%. I nie czuć w nich spirytusu. Jeśli dobrze myślę, ma to związek z ekstraktem - im go więcej, tym więcej procentów można uzyskać bez utraty jakości.

Jak piwowar dupa, to z browaru kał i kupa.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość