Nocna Zmiana

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Nocna Zmiana

Postprzez ViS w 30 Cze 2010, 09:55

@ xionc
Może i jestem naiwniak, ale całe szczęście są jeszcze więksi ode mnie, skoro sądzą, ze Jaruzelski uchronił nas przed interwencją sowiecką.
Narazie to najwieksze trupy komunizmu takie jak Urban, Jaruzelski, Kwaśniewski stoją murem za PO i Komorowskim. I to PO jest partią, która daje d.. na prawo i lewo poczynając od Cimoszewicza, Belki, Hubner, Buzka. Ona by nawet Jaruzelskiego zrobiła vice premierem, byle tylko mieć poparcie.
Ja nie chce prezydenta, który będzie tylko marionetką w rękach szaleńca. Który jedyne co będzie umiał mówić, to że to wszystko co złe to wina PiS, który nie chce potępić zbrodni UPA na narodzie polskim. Który godzi się na rabunkową prywatyzację w stylu: sprzedać jak najtaniej byle komu i ja najwięcej zabrać dla siebie.
W najbliższych wyborach będę głosował na Jarka, żeby do pałacu nie weszła marionetka, która jedynie co potrafi to czytać artykuły w Wikipedii (ale i to nie do końca) i słuchać Tuska.

Zastanawiam sie w przypadku zwycięstwa Komorowskiego na kogo Tusk tym razem będzie zwalał winę na swoje nieudolne rządy. No bo przecież nie na prezydenta. Zostanie mu chyba tylko niedobry koalicjant PSL. I znów Tusk będzie mógł płakać, że on chciał dobrze tylko znów to wszystko wina innych, tym razem PSL.
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: Nocna Zmiana

Postprzez Terminus w 30 Cze 2010, 10:14

ViS napisał(a):Narazie to najwieksze trupy komunizmu takie jak Urban, Jaruzelski, Kwaśniewski stoją murem za PO i Komorowskim.
A to nie przypadkiem członkowie PiS wysyłali do więzień obecnych działaczy PO za działalność opozycyjną? Zbliżenie między SLD a PiS dostało już ostatnio takiego przyśpieszenia, że niektórzy działacze proponowali, aby Józia Oleksego zrobić v-ce prezesem PiS :E Uroda kampanii wyborczej...
PO jest partią, która daje d.. na prawo i lewo (...)byle tylko mieć poparcie.

Hmmm... To nie PiS dla władzy "dawał dupy" "partii założonej przez oficerów SB", czy "chłopskim bojówkom SLD" [cyt. Jarosław Kaczyński]? A ostatnio w mediach zaprzyjaźnił się z SLD?
Ja nie chce prezydenta, (...) który nie chce potępić zbrodni UPA na narodzie polskim.
A to nie przypadkiem ś.p. Lech Kaczyński dla dobra stosunków z Ukrainą nie chciał potępiać tych zbrodni?
A tu mam pytanie do Ciebie: Czy jesteś gotów przebaczyć Ukraińcom ich zbrodnie i poprosić o przebaczenie za polskie zbrodnie na ukraińskich cywilach?
Który godzi się na rabunkową prywatyzację w stylu: sprzedać jak najtaniej byle komu i ja najwięcej zabrać dla siebie.
Demagogia lewicowa w najczystszej formie. Oczywiście lepiej utrzymywać firmy na dotacjach skarbu państwa bo to są stanowiska, którymi można obdzielić własnych działaczy, albo zapłacić koalicjantom za poparcie? Patrz stocznie, które upadły dzięki pompowaniu państwowych pieniędzy przez rządy Millera i Kaczyńskiego, które szły na podtrzymanie ich egzystencji, bez jakiegokolwiek pomysłu na restrukturyzację nierentownych od lat 90ty-ch zakładów. Kali ukraść krowa dobrze...
W najbliższych wyborach będę głosował na Jarka, żeby do pałacu nie weszła marionetka,
Moja marionetka była dobra, nie moja będzie niedobra. Kali myślenie boleć...

Zastanawiam sie w przypadku zwycięstwa Komorowskiego na kogo Tusk tym razem będzie zwalał winę na swoje nieudolne rządy.
Skoro Kaczor swoją indolencję zwala na koalicjantów i media, to innym politykom tego zabronisz? Kalemu ukraść krowa niedobrze....
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Nocna Zmiana

Postprzez ViS w 30 Cze 2010, 10:44

A to nie przypadkiem członkowie PiS wysyłali do więzień obecnych działaczy PO za działalność opozycyjną?

Chyba tylko Kryże. Ale teraz PO wyciąga rękę do byłych agentów i aparatczyków PZPR jak Jaruzelski, Boni, Kwaśniewski. PO nie chce uznać zbrodni ZSRR i UPA na narodzie Polskim.

A ostatnio w mediach zaprzyjaźnił się z SLD?

Palikot już krzyczy, żeby dać Napieralskiemu tekę vice premiera. A niejaki Maria Komorowski latał po korytarzach sejmu i całował w rączki posłanki z SLD, żeby się podlizać przed II turą.. Przypadkiem to przez ugadanie się SLD i PO w europarlamencie Witold Pilecki nie został patronem Europy, przypadkiem to Niesiołowski nie uznał ludobójstwa w Katyniu przyklaskując Putinowi.

Czy jesteś gotów przebaczyć Ukraińcom ich zbrodnie i poprosić o przebaczenie za polskie zbrodnie na ukraińskich cywilach?

możesz jaśniej o jakie to zbrodnie polskie chodzi??. Bo chyba nie o takie jakie są tu opisanehttp://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/wirtuoz/wirtuoz.html To spotkało moich przodków na Kresach, za to tylko że byli Polakami. A moją ciotkę zabił jej własny mąż ukrainiec. Gdyby się teraz ukraińcy zachowywali inaczej, to może i byłbym w stanie im wybaczyć historię. Ale jak chcą stadion w Lwowie ochrzcić imieniem Bandery, jak urządzają antypolskie demonstracje i palą polską flagę, niszczą polskie pomniki na ziemiach, które ani historycznie ani politycznie im się nie należą, nadają zbrodniarzom honorowe obywatelstwo Lwowa i Tarnopola to nie wybaczę, dopóki oni się nie zmienią.

Demagogia lewicowa w najczystszej formie. Oczywiście lepiej utrzymywać firmy na dotacjach skarbu państwa.

Oczywiście ze lepiej je sprzedać byle komu, żeby tylko nachapać się jak najwięcej. Niech się martwi o nie ktoś inny. A na koniec się okazuje, że ten katarski inwestor, którego minister Grad tak zachwalał wcale nie chce kupić stoczni.

Moja marionetka była dobra, nie moja będzie niedobra. Kali myślenie boleć...

Też lubię "W pustyni i w puszczy"Ale nie musieć się chwalić, że Ciebie boleć myślenie...

Skoro Kaczor swoją indolencję zwala na koalicjantów i media, to innym politykom tego zabronisz? Kalemu ukraść krowa niedobrze....

Znów ten Kali, wprowadzasz się tym słowem w stan autohipnozy, czy psychomanipulacji bo już nie wiem :wink:
Takich płaczków na złego koalicjanta, złego prezydenta jakie odstawiał Tusk, to jeszcze nigdy nie było.
A Kaczyński nie zwalał na media, bo w mediach nie miał poparcia. Ale przecież skoro Jaruzelski nazywa Lisa"arystokratą dziennikarstwa" , to się nie dziwię, że media nie były za Jarkiem.

Uff, Twoja kolej Terminus :wink:
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Nocna Zmiana

Postprzez xionc w 30 Cze 2010, 11:22

Al o co sie tak denerwujesz? Że Tusk jest w stanie pozyskać do współpracy fachowców jak Belka ? I co ci zawiniła Hubner? Buzek i Cimoszewicz poparli Komora bo kogo mieli poprzeć? Jarka? Nawet Balcerowicz sie wypowiedział pozytywnie o nim a jest to jedna z najbardziej tęgich głów w Polszy. Jaka rabunkowa prywatyzacja? Towar jest wart tyle za ile go ktoś kupi i ani grosika więcej, czasai lepiej oddać nierentowny zakład za grosze niż latami do niego utrzymywać i pompować kase podatników czyli nas wszystkich. Kto sie nachapał? Masz jakieś dowody? Czy przeczytałeś o tym w Gazecie Polskiej? Lewandowskiego 17 lat nazywali złodziejem a niedawno sąd go uniewinnił od wszelkich zarzutów, ale wiadomo jak nie ma dowodów to zostały zniszczone, a sąd był w układzie. Kwasniewski trupem? Jakoś nie wydaje mi sie chyba że spałem od 1995 do 2005, i daj już spokój z tym Jaruzelskim facet już jedna nogą w grobie. Zapewne najchętniej widziałbyś u nas druga Rumunie gdzie sie rozwalało ludzi pod murem. I nie zapominaj że Komorowski to nie jest Kazio Marcinkiewicz - królik z kapelusza, funkcjonuje już w polityce ponad 30 lat i cośtam ma poukładane pod czaszką. PO nie chce? Chyba ruscy sie stawiają ale Jarek to załatwi: poleci do Putina i zagrozi że albo Rosja uzna Katyń za ludobójstwo albo Polska odetnie im gas...a nie, to oni mają gaz i są mocarstwem z którym cały świat sie liczy. Temat Ukrainy to fakt, gloryfikuje sie tam zabójców z UPA, tu przyznaje racje ale jak zaczniey sie burzyć to oni zastosują naszym Na Ukrainie techniki Łukaszenki i co wtedy?
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Nocna Zmiana

Postprzez Terminus w 30 Cze 2010, 11:23

ViS napisał(a):Chyba tylko Kryże.
Także Wasserman. Ale nieważne. Najlepsze jest Twoje "Tylko". PiS to partia walcząca z komuną bo ma "tylko" jednego komunistycznego zbrodniarza w szeregach. Podziwiam.
Ale teraz PO wyciąga rękę do byłych agentów i aparatczyków PZPR jak Jaruzelski, Boni, Kwaśniewski. PO nie chce uznać zbrodni ZSRR i UPA na narodzie Polskim.
. Jaruzelski i Kwaśniewski są w PO? Mają głosować na PiS? Dlaczego? Mają wolną wolę. Partie polityczne "uznają zbrodnie"? Czyli historia nie jest obiektywna, tylko taka jak chcą partie polityczne? Możesz podać mi źródło do stanowiska partii PO w sprawie zbrodni komunistycznych i ukraińskich?

Niesiołowski nie uznał ludobójstwa w Katyniu przyklaskując Putinowi
Przytocz wypowiedź Niesiołowskiego negującą zbrodnię NKWD. Chętnie przeczytam.

możesz jaśniej o jakie to zbrodnie polskie chodzi??
O polskie akcje odwetowe na ludności ukraińskiej, których skala i okrucieństwo były porównywalne z ukraińskimi. Historycy [nie mylić z publicystami] różnie szacują proporcje strat Polaków i Ukraińców, bodajże coś 3:1. Tak czy owak mówimy o tysiącach mężczyzn kobiet i dzieci zabitych, zamęczonych i spalonych przez polską partyzantkę i uzbrajane przez Niemców oddziały polskiej samoobrony. Nie powołuj się tu na rodzinę. Pochodzę z polskiej, szlacheckiej rodziny zamieszkałej od wieków nad Bugiem. Mam wśród przodków Polaków zamordowanych przez Ukraińców i Ukraińców zaszlachtowanych przez Polaków, mimo że pomagali i ostrzegali polskich krewnych przed pogromami. Mój ś.p. dziadek też całe żyje opowiadał o męczeństwie, o tym jak ich Ukraińcy palili. Dopiero na łożu śmierci zdobył się na szczerość: "Przychodzili do nas i palili. W końcu zebraliśmy się, spaliliśmy Ukraińców i był spokój".
Nie neguję w żaden sposób odpowiedzialności Ukraińców za rozpętanie tej krwawej, chłopskiej wojny domowej. Odpowiadają za nią zarówno ukraińscy nacjonalistyczni politycy, prawosławny kler, który dopisał do polityki pseudoreligijną retorykę "ziemi czystej jak wódka", jak i zwykłych Ukraińców, którzy dali się ponieść tej mieszance ideologii i religii. Ich wina jest niewątpliwa. Jednak Polacy nie byli tylko ofiarami, bronili się, czasem ta obrona przekraczała granice człowieczeństwa.
Inną sprawą jest podłoże historyczne konfliktu. W II RP Ukraińcy byli jawnie dyskryminowani przez polskie władze. Ukraińskie cerkiewki albo były rozbierane/palone albo przejmowane na siłę przez KK przy wsparciu władz cywilnych. Silnie był wspierany kościół greko-katolicki. Działacze polityczni ukraińscy byli zwalczani, lądowali w więzieniach [mam na myśli działaczy niepodległościowych a nie komunistycznych]. Zresztą odradzająca się RP zniszczyła niepodległość Ukrainy. Pewnie nie dało się inaczej [Lwów] ale trudno, aby nas za to kochali...

Tak zupełnie na marginesie. Z tego co piszesz o przebaczeniu wnoszę, że Katolikiem nie jesteś [to nie jest zarzut ani forma dyskredytacji].

Oczywiście ze lepiej je sprzedać byle komu, żeby tylko nachapać się jak najwięcej. Niech się martwi o nie ktoś inny. A na koniec się okazuje, że ten katarski inwestor, którego minister Grad tak zachwalał wcale nie chce kupić stoczni.
Nie. Oczywiście lepiej je utrzymywać za moje pieniądze, by zapewnić stołki związkowcom i działaczom partyjnym. Wybacz. Tu się różnimy. Ja mam poglądy prawicowe ty lewicowe.

Też lubię "W pustyni i w puszczy"Ale nie musieć się chwalić, że Ciebie boleć myślenie...
Znowu argumentujesz jak dziecko. Odwołanie do Kalego pokazywało obłudę / nielogiczność Twojego wywodu. Ty tylko odniosłeś się do przenośni, którą użyłeś jako "argumentum ad personam" [bez dowodu logicznego] co świadczy o braku po Twojej stronie innych racji :P

A Kaczyński nie zwalał na media, bo w mediach nie miał poparcia
Taaak Zwłaszcza w publicznych po zmianie ustawy medialnej i obsadzeniu zarządu ludźmi PiS i LPR. Obecnie PiS i SLD. Ale przecież TVP1, TVP2, PR to media, których nikt nie słucha/ogląda więc się nie liczą?
Prezes Urbański wyleciał za wyemitowanie w Wiadomościach informacji o rozwodzie córki Lecha K. To pewnie dowód obiektywności tych mediów :E

Jak chcesz ViS to pisz. Mnie to bawi.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Nocna Zmiana

Postprzez ViS w 30 Cze 2010, 14:33

Jaruzelski i Kwaśniewski są w PO?

Jerzy Urban tez nie byl w PZPR a pracował dla "swojej" partii podobnie jak oni.

Przytocz wypowiedź Niesiołowskiego negującą zbrodnię NKWD. Chętnie przeczytam.

Nie negującą zbrodnie NKWD, tylko ludobójstwo.
"Mord na polskich oficerach w Katyniu nie był ludobójstwem - uważa wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. "W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie. Katyń to było coś innego". "Polscy oficerowie odmówili współpracy z komunistami i zostali zamordowani. Ci, którzy na nią poszli, przeżyli, jak Berling. Poza tym przyjęcie takiego stanowiska miałoby bardzo poważne konsekwencje polityczne."


Historycy [nie mylić z publicystami] różnie szacują proporcje strat Polaków i Ukraińców, bodajże coś 3:1.

Poproszę jakis rzeczoy dowód.

Zresztą odradzająca się RP zniszczyła niepodległość Ukrainy.

Niepodległość Ukrainy zniszczyła koncepcja Romana Dmowskiego a nie II RP. Józek chciał niepodległości Ukrainy ze stolicą w Kijowie i Białorusi.

uzbrajane przez Niemców oddziały polskiej samoobrony.

Czekam tylko, aż któryś z was napisze że ludność cywilna w obawie przed złymi polskimi partyzantami chroniła się u Niemców.

W II RP Ukraińcy byli jawnie dyskryminowani przez polskie władze

Na mocy konstytucji Marcowej mniejszości narodowe uzyskały prawo do szkolnictwa z własnym językiem narodowym. Jednak niski stopień zamożności mniejszości często na to nie pozwalał. Dlatego państwo polskie chciało wprowadzić szkoły dwujęzyczne, ale na to Ukraińcy się nie chcieli zgodzić.
W latach 30 była przeprowadzona akcja represyjna, ale jako odwet na akty sabotażu, napadów na posterunki policji czy morderstw politycznych. Akcja ta sprowadzała się do rewizji, publicznych chłost, aresztowaniami i procesami. Ukraińcy przez całe dwudziestolecie międzywojenne nienawidzili polskości i robili wszystko, żeby jej zaszkodzić.

"Przychodzili do nas i palili. W końcu zebraliśmy się, spaliliśmy Ukraińców i był spokój".

Rozumiem, że ty byś potulnie czekał aż wymordują wszystkich Polaków.

Tak zupełnie na marginesie. Z tego co piszesz o przebaczeniu wnoszę, że Katolikiem nie jesteś

Napisałem, że przebaczę im, jeśli oni się zmienią. A to czy jestem wierzący czy nie to nie jest twój interes, podobnie jak ja sie nie interesuję Twoją wiarą, to Ty się nie interesuj moją, czy jej brakiem.

Tu się różnimy. Ja mam poglądy prawicowe ty lewicowe.

Kali umieć czytać i rozumieć??. Z braku argumentów zaczynasz mi wmawiać pewne rzeczy. Ja nie napisałem że jestem przeciwny prywatyzacji w ogóle, tylko prywatyzacji w wykonaniu ministra Grada. Zapamiętaj to sobie, żebyś znów mi nie wciskał kitu.

Znowu argumentujesz jak dziecko. Odwołanie do Kalego pokazywało obłudę / nielogiczność Twojego wywodu. Ty tylko odniosłeś się do przenośni, którą użyłeś jako "argumentum ad personam" [bez dowodu logicznego] co świadczy o braku po Twojej stronie innych racji :P

Takiej argumentacji to jeszcze nie słyszałem :E Weź napisz cos jeszcze, żebym mógł się pośmiać :E Tylko może coś tym razem z "Lalki" Prusa. :E :E

Prezes Urbański wyleciał za wyemitowanie w Wiadomościach informacji o rozwodzie córki Lecha K. To pewnie dowód obiektywności tych mediów :E

Hanka Lis wyleciała z TVP za to, że nie chciała na wizji powiedzieć, że osoba odpowiedzialna za sondaże w Polsce startowała do europarlamentu z listy PO.
Przytocz jakiś dowód na to.

Próbujesz pisać logicznie przywołując jakieś fakty, ale nie bardzo Ci to wychodzi. Wówczas sięgasz do słownika i podpierasz się słowami, które pewnie pierwszy raz na oczy widzisz. Z tego wychodzi całkiem zgrabna papka, ale jak się jej głębiej przyjrzysz to w środku jest wiele dziur.
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Nocna Zmiana

Postprzez Terminus w 30 Cze 2010, 15:11

ViS napisał(a):Jerzy Urban tez nie byl w PZPR a pracował dla "swojej" partii podobnie jak oni.

Przeczytaj co napisałeś. To ma być argument? Zlituj się... Każdy ma prawo do swoich wyborów. Przed poprzednimi wyborami prezydenckimi Lepper poparł Lecha. I co z tego?

Nie negującą zbrodnie NKWD, tylko ludobójstwo.
Aha. Dyskutuje o klasyfikacji prawnej, biorąc pod uwagę implikacje dyplomatyczne. To już osłabia Twoje oskarżenia. Choć nie podzielam zupełnie stanowiska Niesioła.

Poproszę jakis rzeczoy dowód.
Masowe groby Ukraińców wystarczą? W moich okolicach Liski koło przewodowa - kilkadziesiąt nazwisk, w tym małe dzieci. Dane liczbowe [1:3] przytaczam z pamięci z jakiejś konferencji historycznej z 10 lat temu. Dane polskie drastycznie różnią się od ukraińskich. Niektórzy "Wasi" próbują przypisać straty ukraińskie porachunkom wewnętrznym.

Niepodległość Ukrainy zniszczyła koncepcja Romana Dmowskiego a nie II RP. Józek chciał ...
Niepodległość niszczą wojska a nie koncepcje. Józek chciał ale mu nic nie wyszło.

Czekam tylko, aż któryś z was
Nas? Dowcip polega na tym, że niemieckie garnizony broniły polską ludność cywilną. Pewnie nie słyszałeś? PRZYKŁADOWE Ale oskarżasz mnie o wymyślanie faktów?

W latach 30 była przeprowadzona akcja represyjna, ale jako odwet na akty sabotażu, napadów na posterunki policji czy morderstw politycznych. Akcja ta sprowadzała się do rewizji, publicznych chłost, aresztowaniami i procesami.
A cerkwie płonęły same z siebie...

Rozumiem, że ty byś potulnie czekał aż wymordują wszystkich Polaków.
Nie mordowałbym kobiet i dzieci...

A to czy jestem wierzący czy nie to nie jest twój interes
Oczywiście. Pisałem, że nie jest to atak z mojej strony.

Ja nie napisałem że jestem przeciwny prywatyzacji w ogóle, tylko prywatyzacji w wykonaniu ministra Grada. Zapamiętaj to sobie, żebyś znów mi nie wciskał kitu.
Zabolało? Przecież popierasz kandydata i partię, która głosi socjalny program gospodarczy, tworzy wspólny front ze związkami zawodowymi takimi jak OPZZ. I uważasz się za zwolennika prawicy? Naprawdę?

Takiej argumentacji to jeszcze nie słyszałem
I na dodatek jej nie zrozumiałeś... Zdarza się. Nie przejmuj się :E

Przytocz jakiś dowód na to.
Nie misiu. Jeżeli zarzucasz mi kłamstwo to Ty to musisz udowodnić...

Z tego wychodzi całkiem zgrabna papka, ale jak się jej głębiej przyjrzysz to w środku jest wiele dziur.
Tjaaaa... Zmiażdżyłeś mnie intelektualnie... Zręcznie omijając niewygodne fakty, lub je negując. Na onet.pl pewnie antki emigranci by Ci pisali "racja", "100/100" i inne podobne. Tylko mały drobiazg. To tylko Twoje zdanie. Podejrzewam, że na dodatek odosobnione. Pamiętasz? Autohipnoza. :E

ViS ochłoń trochę bo się zacietrzewiasz...
Ostatnio edytowany przez Terminus 30 Cze 2010, 15:54, edytowano w sumie 4 razy
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Nocna Zmiana

Postprzez xionc w 30 Cze 2010, 15:22

No bo najlepiej prywatyzował Minister Jasiński, kiedyś towarzysz w pzpr a teraz towarzysz w Pis. Tak prywatyzować żeby przypadkiem nic nie sprzedać, tak na marginesie to on zawalił sprawe z pomocą publiczną dla stoczni. Ale Grad winny, kowal ukradł, cygana powiesili
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Nocna Zmiana

Postprzez ViS w 30 Cze 2010, 16:19

Aha. Dyskutuje o klasyfikacji prawnej, biorąc pod uwagę implikacje dyplomatyczne. To już osłabia Twoje oskarżenia.

Masło maślane, ale ładnie brzmi. A u Ciebie to jest najważniejsze.

Niektórzy "Wasi" próbują przypisać straty ukraińskie porachunkom wewnętrznym.

Jacy "nasi" bo nie bardzo rozumiem??

Niepodległość niszczą wojska a nie koncepcje. Józek chciał ale mu nic nie wyszło.

Nieprawda. Wojsko jest tylko narzędziem. Niekiedy w rękach szaleńca.

Nas? Dowcip polega na tym, że niemieckie garnizony broniły polską ludność cywilną. Pewnie nie słyszałeś? PRZYKŁADOWE Ale oskarżasz mnie o wymyślanie faktów?

Słyszałem o tym. Jeśli to miało miejsce pokazuje tylko bezmiar okrucieństwa Ukraińców.

A cerkwie płonęły same z siebie...

Polacy nie są bez winy w II RP, jednak te wydarzenia były zapoczątkowane przez Ukraińców. Głownie to Ukraińcy dążyli do nienawiści, wzywali do terroru, mordów. Najgorsze w tym jest to, że w obu przypadkach najbardziej cierpiała jak zwykle ludność cywilna. Spirala sie powoli nakręcała aż miała swój finał w czasie wojny.

Nie mordowałbym kobiet i dzieci...

Ja też nie, bo oni są niewinni.

Oczywiście. Pisałem, że nie jest to atak z mojej strony.

Czytając woje posty mam wątpliwości na temat Twojego katolicyzmu, ale OK

Zabolało? Przecież popierasz kandydata i partię, która głosi socjalny program gospodarczy, tworzy wspólny front ze związkami zawodowymi takimi jak OPZZ. I uważasz się za zwolennika prawicy? Naprawdę?

Jedyne co mnie zabolało to brzuch ze śmiechu. PiS nie jest tak do końca socjalny, jak Ci się wydaje. Tak samo jak PO nie jest tak liberalne jak sobie myślisz. Uważam się za zwolennika prawicy, podobnie jak Ty.

Po co? I tak nie uwierzysz. A jak chcesz to Google nie gryzie...

Ciebie tez Google nie gryzło jak chciałeś treść wywodu Niesiołowskiego. Podałem Ci go, ale skoro nie chcesz to nie musisz.

Tjaaaa... Zmiażdżyłeś mnie intelektualnie... Zręcznie omijając niewygodne fakty, lub je negując. Na onet.pl pewnie antki emigranci by Ci pisali "racja", "100/100" i inne podobne. Tylko mały drobiazg. To tylko Twoje zdanie. Podejrzewam, że na dodatek odosobnione. Pamiętasz? Autohipnoza. :E

W tej dyskusji na pewno odosobnione.
To samo co Ty napisałeś o mnie powyżej mógłbym napisać o Tobie. Z tą różnicą, że Tobie na forum Onet.pl przytakiwali by Ci "przecz_z_Antkiem (nie bardzo pamiętam jak sie pisało ten nick :wink: ) oraz wtc.

ViS ochłoń trochę bo się zacietrzewiasz...

Widzę, że znów zajrzałeś do słownika. :E
Ja piszę spokojnie. Zakładając ten temat spodziewałem się takiej rozmowy, w stylu sam na większość. Dlatego byłem na to przygotowany. Proponuję zakończyć dyskusję o Ukraińcach bo to już jest ogromny offtop i wrócić do tematu.
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Nocna Zmiana

Postprzez Terminus w 30 Cze 2010, 16:47

ViS napisał(a):Masło maślane, ale ładnie brzmi. A u Ciebie to jest najważniejsze.
. Nudzisz...

Jacy "nasi" bo nie bardzo rozumiem??
Wow. To prawie jak Jarek Kaczyński, który chce zakończyć dzielenie Polaków które zaczął:
ViS napisał(a):Czekam tylko, aż któryś z was napisze
. "was"?

Nieprawda. Wojsko jest tylko narzędziem. Niekiedy w rękach szaleńca.
Piłsudski chory psychicznie. Cieszę się, że o tym wiesz. :E

Jeśli to miało miejsce pokazuje tylko bezmiar okrucieństwa Ukraińców.Polacy nie są bez winy w II RP, jednak te wydarzenia były zapoczątkowane przez Ukraińców. Głownie to Ukraińcy dążyli do nienawiści, wzywali do terroru, mordów. Najgorsze w tym jest to, że w obu przypadkach najbardziej cierpiała jak zwykle ludność cywilna. Spirala sie powoli nakręcała aż miała swój finał w czasie wojny.
Ok. Przecież tutaj się w pełni obaj zgadzamy a dyskutujemy o szczegółach technicznych: niektóre oddziały samoobrony współpracowały z Niemcami w imię zachowania egzystencji. Nie wszyscy się dopuszczali zbrodni, po jednej jak i po drugiej stronie. Niem mam zamiaru pokazując czarne plamy po naszej stronie, odwracać obrazu okrutnej ukraińskiej rzezi na Polakach na Wołyniu. Swoją drogą Ukraińcy po wkroczeniu Niemców na ich tereny zorganizowali duże i okrutne pogromy Polaków wyznania mojżeszowego, o czym historia trochę zapomina.

Czytając woje posty mam wątpliwości na temat Twojego katolicyzmu, ale OK
Proszę podaj takie przykłady. To nie złośliwość. Każdy błądzi, także ja.

PiS nie jest tak do końca socjalny, jak Ci się wydaje. Tak samo jak PO nie jest tak liberalne jak sobie myślisz. Uważam się za zwolennika prawicy, podobnie jak Ty.
Pamiętasz? Nie jestem zwolennikiem i wyborcą PO... Zawiedli mnie jako liberałowie. W poprzedniej turze głosowałem na JKM.

Ciebie tez Google nie gryzło jak chciałeś treść wywodu Niesiołowskiego.
Punkt dla Ciebie.

przytakiwali by Ci "przecz_z_Antkiem (nie bardzo pamiętam jak sie pisało ten nick :wink: ) oraz wtc.
A tu się zdziwisz. Z paroma zwolennikami PiS prowadziłem długie i serdeczne polemiki, po tym jak zmusiłem ich do myślenia i zeszli z dyskusji "na wyzwiska".

Widzę, że znów zajrzałeś do słownika.
ViS robisz mi zarzut, że się posługuję bogatszym słownictwem niż przeciętne? To dość niepoważne. Rzekłbym wręcz, że płochy z Ciebie interlokutor w tymże aspekcie :E
Proponuję zakończyć dyskusję o Ukraińcach bo to już jest ogromny offtop i wrócić do tematu.

OK.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Nocna Zmiana

Postprzez ViS w 30 Cze 2010, 17:44

. Nudzisz...

Ty bardziej

Wow. To prawie jak Jarek Kaczyński, który chce zakończyć dzielenie Polaków które zaczął:

To Tusk zaczął dzielić Polaków na moherowe berety i resztę.

Piłsudski chory psychicznie. Cieszę się, że o tym wiesz. :E

Badałeś go osobiście, że wiesz takie rzeczy?? Czytałem kiedyś książkę o nim i nie było o tym wzmianki. Pisząc słowo "szaleniec" nie miałem na myśli Piłsudskiego. A po za tym popiersie Piłsudskiego z 1935 roku to jedna z pamiątek z II RP jakie mam , więc jakiś tam sentyment do niego posiadam :wink:

Proszę podaj takie przykłady. To nie złośliwość. Każdy błądzi, także ja.

Przypuszczam, że na tej samej, na jakiej Ty twierdzisz, że ja nim nie jestem.

A tu się zdziwisz. Z paroma zwolennikami PiS prowadziłem długie i serdeczne polemiki, po tym jak zmusiłem ich do myślenia i zeszli z dyskusji "na wyzwiska".

Zdziwisz się, ale kiedyś wyciągnąłem z rzeki niemiecki motocykl z II wojny światowej i jeszcze mu się światła świeciły i silnik pracował.
I tak samo jak Ty wierzysz w moją bajkę, tak ja uwierzę w Twoją. Bo przecież obie mogą być prawdziwe :wink: . Ja jakoś z Tobą nie zeszedłem na wyzwiska tylko konsekwentnie przytaczam swoje argumenty a tam gdzie mogę odpieram Twoje.

ViS robisz mi zarzut, że się posługuję bogatszym słownictwem niż przeciętne? To dość niepoważne. Rzekłbym wręcz, że płochy z Ciebie interlokutor w tymże aspekcie :E

Według mnie po prostu uciekasz się do bogatszego słownictwa, kiedy argumentów brak. Ja co prawda nie kończyłem studiów humanistycznych tylko techniczne, ale też dysponuję bogatym słownictwem .Nie używam go w takiej zwykłej rozmowie, bo nie ma potrzeby.
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Nocna Zmiana

Postprzez von Carstein w 30 Cze 2010, 19:31

ViS napisał(a):
. Nudzisz...

Ty bardziej


Obaj nudzicie. Do roboty! Kopać-kopać rowy melioracyjne!

Piłsudski: Terminusowi pewnie chodzi o przedwojenny (I w.ś) pobyt komendanta w szpitalu dla umysłowo chorych (znaczy u czubków), gdy to Józek siedział i jadł same jajka... No i o te kilka lat przed śmiercią co kiedyś wspominał Terminus.

:kotek: Jarka rządzi światem.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości