Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 21 Maj 2014, 23:51

>wódka
>mleko
>laksa
>dowolny rok

:caleb:

A tak na poważnie - dało się to w ogóle do ust wziąć?
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 22 Maj 2014, 00:41

Asaimp napisał(a):Piw jako takich nie piję, bo i tak na razie nie potrzebuję...

Nie rozumiem tego sformułowania "nie potrzebuję". A czy to obowiązek pić piwo? Jedyny zamiennik czegoś? Piwo jest dobre i to wystarczający powód, by je pić. Przyjemność, nie bezwzględna potrzeba (np. by się alkoholizować) - albo nie zrozumiałem posta.
Imienny napisał(a):Jak dla mnie dobrym piwem jest Guinness. Uważam, że jest dużo lepszy niż Tyskie, Lech, czy Redds

Bo też piw jest tysiąc, a każde od poprzedniego lepsze - mógłbym przysiąc. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że mówi się o "stylach piwnych", że są stouty, IPA, czy portery bałtyckie. Doszedłem do wniosku, że jeśli ktoś mówi, że nie smakuje mu piwo, to po prostu jeszcze nie odnalazł tego, które mu przypadnie do gustu. Z kolei Tyskie i Lech to z grubsza to samo, tylko pod inną marką, więc dziwię się ludziom, którzy wolą jedno od drugiego i zachwalają któreś z nich. Ja mogę w siebie wlać i to, i to, zwłaszcza za darmo, ale odkrywanie nowych smaków piw jest o niebo lepsze - złapałem się ostatnio na tym, że kiedy jestem przy pieniądzach, muszę sobie kupić jakieś nowe piwo, którego nie próbowałem :E Jedyna wada - te dobre są drogie i nawalić się nimi najczęściej nie da przy standardowym budżecie niedzielnego piwosza, bo nawalenie się to najczęściej cel sam w sobie.
Xen napisał(a):Pił ktoś kiedyś solpicę orzechową z mlekiem?

Gizbarus napisał(a):A tak na poważnie - dało się to w ogóle do ust wziąć?

Piłem, łagodzi smak alkoholu. Nie jest złe, ale to wciąż wódka (choć słabsza), a nie koktajl babuni (choć zależy od proporcji). Przy wrażliwszy żołądku chyba bardziej łaskocze do wymiotów niż czysta. Dla mnie i tak Sobieski Żurawinowy jest chyba jedyną wódką, której nie muszę popijać (obecnie, kiedyś nie musiałem popijać nawet Bolsa, ale to dawno i nieprawda) - stetryczenie poziom sto.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Willecki30 w 22 Maj 2014, 06:24

Panowie pijemy tylko dobry bimberek a nie się trujecie. Kawówkę , malinówkę, koniaczek swojej roboty i wiem co pije !!!!!!!!!!!!!!
Willecki30
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 22 Maj 2014, 05:14
Ostatnio był: 22 Maj 2014, 06:36
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Method w 22 Maj 2014, 08:39

Xen napisał(a):Pił ktoś kiedyś solpicę orzechową z mlekiem?

Piłem, nazywaliśmy to "monte", od tych kremów w kubeczku dla dzieci. I w sumie w smaku bardzo podobne, tylko lekki posmak alkoholu, całkiem dobre. Znajomy zrobił to w proporcjach 50:50, na łebka nie wyszło tego dużo, więc może dzięki temu nikt z nas nie miał później jakiś żołądkowych problemów.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Grzechu300 w 22 Maj 2014, 09:41

Zacząłem "tolerować" kawę.Ale tylko mrożoną, i to do tego stopnia, że prawie zamarza. Jakoś nigdy mi nie podchodziła, zawsze wolałem energetyki, ale mrożone latte jest nawet ok. ;)
I próbowałem wczoraj Somersby - jakaś promocja w spożywczym była, więc zakupiłem. Szczerze to w porządku w smaku jak na piwo smakowe, w porównaniu z radlerami jest o klasę lepsze. Bardzo fajnie się je pije po wielogodzinnym koszeniu trawy w pełnym słońcu. :P Z powodzeniem można zastąpić sobie tym colę albo inny napój gazowany.
Co do "prawdziwych" piw to oczywiście tylko Perła, choć Lech też daje radę. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Pangia w 22 Maj 2014, 11:12

Grzechu300 napisał(a):I próbowałem wczoraj Somersby - jakaś promocja w spożywczym była, więc zakupiłem. Szczerze to w porządku w smaku jak na piwo smakowe, w porównaniu z radlerami jest o klasę lepsze. Bardzo fajnie się je pije po wielogodzinnym koszeniu trawy w pełnym słońcu. :P Z powodzeniem można zastąpić sobie tym colę albo inny napój gazowany.

Tak, kiedyś piłem i to samo stwierdziłem: trochę w porównaniu do normalnego piwa jak soczek smakuje, ale w sumie nie jest złe. Jak ktoś pije dla kurażu, a nie dla naj♥bania się, to raczej nie będzie narzekał (chyba, że to nie jego smaki).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 24 Maj 2014, 00:27

W końcu spróbowałem Marcowego z Żywca. Niezłe, ale szału nie ma. Nie wiem, czy tak miał tylko mój egzemplarz, ale - prawie zero piany, prawie zero gazu. :(
BTW, wie ktoś jak się nazywa takie coś: wódka w kieliszku, z 2-3 ziarnami kawy, podpalić, po chwili zgasić, wypić?

Z nie-alkoholowych - ostatnio kawa mrożona w dużych ilościach. Nawet rano nie biorę na zajęcia gorącej, tylko z lodem...
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Tormentor w 24 Maj 2014, 01:24

W taką pogodę zaje*iście wchodzi Warka Radler Jabłkowa. Co prawda ciężko się tym...No wiecie. Ale dla smaczku lubię sobie łyknąć. Zazwyczaj kupuje po 3 takie i pije je w przerwach między zwykłymi browarkami.

Somersby fioletowe jest bardzo dobre. Smakuje, ale i szybko portfel się odchudza przy tym.


Ktoś wspominał o Soplicy Orzechowej. Owszem, smakuje jak Princessa ale iść z tym na melanż to ciężka sprawa, nie chciałbym srać monte.


Tak przy okazji nie wpienia was w sklepach monopolowych limit płacenią kartą. Chcesz sobie kupić jedno piwko, ewentualnie dwa i musisz wybulić jeszcze więcej bo kartą nie możesz płacić od mniej niż 10 :/ Legalne wyłudzanie pieniędzy, psia mać.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wiewi0r w 24 Maj 2014, 12:28

Torementor, to nie tylko w monopolowych, a czasem jest limit 20 zł. Ma to jakiś związek z opłatami za transakcje/utrzymanie terminali.
Małym sklepom się nie opłaca "utrzymywać" takich niskopłatnych transakcji, stąd dolna granica płatności kartą.
W sumie ciekawe jak wygląda to z perspektywy PayPassa, który z założenia służy do płacenia niskich kwot...

A, próbowałem wczoraj też piwa o smaku kokosowym Bojan. Nie polecam katować swoich kubków smakowych tym dziwnym połączeniem, tym bardziej, że jest ono aromatyzowane chyba.

jubi:

Taki mój ładny, dwójkowy (256) post. :P
Ostatnio edytowany przez Wiewi0r, 24 Maj 2014, 12:43, edytowano w sumie 1 raz
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Pangia w 24 Maj 2014, 12:30

Tormentor napisał(a):Tak przy okazji nie wpienia was w sklepach monopolowych limit płacenią kartą. Chcesz sobie kupić jedno piwko, ewentualnie dwa i musisz wybulić jeszcze więcej bo kartą nie możesz płacić od mniej niż 10 :/ Legalne wyłudzanie pieniędzy, psia mać.

Mnie wpieniają ludzie, którym tak bardzo wypalają dziury w kieszeniach te drobne, że muszą za zapałki płacić kartą. Terminale działają jak działają i niejednokrotnie zdarzało mi się, że czekałem w kasie 10 czy 15 minut z zakupami pokroju 4 bułek i serka topionego, bo ktoś kupował też kupował takie gówno, ale musiał koniecznie zapłacić kartą jak jakiś nowobogacki. Raz się tak nawet do szkoły spóźniłem.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez lehoslav w 24 Maj 2014, 12:31

Tormentor napisał(a):Tak przy okazji nie wpienia was w sklepach monopolowych limit płacenią kartą. Chcesz sobie kupić jedno piwko, ewentualnie dwa i musisz wybulić jeszcze więcej bo kartą nie możesz płacić od mniej niż 10 :/ Legalne wyłudzanie pieniędzy, psia mać.


Po prostu dbają o Ciebie. Kupisz sobie jedno, po wypiciu załapiesz smaka i będziesz po nocach po sklepach łazić po drugie ;)
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 15:34
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 24 Maj 2014, 12:42

Pangia napisał(a): bo ktoś kupował też kupował takie gówno, ale musiał koniecznie zapłacić kartą jak jakiś nowobogacki. Raz się tak nawet do szkoły spóźniłem.


Popracujesz, to zrozumiesz. W większości firm kasę wysyłają na konto, a dziś większość ludzi nie ma czasu (albo zwyczajnie im się nie chce/nie opłaca) wypłacać za każdym razem kasy z bankomatu, żeby zrobić sobie zakupy. Więc nowobogackość nie ma tu nic do rzeczy.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość