Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Tajemniczy w 26 Cze 2013, 20:41

W USA THC używa się przy leczeniu choroby Parkinsona oczywiście w formie tabletek. W takiej wersji marihuana jako zioło lecznicze do użytku wyłącznie medycznego dla mnie mogłaby zostać zalegalizowana.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez SkullDagger w 26 Cze 2013, 22:44

Ta i się zacznie sprzedaż na lewo.
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 09 Paź 2022, 19:48
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Iwaszka w 27 Cze 2013, 15:46

Mi to w zasadzie obojętne. Cokolwiek by nie wymyślić i tak ktoś przegnie pałę.
Mnie np to nie kręci wcale. Nie rozumiem jarania się tym. Okay liceum, zabawa, szukanie czegoś nowego, ale dorośli którzy popalają trawkę (po chu*? odmłodzenie, bycie cool czy co?) śmieszą mnie niezmiernie. Kto się nie umie wyluzować i bawić bez alko itp. dla mnie jest frajerem. Wiadomo fajnie czasem zaszaleć, ale w dzisiejszych czasach ludzie "szaleją" co weekend. W Polsce mamy kult THC, nie wiem skąd i po co. Co kolejne dziecko joł joł z osiedla nosi koks przy sobie do tego często doprawiony dopalaczami - a potem ląduje w szpitalu i dziwi się że ma pozytywny wynik na kokę (a przecie palił tylko zioło...).
Nie wiem, ja z tego wyrosłem i nawet nie ma się czym chwalić, że się próbowało itp. bo to nic wartego uwagi.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Omnibus w 27 Cze 2013, 16:06

Jak dla mnie: Tak, ale tylko tych lżejszych.
Przy czym sa dwa "ale":
1. Trafka którą paliły poprzednie pokolenia, Marley etc. To nie to samo co dziś. Dziś do marychy dodaje się o wiele więcej dodatków, chemicznego gówna itd.
2. Zapominacie o jednej kwestyi: Jednym ze skutków legalizacji byłoby odebranie monopolu kartelom na sprzedaż= osłabienie, a nawet zniszczenie wielu podobnych organizacji. Oczywiście, wiele z nich jakoś przejdzie na legalny model.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Sivert w 27 Cze 2013, 16:37

Upowszechnienie narkotyków to nieuchronny skutek obniżania się poziomu życia, marnych perspektyw i płytkości intelektualnej. Tego, co nam tak naprawdę potrzeba, to lepiej funkcjonującej gospodarki i edukacji, co obniżyłoby popyt na narkotyki.

Dark Dante: "jakby coraz więcej narkomanów umierało z przedawkowania ludzie by się pewnie opamiętali i nie sięgali po ten syf"

nie opamiętaliby się, poczytaj o epidemii cracku na wschodnim wybrzeżu USA w latach 80tych. Niektóre miejsca w NYC wyglądały jak front ataku zombie. Wszystko przez biedę, brak pracy i możliwości wyrwania się z patowej sytuacji. Żeby kupić dragi trzeba było kraść, włamywać się itp., co jeszcze bardziej pogarszało sytuację. Nic poza tym marazmem nie przemawiało do ludzi.

Miękkie narkotyki dla rozsądnych ludzi w dobrze prosperującym kraju - OK, ale nie w sytuacji, gdy ma to być ucieczka od rzeczywistości dla frustratów.
Sivert
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 05 Cze 2012, 13:24
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 22:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 29

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Iwaszka w 27 Cze 2013, 16:48

Zajmujecie się debatą o narkotykach - ok. Tak samo popieram wnioski kolegi powyżej.
Ale dot ego w naszym kraju jest poważny problem z alkoholem. Ilość alkoholików w naszym kraju przeraża, oraz ich średnia wieku też. Do tego moda na THC (jak mówiłem w poprzednim poście). Nie wiem dokąd to prowadzi i co będzie z dziećmi kolejnych pokoleń. Szaleństwo.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Tajemniczy w 27 Cze 2013, 19:10

Będziemy mieli świat jak z "Mechanicznej Pomarańczy" Burgessa :/ .

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Iwaszka.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Iwaszka w 27 Cze 2013, 19:29

W zasadzie świat się dzieli na 2 strefy - jakieś zapomniane zadupia gdzie życie się toczy tak samo jak toczyło się 200 lat temu (Afganistan, górskie rejony Wietnamu i ogólnie kraje z kulturą góralską) i te które zapierniczają ma oślep w przyszłość czy biedne czy nie - demoralizują się. Ogólnikowe stwierdzenie ale tak ja to odczuwam. Gdzie brak siły charakteru tam pojawiają się słabości wszelakiej maści.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Kuballa44 w 28 Cze 2013, 00:35

Dzieciaki noszące koks? :E Stary, czy Ty wiesz ile to kosztuje? :E Najdroższy narkotyk. ;)
Chemiczne gówno w marihuanenuene? Legalizacja, kupujesz ziarna, sadzisz, i masz czyste zdrowe krzaczki. :)
Przy czym to nie chemiczne gówno, tylko meszanki genów roślin, powodują że powstają coraz silniejsze gatunki. :)
A dlaczego dorośli palą? Bo może lubią? Podoba im się ten stan?
To nie jest dla każego, ale jak ktoś lubi, to niech pali, choćby i miał 60 lat.
Używka jak każda inna. Jeden lubi szum głowy po piwie, jeden woli mieć czysty umysł non stop, trzeci woli "ten zadymiony relaks". ;)

Pozwolę sobie na leciutkiego trolla. Dla mnie frajerem jest ten, który wstrzymuje się od każdej używki, bo nie potrafi stosować jej z rozsądkiem i umiarem. ;) I chowa się za przykrywką tego że jej nie potrzebuje.
Co innego jeśli rzeczywiście nie potrzebuje. Ale wtedy niech nie ocenia tych którzy chcą z ich korzystać. :)
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.

Za ten post Kuballa44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy, LSkiper, SilentJay, scigacz1975.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez DobryStalker w 29 Cze 2013, 18:06

Dla mnie frajerem jest ten, który wstrzymuje się od każdej używki, bo nie potrafi stosować jej z rozsądkiem i umiarem. ;) I chowa się za przykrywką tego że jej nie potrzebuje.

Ok,weź se takiego Krokodyla, Po pierwszej dawce już zaczyna ci obumierać tkanka.Dlatego ja wole tego nie brać, niż spróbować tylko raz dla przyjemności, a potem latać po szpitalach z ręką na której tylko 10% to skóra odpadająca od kości jak stara tapeta. :/
DobryStalker
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 02 Cze 2013, 13:36
Ostatnio był: 11 Sie 2014, 18:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez scigacz1975 w 29 Cze 2013, 18:10

Ok,weź se takiego Krokodyla, Po pierwszej dawce już zaczyna ci obumierać tkanka.Dlatego ja wole tego nie brać, niż spróbować tylko raz dla przyjemności, a potem latać po szpitalach z ręką na której tylko 10% to skóra odpadająca od kości jak stara tapeta. :/


Jak coś to mięśnie Ci od kości mogą odpaść nie skóra. To primo. Secundo - nikt tu nie mówi o legalizacji ciężkiej chemii typu krokodyl czy hera. Poza tym - gdyby Ci co brali krokodyla znali skutki jego używania raczej by go nie wzięli. Proste.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 29 Cze 2013, 18:32

Kuballa: rozsądek i umiar to nie jest coś co cechuje dzisiejsze hedonistyczne społeczeństwa i ludzi nastawionych na coraz szybsze i silniejsze doznania.
Każdy chce wolności ale niewielu gotowych za nią płacić.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Omnibus.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości