Kara śmierci

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?

Tak
88
62%
Nie
55
38%
 
Razem głosów : 143

Re: Kara śmierci

Postprzez paintball_0 w 26 Cze 2011, 12:03

Czyli dyskusje o wprowadzaniu miękkich narkotyków, eutanazji, aborcji, związków homoseksualnych i wszelkich innych spraw prawnych jest bezproduktywna dlatego, że obecnie są wbrew prawu?

W takim razie, gdyby wprowadzono prawo spożywania alkoholu od 12 lat, to wszelka dyskusja o tym, czy zostawić, czy zmienić również będzie bezproduktywna?

Ja również jestem osobą, która interweniuje w obronie swoich przekonań. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: Kara śmierci

Postprzez Terminus w 26 Cze 2011, 12:29

paintball_0 napisał(a):Czyli dyskusje o wprowadzaniu miękkich narkotyków, eutanazji, aborcji, związków homoseksualnych i wszelkich innych spraw prawnych jest bezproduktywna dlatego, że obecnie są wbrew prawu?


Przeczytałeś co napisałem?
Warunkiem wejścia do UE jest rezygnacja z kary śmierci. O ile wiem nie ma takiego wymogu względem: eutanazji, aborcji, związków partnerskich.
Na temat kary śmierci [T.W. 37/05] i aborcji [K. 26/96] wypowiadał się nasz Trybunał Konstytucyjny, orzekając ich niezgodność z ustawą zasadniczą. O ile wiem TK nie zajmował się eutanazją czy związkami partnerskimi.

Więc dopóki jesteśmy w UE a nigdzie się nie wybieramy i obowiązuje obecna Konstytucja a nie widać możliwości jej zmiany to dyskusja jest bezprodukcyjna :P
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Kara śmierci

Postprzez lektors w 12 Lip 2011, 21:01

Ja osobiście jestem za wprowadzeniem kary śmierci. Dlaczego? - dlatego:
1. Większość zwyrodnialców się boi kary śmierci. Gdyby takową wprowadzono pełniłaby funkcję straszaka
2. Zwolnienie państwa z utrzymywania więźnia
3. W sytuacji gdy wyjdzie gwałciciel/morderca na wolność może popełnić znowu tą samą zbrodnię. Gdyby od razu poszedłby taki osobnik na stryczek to na pewno zapanowałby spokój w społeczeństwie - "jednego gnoja mniej".
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Kara śmierci

Postprzez xionc w 13 Lip 2011, 05:16

Gówno prawda jaki straszak? Funkcja prewencyjna kary śmierci to mit, bzdura. Myślisz że jak ktoś zabija w sposób celowy i zaplanowany to przejmuje sie karą? On po prostu liczy albo jest pewien że nie zostanie złapany albo jego zbrodnia nie zostanie wykryta. Kto ci kolego takich bzdur naopowiadał? I wywal te durną sygnature, wali po oczach i nie sprawi że będziesz fajny.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Kara śmierci

Postprzez lektors w 13 Lip 2011, 06:45

Przypomina mi się Kuba Rozpruwacz... Ale do rzeczy.

To co opisałeś to wg mnie ekstremalnie rzadkie przypadki, bo nie wiem jak bardzo trzeba mieć wypaczoną psychikę żeby rozumować w ten sposób.

Zbrodnia doskonała nie istnieje.
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Kara śmierci

Postprzez The Witcher w 13 Lip 2011, 07:47

Zajrzyjmy na początek tematu:

xionc napisał(a):Kara jak wiadomo ma pare funkcji, najważniejsze moim zdaniem: prewencyjna (odstraszanie)
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 24 Cze 2024, 17:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Kara śmierci

Postprzez xionc w 13 Lip 2011, 08:33

I co wyjmujesz z kontekstu? Jasne, kara śmierci czy wieloletniego więzienia za przemyt dragów w Chinach czy tam innym Singapurze ma funkcje prewencyjną, ale czy ma taką funkcje w przypadku zabójstwa? Czy zagrożenie karą śmierci zniechęciło Johna Muhammada czyli snajpera z Waszyngtonu od zastrzelenia 10 osób?
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Kara śmierci

Postprzez The Witcher w 13 Lip 2011, 08:40

Wyjmuję z kontekstu? Że niby jak? Sam pisałeś o odstraszaniu, później gadasz że to bzdury. Dla mnie sprawa jasna.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 24 Cze 2024, 17:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Kara śmierci

Postprzez Dementorin w 13 Lip 2011, 08:54

Nie czytałem wszystkich postów i może się powtórzę ale kara śmierci powinna być stosowana TYLKO w przypadku morderstw z premedytacją i śmierć mordercy powinna wyglądać tak samo jak śmierć ofiary tej zbrodni. Jakiś chory psychol znęcałby się nad ofiarą, potem znaleziono by ją i udowodniono takiemu co zrobił. I wtedy niech sobie pocierpi. Znęcanie się (śmiertelne pobicie z premedytacją, znęcanie się fizycznie lub psychicznie) to też by się zaliczało, trzeba tylko uwzględnić charakter zbrodni. Oczywiście istnieje jeszcze kwestia "skazanych niewinnych" i tutaj trzeba się zawahać z karą śmierci. Wiadomo że nie ma ludzi w 100% uczciwych, więc wrabianie i te sprawy. Dlatego najlepiej nie wprowadzać kary śmierci, a jeżeli to zostanie wprowadzone to tylko dla morderstw z premedytacją.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Kara śmierci

Postprzez xionc w 13 Lip 2011, 09:03

The Witcher napisał(a):Wyjmuję z kontekstu? Że niby jak? Sam pisałeś o odstraszaniu, później gadasz że to bzdury. Dla mnie sprawa jasna.


Właśnie pokazałeś że nie przeczytałeś dokładnie mojego posta, ani pierwszego ani tego ostatniego albo po prostu nie zrozumiałeś. Sam nie wiem co gorsze...
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Kara śmierci

Postprzez Dżuz w 13 Lip 2011, 09:17

:arrowu: Oj tam oj tam.
@xionc, rzeczywiście na początku dyskusji napisałeś, że kara śmierci za morderstwo (później piszesz o odwecie dla ofiar, więc raczej nie chodzi o ofiary przemytników) ma kilka funkcji, w tym prewencyjną, a potem najeżdżasz - i to w dość impulsywny sposób - na @lektorsa, że to bzdura w przypadku, że tak powiem "wanna-be murderers", a tylko jeśli chodzi np. o przemytników może rzeczywiście odstraszać. To weź się w końcu określ, albo przypomnij sobie co napisałeś, bo mącisz jakbyś sam się czegoś naćpał. Albo to Ty nie rozumiesz co piszesz, bo ja to odczytuję tak samo jak @Witcher, a z rozumieniem tego co czytam raczej nie mam problemów.

A poza tym:

xionc napisał(a):I wywal te durną sygnature, wali po oczach i nie sprawi że będziesz fajny


Coś się tak chłopaka uczepił... Sam masz wcale niemądrzejszy "podpis", który cholera wie co ma reprezentować, a od innych chcesz nie wiadomo czego. Jeżeli to jaki z Ciebie nieudolny kierowca to, rzeczywiście, jesteś "fajny" :facepalm:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Kara śmierci

Postprzez szczypiorofix w 13 Lip 2011, 09:49

Dożywocie? Ok ale pod warunkiem że ten ktoś już NIGDY nie wyjdzie z więzienia. Wtedy taka kara jest gorsza od śmierci, ale niestety nie w Polsce, to jest kraj absurdów i matactwa, dostanie dożywocie albo 25 lat za zabójstwo z premedytacją a i tak odsiedzi może 10. Jak pokazują statystyki więźniowie nie uczą się niczego nowego, wychodzi taki delikwent z więzienia i znów morduje, kradnie lub cokolwiek. Zatem w naszym kraju powinna być kara śmierci za najcięższe przestępstwa : morderstwa z premedytacją (i/lub okrucieństwem) oraz (a może zwłaszcza) za pedofilie. Jestem za!
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości