Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Marksa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Pertaseth w 22 Sty 2012, 20:35

Być komunistą to znaczy zgadzać się z założeniami komunizmu..komunizm jako utopia nigdy nie istniał..ehh..
Awatar użytkownika
Pertaseth
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 15 Sty 2012, 00:52
Ostatnio był: 07 Wrz 2012, 19:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez szm w 22 Sty 2012, 20:39

My razduwajem pażar mirowoj, cerkwi i tjurmy srawnajem s zemlioj...

Eliminacja wrogów klasowych - nie patrzmy na rządy Stalina bo to nie był dobry wódz.


Ale co ma Stalin do eliminacji wrogów klasowych (cokolwiek to znaczy). Bo z tego co ja pamiętam to za Lenina też była eliminacja wrogów klasowych. Tak jak pisał Terminus, o walce z wrogami klasowymi mówił już "wielki" Marks. A jak miałaby taka walka wyglądać?

Dlaczego mówisz "w komunizmie" skoro nigdy go nie było?


Były demokracje ludowe. Ludowe rządy ludu. Socjalizmy.

Śmierć komunistom!
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Terminus w 22 Sty 2012, 20:56

Pertaseth napisał(a):komunizm jako utopia nigdy nie istniał..ehh..

Skoro to utopia, czyli coś z krainy elfów i smoków, to po co swoimi fantazjami zawracasz nam głowę?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Pertaseth w 22 Sty 2012, 21:00

Bo od tego jest ten temat. Od wyrażania własnego zdania.
Awatar użytkownika
Pertaseth
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 15 Sty 2012, 00:52
Ostatnio był: 07 Wrz 2012, 19:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Terminus w 22 Sty 2012, 21:04

No to moim zdaniem komunizm jednak się wśród orków Śródziemia nie przyjmie, mimo że w latach 60-tych w komunistycznych pismach, które jak piszesz nie były komunistyczne, pisali inaczej.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez rafal2205soc w 22 Sty 2012, 21:36

Chyba będę musiał rozwiązać kłótnię między Pertasethem i Terminusem. Widzę, że macie różne pojęcie pod słowem komunizm. Z tego co ja wiem (mogę się mylić :) ), komunizm to idea, pogląd Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, który zakłada równość, wśród obywateli czy pewnych struktur np. zawodowych czy klasowych. TERAZ BĘDĘ PISAŁ O SWOICH ODCZUCIACH. Wszystko zaczęło się, gdy Lenin zdecydował się na poważne przedsięwzięcie, czyli obalenie cara i uzyskanie najwyższego stanowiska politycznego w państwie (rządzenie Rosją, a później ZSRR). Żeby uzyskać takie poważne stanowisko, nie mógł sam go zdobyć. Skończyło by się to jego śmiercią. Więc wykorzystał sytuację w kraju (cięzkie warunki ludności, głód, bieda, wysokie ceny żywności, brak zainteresowania cara społeczeństem). Postanowił wmówić ludności idee K. Marksa i F. Engelsa, by zyskać ich poparcie (nawiasem mówiąc jedne z najstarszych zachowań: głupi człowiek myśli o sobie i jest gotów zabić innych by cel, który jego dotyczy osiągnąć). Ludność uwierzyła i dzięki poparciu rosjanom, wprowadził anarchię w kraju, zaatakował Piotrograd (Petersburg) - ówczesną stolicę Rosji. W wyniku działań ludu i jego otoczenia politycznego, został przywódcą, dyktatorem Rosji.

Różnie można rozumieć komunizm, np.
- jako ideę wiadomo kogo :)
- jako ustrój polityczny
- poprzez działania ludzi, którzy tworzą propagandę komunistyczną, dzięki której mają pewien zysk lub(i) ich wrogowie czy zwykli ludzie ponoszą pewne straty

Dla mnie komunizm jest propagandą, otumanieniem ludzi głupich lub(i) ludzi o zdrowym rozsądku, którzy mogą przeszkodzić ludziom, którzy stworzyli tę propagandę (komunistom). Od początku XX wieku ludzie byli podatni na propagandę sowiecką, radziecką. Sądzę, że zacząłem tworzyć nowy temat. Już nie będę używał dygresji :). Zapraszam was na kolejny temat, który niedługo założę !
Tylko prawda czyni człowieka, narody, społeczeństwa naprawdę wolnymi (...) Polska potrzebuje ludzi otwartych na świat, ale kochających swój kraj.

:

Jan Paweł II
rafal2205soc
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 31 Gru 2011, 14:38
Ostatnio był: 13 Mar 2012, 17:36
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 1

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Pertaseth w 22 Sty 2012, 21:49

Cały temat tłukę o ideologii, a Tow. Terminus swoje..
Awatar użytkownika
Pertaseth
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 15 Sty 2012, 00:52
Ostatnio był: 07 Wrz 2012, 19:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Terminus w 22 Sty 2012, 21:53

Nie jestem Twoim "towarzyszem" czyli kolegą. Nie koleguję się z ludźmi, którzy wierzą w elfy, wróżki i utopijny komunizm.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Tajemniczy w 22 Sty 2012, 21:59

:arrowu:
Jemu już nie pomożesz. On jest w swoim matriksie z towarzyszami elfami i towarzyszkami wróżkami oraz z nieistniejącym komunizmem :E .
@Pertaseth
Nie obraź się ale mam bardzo duże prawdopodobieństwo że jesteś gimnazjalistą który jeszcze nie wie wiele rzeczy i nie zdaje sobie sprawy z istnienia niektórych... Dorośniesz, zobaczysz i dowiesz się swoje to zrozumiesz o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Fender w 22 Sty 2012, 22:06

Sam w sobie komunizm i kwestię jego zaistnienia rozumiem przez słabość społeczeństwa. Zauważcie, że owa ideologia powstawała za pamięci jakiegoś wydarzenia strasznego w skutkach dla danego narodu. Przywołać tu można rewolucję lutową, czy odbudowę państwa Polskiego po II wś. Społeczeństwo zmęczone konfliktem i złym stanem rzeczy w państwie, bez sprzeciwu podejmowało temat istotnej roli klasy robotniczej. Widzieli w tym pewnego rodzaju nadzieję na lepsze jutro, lecz jakie ono było wiemy wszyscy. To jest jedynie moje postrzeganie tej ideologi oraz kwestii jej zaistnienia na świecie. A co do teorii Marksa, można zerknąć na teorie państwowotwórcze i bliżej przyjrzeć się marksistowskiej ( ciekawe zagadnienie ).
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Pertaseth w 22 Sty 2012, 22:08

Tajemniczy napisał(a)::arrowu:
Jemu już nie pomożesz. On jest w swoim matriksie z towarzyszami elfami i towarzyszkami wróżkami oraz z nieistniejącym komunizmem :E .
@Pertaseth
Nie obraź się ale mam bardzo duże prawdopodobieństwo że jesteś gimnazjalistą który jeszcze nie wie wiele rzeczy i nie zdaje sobie sprawy z istnienia niektórych... Dorośniesz, zobaczysz i dowiesz się swoje to zrozumiesz o co mi chodzi.


Nie obraź się, ale gimnazjum już skończyłem...
Nie wierzę w elfy, wróżki. Ktoś powiedział że wybór większości to zły wybór - bo większość to debile.
Ostatnio edytowany przez Pertaseth, 22 Sty 2012, 22:11, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Pertaseth
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 15 Sty 2012, 00:52
Ostatnio był: 07 Wrz 2012, 19:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Lucjusz w 22 Sty 2012, 22:10

Nie obraź się ale nie widać.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości