Pies czy Kot

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Pies czy kot?

pies
22
58%
kot
9
24%
inne (ryba,chomik, inny szczurek)
7
18%
 
Razem głosów : 38

Re: Pies czy Kot

Postprzez Dżuz w 28 Lip 2013, 21:03

KratoS napisał(a): koty to głupie są


Masz jakiś niezbity dowód potwierdzający znikomą inteligencję kotów? o_O

KratoS napisał(a):i groźne


Nom. Tygrysy, lwy czy serwale z całą pewnością.

KratoS napisał(a):Np. kot zadusił proboszcza w moim mieście


Większości pewnie wyświadczył niemałą przysługę... :suchar:

KratoS napisał(a):a w wiadomościach raz mówili że kot zaatakował babcie i jej wnuczkę


Nom. Mnie też nieraz kot atakował jak go zbytnio drażniłem. Pies zresztą nie inaczej.

KratoS napisał(a):Koty tylko udają niewiniątka i słodkie stworzenia a tak na prawdę są dzikie...


Nom. To je' właśnie w kotach najlepsze :caleb:

A od siebie dodam, że w równym stopniu lubię i jedne i drugie stworzenia. I wcale nie uważam, że koty są fałszywe, leniwe, roznoszą choroby i tym podobne farmazono-stereotypy. Są zwyczajnie inne niż psy. Gdy wracam do domu, pies próbuje skakać mi na nogi i lizać, niejednokrotnie brudząc mi przy tym gacie :P Z kolei kot jest bardziej stonowany. Co nie oznacza, że nie okazuje z tego zdarzenia radości :caleb:

Kot na przykład świetnie dba o własną higienę i nie ma z nim problemu. Pies większość czasu cuchnie jak nieboskie stworzenie. Kot czasem lubi załatwiać swoje potrzeby, nie tam gdzie powinien - pies trochę dobitniej dopomina się wypuszczenie na pole. Itd., itp. Można by dalej toczyć tę akademicką dyskusję z gatunku wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, ale nie widzę sensu :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image

Za ten post Dżuz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Pies czy Kot

Postprzez kapucha w 28 Lip 2013, 22:17

W ankiecie brakuje opcji "nie lubię zwierząt".

W moim domu jest obecnie kot i rybki, a w przeszłości był pies, chomiki, szynszyle, papugi, i żółw. Wszystkie zwierzęta należały do mamy i siostry. Ja mimo, że pracuję w "brudnym" zawodzie i ogólnie nie boję się pobrudzić, to czuję obrzydzenie wywołane trzymaniem zwierząt w domu. Po prostu kiedy widzę jak kot włazi na szafkę z jedzeniem albo na stół, to aż mnie nosi. Jak przechodzę obok kuwety, to chce mi się wymiotować. Jedynie rybki toleruję, bo te sprawiają wrażenie bardziej higienicznych. Pies to już całkiem brudas, śmierdzi z daleka, i jeszcze ciągle skacze i chce się bawić :mad: Jak siostra trzymała szynszyle i chomiki w pokoju to już całkiem waliło stamtąd gorzej niż z chlewa.

ALE gdybym miał wybierać, to wybrał bym kota. Obecnie w okolicy mojego domu i budynków gospodarczych żyją sobie 3 koty, do domu żadnego gnojka bym nie wpuścił, ale na podwórku są OK. Dokarmiamy je mlekiem i resztkami, więc się trzymają w pobliżu i żrą myszy.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Pies czy Kot

Postprzez Gregorius w 28 Lip 2013, 22:39

Wolę koty ponieważ mają klasę, poruszają się zwinnie, są bardzo inteligentne. Lubię psy, ale wychowałem się wśród
3 kotów więc przyzwyczajenie :) . Owszem, kot może być agresywny np. gdy poczuje się zagrożony lub broni swojego terytorium.
Walka z Zoną jest naszą największą Powinnością.
Niech mnie Zona pochłonie jeśli kłamię.
Awatar użytkownika
Gregorius
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 18 Lip 2012, 10:28
Ostatnio był: 17 Gru 2017, 18:49
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 2

Re: Pies czy Kot

Postprzez exid w 29 Lip 2013, 01:41

KratoS napisał(a):Wolę psy♥, bo koty to głupie są i groźne, bardziej niż pies. Np. kot zadusił proboszcza w moim mieście, a w wiadomościach raz mówili że kot zaatakował babcie i jej wnuczkę. Koty tylko udają niewiniątka i słodkie stworzenia a tak na prawdę są dzikie...

https://www.google.pl/webhp?hl=pl&tab=w ... 20&bih=989

Rzeczywiście mniej groźne niż kot-zabójca kleru.
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: Pies czy Kot

Postprzez Gizbarus w 29 Lip 2013, 08:29

Zastanawia mnie właśnie pojawiający się co jakiś czas bul dópy u zwolenników psów, będących zarazem przeciwnikami kotów - "bo jak kot kogoś zaatakuje, to nic się z tym nie robi, a jak pies, to się daje do uśpienia". Ano, racja. A czemu? Bo nawet największy i najgroźniejszy dachowiec nie będzie w stanie zrobić ci poważnej krzywdy - w przeciwieństwie do psa średniego i wzwyż.

Co do mnie - lubię i psy i koty. Zawsze zaczepiam jedne i drugie - acz osobiście skłaniam się bardziej ku kotom. Jak odpowiednio wychować, to futrzak nie ma prawa udrapać właściciela, włazić mu pod nogi czy tu_wstaw_inny_argument_przeciw_kotom.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Pies czy Kot

Postprzez Realkriss w 29 Lip 2013, 09:51

Image

Moje koty to moja odpowiedź.
Styczeń 2013. Leżą, bo Garrus Vakarian właśnie rozszarpał niemowlę, Indiana Jones pożarł księdza, który chodził po kolędzie :E

Kocham koty, psy też bardzo lubię. Ale najbardziej owada, który nosi jaja na głowie, typ nazywa się bocydium globulare.
TADAM!
Image
Ostatnio edytowany przez Realkriss, 29 Lip 2013, 11:19, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Pies czy Kot

Postprzez T-man w 29 Lip 2013, 10:47

Biorąc przykład z Kriss:
Image
Zdjęcie mojego pieska z Kwietnia tego roku.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Pies czy Kot

Postprzez Juraszka w 30 Lip 2013, 00:10

Ja osobiście wolę psy może dlatego, że nigdy nie miałem kota a kuzynka miała kiedyś na raz 20 kotów i robiły co chciały. Zresztą, lubię z psami przeciągać linę, biegać i wgl bawić się. A koty to do rozpieszczania są.

A w spojlerze dodaję link do foto mojego psa :)
:

Image

Mieszanka Labradora z Staffordem - ciekawe połączenie
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Re: Pies czy Kot

Postprzez bartek199810 w 30 Lip 2013, 11:36

Ja wole psy bo z nimi można fajnie się bawić i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Za ten post bartek199810 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
bartek199810
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 28 Mar 2013, 17:18
Ostatnio był: 06 Gru 2014, 19:58
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 0

Re: Pies czy Kot

Postprzez DarthAvalon w 02 Sie 2013, 14:54

Ja hodowałem kątnika domowego. Odkryłem, że pająki są strasznie niewdzięczne. Uciekł ode mnie po dwóch tygodniach. Karmiłem go komarami i małymi muszkami. Nie wiem, czy mam jeszcze jego zdjęcie, bo usunąłem większość, gdy mnie zdradził.
Awatar użytkownika
DarthAvalon
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Lut 2013, 22:56
Ostatnio był: 08 Gru 2020, 02:53
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 36

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości