Masakra w Norwegii

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez Terminus w 25 Lip 2011, 13:52

Nic. Dla mnie to tylko ciekawostka pokazująca sposób myślenia tego człowieka i to z jakimi środowiskami on sam uważał, że jest mu po drodze.
Autorem niby jest sam [jako autor figuruje tylko jego pseudonim], ale spore fragmenty [może większość] to zrzynka z innych [np. Theo Kaczynskiego]. W końcu napisanie prawie 1,5tys stron wymaga ogromu czasu.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez Tajemniczy w 25 Lip 2011, 14:00

Jedna z rzeczy która w tej sprawie mnie denerwuje to postawa mediów,które niewiele mówią o tym dramacie i ludzie piszą durnoty z takich "wiarygodnych"źródeł jak np onet.pl.Zamiast tego od wielu dni trują nam tyłki śmiercią Amy Winehouse o której śmierci wiedzą chyba nawet Indianie amazońscy.Mogliby zostawić w spokoju rodzinę gwiazdy oraz samą tragicznie zmarłą a nie robić z tego kolejny super materiał.Oczywiście gwieździe należy się pamięć, ale sprawa rzezi na wyspie jest o wiele ważniejsza dla porządku na świecie.
I widać jeszcze że najgorszą policją nie jest polska policja tylko norweska.Z tego co zrozumiałem w tv to na tej wyspie nie było żadnej ochrony(sic!)ani policji, ani ochroniarzy.Dlatego doszło do takich strat wśród członków młodzieżówki.
Ostatnio edytowany przez Tajemniczy, 25 Lip 2011, 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez Junx w 25 Lip 2011, 14:04

Bywa mowa, że może wyjść na warunkowym po 14 lata, ale wyjdzie jeżeli uznają go "normalnym" dla społeczeństwa ale to by było nie fair w stosunku po ludzi, którzy stracili dzieci przez niego. Jeżeli rozpatrzą negatywnie to idzie siedzieć na kolejne 5 lat i znowu rozprawa czy może wyjść i tak co 5 lat aż to jego śmierci. Już pewno była mowa o tym, że chce on publicznej rozprawy ale sąd się nie zgadza na publiczną rozprawę, ale co im zależy niech świat pozna jaki on jest na prawdę.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 23:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez PrzemoC w 25 Lip 2011, 14:10

To może ja wypowiem się jeszcze na temat o jakim mam pewne pojęcie:
Owszem, w Polsce pozwolenie na posiadanie broni palnej wydaje się na zasadzie
"Homo-Sovieticus" (bez urazy, Soviet). Co oznacza, ze każdy jej posiadacz
jest potencjalnym zagrożeniem. Właściwie najłatwiej mają myśliwi. Poza nimi
ułatwiony dostęp do broni palnej mają w Polsce osoby posiadające patent strzelecki
(czyli 400zł napychające kieszenie urzędników) oraz licencję PZSS i jego potwierdzone
członkostwo w formie legitymacji. Czyli strzelcy sportowi.
Nadal nie zmienia to faktu, że przy nabywaniu pozwolenia na określony rodzaj broni trzeba testy
przechodzić od nowa za każdym razem. U nas pozwolenie wydaje gruby urzędas za biurkiem,
a nie np. komendant lokalnej jednostki policji czy dowódca jednostki wojskowej, a określenie
przeznaczenia broni sprawia, że dostać coś do obrony osobistej jest cholernie ciężko
"szaremu kowalskiemu". Prędzej nauczy się rzucać nożami.
Nie będę poruszał sprawy skuteczności naszej policji, bo zamiast ją dofinansować rząd
powołuje organy pomocnicze jak Straż Miejska, która kilku tysięcy pustych etatów nie zastąpi...
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez Terminus w 25 Lip 2011, 14:25

Soviet napisał(a):Nasz wierzący katolik pisze między innymi, że:

Luterianin jeżeli już...
Katolikami w Norwegii to są jedynie polscy emigranci :P

Pomijam już zupełnie to, że ani luteranin, ani katolik nie może w nauce Chrystusa w żaden sposób znaleźć usprawiedliwienia tego co zrobił ten człowiek. O przynależności do zakonu rycerskiego nieistniejącego od czasów Klemensa V nie wspominając...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez Soviet w 25 Lip 2011, 14:47

Terminus napisał(a):Autorem niby jest sam [jako autor figuruje tylko jego pseudonim], ale spore fragmenty [może większość] to zrzynka z innych [np. Theo Kaczynskiego]. W końcu napisanie prawie 1,5tys stron wymaga ogromu czasu.

Chodzi ci o "fjordmana"? To właśnie jest przykład zrzynki. Ów fjordman to jeden z ulubionych autorów naszego zamachowcy.

Co do nabycia broni - jest o tym sporo. Koleś wybrać się do Pragi i chodził po nocnych klubach, pytając przypadkowych ludzi o kałasza (co tylko dowodzi o tym, że był nieco... niedojrzały?). Dlaczego w Czechach? Bo w telewizji mówili... :facepalm:. W Czechach nic jednak nie dostał, postanowił więc kupić wszystko legalnie w Norwegii.
I have now sent an application for a Ruger Mini 14 semi-automatic rifle (5.56). I would rather have preferred a Ruger Mini 30, but I already own a 7.62 bolt rifle and it is likely that the police wouldn’t grant me a similar caliber. On the application form I stated: “hunting deer”.

Acquiring a pistol, legally, is more tricky. I have been a member of Oslo Pistol Club for a few years but it is required that you train regularly in order to be eligible. I will have to train more often this winter and ensure I build up a solid track record, which in turn should enable me to get a permit.

The application for a Glock 17 was sent in mid January. Documentation and activity requirement was met.

Ogólnie rzecz biorąc, gdyby nie to, że należał do kółek strzeleckich przez kilka lat, to nigdy by tej broni nie dostał. Z tego co pisze, to w Norwegii nie trzeba zdawać (tak jak u nas) żadnych testów psychologicznych i z wiedzy o ustawie. Była tu tez mowa o magazynkach - miał ich dziesięć, kupione on-line w Stanach. Nakupował też pełno gadżetów do broni, chyba tylko po te, żeby było tak jak w Modern Warfare 2, które wybitnie mu się spodobało.

Budują bombę posługiwać się sklepami online w Chinach i... Polsce (ciekawe dlaczego o tym nie było słowa w polskich mediach...). http://www.keten.com.pl/. Wszystko zmontował na wynajętej farmie. W "pamiętniku" jest wszystko ładnie opisany, gdyby ktoś chciał coś wysadzić. Wszystkie komponenty można dostać legalnie.

Na koniec trochę gier:
Oh, and I’m also playing Fallout 3 –New Vegas atm after just finishing Bioshock 2.


Terminus:
Religion: Christian, Protestant but I support a reformation of Protestantism leading to it being absorbed by Catholisism.


Jak chcecie, żebym coś przetłumaczył to piszcie.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Junx.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez Dżuz w 25 Lip 2011, 15:58

Soviet napisał(a):Chodzi ci o "fjordmana"? To właśnie jest przykład zrzynki. Ów fjordman to jeden z ulubionych autorów naszego zamachowcy


Chodzi o Theodore''a "Teda" Kaczynskiego, znanego jako Unabomber i jego manifest, który pan Breivik w wielkim stopniu splagiatował, zmieniając okazjonalnie niektóre słowa, np. "leftist" na "cultural Marxist". Piszą o tym choćby na stronie BBC.

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14267007

Ściągnąłem z ciekawości ten jego manifest i już widzę, że nawet bibliografii w nim nie ma. Amator - emotikony w tak poważnym dziele :facepalm: Choć niegłupi skoro mu się udało :/ Choć z drugiej strony - z tego co mówią media - to w Czechach brali go za policjanta albo szaleńca i nikt z przestępczego półświatka nie chciał z nim współpracować. O tym, że u nas kupował nawozy mówili, Soviet. A właśnie, to przetłumacz tę porcyjkę gdzie pisze o przygotowaniach :wink:

Biorąc pod uwagę fakt, że chce upublicznienia przesłuchań to myślę, że jemu chodzi bardziej o rozgłos i mu się udaje, tylko strasznym kosztem. No i jeszcze to, że strasznie się przykładał do zwiększania swojej tężyzny fizycznej też coś o nim mówi, moim zdaniem - musi być zafiksowany na punkcie własnej osoby.

-----
Edit.:
Są "sources". Zwracam honor panie Breivik :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez xionc w 25 Lip 2011, 17:32

Nemesarios napisał(a):Jest możliwość że ktoś za nim stoi. Norwegia i tamtejszy rząd prowadzi politykę wielonarodowościową a to nic dobrego i wielu się to nie podoba i tego nie akceptuje. Społeczeństwo zachodnie juz teraz się boi
kolorowych, arabów, turków, żółtków czy czerwonych co sie dzieje we Francji, Niemczech czy Holandii ? Co będzie za 20 czy 30 lat ? Rdzenny
mieszkaniec zachodu bedzie mniejszością we własnym albo raczej o ironio już nie we własnym kraju. Przytoczę tu przykład kontrowersyjnej w Niemczech książki Thilo Sarrazin pod tytułem Deutschland schafft sich ab (Niemcy likwidują się same). I tak niestety dzieję się w większości krajów Europejskich w tym niestety i w Polsce ! Mi się taki obrót sprawy też nie podoba i jestem za zaostrzeniem polityki emigracyjnej. Dlatego nie dziwmy się że jest coraz więcej takich incydentów gdyż coraz większej ilości obywateli poszczególnych państw taki obrót sytuacji się nie podoba a co nie którzy jak pan Breivik postanawiają coś z tym zrobić i w jakiś sposób działać. Sam przyznał że to co zrobił to potworność ale potworność konieczna. A czy jego działania były słuszne czy nie to już oceni historia, bo za kilkadziesiąt lat gdy Norweska polityka doprowadzi do tego iż Norwegowie we własnym kraju będą mniejszością i będą walczyć o jego odzyskanie może się okazać iż działania pana Breivik-a w jakiś sposób były słuszne....


Tak Tak Adolf też robił to co było konieczne. Jesteś kretynem.
I nie widze sensu panowania temu zbrodniarzowi.
Wracjąc do meritum:
Szczerze wątpie czy "świrus" utrzyma sie przy zyciu w czasie odbywania kary, o ile uda mu sie przeżyć do końca procesu.
Bo w to że wyjdzie kiedykolwiek na wolność jest baardzo wątpliwe, nikt nie zaryzykuje wypuszczenia terrorysty i masowego mordercy na wolność. Nawet w Norwegii. To tak jakby amerykanie wypuścili z więźnia McVeigh'a gdyby nie dostał zastrzyku.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez szm w 25 Lip 2011, 18:04

Szczerze wątpie czy "świrus" utrzyma sie przy zyciu w czasie odbywania kary, o ile uda mu sie przeżyć do końca procesu.


A niby czemuż to?

Bo w to że wyjdzie kiedykolwiek na wolność jest baardzo wątpliwe, nikt nie zaryzykuje wypuszczenia terrorysty i masowego mordercy na wolność. Nawet w Norwegii.


Achaś. Specjalnie dla niego nagną obecne przepisy :facepalm:. Sorki, zapomniałem, że takie są demo-liberalne metody. Naginamy przepisy po cichaczu. Chyba, że wprowadzą dożywocie... Ale wtedy on, i jemu podobni uznają to za sukces. Dlatego śmiem w to wątpić. W najlepszy wypadku przesiedzi całe 21 lat, i będzie miał z bani. I jeszcze potem zgarnie niezłą kase, jako zbrodniarz, którego udało się przywrócić na łono społeczeństwa demokratycznymi metodami. :E
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez Woland w 25 Lip 2011, 18:29

Skąd wy macie wypociny tego gościa???

Soviet przetłumacz kilka najzabawniejszych fragmentów do pośmiania się :E
Ewentualnie co o Polsce tam była mowa
I na serio mnie ciekawi- SKĄD TO MASZ??
@Nemesarios żałosne
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez kapucha w 25 Lip 2011, 18:47

Ja dzisiaj przeczytałem o tym w gazecie i stwierdziłem, że nikt normalny by tego nie zrobił. Jak przeczytałem o karze która go czeka to doszedłem do wniosku, że tylko równie popier**lony idiota jak on sam wypuściłby go po chyba 21 latach. Jak jeszcze przeczytałem, że on uznał to za konieczne to stwierdziłem, że zwykła kara śmierci to za mało. Jestem przeciwko brutalnym egzekucjom, ale zwykłe rozstrzelanie albo powieszenie to za mało. Nabił bym skur**syna na pal.

Edit: sorki za bluzgi, ale pisałem pod wpływem silnych emocji.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Masakra w Norwegii

Postprzez Dżuz w 25 Lip 2011, 18:50

Woland napisał(a):Skąd wy macie wypociny tego gościa???


Eee, bo wiesz - robiłem mu kiedyś tzw. proof-reading i mi zostało...

:

A tak poważnie to choćby stąd. Korzystanie z Google'a nie boli :wink:
http://hotfile.com/dl/124843184/2315d8e ... l?expire=1
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 8 gości