Amerykanizacja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 17:40

Werewolver napisał(a):
Człowiek z elementarnym poziomym kultury i wykształcenia odnosi się z szacunkiem do innych narodowości i ras.
ale obrażanie całości ideologii już może być? Żałosne... :facepalm:


Nie obrażam innych ideologi, ponieważ rzezie wołyńskie dokonały się na_prawdę, tak jak wysyłano polaków na Syberię i na Ukrainie nie ma demokracji. Przy okazji wyraziłem swoje zdanie. Ideologię i ludzi, którzy ją uznają za najlepszą obraziłbym gdybym powiedział, że wszyscy komuniści srają do nocnika :wink:
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Reklamy Google

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 19:06

@Nieogarniający: To ty bronisz interwencji ZSRR w Afganistanie. O ile wiem USA nie broniły żadnego ustanowionego przez siebie rządu okupacyjnego w Afganistanie.

Możesz się czepiać tego ale ja nic nie wiem o żadnym rządzie okupacyjnym ósa w Afganistanie

Wybacz to Ty sprowadziłeś zbrodnie komunizmu w ZSRR wyłącznie do Stalina.

Tam miał być znak zapytania po Stalinie?
Eee nie, sprowadzam do pierwszych trzech przywódców ZSRR. Według mnie trza być naprawdę poje*anym by wybić z 40mln ludzi bo są źli. Do więzień ich chociaż (ni pisać o łagrach bo to obozy!) Wszyscy przywódcy komunistyczni przed tak z.. 60 rokiem mieli problem w życiu (tj 110mln ludu). dla mnie stalinizm to nie komunizm. Nawet komunizm w porównaniu ze stalinizmem jest piękny.A stalinizm stosowano w krajach z nazwy komunistycznych do 60 roku (chyba)

ale obrażanie całości ideologii już może być? Żałosne... :facepalm:
Nie obrażam innych ideologi [...]


Nikt nie powiedział, że tu chodzi o Ciebie.

To chyba miało być tak, że:
(przykład) Ja to lubię tych angoli... ale ten konserwatyzm to se niech w dó*ę wsadzą!

Taak wiem tam już nie ma konserwatyzmu
________________________________________________________________________________________________

że wszyscy komuniści srają do nocnika


Ja to kiedyś słyszałem a odpowiedź to była taka:
"No to widzisz jakie cywilizowane dzieci mają?"

To nie moje słowa
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Adrenalin2k w 03 Sty 2012, 19:43

To i ja dołoże swoje pare groszy do tematu jako że jestem absolutnie przeciwny tzw. Amerykanizacji. Uważam ze wielkie USA jest jedną wielką iluzją wolności w którym obywatele ogłupiani są chorym materializmem i bezmyslną konsumpcją.

Kilka dni temu prezydent USA podpisał 'The National Defense Autorization Act' oto krótkie wyjasnienie: "Od 2012 upoważni rząd U.S. do wykorzystnia wojsk w celu uwięzienia obywateli amerykańskich, którzy kwestionują program polityczny rządu i internowania ich bez zarzutów czy procesu na czas nieokreślony. Nie możesz zaufać swojemu rządowi z taką ilością siły? Ale dlaczego?
Ponieważ w 1942 roku rząd U.S. zmusił 110.000 amerykańskich Japończyków do przeniesienia się do obozów wojennych. Niektórzy z nich przebywali tam po 4 lata. Dlatego."

Wstawiam obrazek który kiedys przyadkowo wyszperałem w internecie bo jest warty wiecej niż kilka linijek suchego tekstu: Image

Może i jest tam lepiej niż w innych krajach Afryki czy Azji ale wkońcu 'porównując sie do gorszych nie rozwijamy sie', tak wiec dla mnie USA wcale nie jest autorytetem do którego powinniśmu dążyc. Pozdrawiam ! :D
Future is now. Resistance is here.

Za ten post Adrenalin2k otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Nieogarniający, Werewolver.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 15 Cze 2021, 09:35
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 19:58

Nie mogę zgodzić się z Tobą, ponieważ w 1942 roku była wojna, a tych 110.000 obywateli japońskich było potencjalnymi szpiegami. Moim zdaniem było to rozsądne posunięcie, dlatego że mogli oni po prostu zostać wyrzuceni z kraju, amerykanizacja byłaby dla nas jak najbardziej korzystna. Oczywiście nie we wszystkich aspektach, ale z tolerancji rasowej powinniśmy brać przykład. Bo to co się u nas dzieje woła o pomstę do nieba. W Polsce najgorsze jest postsowieckie społeczeństwo. W naszym kraju zmieni się coś na lepsze dopiero wtedy gdy minie tyle samo lat ile minęło od początku komuny w Polsce do jej końca. My jeszcze jesteśmy tym "skażonym" pokoleniem. Oczywiście są dobrzy obywatele, ale większość społeczeństwa jest zepsuta. Można wytrzymać zacofaną infrastrukturę, płace jak na Białorusi i ceny jak w Niemczech, ale społeczeństwo jest odpychające. Pozostaje tylko starać się zmieniać Polskę lub wyjechać zagranicę.

PS. @Adrenalin2k - porządny obywatel nie ma się czego obawiać.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 20:05

W Polsce najgorsze jest postsowieckie społeczeństwo.

Wiesz a moim zdaniem to najgorsze jest jest pokolenie XXI wieku, i te co urodziło się po 92. Te wszystkie JP, gangsta, barbie i inne plugastwa.
A czemu ci starsi najgorsi? Bo mówi, że za komuny było lepiej :?:

ale z tolerancji rasowej powinniśmy brać przykład

Chryste panie wybacz mu te słowa!
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Terminus w 03 Sty 2012, 20:08

1. Konwencja genewska o ochronie osób cywilnych podczas wojny dopuszcza internowanie cywilów, o ile są ku temu przesłanki związane z bezpieczeństwem, podejrzeniem działania na szkodę, szpiegostwa itp.
2. To i tak Ci Japończycy mieli lepiej niż np. Holendrzy internowani przez Japończyków....
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 20:09

Nieogarniający napisał(a):
W Polsce najgorsze jest postsowieckie społeczeństwo.

Wiesz a moim zdaniem to najgorsze jest jest pokolenie XXI wieku, i te co urodziło się po 92. Te wszystkie JP, gangsta, barbie i inne plugastwa.
A czemu ci starsi najgorsi? Bo mówi, że za komuny było lepiej :?:

ale z tolerancji rasowej powinniśmy brać przykład

Chryste panie wybacz mu te słowa!


1. Postsowieckie - 92 i dalej jeszcze się zalicza. Starsi to sowieckie, oni są jeszcze w miarę normalni.

2. Tak Polska jest świetnym krajem, gdzie czarnoskóre osoby są kochane przez nasze społeczeństwo, a w szkołach nie grozi im wyzywanie od "murzynów", "czarnuchów", czy "brudasów"
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 20:13

Tak Polska jest świetnym krajem, gdzie czarnoskóre osoby są kochane przez nasze społeczeństwo, a w szkołach nie grozi im wyzywanie od "murzynów", "czarnuchów", czy "brudasów"


A zobacz na Usa jak tam są oni traktowani, Wolisz (jako czarny) zostać zabity przez wujów tomów albo KKK czy zostać powyzywanym przez kilku debli co w grupie mocni?

Z tym KKK to może taki historyczny przykłada ale to było niedawno.

Jak tak w życiu to widzialnym z może 50 czarnych. Wszyscy byli traktowani "jak ludzie".
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 20:17

Jakoś nie widzę żeby USA polowali na czarnoskórych, na ulicach nie ma biegających ludzi, którzy tylko czekają na osoby z innym kolorem skóry. Nawet wybrali czarnoskórego prezydenta. W Polsce przezywanie to delikatna nazwa. Nazwałbym znęcaniem psychicznym to co się u nas dzieję. Nie mówiąc już o pobiciach.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 20:21

Jakoś nie widzę żeby USA polowali na czarnoskórych, na ulicach nie ma biegających ludzi, którzy tylko czekają na osoby z innym kolorem skóry.

No nie mów, że na Polskę chciałeś tak napisać :P

Nie mówiąc już o pobiciach.

emm... no... przykład?
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 20:27

A rasistowskie strony (które nie mogą zostać zamknięte, bo nasz wspaniały rząd nie może sobie poradzić z zagranicznymi serwerami :facepalm: ), które podają adresy, zdjęcia tych osób i ich rodzin oraz nakłaniają do napadów na nie. Jeżeli chciałeś przykład to w Białystoku było pobicia na tle rasowym. Co prawda to tylko procent, ale osób z innym kolorem jest bardzo mało.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Amerykanizacja

Postprzez Method w 03 Sty 2012, 20:30

Nieogarniający napisał(a):emm... no... przykład?
Przykładowo czarnoskóry poseł w naszym sejmie (nie pamiętam imienia) - w którymś z wywiadów przyznał się że został pobity przez to że miał inny kolor skóry. Poza tym zwykle widząc czarnoskórą osobę ludzie patrzą się na nią jak na kosmitę, sam nieraz słyszałem szepty innych "ty patrz, murzyn!"
Image

Za ten post Method otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Domianos.
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości