Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez MatrixSTR w 23 Lis 2011, 00:44

Stalker Rambo napisał(a):Chciałem przedstawić jak taki ćpun
Takich zdań aż się nie chce komentować... Możesz nazywać sobie jak chcesz ale takie nazwy lepiej zachowaj dla siebie.

Stalker Rambo napisał(a):Skoro on tego używa i nic mu nie jest (teoretycznie) to jest to dobre, a że to lubi, to tym bardziej nikt mu nie wmówi, że to złe.
To zdanie jest trochę błędne ponieważ ja sam palę papierosy i na pewno ode mnie żadnego dobrego słowa o nich nie usłyszysz :/ To jest właśnie uzależnienie. Po za tym Marihuana mimo że jest w pewnym stopniu szkodliwa na pewno jest zdrowsza od papierosów i alkoholu i to jest laboratoryjnie stwierdzony fakt. Kto nie chce ten niech nie wierzy.

To jest ostatni post w tym temacie bo mnie już nudzi pisanie po raz setny tego samego w kółko.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Maku w 23 Lis 2011, 01:40

@Rambo - Alkohol piję okazyjnie(czyli de facto jestem pijący), papierosy palę również okazyjnie, a o obydwóch używkach nie mogę powiedzieć nic dobrego - alkohol w nadmiarze jest przyczyną wielu kłótni, bójek, sprawia że mówisz i robisz rzeczy których żałujesz jak trzeźwiejesz, blokuje samokontrolę, fajki - kondycha, portfel(mi to jeszcze nie dogryza bo nie kupuję paczki na dzień), smród. A ziele? Sprawia że można pośmiać się z kumplami, porozkminiać, powkręcać sobie jakieś pozytywne tripy, jednakowoż pozostając w stanie który da się kontrolować, i w razie potrzeby można się ogarnąć. Nie przychodzą ci głupie pomysły typu "a zdemolujemy sobie przystanek, co wy na to?" które w przypadku alkoholu powstają nagminnie. Jedyny problem to jak nie masz kasy na tzw. PacMana(inni na to mówią gastrofaza). Na drugi dzień wstajesz i z wielką rozkoszą zjadasz śniadanko, zamiast wymiotować na alkoholowym kacu.
Nie mów więc że każdy chwali to czego używa, bo takie stwierdzenie pasuje bardziej do forum samochodowego niż do tego tematu :).
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Piterxd w 23 Lis 2011, 03:10

Maku napisał(a):alkohol w nadmiarze jest przyczyną wielu kłótni, bójek, sprawia że mówisz i robisz rzeczy których żałujesz jak trzeźwiejesz, blokuje samokontrolę


Uogólniasz. Nie każdy się tak zachowuje po procentach :wink: Równie dobrze po zielsku mogą być niezręczne sytuacje :P Do wszystkiego potrzebny jest umiar.
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Wojas21 w 23 Lis 2011, 08:39

@Method- zależy kto pali papierosy, swego czasu obserwując swoich starszych kolegów, którzy zapalili raz, potem drugi, a następnie nie mogli wytrzymać dnia bez macha. Bardzo ważną rzeczą jest ludzki organizm.
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 23 Lis 2011, 11:21

Maku napisał(a): A ziele? Sprawia że można pośmiać się z kumplami, porozkminiać, powkręcać sobie jakieś pozytywne tripy,

A to nie lepiej pójść na boisko w coś zagrać, coś zorganizować a nie siedzieć, jarać, głupkowato się uśmiechać i pie#dolić nonsensy które wydają "pozytywne" bo ogłupiliśmy mózg? :P

jednakowoż pozostając w stanie który da się kontrolować,
każdy uzależniony gada, że potrafi to kontrolować :E
A tak na serio nie paliłem, ale relacje znajomych, którzy to robili przeczą tezie o "kontroli". Raczej bezwolnie obserwujesz jak robisz głupoty...
Mówię o dorosłych ludziach po studiach a nie podjaranych nastolatkach...
Jak nie umiesz pić to nie pij. Kto Ci każe pić do zgonu / wymiotów?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Method w 23 Lis 2011, 11:26

Wojas21 napisał(a):Pierwszą sprawą jest to że narkotyki "twarde" bardzo często od razu powodują uzależnienie, to samo również z pierwszym papierosem.


Wojas21 napisał(a): swego czasu obserwując swoich starszych kolegów, którzy zapalili raz, potem drugi, a następnie nie mogli wytrzymać dnia bez macha. Bardzo ważną rzeczą jest ludzki organizm.



Nie masz wrażenia że sam sobie zaprzeczasz? ;) Nie wiem jak słaby musiałby to być organizm żeby po "jednym" stać się nałogowcem ;)
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez adin w 23 Lis 2011, 12:47

Może jednak lepiej wyjedziecie na obczyznę do "Holandzi", tyle już przecież rodaków na emigracji? Nie będzie przynajmniej więcej tylu głosów dla palikotów na następnych wyborach. Aha, weźcie ze sobą pederastów jeżeli łaska; można ewentualnie ich wyrzucić z pociągu gdzieś w Niemczech jeżeli będą wam specjalnie przeszkadzali.

Nie wiem jak słaby musiałby to być organizm żeby po "jednym" stać się nałogowcem

Raczej nie tyle co słaby a podatny. Nie wnikam już w masę innych elementów które składają się na ową 'podatność'.

EDIT:
A po jednym razie to nic nie uzależnia.

seks owszem :P
Ostatnio edytowany przez adin, 23 Lis 2011, 13:33, edytowano w sumie 1 raz
Image

Za ten post adin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Piterxd.
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez xionc w 23 Lis 2011, 13:08

Dzień dobry.
Taa jest, Polska dla polakuf, biała rasa rasą panów.
A teraz na poważnie, ćpanie jest ćpaniem i nie ważne jak ładnie to będziesz nazywać. Gówno jest gównem a nie torcikiem czekoladowym. A po jednym razie to nic nie uzależnia.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 23 Lis 2011, 13:28

Ależ proszę xienca, co też xionc opowiada? Przecież wszędzie piszą, że taka np. heroina potrafi wywołać uzależnienie psychiczne po pierwszej dawce...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez xionc w 23 Lis 2011, 13:33

Może, potrafi, tryb przypuszcząjcy
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 23 Lis 2011, 13:36

Nie tryb przypuszczający, tylko skrót myślowy: Potrafi - czytaj w pewnym procencie przypadków uzależnia psychicznie po pierwszym zażyciu.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Tajemniczy w 23 Lis 2011, 16:41

Stalker Rambo napisał(a):Nie zapominajmy o gazie :D Były takie przypadki, że dzieciaki sztachały się gazem. :E Trzeba odwołać dostawy gazu!

No pamiętam parę lat temu były takie przypadki nawet w Fakcie pisano o tym(parę lat temu "Fakt" to była wiarygodna gazeta nie to co teraz...) że parę dzieciaków umarło od tego. I to nie był zwykły gaz tylko taki gaz jakim nabija się zapalniczki( nazywało to się bodajże "roson").
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 4 gości