SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 28 Sty 2012, 08:26

Lektors: W jakim słusznym celu? Nie potrafił zdobyć władzy legalnie, to sięgnął po nią zbrojnie i wprowadził w Polsce wojskowy zamordyzm... Cenzura i rządy wojskowych to wg przeciwnika ACTA "słuszny cel"? :E
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Madox69 w 28 Sty 2012, 12:56

Całe te pseudo protesty i oburzenie to chyba wynika z tego że ludzie nie rozumieją że u nas nie ma demokracji bezpośredniej, zresztą chyba nigdzie nie ma. Po to są wyboru że przy urnie decydujesz a potem siedzisz cicho nawet jak większość zagłosowała inaczej od ciebie to musisz to uszanować, podejrzewam że gdyby nie ostatnie sparzenie się policji na 11.11.11 to by w przypadku niektórych agresywnych protestów (bo wiele takich było nie ma się co oszukiwać) była mocna interwencja policji, jak to się robi choćby w USA. Po to są ci reprezentanci typu poseł,premier,prezydent że na czas kadencji to oni decydują, tak to działa więc nie wiem kiego wała te wręcz bunty. A powoływanie się na naszego odpowiednika Duce, no po prostu tak wielkiego bojownika o wolność że narody klękają to już jest skrajna głupota.
Scientia potestas est
Awatar użytkownika
Madox69
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 10 Gru 2008, 16:49
Ostatnio był: 16 Lut 2024, 23:19
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 3

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Lucjusz w 28 Sty 2012, 13:01

Dlaczego ludzie mają siedzieć cicho? Bo już po wyborach? A to, że ludzie których wybrali nie spełniają obietnic wyborczych i mówią jedno a robią drugie to mają przemilczeć? Właśnie po to się wychodzi na ulice, żeby pokazać swój sprzeciw wobec ku*estwa polityków a najgorsze co można zrobić to uznać swoją porażkę, siedzieć cicho w domu przed tvn24 albo toczyć pianę w internecie i się wkurzać na siebie, że znowu głos się oddało na uja.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Madox69 w 28 Sty 2012, 13:23

Wystarczy przemyśleć swój głos w następnych wyborach , no i przede wszystkim na nie chodzić , przemoc i agresja do niczego nigdy nie prowadzi, a jak już raz na jakiś czas coś daje to tylko pogorszenie sytuacji.
Scientia potestas est
Awatar użytkownika
Madox69
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 10 Gru 2008, 16:49
Ostatnio był: 16 Lut 2024, 23:19
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 3

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Adrenalin2k w 28 Sty 2012, 13:27

I powiedz mi na kogo niby głosowac? Dla mnie każda partia/kandytat to poprostu kolejna swinia pchająca sie do koryta, obietnicami zdobywa sobie elektorat żeby poprostu znalesc sie w prywatnej firmie jaką jest nasz rząd. Wybór między złym a gorszym do żaden wybór!
Future is now. Resistance is here.

Za ten post Adrenalin2k otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy, Lucjusz.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Madox69 w 28 Sty 2012, 13:31

No tak zawsze pojawia się ten tekst, jak się nie podoba to załóż własną partię albo poszukaj takiej która najbardziej ci odpowiada a są dziś formacje od skrajnej lewicy do prawicy , takie gadanie "ale nie mam na kogo głosować" można między bajki wsadzić , jest na kogo tylko trzeba chcieć.
Scientia potestas est
Awatar użytkownika
Madox69
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 10 Gru 2008, 16:49
Ostatnio był: 16 Lut 2024, 23:19
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 3

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Adrenalin2k w 28 Sty 2012, 13:44

To nie jest "takie tam gadanie" jesli uważasz że jakis pan w garniturku na którego zagłosujesz bo zasypie cie obietnicami i reprezentuje niby twoje poglądy bedzie interesował sie tym żeby dobrze ci sie żyło to prosze bardzo, twoja sprawa. Ja nie uważam że ktos kto mnie nie zna a nawet niewie o moim istnieniu i ma głeboko w dupie moją egzystencje do tego znajduje sie gdzies setki kilometrów odemnie nie bedzie mnie reprezentował a tym bardziej decydował i regulował moje życie.
Future is now. Resistance is here.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Madox69 w 28 Sty 2012, 13:49

No niestety taki system jest gdyż okazał się pod wieloma względami najlepszy z dotychczasowych, póki co lepszego nikt nie wymyślił lub też nie ma realnych możliwości wprowadzenia swoich pomysłów, trzeba się z tym pogodzić i starać szukać jakiś plusów , sam znam kilka osób w bardzo młodym wieku już robiących lokalną karierę około polityczno-społeczną i to w dodatku niezłych maniaków właśnie myślących nie tylko o sobie.
Scientia potestas est
Awatar użytkownika
Madox69
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 10 Gru 2008, 16:49
Ostatnio był: 16 Lut 2024, 23:19
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 3

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez djcycu w 28 Sty 2012, 14:11

Ja wiem tylko tyle że oni mogą sobie tak pitolić i obiecywać przed wyborami ale nie mają obowiązku tego spełniać. Skoro tak jest to należy patrzeć na człowieka ile obiecuje, jak mówi, czy nie ucieka wzrokiem jak lis i czy rzeczywiście w rządzie jest jakoś aktywny. Ludzie niestety tę obiecankową papkę łapią a potem są efekty :/ Pamiętam na studiach jak jeszcze byłem to idą c z kumpelą zaczęliśmy rozmawiać o polityce... Zaczęła mówić jaki Tusk wspaniały i jaki to jej idol. Mam teraz taką ochotę zobaczyć jej minę...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Werewolver w 28 Sty 2012, 16:36

Nasze społeczeństwo teraz jest podzielone tak jak było przed powstaniem styczniowym: na białych (tych co mają to wszystko w rzyci) i czerwonych (protestujących)...
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Lucjusz w 28 Sty 2012, 16:40

Madox69 napisał(a):No tak zawsze pojawia się ten tekst, jak się nie podoba to załóż własną partię albo poszukaj takiej która najbardziej ci odpowiada a są dziś formacje od skrajnej lewicy do prawicy , takie gadanie "ale nie mam na kogo głosować" można między bajki wsadzić , jest na kogo tylko trzeba chcieć.

Nie obraź się ale śmiesznie to brzmi w ustach osoby, która ma 17 lat. Dojrzejesz, zmądrzejesz, pochodzisz na wybory i zmienisz zdanie :wink:
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr,
Negative Alchemik.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Szpagin w 28 Sty 2012, 17:23

Werewolver napisał(a):Nasze społeczeństwo teraz jest podzielone tak jak było przed powstaniem styczniowym: na białych (tych co mają to wszystko w rzyci) i czerwonych (protestujących)...


Taa, a za dwadzieścia lat jakiś polityk powie "my stoimy tam, gdzie zawsze, oni - tam, gdzie stała ACTA". A tak na poważnie: za granicą jakoś protestów nie było, nikt nie krzyczał, gdy w październiku w Tokio USA, Kanada, Japonia i kilka innych państw podpisywały dokument. Podobnie było w czwartek, gdy kraje UE podpisały ACTA. Tylko Polska protestuje, czego nie mogę zrozumieć.

BTW: Jak myślicie, ile jeszcze będą trwały protesty? Na ulicach długo już walczyć nie będą, ale w internecie? Wydaje mi się, że góra miesiąc, po czym odpuszczą. Szyki znów zewrą za jakiś rok, gdy dokument będzie podpisywany.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 4 gości