SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Ilja w 12 Lut 2012, 15:01

Offtop ON Z tymi F-16 to ktoś pisał o jakimś szwindlu, abo coś mi się obiło o uszy. Ale co do rozbrajania naszej armii to jestem na nie. Chociaż te cholerne myśliwce mamy ale to mało. Jak ktoś czyta to w NTW 2/2012 był niezły artykuł. Offtop OFF.

Tutaj jest więcej o szeroko pojętej inżynierii genetycznej na naszych talerzach.
:



---------
EDIT :arrowd:
Znowu nieściśle się wyraziłem. Do jakości samolotów nie mam zastrzeżeń, w sumie w całym przetargu były jedną z lepszych propozycji. Słyszałem o tym, że jeden z nadzorujących przetarg miał bliskie związki z Lockheed Martinem (Producent F-16). Google powinno wiedzieć więcej, jeśli ktoś chce poczytać.
Ostatnio edytowany przez Ilja 14 Lut 2012, 20:52, edytowano w sumie 2 razy
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez impulse_101 w 12 Lut 2012, 15:34

Wybaczcie offtop ale chciałbym skończyć z tym mitem.
Będąc w styczniu zeszłego roku w poznańskich zmechach miałem okazje podziwiać F-ki które latały nad moja głową, udało mi się też zamienić kilka slow z sierżanciną który przy nich pracował. Samoloty są nowiutkie wbrew pozoru co większość sądzi, a te nagłaśniane "awarie" wymuszające lądowania są niczym innym jak zwykłym docieraniem silnika które jest czymś normalnym w kazdym samolocie zaczynając od SU a kończąc na Mirażach. Oczywiście media narobiły dymu bo my Polacy po prostu lubimy być poszkodowani i sobie marudzi wiec temat się sprzedał.

Wracając do dyskusji... STOP ACTA :E
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez meJKu w 18 Lut 2012, 13:14

Donald Tusk opowiada się za odrzuceniem umowy ACTA
Ktoś jeszcze wierzy rudemu? Najpierw podpis (nie damy się szantażowi!), potem srakie konsultacje, teraz pokuta jaki to głupi byłem. Samych debili mamy w tym sejmie, nikt nie wie co podpisuje. Protesty powinny się zakończyć dopiero w momencie, gdy zawiśnie na sznurku ta banda debili spod wiejskiej.

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Adrenalin2k w 18 Lut 2012, 14:15

Zgadzam sie, ta pozorna pokuta bedzie służyc jedynie uspieniu opini publicznej by po jakims czasie wprowadzic dokładnie to samo tylko w jeszcze wiekszym sekrecie przed obywatelami najlepiej tak żeby nie zdążyli sie zorientowac. Nie bede mówił że obywatel jest w tym kraju poto żeby zarabiac na władze która jest prywatną firmą bo o tym juz nie raz pisałem. Czy to SLD, czy PiS czy tez inna partia była by u władzy nie ma znaczenia jestem pewnie że zrobiła by to samo co teraz robi PO.
Future is now. Resistance is here.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Tajemniczy w 18 Lut 2012, 15:33

meJKu napisał(a):Donald Tusk opowiada się za odrzuceniem umowy ACTA
Ktoś jeszcze wierzy rudemu? Najpierw podpis (nie damy się szantażowi!), potem srakie konsultacje, teraz pokuta jaki to głupi byłem. Samych debili mamy w tym sejmie, nikt nie wie co podpisuje. Protesty powinny się zakończyć dopiero w momencie, gdy zawiśnie na sznurku ta banda debili spod wiejskiej.

Ta Tusk będzie przeciwko ACTA :caleb: . Jak wyżej pisano jest to tylko po aby uspokoić opinię "bo ja najpierw uważałem to za dobrą rzecz ale to już jest be". Traci poparcie w sondażach to trzeba jakoś ratować tyłek.Przez parę miesięcy Tusk będzie miał spokój, młodzież zamknie gęby i nie będzie wrzeszczeć o wolność słowa w Internecie a później się podpisze tak żeby się o tym dowiedzieli wtedy kiedy nic nie dadzą protesty :-/ ...
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Adrenalin2k w 18 Lut 2012, 17:59

Tak jak mówiłem, Tusk już ACTA nie potrzebuje bo ma nowego asa w rękawie wiec można pobredzic opini publicznej "jak to sie wielce mylił" http://wolnemedia.net/prawo/nowy-pomysl ... y-od-acta/

Edit: Rozwinięcie powyższego tematu tutaj http://www.youtube.com/watch?v=kHLSl9He0vU
Ostatnio edytowany przez Adrenalin2k, 18 Lut 2012, 19:35, edytowano w sumie 1 raz
Future is now. Resistance is here.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez MatrixSTR w 18 Lut 2012, 19:22

Ale możesz tak dokładniej wytłumaczyć o co chodzi? Bo mam wrażenie że to jest sposób postępowania gdy ktoś znajdzie w internecie materiały do których ma prawa autorskie, a zostały wrzucone bez jego zgody.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez paintball_0 w 18 Lut 2012, 20:56

Ok, szukamy dziury w "propozycji ustawy o zmianie ustawy".

Załóżmy, że stworzyłem piosenkę, która potem ląduje na jakimś blogu. Nie chcę jej tam. Piszę do właściciela blogu z żądaniem usunięcia piosenki. Zero reakcji ze strony właściciela. Składam więc wniosek do dostawcy internetu z prośbą o... właściwie o co? O zamknięcie bloga? Zdalne usunięcie danych (czyli pliku z piosenką) z bazy danych na serwerze? Zablokowanie boga? Jak ma działać ta ustawa?

Wypisanie dokładnych danych osobowych, oraz precyzyjne wyjaśnienie sprawy przez "oskarżyciela" wygląda mi całkiem sensownie. Wszystko jasne i klarowne, nie widzę furtek dla nadużyć.

Sprecyzowano procedurę składania "reklamacji" przez posiadacza rzekomych praw autorskich, ale co ma dalej robić "usługodawca"? I czy już teraz takie serwisy jak YouTube we własnym regulaminie nie zamieszczają podobnych zasad? Po co to jeszcze obudowywać paragrafami?

Czy nie rośnie nam kolejny bubel prawny, którego i tak nikomu nie chce się przestrzegać?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez djcycu w 18 Lut 2012, 20:59

Tusk już popełnił polityczne samobójstwo. Nie wiem ile idiotów jeszcze go popiera i skąd się oni biorą w każdym razie ACTĄ dobił sobie ostatni gwóźdź w trumnę. Nie sądzę by sobie poradził teraz i przekupił ludzi by sondaże poleciały do góry. Albo bawimy się fair od początku albo kończymy grę... Podatki podnieść, wiek emerytalny podnieść, to sprzedać, to podpisać, ACTA wdrożyć i cóż... Ja nie widzę by owego pana popierać po raz kolejny (ja i tak nie popierałem).

Zdaniem hejterów:

Oczywiście ja nie znam się na finansach i łataniu dziur budżetowych więc napisałem pierdoły powyżej by se ponarzekać ale czy ktoś z was pamięta jakieś mega dobre czasy jak za granicą byśmy mieli teraz przeżywać jakiś pieniężny reżim bo Tusk tak chce i obiecuje co innego? Nie wiem czym my sobie taką dziurę budżetową zrobiliśmy skoro wiecznie pracujemy na same podatki i na przysłowiową bułkę z masłem...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez paintball_0 w 19 Lut 2012, 01:07

Postawiłbym ci flaszkę za to wieczne łatanie dziury budżetowej, ale obecnie jestem spłukany. ;)

Faktycznie zastanawiająca sprawa. Jak to jest, że odkąd pamiętam rząd próbuje załatać dziurę budżetową, zmaga się z długiem publicznym i nigdy na nic nie ma pieniędzy? Podatki idą do góry cały czas, wprowadzane są kolejne ustawy "zaciskające pasa" po stronie rządu i obywateli, a pieniędzy wcale nie przybywa.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Adrenalin2k w 19 Lut 2012, 12:04

Też już w tym temacie wspominałem o dziurze budżetowej wiec powtarzał sie nie bede że sprawa jest dla mnie dość oczywista (Szlachta sie bawi na koszta nie patrzy, obywatelu zacisnij pasa i pracuj ciężej). A co powiecie na nowo wprowadzone wielkie uprawnienia NIK, czyli możliwość zbierania o obywatelu najbardziej szczegółowych danych typu poglądy polityczne, preferencje seksualne, DNA, wyznawana wiara... oczywiscie padła lawina zapewnien ze przecież wcale nie bedą tego używac, a jesli już to tylko zgodnie z wszelkimi normami wiec obywatelu spij spokojnie bo rząd mówi ze nie ma sie czego obawiac. Niewiem do czego to wszystko doprowadzi, ale niechce żeby skonczyło sie to tak że obywatele bedą w błogiej nieswiadomosci życ w panstwie policyjnym a władza bedzie totalnie ponad prawem i trzymac sztame z lobbystami, korporacjami itp. (jesli już tak nie jest).
Future is now. Resistance is here.

Za ten post Adrenalin2k otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ilja.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Soviet w 20 Lut 2012, 12:30

r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości