SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Ilja w 08 Lut 2012, 17:40

Jeśli chodzi o tamtą przyśpiewkę - "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę'' - o to mi chodziło. Mea culpa, nie napisałem całości.
Partie - no w sumie PSL nigdy nie był niesamowicie popularny, ale RPP jest na tyle nowy, że może coś z tego będzie. Nie to żebym był entuzjastą nagłego "odmrożenia" sceny politycznej i nagle zaczął ufać nowym politykom. Władza nawet z uczciwych ludzi robi, jak my to lubimy podkreślać - złodziei. Co do Platformy zdziwiło mnie np. to http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,11033430,Przeciwnicy_ACTA_biczowali_na_Starym_Rynku_kukle_Tuska.html i fragment -
Chcemy obalenia PO! - mówili, uśmiechając się szeroko, młodzi ludzie na zakończenie happeningu.

Nie władzy w ogóle? - pytaliśmy.

- Nie! Platformy!


Z przykładowej manifestacji. Więc przekonania się nieco zmieniają :-/

:arrowd: Geez Christ...
Ostatnio edytowany przez Ilja 08 Lut 2012, 17:53, edytowano w sumie 2 razy
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 08 Lut 2012, 17:45

CHCEMY OBALENIA PO???

No to popatrzcie sobie jak bardzo "nie lubią" u nas PO - aż im poparcie wzrasta
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,tit ... omosc.html

Wychodzi na to że Polak im bardziej bez mydła w tył jest walony tym bardziej mu się to podoba :facepalm:

No to niech nas wszyscy dalej walą - znów na nich zagłosujemy.

Rozwala mnie idiotyzm naszego społeczeństwa. Jak na to patrzę to chciałbym wręcz żeby jakiś Józio znów w Polszy porządek zaprowadził. Bo my sami nie potrafimy myśleć :facepalm: - Boże :mad:

Edit: chociaż wkurza mnie sposób wypowiedzi @Terminusa i jego zawsze "ostatnie zdanie jest moje" to jednak zgadzam się z jego ironizowaniem. Można by coś zrobić ale nie z naszym społeczeństwem - zaczynam dochodzić do wniosku że, wraz z odejściem ludzi wykształconych w końcówce komunizmu i na początku przełomu, znikną z naszego środowiska i kraju ludzie myślący a zostaną neo-wykształciuchy zaprogramowane na określone działanie i postępowanie bez myślenia - tacy wtórni analfabeci czytający, ale nie rozumiejący co czytają. Fantastyczna perspektywa nam się kroi :(

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive ulvhedin, Lucjusz.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Ilja w 08 Lut 2012, 18:19

No właśnie. Bo najbardziej OPŁACALNE jest zrobienie z ludzi maszyn. Może być tak, że jak się nie nie ruszymy, myślący ludzie wyginą jak dinozaury. Za kilkadziesiąt lat nikt nie zrozumie słowa "Człowiek", będzie się liczyć tylko "Konsument", a dominującą religią stanie się "Zysk".
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 08 Lut 2012, 18:40

@Ilja - już dziś pieniądz jest bogiem. Nie musimy aż tak długo czekać - wystarczy się rozejrzeć
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez paintball_0 w 08 Lut 2012, 19:01

Innymi słowy jest już za późno na działanie i nijak nie można tego zmienić?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Universal w 08 Lut 2012, 19:08

Pieniądz? http://mises.pl/blog/2006/11/29/frederi ... -pieniadz/ ! :D
---
Cofnę się o kilkanaście/kilkadziesiąt postów w tył:
Ilja napisał(a):''Ogólnoeuropejska'' petycja- http://www.avaaz.org/en/acta
Wiadomości na panoptykonie, dla ciekawych- http://www.panoptykon.org/wiadomosc/biezace-doniesienia-z-frontu-acta

Co komu po takiej petycji organizowanej przez NN. To zbieranie podpisów, czy bazy maili do sprzedania?
---
@scigacz1975 - z poparciem jest tak, że wybierana jest grupa maksymalnie kilku tysięcy osób - czy jest prawdziwie reprezentatywna nie sprawdzisz, bo nie ma takiej możliwości. A jeśli jest, to chcę widzieć drogę petenta do sprawdzenia tego. Później, przy okazji wyborów, większość głosuje na tych, którzy są ponad progiem wyborczym i najwięcej drą pysk - więc po kiju takie sondaże. No i do wyborów chodzi połowa, więc tu też pewne przekłamanie stwierdzenia "poparcie" :P
---
A ACTA... próba pozyskania prestiżu na "arenie międzynarodowej", później możliwość stwierdzenia, że poprawiło się postrzeganie Polski w świecie, kolejny sukces na liście przed wyborami. No i mam dylemat - czy to jest groźne, czy nie, bo już mam wodę z mózgu (cel osiągnięty).
---
@Terminus - "Ulegacie chyba psychologii tłumu. Wydaje Wam się, że stanowicie jakąś wielką siłę" - w ten sposób możesz zbombardować każdą inicjatywę, grzebmy się w gównie i nie wychylajmy ponad nie głowy :P Ja sam nie jestem aktywny w żadnych demonstracjach itp., ale jak inni chcą... Mi to nie szkodzi, łaskawie zezwalam. A Ty omiń po prostu ten temat i tyle, media za chwilę też to oleją, bo przestanie elektryzować tłum.
---
@paintball_0 - zawsze zostaje pas szahida.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 08 Lut 2012, 19:10

Można ale wiele to wymaga. Przede wszystkim trzeba zmienić siebie - każdy z nas z osobna.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez meJKu w 08 Lut 2012, 19:32

Problemem u nas kiedyś była komuna. Teraz problemem są ludzie... którzy mieli zbyt długo styczność z tym systemem. Nie wiem, duża część osobników w okolicach 40 roku życia, czasem młodsi, są strasznie rozleniwieni społecznie. Działają typowo według systemu: robić->żreć->srać i tak w kółko. Jak ma się udać w tym kraju jakakolwiek inicjatywa społeczna, gdy mamy tyle ludzi w kraju mentalnie zniszczonych? Trzeba przeczekać aż natura zrobi swoje, niestety. Nowe pokolenia muszą wyprzeć te stare.

Zastanawiam się czemu tak sypiecie do tego internetu w kwestii ACTA. Tu nie chodzi tylko i internet. Skąd rolnicy będą brali nasiona po podpisaniu? Będą zmuszeni na branie "oryginałów", niekoniecznie lepszych. Zniknie pewnie większość zamienników leków. Oczywiście, to nie nastąpi nagle jak pie*dolnięcie w Hiroszimie, tylko będzie to proces stopniowy. Tak, by jak najmniej zirytować społeczeństwo. Wszystkie zamienniki są w świetle takich porozumień zagrożone. A ja lubię korzystać z alternatyw, często lepsze i tańsze.

A Palikot bądź co bądź traci na tym wszystkim. Na ilu to manifestacjach wykrzykiwano hasła typu "Tylko idiota głosuje na Palikota"? I w sumie racja.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 08 Lut 2012, 19:54

Nie wiem, osobniki w okolicach 40 roku życia, czasem młodsze są strasznie rozleniwione społecznie. Działają typowo według systemu: robić->żreć->srać i tak w kółko. Jak ma się udać w tym kraju jakakolwiek inicjatywa społeczna, gdy mamy tyle ludzi w kraju mentalnie zniszczonych? Trzeba przeczekać aż natura zrobi swoje, niestety. Nowe pokolenia muszą wyprzeć te stare.


Mam 37 czyli celuje w sam środek :E - niestety nie zgodzę się z moim mentalnym zniszczeniem :wink: , ale przyznaję, sam jestem zdziwiony jak bardzo ludziom w moim wieku - czyli wychowanym trochę innym systemem wychowawczym - odpierdziela na punkcie bezstresowego wychowania, przy czym wg. większości z nich, polega to na zapewnieniu dziecku bytu materialnego i totalnym olaniu pracy wychowawczej :facepalm: , oprócz tego totalnie mnie wkur...ia podejście ludzi w średnim wieku (ale nie tylko - są i dużo młodsi skrzywieni) do pracy - czy się stoi czy się leży dniówka się należy. No i należy się to, i tamto i siamto i owamto - a ja się pytam - ZA CO CI SIĘ NALEŻY? Masz wykształcenie, doświadczenie, predyspozycje, wykazujesz inwencję? Nie? To morda w kubeł i sobie to wypracuj, bo należy się dół 2x1x2 metry głęboki - to się należy każdemu, resztę trzeba wypracować. Ale niestety jeszcze to do większości naszych obywateli nie dotarło.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Xen w 08 Lut 2012, 19:57

Jedyne pocieszenie jest takie, że nie powinno być aż tak źle. meJKu też ma racje jest dużo ludzi starszych, co musieli być przyzwyczajeni do warunków jakie panowały za czasów komuny. Teraz to tacy mogą wymyślać podobne bzdury jak ACTA, gdzie artykułów jest naj*bane w piz*u i nic dziwnego, że politykom nie chce się tego czytać(Choć powinni...). W końcu takie ustawy muszą być jakoś uzasadnione to się nie dziwie. Nasi politycy to banda zbirów i draniów.

Zrobić już nic nie możemy, pozostaje jedynie czekać.
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez meJKu w 08 Lut 2012, 20:07

scigacz1975 napisał(a):Mam 37 czyli celuje w sam środek :E - niestety nie zgodzę się z moim mentalnym zniszczeniem :wink:

Dlatego nie napisałem, że wszyscy ; ) Nie chcę wszystkich wrzucać do jednego worka. Sam na marszach szedłem krok w krok z starszymi osobami. Ale niestety, po tym co widzę, chociażby po ojcu ("po ci idziesz na ten marsz? tam jest zimno, przeziębisz się, a i tak nic to nie da") wysuwam takie wnioski.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 08 Lut 2012, 20:11

A ja zawsze ludziom powtarzam - "Tych na przedzie zawsze opluwają, zawsze mogą dostać kamieniem lub pałą. Ale jeszcze nikt nigdy nie postawił pomnika szarej masie" Więc albo, albo.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość