Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez zubunt w 21 Lip 2012, 11:12

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Prawo ma odstraszać potencjalnych przestępców, przy czym przestępstwo musi być przestępstwem. To że człowiek daje sobie w żyłę nie wyrządza krzywdy postronnym. Jeśli chce cie zakazywać używek, zakażcie wszystkich, np.: alkoholu, kawy, herbaty, czekolady. Prawo musi być równe dla wszystkich, per fas et nefas, dlaczego człowieka, który pije co sobotę uważa się za pełnowartościową jednostkę społeczną, a palącego co sobotę za ćpuna i degenerata?
Jam jest mieczem,
Wykutym ze stali w ogniu hartowanej ,
Jam ten, co stworzył ostrzy tysiące,
Nieprzedstwaion śmierci,
Zapomnian i życiu,
W udręce stworzyłem ogrom oręża.

Za ten post zubunt otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive LordIlidan.
Awatar użytkownika
zubunt
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 12 Lis 2009, 14:47
Ostatnio był: 24 Lis 2012, 14:33
Miejscowość: NT
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez szm w 21 Lip 2012, 11:54

dlaczego człowieka, który pije co sobotę uważa się za pełnowartościową jednostkę społeczną, a palącego co sobotę za ćpuna i degenerata?


Uważasz alkoholików za pełnowartościowe jednostki społeczne?
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez jalkavaki w 21 Lip 2012, 11:56

To jak w końcu? Niech każdy ćpie co chce i ile, czy w końcu wrzucamy takich do jamy zapomnienia?
zubunt napisał(a):A tak dla twojej wiadomości, to ja pracuję i zarabiam, tylko że w Niemczech. I idę o zakład, że zarabiam więcej niż Ty.</offtop>

No no. Nawet film był o chłopcach nastoletnich, zarabiających w Reichu. "Świnki" się nazywa.
Buźka :*
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez zubunt w 21 Lip 2012, 11:58

Nasze społeczeństwo uważa, że jak człowiek sobie raz na tydzień wypije, to nic. Ale jak sobie raz w życiu spróbuje czegoś innego to jest najgorszym śmieciem.
Niech każdy ćpa co chce i ile chce, zdechnie? Jego problem! Karać należy tylko prawdziwych przestępców: morderców, złodziei, gwałcicieli
Ale cóż, jak w szkole nie uczą czytać ze zrozumieniem, to tak potem jest. Ale Ty jesteś jeszcze gorszy od osoby nieumiejącej czytać, ty wyczytujesz tylko to, co chcesz wyczytać.
Jam jest mieczem,
Wykutym ze stali w ogniu hartowanej ,
Jam ten, co stworzył ostrzy tysiące,
Nieprzedstwaion śmierci,
Zapomnian i życiu,
W udręce stworzyłem ogrom oręża.
Awatar użytkownika
zubunt
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 12 Lis 2009, 14:47
Ostatnio był: 24 Lis 2012, 14:33
Miejscowość: NT
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 5

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez szm w 21 Lip 2012, 12:58

Karać należy tylko prawdziwych przestępców: morderców, złodziei, gwałcicieli


Niech każdy zabija, kradnie i gwałci ile chce. Jego problem!
Pisałem już nie raz o tym, i napiszę raz jeszcze. Gdyby narko, nawet ta cała maryśka, były legalne, to zapewne dostępne byłby w jakiś tam sklepach. Dziś tego nie ma, i takiemu gówniarzowi jednemu z drugim o wiele trudniej jest je kupić. O wiele trudniej, to nie znaczy, że nie jest to możliwe, ale... gdyby taka maryśka była dostępna legalnie, w sklepach, to obawiam się, że byłoby to samo co jest z fajkami i alkoholem. Nawet gdyby była dostępna od X lat.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez MatrixSTR w 21 Lip 2012, 13:42

szm napisał(a):Dziś tego nie ma, i takiemu gówniarzowi jednemu z drugim o wiele trudniej jest je kupić
Nie wiem gdzie Ty żyjesz, ale u mnie łatwiej jest dzieciakom kupić maryśkę niż alkohol.

Co do leczenia, to zastanawia mnie czemu niektórzy jako argument dają leczenie, ale o tym że teraz utrzymujemy "przestępców" którzy zapalili dżojnta i trafili za kratki to nikt nie mówi. A na pewno to pierwsze by mniej kosztowało. Oczywiście jeśli chodzi tylko o trawkę.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez jalkavaki w 21 Lip 2012, 13:58

A iluż to siedzi za posiadanie małej ilości, na własny użytek? Bo z tego co się orientuję to przeważnie wlepioają zawiasy i ew. kuratora. Ale chętnie przejżę statystyki.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez szm w 21 Lip 2012, 14:37

Nie wiem gdzie Ty żyjesz, ale u mnie łatwiej jest dzieciakom kupić maryśkę niż alkohol.


Białystok, bastion pisu. Nie twierdzę, że takich miejsc nie ma... Są i dobrze o tym wiem. Ale i tak, takiemu gówniarzowi łatwiej byłoby kupić w sklepie. Teraz musi znać kogoś, kto zna kogoś, co może to załatwić, nie wystarczają same pieniądze. Chodziłem do gimnazjum, chodziłem do LO, i nikt mnie nie zaczepiał oferując to i owo. Owszem, jeśli jakiś gówniarz się uprze, to kupi, ale tu chodzi mi o takich, co to posłuchają kilku piosenek śpiewanych przez murzynów, względnie białych murzynów, i zafascynowani będą chcieli zapalić. Jeśli mogliby kupić w sklepie, to zapewne kupiliby jak fajki, czy alko, a tak jest duża sznasa, że nie będą drążyć tematu dalej. Bo to jacyś dilerzy, gangsterka, podziemie, niebezpieczeństwo etc. Może to zbyt idealistyczne, ale...
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Gro3a w 21 Lip 2012, 15:13

Jestem co do tego neutralny, ale gdyby "maryśka" była by legalna i można ją było kupić w jakimś sklepie, to nasz kochany rząd nałożył by takie ceny, że nie opłacało by się kupować jej z "legalnych" źródeł. Ale z drugiej strony "legalnego" zakupu używek, to połowa "degeneruchów" całkiem rozwaliło by małe miejscowości, takie jak moja (mieszka w niej kilku typowych "ćpunów-wandali"). Kiedyś była taka akcja kilkadziesiąt kilometrów ode mnie, że mocno nafaszerowani ch** wie czym jacyś idioci zdemolowali cały komisariat policji....To nie żart.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez scigacz1975 w 26 Cze 2013, 17:01

Jestem za zalegalizowaniem możliwości kupna, lub uprawy i posiadania na własny użytek zioła. Czemu - ten kawałek wszystko mówi
http://www.youtube.com/watch?&v=oKQtMvcWx5U#at=50
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dark Dante w 26 Cze 2013, 18:55

Jak dla mnie mogliby, pewnie byłaby potem burza miesiąc, dwa może i więcej ale jakby coraz więcej narkomanów umierało z przedawkowania ludzie by się pewnie opamiętali i nie sięgali po ten syf. Robią to pewnie dlatego, że jest to zakazane i ciekawi są dlaczego.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Za ten post Dark Dante otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marcel.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez DobryStalker w 26 Cze 2013, 19:24

Argument że leczy jest mocno przesadzony, czemu ???
Taką trawka, która ma działania lecznicze, jest specjalnie hodowana i słabsza od tej którą dodatkowo polewa się innymi rozcieńczonymi narkotykami. No powiedzcie sami, czy taki koleś będzie miał zysk z czegoś co nie działa lub jest słabe, no właśnie nie.
Co do tego że poprawia nastrój, ona tylko wzmacnia nasze odczucia czyli np.: jesteś smutny, zapalisz i masz większego doła i na odwrót. Zazwyczaj pali się na imprezach w dobrym towarzystwie, a że się dobrze bawimy po zapaleniu jesteśmy jeszcze szczęśliwszy. Ot to cała prawda.:)
DobryStalker
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 02 Cze 2013, 13:36
Ostatnio był: 11 Sie 2014, 18:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości