Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
16%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
19
13%
 
Razem głosów : 152

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez djcycu w 12 Lip 2013, 18:59

Miliony miliony lat temu co było? Nic nie wiadomo i się tego nie dowiemy póki nie spytamy stwórcy. Skąd tak właściwie wiadomo że wszechświat jest nieskończony? Kto to właściwie powiedział? Powiedział to naukowiec - człowiek który w dupie był i gówno widział. Do rzeczy, człowiek nie mógł powstać z byle pyłów i innych. Skąd takie przekonanie? Po pierwsze że do dziś naukowcy człowieka z pyłu nie syntezują a po drugie takie myślenie to jak czekanie na mannę z nieba... Bez urazy niektórym.

Polecam to obejrzeć:

Rewelacyjne moim zdaniem wytłumaczenie. Jak to mówił Hitler? 1000 razy wypowiedziane kłamstwo stanie się prawdą. Piję w tym momencie do ludzi którzy zeznawali w sprawie Roswell. Na normalny myślący umysł ten film ukazywać może prawdziwą prawdę. Tak własnie cały czas myślałem że UFO może wcale nie istnieć lub po prostu nie odwiedziło naszego świata. UFO według skrótowca oznaczać mogło cokolwiek co tylko latało i było to właśnie dzieło człowieka - tajne prototypy które spadły a ludzie dla których było to wręcz niebywałe wzięli to za kosmiczne cuś. Zapraszam do filmu tak zwolenników jak i niechętnych do teorii o UFO.

:

PS: Nie jest powiedziane że Bóg stworzył Ziemię jako świat znany z Biblii. Uważać można że stworzył Raj a potem wypędzając ludzi z Raju stworzył Wszechświat pełen światów (inne planety). Nie wiem czy istnieją inne cywilizacje, miło by było ale większość teorii kochanych naukowców też nie jest spójna. Nie pochodzimy od małpy, nic od siebie nie pochodzi. Wszyscy jako stworzenia jesteśmy do siebie podobni. Równie dobrze możemy pochodzić od kury. Do czego zmierzam? Do otwarcia umysłu i włączenia hamulców. Umysł to największa broń jaką odkryto, dzięki niej można budować i zabijać nadzieje ale dalszy temat idzie już w stronę masonerii... Uważajmy więc na naukowe przesłanki. djcycu mówię jak jest... :caleb:
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez RysiowatyZwierz w 12 Lip 2013, 23:09

Bredzisz stary, teoria ewolucji Darwina jest spójna i podparta faktami, a przede wszystkim logiczna. Można ją mierzyć tą samą miarą co teorie Kopernika (sam na własne oczy nie widziałeś, że świat jest okrągły, więc co, jest płaski bo takim go postrzegasz?) Nadal uważasz, że ziemia to deska ee?. Z resztą to są rzeczy fundamentalne dla ludzi myślących, natomiast skostniałe twierdzenia instytucji religijnych można włożyć między bajki. Umysł otwarty to nie poszukiwanie odpowiedzi w sposób dosłowny na kartach Biblii, tak to tam nic nie znajdziesz. Twierdzenia z Testamentu wywodzą się z czasów kiedy ludzie żyli na pustyni, a służyły głównie do "przenośni" lub zobrazowania jakiegoś zachowania, gdy nie istniały terminy "świadomość" czy "ego". W pewnym sensie religia to poradnik jak żyć, a nie realne teorie co tam jest i jak to powstało. Więc warto doceniać lata prac naukowców wszelakiej maści, bo wspólnie objaśniają co i jak gra tam w świecie, a nie wróżą z fusów o nadejściu wielkiego potwora spaghetti .

Za ten post RysiowatyZwierz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz, The Witcher, Kudkudak.
Awatar użytkownika
RysiowatyZwierz
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Kwi 2013, 16:21
Ostatnio był: 10 Cze 2015, 15:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 37

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez frosth w 12 Lip 2013, 23:35

@Rysiowaty Nie masz prawa porównywać Kopernika do Darwina bo to dwie różne teorie z których ta pierwsza została udowodniona po pierwsze matematycznie... tak to trudne słowo a później zweryfikowana przez obserwację czym od razu - z definicji przestała być teorią. A Darwin nadal poszukuję swojego brakującego ogniwa ewolucji, co jak powinieneś wiedzieć stanowi clou całej tej histerii.
I nie nie od razu muszę wpisywać się w temat: "Bóg Ojciec Stworzyciel Nieba i Ziemi" ale dla mnie teoria Darwina jest taką samą teorią jak to, że w 7 dni ziemię zdiełano.
@djcycu to Gebels powiedział. A co do filmu...sceptycznie odnoszę się do materiału, który rozpoczyna się od słów "ostateczne odtajnienie" to brzmi tak komercyjnie jak reklama proszku do prania, ale oglądam lubię takie teorie spiskowe + alko.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez The Witcher w 13 Lip 2013, 00:10

No to podajcie jakieś dowody przeczące teorii ewolucji...
W ogóle to powszechne przekonanie że teoria naukowa to jakiś z dupy pomysł pierwszego lepszego cwaniaczka świadczy tylko o nieznajomości tematu. Obalenie poważnej teorii naukowej to rzecz bardzo rzadko spotykana. Dobrym przykładem może być Newtonowski model grawitacji, który nie został obalony przez Einsteina jak to się powszechnie uważa, a został przez niego rozszerzony.

Teoria Darwina jest poparta mnóstwem dowodów, to że nie tłumaczy wszystkiego nie oznacza że jest błędna, tylko ma w paru miejscach braki. Dziwne jest przekonanie, że nauka ma albo wszystko wyjaśnić albo jest błędna. To nie religia. :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_naukowa
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 24 Cze 2024, 17:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez djcycu w 13 Lip 2013, 00:30

Nie no tytułu nie bierzemy oczywiście na poważnie bo ostatecznym odtajnieniem będzie ostatnie jakie nastąpi przed końcem istnienia tego świata. To tak według logiki. Co do porównania teorii Darwina z teorią Kopernika to fail. Teoria Kopernika opiera się nawet na odkryciu Ameryki przez Kolumba. Skąd takie założenie? Otóż Kolumb twierdził że do Azji dopłynie okrążając ziemię od drugiej strony. Tak to się miało w praktyce i uczą tego w szkole. Wiem wiem wiem że słowo Bóg dla wielu to śmiech na sali. Śmiejcie się, bardzo proszę ale wielu z was chce interpretować biblię dosłownie. Nie drodzy kochani, biblia to w większości przenośnie ale też spisane fakty które trzymają się kupy. Gdyby to była jedna wielka ściema to biblia miała by pewnie z 20000 stron wliczając w to wszystkie apokryfy które mówiąc po waszemu wypieprzono z tej książki ponieważ nie imały się niczego.

Nie uwierzę że pochodzę od małpy... Można to próbować potwierdzać ale prędzej uwierzę że było więcej ras ludzkich i z tej jednej wywodzimy się my. Może niesłusznie to oceniam ale zawsze tak myślałem.

Wracając do filmu chciałem tylko pokazać że fajnie pokazano sprawę Roswell czyli nic nie musiało się dziać a człowiek niczym wiejska baba stworzył plotki które narobiły bigosu mimo tego że dziś nikt nie widział latającego spodka tak by móc go w szczegółach opisać. Wszelkie nagrania jakie się pojawiają to montaże albo niemożliwe do zidentyfikowania nagrane obiekty (samoloty?). Chcę zaznaczyć że to filmy SF po raz pierwszy pokazały kosmitów jako badaczy obcych cywilizacji (w tym wypadku obcymi jesteśmy my).

PS:
:

Wszędzie jest teraz moda na nagonkę na religie i kościół. Halo? Nie raz już mówiłem że kościół a religia to dwie inne sprawy. Kościołem zarządzają księża czyli ludzie no a wiara skupiona jest głównie na stwórcy. Widać różnice prawda? Żeby to zrozumieć trzeba obejrzeć, posłuchać albo poczytać o kilku ważnych rzeczach. Mowa tu głównie o zwolennikach jak i przeciwnikach wiary oraz o prorokach. A było kilka proroctw, objawień itd które no cóż... Spełniają się. Nie wiem więc czym teraz jest ta nagonka... Desperackim deptaniem wiary i Boga czy słuszną według "fanatycznych ateistów" sprawą która prowadzi ten świat ku końcowi?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez frosth w 13 Lip 2013, 00:48

@The Witcher i to jest właśnie to o czym mówiłem. Ja nie próbuję dyskredytować Teorii Darwina ja po prostu twierdzę że to jest tylko teoria, która nawet nie stoi w sprzeczności z nauką KK. Newton poparł swoje wywody na temat dynamiki matematyką oraz metodami poznawczymi - to nie były teorie. Einstein matematycznie dowiódł, że Newton się mylił. Nic nie rozszerzył to tak jakby stwierdzić, że okrąg jest rozszerzeniem prostej bo można w przybliżeniu przyjąć, że dla nieskończonego promienia łuk okręgu będzie prawie prostą. A teoria Einsteina również została obalona bo znaleziono wyjątki od reguły.
Poza tym Wiedźminie czy to przypadkiem nie religia zostawia sobie miejsce w tłumaczeniu zjawisk na swoje "hokus pokus" a nauka pragnie poznania i wytłumaczenia WSZYSTKIEGO do końca?

z tematu o ufo zrobiło się ... narodowo się zrobiło:) pozdrawiam
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez RysiowatyZwierz w 13 Lip 2013, 01:54

Rzeczywiście zbyt pochopnie postawiłem Darwina i Kopernika obok siebie. Przyznaję fail, choć na celu raczej mi było uwypuklić czynnik zaufania do rozpowszechnianej wiedzy na świecie. Ot, wyszło teraz co miało nie wyjść.

Problem z Darwinem polega na tym, iż jego teoria dzisiaj opiera się głównie na grzebaniu patykiem w ziemi. Jak wiadomo oddziałujące czynniki atmosferyczne , czas i losowość skamielin uniemożliwiają potwierdzenie jej jednogłośnie (jest to nie do zaobserwowania nawet w czasie trwania zachodniej cywilizacji), choć "koncepcja brakującego ogniwa" jest już pozytywnie zaopiniowana, więc nie wiem po co się jej uporczywie trzymać. Zdjęcie komuś jest potrzebne przodka? wzór matematyczny na człowieka? Skamielin możemy nigdy nie odnaleźć więc logicznie to najlepsze wyjaśnienie, jak nie jedyne, choć nie ukrywam, że są braki, a potwierdzenie może przyjść dopiero za dekady.

Kopernikowska teoria udowodniona matematycznie, ale w pierwszej kolejności zaobserwowana. Kopernik nie wyliczył, a najpierw zaobserwował, potem złożył w całość. Jak znajdziemy na którym przodku zaginęły 2 chromosomy, to i pewnie wzór powstanie na potrzeby ludzi, dla których "udowodniono matematycznie' to łatwe słowo.

@djcycu
W zasadzie kto powiedział, że pochodzimy od ówczesnej małpy? Współistnieją z nami, więc i ich rozwój szedł na przód przez lata.Trwają tyle samo i ten gatunek przystosował się znakomicie do warunków w jakich żyją. Są wynikiem, a nie składową naszego równania. Możemy mieć jedynie wspólnego przodka, może prehistorycznego człowieka? (może)
Awatar użytkownika
RysiowatyZwierz
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Kwi 2013, 16:21
Ostatnio był: 10 Cze 2015, 15:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 37

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 13 Lip 2013, 10:07

Darwin sam mówił, że jeżeli jego teoria jest prawdziwa to będziemy znajdować tysiące ogniw pośrednich między gatunkami. Ale nie znajdujemy. I nie chodzi o człowieka ale o wszystkie gatunki, które ponoć ewoluowały. I tu mamy problem, bo czasem znajdziemy jakiegoś mutanta, ni to ni tamto, ale kolejnych faz przejścia przed nim ani po nim nie. Żeby była jasność: jedna skamielina nie jest dowodem, bo jeżeli ewolucja zachodziła to większość danej populacji powinna wykazywać te cechy a nie jedna sztuka, o której nie wiemy czy przekazała swoje cechy następcom. Obserwujemy tylko nagłe i nieregularne pojawianie się i zanikanie różnych gatunków a nie płynne przechodzenie jednych w drugie.

Jakby nie patrzeć to od czasów Darwina nastąpił kolosalny rozwój paleontologii. Wszystkie obecnie gatunki wyewoluowały około 525 milionów lat temu. I pomimo że przez pół miliarda lat trwał dalszy rozwój, żaden nowy plan budowy ciała, nowy gatunek od tego czasu się nie pojawił.

Zwłaszcza, że dzisiaj nie obserwujemy żadnych mutacji w organizmach, które by dawały zmiany ewolucyjne.

Zresztą, "brakujące ogniowo" to może i popularny zarzut, ale z punktu widzenia nauki jeden z mniej istotnych zarzutów względem teorii Darwina. Kiedyś "New Scientist" zadał kilku wybitnym biologom pytanie o wskazanie luk w tej teorii. Odpowiedzi było sporo, choćby pytania o rolę izolacji geograficznej na rozwój nowych gatunków oraz istnienie charakterystycznych cech fizjologicznych u ludzi.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Omnibus w 13 Lip 2013, 12:00

Termi, kiedy Darwin tak twierdził nikt nie wiedział o nawet 1/4 kataklizmów które nastąpiły w dalekiej przeszłości, o których my dzisiaj wiemy, dlatego też tak twierdził. I te kataklizmy to główna przyczyna tych sporych braków, a było ich dużo. My nie wiemy ile skamielin/gatunków zostało zniszczonych, zmiecionych z powierzchni ziemi.
I ja tu nie mówię o kataklizmach typu trąby powietrzne, trzęsienia ziemi. Mówie tu o czymś znacznie poważniejszym:
Widzicie: ziemia to tak naprawdę cienka warstwa pływająca na oceanie półpłynnych substancji. I są pewne realne przesłanki, że w ciągu historii Ziemii nastąpiło kilka przebiegunowań, i zmian kierunku obrotu wokół osii własnej. I wyobraźcie sobie- co się dzieje kiedy coś (cienka skorupa) krąży z prędkościa 20 tys. km/h i nagle kierunek obrotu się zmienia, badź następuje inne zjawisko o niespotykanej skali. Przecież tam wtedy prawie nic nie ma prawa przetrwać, szczególnie coś takiego jak skamielina. Co innego, że czasem, radzko bo rzadko ale jednak, znajdujemy tego typu ogniwa pośrednie.
Zwracam też uwagę na to jakim procesem jest tworzenie się skamieniałości- wyjątkowo delikatnym. Muszą zaistnieć pewne, bardzo szczególne warunki, np. proces nie może zajść z udziałem tlenu, bo inaczej to wszystko się rozłoży i tyle.
Szukamy w niewielu miejscach. Załóżmy, że mamy możliwość przeorania wszystkich lądów na Ziemi- w porównaniu do takiej perspektywy, w rzeczywistości przeszukaliżmy skandalicznie niewiele km kwadratowych, nawet nielicząc antarktydy.
Zmiany fizjologiczne człowieka? Ewolucja to proces bardzo długi, i zmiany sa ciężkie do zauważenia nawet w okresie 10 000 lat. Ale są pewne badania które to pokazują- ludzie żyjący w krajach lepiej rozwiniętych, gdzie jedzą lepiej, są zauważalnie wyżsi niż np. człek z afryki. wyobraźcie sobie, że mamy dwóch sprzed np. 200 lat ludzi: afrykanina, i europejczyka-obaj są mniej więcej podobnych rozmiarów. To porównując teraz ich potomków, europejczyk jest wyższy.
Izolacja geograficzna? Przecież to istnieje - jest to jeden z najważniejszych mechanizmów w tej teorii. Np. słonie (bodajże, nazwy nie pamiętam) Malezyjskie. Kiedy je odkryto, zauważono, iż są mniejsze od swoich krewniaków z Afryki. Przyczyna tego jest to, że ten gatunek żył na wyspie- miał mniej pszestrzeni-dostosował się.
Ja bym dał jeszcze jedną sprawę do rozważenia: sprawę samych badań paleontologicznych i całej nauki z tym związanej- to wszystko działa na pewnych umowach- kiedyś umówiono się, na podstawie pewnych przesłanek, że historia Ziemi na 4 mld. Lat. Umówiono się, że pierwsze cywilizacje mają 10 000 lat. I teraz: wszystko co się znajdzie próbuje się na siłę wpisać w te schematy. Jeżeli coś nie da się wpisać to takie rzeczy schodzą do piwnic muzealnych- i tyle je widzimy. Pewien szanowany archeolog-Hans Zillmer wysnuł teorię- i co ważniejsze, dał solidne podstawy tej teorii, że pierwotni ludzie, żyli w tym samym okresie co Dinozaury. Mamy setki dowodów w znaleziskach- np. ślady ludzkich stóp, obok śladów wyżej wymienionych gadów, W parku narodowym Natural Bridges znajduje się rysunek naskalny z wizerunkiem dwóch Indian Anasazi oraz dwóch dinozaurów, które dziś rozpoznawane są jako dwa gatunki dinozaurów żyjących rzeczywiście ok. 150 milionów lat temu itd. Oczywiście niewielu „naukowców głównego nurtu” traktuje go poważnie, Bo oni działają na tej zasadzie- wpasować coś do urojonego schematu, jak nie pasuje- to falsyfikat.
Używamy datowania metodą radio-węglową- metody skrajnie niedokładnej, niektórzy wręcz uważają, że cała ta metoda jest jednym wielkim nieporozumieniem, bo przekłamuje wszystkie wyniki, i Wielu archeologów porównując odczyty jest w stanie łatwo udowodnić, że wychodzą absurdalne wyniki.
Porównujemy także znaleziska za pomocą warstw skalnych w jakich się znajdują, i ich „kolejności” w ziemi. Taka anegdotka: Kiedy w Azji południowej wybuchł niedawno wulkan i osuwiska magmowe „zabrały” (nie wchodźmy w szczegóły, ok?) samochody niżej niż pozostałości wioski to pewien człowiek rzekł: „za tysiąc lat, kiedy jakaś cywilizacja będzie tu robić wykopaliska, to dojdzie do wniosku, że samochody wymarły wcześniej niż ludzie”
Tak więc zarzuty o brak ogniw pośrednich, czy wpływu izolacji geograficznej są łatwe do obalenia, ale jest dużo o wiele mocniejszych argumentów na obalenie „ewolucji”
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 13 Lip 2013, 15:09

Omnibus napisał(a):I są pewne realne przesłanki, że w ciągu historii Ziemii nastąpiło kilka przebiegunowań

i żadnych przesłanek, że miało to jakiś większy wpływ na ekosystem Ziemi.
zmian kierunku obrotu wokół osii własnej
- a to już jakaś bujda. Ziemia zmienia prędkość ruchu wirowego, najprawdopodobniej zmieniał się też kąt nachylenia osi [teoria o zderzeniu z Thea] i tyle.
Zwracam też uwagę na to jakim procesem jest tworzenie się skamieniałości- wyjątkowo delikatnym. Muszą zaistnieć pewne, bardzo szczególne warunki,
Ale statystycznie takie warunki zachodzą wyatarczająco często w odniesieniu do milionów osobników /lat żeby mieć materiał dowodowy.

Zmiany fizjologiczne człowieka? E (...) Ale są pewne badania które to pokazują- ludzie żyjący w krajach lepiej rozwiniętych, gdzie jedzą lepiej, są zauważalnie wyżsi niż np. człek z afryki.
To wytłumacz mi dlaczego w Afryce praktycznie obok siebie żyją plemiona o zupełnie różnej fizjologii np. Bardzo wysocy i bardzo niscy? To samo miejsce/ czas i warunki. Dlaczego rasa biała jest statystycznie inteligentniejsza od czarnej? Itp. Itd.

Izolacja geograficzna? Przecież to istnieje - jest to jeden z najważniejszych mechanizmów w tej teorii. Np. słonie (bodajże, nazwy nie pamiętam) Malezyjskie. Kiedy je odkryto, zauważono, iż są mniejsze od swoich krewniaków z Afryki. Przyczyna tego jest to, że ten gatunek żył na wyspie- miał mniej pszestrzeni-dostosował się.
Dorabianie teorii do rzeczywistości. W Afryce istnieją 2 gatunki słoni, różniące się wielkością w tym największy Słoń afrykański i mniejszy od słonia indyjskiego (którego podgatunek stanowi słoń malezyjski] Słoń afrykański leśny. Temu ostatniemu brakowało miejsca w Afryce? ;-) Mieszkańcy północy Europy żyjący w gorszych warunkach w Skandynawii są statystycznie wyżsi i lepiej zbudowani od mieszkańców żyznych rejonów Europy południowej. A żyjące w jeszcze gorszych warunkach ludy eskimoskie są prawie tak małe jak niektóre afrykańskie ludy z okolic Równika.

Mamy setki dowodów w znaleziskach- np. ślady ludzkich stóp, obok śladów wyżej wymienionych gadów, W parku narodowym Natural Bridges znajduje się rysunek naskalny z wizerunkiem dwóch Indian Anasazi oraz dwóch dinozaurów, które dziś rozpoznawane są jako dwa gatunki dinozaurów żyjących rzeczywiście ok. 150 milionów lat temu itd.
I mamy indyki na ścianach gotyckich katedr w Europie namalowane przed wyprawami Kolumba do Ameryki. Dzisiejsze badana weryfikują negatywnie "autentyczność" takich XIX wiecznych zwykle podróbek. Kryształowe czaszki, kosmici wyryci na kamieniach itp. W historii nauki nie brakuje fałszywek.
Używamy datowania metodą radio-węglową- metody skrajnie niedokładnej, niektórzy wręcz uważają, że cała ta metoda jest jednym wielkim nieporozumieniem, bo przekłamuje wszystkie wyniki,
Szczególnie jak obala autentyczność opisywanych powyżej "cudów"
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Omnibus w 13 Lip 2013, 16:23

Dobra, zacznijmy od początku:

2. Ja nie rzekłem, że nagle ziemia zaczęła się kręcić w odwrotnym kierunku. Pod pojęciem zmiany kierunku rozumiem również zmiane kątu nachylenia osii. Nie wierzę, za to, że przy takich wielkościach fizycznych takie zjawisko, pozostanie bez wpływu na życie na Ziemi.
3.Statystycznie istnieje pewna szansa. Zależy to m.in od wielu procesów geologicznych, I szansa, że sposród milionów osobników nie pozostanie żadna skamielina jest niewielka, lecz wciąż jest w marginesie prawdopodobieństwa. ALE napisałem tez, że statystycznie zbadaliśmy bardzo mały ułamek dzisiejszych lądów, nawet nie licząc antarktydy.
4. Dlaczego biali są inteligentniejsi od czarnych? Nie wiem. Jak dla mnie najbardziej prawdopodobną teza jest to, że czarni byli przez setki lat zuszani do ciężkiej pracy fizycznej, niewymagającej myślenia ;) . ale ta teza raczej nie spotka się z przyklaskiem wśród ewolucjonistów, tym bardziej, że jest bardzo dużym uogólnieniem, i idiotyzmem (nie jestem rasistą, nie bijcie mnie). Ja zróciłem uwagę na to, że u ludzi którzy od pokoleń mają pod dostatkiem środków do życia, można zauwazyć taką "anomalię". Nie napisałęm nawet słowa, o warunkach klimatycznych w jakich ci ludzie żyją, a te na pewno mają pewne znaczenie np. niedostatek promieni słonecznych u skandynawów powoduje, że mają jasne włosy i oczy itd . Przy czym w mojej opinii poziom życia np. w Szwecjii i Norwegii jest wyższy niż np. w Grecjii, czy Hiszpanii, Włoszech. Ale to mówię, jest kwestia innych czynników niźli poziomu życia.
5. Apropos jeszcze wysokości ludzi : to, że mamy gości z 2 metrami wzrostu jak np. w Samoa, wynika z dwóch rzeczy: Mutacji genetycznej, i izolacjii. Kiedy np. u 100 ludzi pojawia się gen z pewną charakterystyką, i tych ludzi postawimy na samotnej wyspie, to ich potomkowie odziedziczą te cechę. gatunki słoni? Ja nie jestem ekspertem od słoni to po pierwsze ;) Po drugie, to może wynikać tak jak już powiedziałęm- od genów, także od środowiska w jakim żyją. A słoniki malezyjskie nadal sa małe i hasają po wyspach :) . Mam tez wrażenie, że nazwa "leśny" ma pewne znaczenie- Mniejsze słoniki są w stanie lepiej sie przemieszczać po dość ciasnych dżunglach. Ale jak powiedziałem- nie znam się na słoniach.
6 Ja tylko podałem teorię, jedną z wielu- punkt widzenia. I cholera wie czy to prawda. Ja jestem bardziej sceptykiem, ale uważam, że pewne anomalie są dość interesujące. Co innego kryształowe czaszki, niedawno odkryto ile ta "teoria" jest warta. A to, że datowanie metodą radiowęglową nie jest "właściwą" metodą udowodniło wielu archeologów, paleomtologówwcale niezwiązanymi z "cudami i dziwami".

Za ten post Omnibus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, Kudkudak, Terminus.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez scigacz1975 w 13 Lip 2013, 16:24

@Omnibus - nie kłóć się z @Terminusem bo Cię zasypie kolejną porcją faktów, a Twoje zbije albo wyśmieje, albo nie przyjmie do wiadomości. Walka z wiatrakami - uwierz mi.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość