SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Adrenalin2k w 27 Sty 2012, 21:06

To juz nawet przestała byc dla mnie sama sprawa ACTA,SOPA czy też PIPA. Poprostu widze jak ten cały system jest zgniły a ludzie ciuchutko to akceptują. Mamy rząd który obywatela ma GŁĘBOKO W DUPIE ! realizuje sobie swoje prywatne interesy a jak wypusci jaką tam ustawe to zwyczajnie wystko spier**** a genrealnie ustawy w tym kraju służą juz jedynie napychaniu jeszcze szybciej kieszeni panów w garniturach. Droższe paliwo, vat do góry, podatki rosną, syf w NFZ, dziadostwo na drogach,coraz droższa żywność, wiekszosc to prorządowe media które nieswiadomym obywatelom srają do łbów ze przeciez "nic złego sie nie dzieje", nikt na Wiejskiej nie liczy z jakim kolwiek sprzeciwem obywateli poprostu beztrosko robi sobie co mu pasuje. I teraz co ? Mam zapierdalac w jakiej gównianej robocie za dosłowie grosze ? bo pensje mamy polskie ale juz standardy europejskie! I tak se dymaj głupi obywatelu do 67 roku zycia a potem jesli w ogóle dozyjesz to moze łaskaie sypną ci na emeryturke jakims marnym groszem za który ledwo sie wyżywisz a co dopiero kupisz sobie jakies leki (oczywiscie oryginalne musza byc i drogie bo ACTA) nie wspominając o jakis podróżach i cieszeniem sie resztkami zycia które ci pozostały po zapieprzaniu do starosci. A teraz kompletny hicior! Nasz kochany kryzys, czyli poliycy i biznesmeni sa zajęci wypełnianiem sobie kieszeni a zwykłemu obywatelowi mówi sie ze "powinien zacisnąc pasa i byc gotowy pracowac ciężej" i to wcale nie jest spowodowane tym że 'społeczenstwo zyje nad stan' to poprostu zwyczajne oszustwo i KPINA, koszty które każe się nam ponosić nie są kosztami związanymi ze spełnianiem podstawowych potrzeb społecznych, ale kosztami gigantycznej machiny korupcji i zysków pompowanych do prywatnych firm i korporacji.

Tak na zakonczenie tego 'wall of text' powiem ze ja poprostu nie widze dla siebie przyszłosci w tym kraju i w tym systemie gdzie mam byc kolejnym szarym pionkiem który znaczy jedynie tyle ile ma w portfelu.

Sorry ze troszke zofftopiłem w mojej wypowiedzi ale musiałem to z siebie wywalic bo poprostu cała ta sytuacja nie miesci mi sie w głowie. Tak wiec Panie i Panowie... jezeli cos ma sie zmienic to nie "zaciskajmy pasa", zacisnijmy pięść! Żadna partia tego nie zmieni ani żadne przesiadki na "stołkach" jesli my nic nie zrobimy! Pozdrawiam!
Ostatnio edytowany przez Adrenalin2k, 27 Sty 2012, 21:09, edytowano w sumie 1 raz
Future is now. Resistance is here.

Za ten post Adrenalin2k otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 27 Sty 2012, 21:08

@lektors: Za Piłsudskiego to akurat ostro działała cenzura a za krytykę władz albo Cię pobili albo znikałeś bez wieści, więc się zastanów co mówisz...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Universal w 27 Sty 2012, 21:57

Dobra. Wszyscy wiemy jak jest, wszyscy wiemy, jak powinno być. To może zamiast haseł "zaciśnijmy pięść, bo wybory niczego nie zmienią" przedstawicie plan działania? :P



Ech, nawet moja babcia jest za ACTA nie wiedząc o czym to jest, "byleby hakerów pozamykali".

http://wiadomosci.wp.pl/title,Rzad-sie- ... caid=1dd0d - populista Palikot wygwizdany, w końcu.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Adrenalin2k w 27 Sty 2012, 23:32

Chcecie planu? Otóż można powiedziec że taki już ktos wymyslił i nawet wprowadził w życie, zachęcam do lektury:
:

Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.

Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione?
Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów:
Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.
Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.
Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.
Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.

W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej "25%u2033 - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty".

Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym?
Oczywiście - NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Może ktoś słyszał a moze nie, ale media nie pisneły nawet słowa na ten temat bo a nóż którys kraj chciał by sie uwolnic od władzy pieniądza? Osobiscie nie jestem za kapitalizmem a to co przedstawiłem to jest jedna z realniejszych mozliwosci która naprawde przyniosła by efekt. Powiem tak: To nasza przyszłosc, my będziemy w niej życ i to my powinnismy decydowac jak bedzie ona wyglądac!

PS. Nie jestem autorem arykułu, a jedynie zastosowałem metode Copy'ego Paste'a :wink:
Future is now. Resistance is here.

Za ten post Adrenalin2k otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, Werewolver.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Lucjusz w 27 Sty 2012, 23:47

Coś tam mi się o uszy obiło z tą Islandią więc jakieś wzmianki w mediach musiały być. Co do samego planu to o wiele łatwiej go wykonać w takim małym kraju jak właśnie Islandia gdzie ludu jest ciut więcej niż u mnie na Bałutach i praktycznie z dnia na dzień wszyscy mogą wyjść na ulicę, łatwiej im się zorganizować i porozumieć a co innego w takiej Polsce gdzie mamy 38 mln ludzi i "każdy uj na swój strój" :wink:
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Universal w 27 Sty 2012, 23:52

Co najistotniejsze: ludność Islandii - 300.000, Polska - 38.000.000.

Inna kultura, (oraz) prezydent, który się postawił. Co do planu to myślałem raczej, jak doprowadzić do tego, by cały naród przemawiał jednym głosem - to co przedstawiłeś jest już "z górki".
Ostatnio edytowany przez Universal, 28 Sty 2012, 00:17, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 28 Sty 2012, 00:00

A ja do tego dodam jeszcze że trudno będzie przekonać prezydenta z tej samej partii, ale jak sobie pomyślę że za parę lat mój syn wejdzie w dorosłe życie i spotka wynik tego szamba które się kroi, to gotów jestem osobiście, ręcznie przekonać każdego polityka i nie tylko.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Soviet w 28 Sty 2012, 00:03

To co Islandia zrobiła to jest raczej kradzież niż jakieś szlachetne działanie. I było o tym sporo w telewizji.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Adrenalin2k w 28 Sty 2012, 00:13

To prawda że kraj mniejszy i mentalność inna, ale da sie? da! Soviet, nawet jeżeli to była kradziesz to zauważ ze my jestesmy cały czas okradani i jakoś nikt nie ma z tego wyrzutów sumienia, okradają nas bo mogą. Co do prezydenta, to poprostu mam odczucie jak by go poprostu nie było... siedzi sobie w zaciszu swojego gabinetu i nie raczy nawet słowem sie wypowiedziec jak by wszystko miał w dupie i "niech sie dzieje co chce"... cos tu chyba jest nie tak ?
Future is now. Resistance is here.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Soviet w 28 Sty 2012, 00:17

Taa, kradziesz... Raczej nie mamy o czym rozmawiać :).

Proponuję olać Islandię i wrócić do tematu.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez ShedEnd w 28 Sty 2012, 01:14

W rządzie mówili teraz, że ACTA niczego w prawie nie zmieni, właściwie to wszystko bdzie jak dotychczas... to po co to wprowadzać?
ShedEnd


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez lektors w 28 Sty 2012, 01:21

http://pl.wikipedia.org/wiki/DMCA - "dziadek" ACTY - ale niestety zalegalizowany w USA - i widoczne efekty na youtube

@Terminus: Ale przynajmniej walczył w słusznym celu, nie to co tusk i bronek którzy sprzedali Polskę usa i eu...
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości