Dzisiejsze duchowieństo

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Tajemniczy w 26 Gru 2014, 13:05

A, wtedy to by były pochwały i w ogóle cud miód orzeszki religia. Inaczej mogliby się poznajomić z dżentelmenami doświadczonymi w dekapitacji głowy którzy są mniej skorzy do dialogu niż moherowe babuszki.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Reklamy Google

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez scigacz1975 w 26 Gru 2014, 13:38

szm napisał(a):Nie mogę się już doczekać kiedy podbiją nas różni salafici i wahabici. Chciałbym wtedy zobaczyć krytykę ichnich duchownych przez Szanownych z naszego foruma. Bo jak mniemam będziecie krytykowali pedofilów i chciwe szumowiny w salafickio-wahabickim duchowieństwie nawet jeśli będziecie w ten sposób ryzykowali pożegnanie z własną głową?

Niektórzy są już w tej swojej obsesji żałośni...

Wiesz co Twoje posty są żałosne. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to rzucasz takim gówienkiem. zaje*iście - mamy im na to co robią pozwolić. Super masz myślenie. A co do salafitów - jak im pozwolimy to przyjdą. I kościół też jest za to odpowiedzialny. Jak myślisz - dlaczego ludzie odchodzą od kościoła? Co im daje islam?
Ale nad tym się nie zastanowiłeś, lepiej puścić durnego hejta.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez szm w 26 Gru 2014, 13:53

Pozwolić? Chłopie, wiesz co to umiar? Ja nie mówię, i nigdy nie mówiłem, że cały kler to najuczciwsi, święci ludzie. Wszędzie są "czarne owce". Chodzi mi o to, że Ty i Tobie podobni nakręcają spiralę nienawiści. Wyciągacie jakieś patologie, i robicie wszystko aby wyglądało to tak, że cały kler jest zły, a Kościół to jakaś mafia.
Dlaczego ludzie odchodzą od Kościoła? Przez takich jak Wy ;). Przez Waszą czarną propagandę. Oglądnij sobie film "Mój brat islamista".

Ścigaczu, Ty też możesz pomyśleć zanim coś nabazgrasz ;).
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez xionc w 26 Gru 2014, 15:40

Ale co ty gadasz? O patologiach w kościele ma być cicho? Zamiatać pod dywan? Widzisz tylko w systemie zero-jeden?
Albo watykańce albo islamska dzicz? Przeca to dwie strony tego samego medalu. To jest jak wirus, zmienia połaczenia w mózgu.
Uwaga, wynurzenia tzw eksperta w remacie rodziny:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-stan ... opie/mzwp6
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez scigacz1975 w 26 Gru 2014, 16:03

@szm czytaj uważniej posty zanim zaczniesz mi zarzucać że jadę po całym kościele. Wyraźnie pisałem - kilku gnoi psującycy opinię ogółowi. I to tych gnoi trzeba usunąć wraz z betonową górą która ich chroni. Nota bene - podobna sytuacja jak w naszym rządzie.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez szm w 26 Gru 2014, 16:53

O patologiach w kościele ma być cicho? Zamiatać pod dywan?


To nie jest kwestia tego, że ma być cicho. To jest kwestia tego, że trzeba znać jakiś umiar. Idealnym przykładem jest tu pedofilia. Ilu jest księży pedofili? Więcej niż lekarzy? Bo oglądając/czytając media widzę, że każdy ksiądz to pedofil. W telewizji mówili, że w USA i Kanadzie czołowi działacze LGBTQWERTY okazali się wieloletnimi pedofilami? Albo chociaż, że jeden ze znanych amerykańskich księży został uniewinniony w sprawie o pedofilię? Nie.

To nie jest system zero-jedynkowy. Chciałbym tylko zobaczyć, czy któryś z "dzisiejszych" krzykaczy, krzyczałby tak samo głośno w sytuacji, którą przywołałem. Tyle.

kilku gnoi psującycy opinię ogółowi. I to tych gnoi trzeba usunąć


Kilku gnoi znajdziesz w każdej branży. Ale najlepiej walić w Kościół.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez scigacz1975 w 26 Gru 2014, 17:55

Ale żadna inna branża nie dyktuje ludziom jak żyć, nie próbuje być sumieniem świata. Więc jest pod obstrzałem, o wiele wiele większym niż pozostałe branże. I to jest słuszne. Bo kapłanem, pasterzem może być tylko ten co świeci przykładem. A reszta zamiast nieść ludziom nadzieję i prawdę, uczy ich kłamstwa, obłudy i kala dobre imię kościoła. Jeżeli tego nie rozumiesz to nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji.
Kościół nie jest branżą. Jest czymś o wiele ważniejszym.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez szm w 26 Gru 2014, 18:16

Dlatego piszę branża, a nie branża. Są również inne ważne branże, które nie są pod ostrzałem. Urzędnik, policjant, lekarz.. można tak wymieniać bez liku... też musi być świecić przykładem. I co? A jakoś nie widzę zmasowanej kampanii tropienia gnoi z tych branży.
Ludzie nie są doskonali, nigdy nie byli, i nie będą. Nadużycia są wszędzie, również w Kościele, ale nie widzę celu, no może cel widzę... nie widzę sensu tropienia na siłę tych gnoi w Kościele. A często mam takie wrażenie, że na siłę szuka się tych złych (niewielki procent ogółu) zapominając o tych dobry (większość).
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez scigacz1975 w 26 Gru 2014, 18:33

Powtórzę się - żadna z wymienionych przez Ciebie branż nie ma takiego wpływu na ludzkie postrzeganie świata, sumienia, czy wreszcie to jakim człowiek jest, jakim będzie - jak kościół. I Twoje tłumaczenia że to tylko ludzie jest równie nietrafione, jak próba tłumaczenia homoseksulnych par chących wychowywać dzieci tym, że lepsi tacy rodzice niż jacyś patologiczni. Jedno i drugie nie ma ze sobą związku. Ok ksiądz jest człowiekiem. Ale ten człowiek podjął decyzję. I skoro ma powołanie to ma wykonywać swoje obowiązki z całym poświęceniem, a hierarhia kościelna ma stać na straży prawidłowego wykonywania tych obowiązków. Jeżeli stracił powołanie to odchodzi, ew. zostaje przeniesiony do innych zadań, gdzie nie będzie psuł obrazu kościoła i nie będzie miał negatywnego wpływu na wiernych. A dzisiaj jest tak że ksiądz utracił powołanie, zostaje, bo kasiorka dobra. A góra zamiast to tępić, pozwala takim działać.
Powtarzam - kościół to nie sąd czy policja. Ma o wiele większe zadania i większą odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez xionc w 26 Gru 2014, 19:09

Chodzi o to że jak instytucja która ma dużo do powiedzenia na temat moralności, dobra i zła to sama musi być czysta a jak kryje, korumpuje, wychodzą jakieś dziwne interesy nie zawsze legalne to musi sie liczyć że dostanie sie pod ostrzał mediów. Ile lat przenosili tych swoich pedofilów, z parafii do parafii, z kraju do kraju zamiast wydać go władzom cywilnym? Dopiero jak sie zrobiło głośno, dziennikarze zwąchali temat jak rekin krew w wodzie, a w Stanach zaczeły sie sypać pozwy to zaczeli coś robić z tym problemem tych zboków, po ilu latach? Dla mnie takie uniki to piłowanie gałęzi na której sie siedzi, tak jak z naszym Wesołowskim.
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, djcycu, smok61, Adam, Rumcajs,
Negative RadekNioch.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez djcycu w 26 Gru 2014, 20:58

Trudno się z xioncem (czy po prostu z księdzem) nie zgodzić. Katolik, wierzący i praktykujący ale sam z bólem przyznać muszę że hołotę która kala moją wiarę trzeba było przegonić i wykluczyć z posługi. Ot i kropka. Ludzie czyści sumiennie powinni to robić i powiem szczerze, różne miałem myśli kiedy komunię podawał mi ksiądz który jeszcze niedawno tymi paluchami grzebał 18 letniej siksie w dupie... Ta prawda wyszła na jaw kiedy księżulek zakleszczył bolca jak mały kajtuś... Szok, wku*wienie, bryzganie plotami po okolicznych wsiach a po całym zajściu przyszedł list od biskupa który uniewinnił księdza. Chwilę zeszło zanim się wyniósł za to w niedalekiej wsi pojawił się kolejny który odgryzł babie sutek przy stosunku...

Znając takie przypadki nie dziwię się że nas katolików tak wyśmiewają i krytykują ale z drugiej strony nie rozumiem tej niesprawiedliwości. Przecież ksiądz to człowiek, też słaby, kościół to instytucja a więc są także i układy. Ale są też normalni i czyści księża, jest Bóg który tych właśnie niewyżytych pajaców rozliczy w swoim czasie...

Wielki szacunek mam do księży którzy odeszli z kapłaństwa przed stosunkiem z kobietą, znam jednego. Obecnie dobry ojciec... I honorowy człowiek, odszedł, przyjął ploty na klatę ale zrobił to dobrze.

EDIT:
A co do pedofilii to temat rzeka... Księża to jedno ale powiedzcie mi ilu zwyczajnych ludzi praktykuje tą samą dziedzinę? Mam na to dobre słowo - MASA! Szkoda tylko że media o tym nie trąbią, wolą księży. Może to i dla nich zabawne że w końcu mogą się pastwić pełną gębą na religii ale ten problem dotyka każdych i lepiej by zaczęli trąbić na każdego pedofila nim ten problem dosięgnie ich dzieci...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Dzisiejsze duchowieństo

Postprzez Nieznajomy X w 01 Sty 2015, 05:18

Tajemniczy napisał(a):Aż tak to nie planuj. Młody jesteś, poglądy mogą ci się i 15 razy jeszcze zmienić i możliwe że za parę lat będziesz się brechał czytając swoje posty.

Nie. Ja swój system wartości, swoje zasady i swoje poglądy ukształtowałem już dość dawno. I to że jestem młody, to nie znaczy że głupi i nie umiem wyciągać wniosków. Pewnie i tak nie uwierzycie, ale ja w wieku 15 lat zastanawiałem się nad rzeczami, nad którymi wy się zaczniecie zastanowiać po pięćdziesiątce. I nie, nie zmienię poglądów. Ja jak kształtuje sobie jakiś pogląd to przemyśle go pięć razy i zazwyczaj jak już coś mówię to jestem pewien swojej racji i wierzę w to co mówię, gdyż wiem co mówię, bo to przemyślałem. Ja nie jestem jakimś zasranym politykiem który co chwilę zmienia poglądy jak rękawiczki żeby się obłowić. Wiem co myślę i zdania nie zmienię.


szm napisał(a):Nie mogę się już doczekać kiedy podbiją nas różni salafici i wahabici. Chciałbym wtedy zobaczyć krytykę ichnich duchownych przez Szanownych z naszego foruma. Bo jak mniemam będziecie krytykowali pedofilów i chciwe szumowiny w salafickio-wahabickim duchowieństwie nawet jeśli będziecie w ten sposób ryzykowali pożegnanie z własną głową?

Niektórzy są już w tej swojej obsesji żałośni...

Wiesz ty co? Mam ja dla Ciebie radę. Weź ty rozbieg tak z 50 metrów i pie*dolnij z łbem o ścianę. Może Ci się piąta klepka nastawi na właściwe tory, bo mam już dość czytania Twojego beznadziejnego pie*dolenia i słuchania jak popiera Cię zgraja forumowych bałwanów (nie musimy wskazywać palcem o kogo chodzi) oscylujących w granicacach Twojego poziomu umysłowego.
Po za tym już wiem czemu tak na mnie najeżdżasz i wyzywasz od komuchów. Po prostu jesteś ciemnym polaczkiem "ksześcijaninem" i będziesz bronił czarnej mafii choćby nie wiem co. A za PRLu państwo trzymało katabasów za ryj i tu Cie dupa boli.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Za ten post Nieznajomy X otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Rumcajs.

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości