Gra o Wojsku Polskim

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez Przemek77 w 04 Mar 2009, 08:24

Na upartego jest Terrorist Takedown 2 - gierka traktująca o akcji oddziałów GROM w bodajże Afganistanie. Fakt, że zbyt fajna to ona nie jest.
Jeśli zas nie - to sa mody do Operation Flashpoint, pozwalające na grę współczesnymi jednostkami (WP Soldiers), wojskami LWP, Milicją (mody Vilasa) oraz z Kampanii Wrześniowej (powstawał mod Wrzesień 1939 ale czy powstał? nie wiem, jakies jednostki jednak wypuszczono).
Powstała nawet fajna wyspa w polskich klimatach.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez LSkiper w 09 Cze 2012, 11:25

polecam grę polskie siły specjalne

Uwagi moderatora:

Przestań odkopywać tematy sprzed 3 lat. Ostatnie ostrzeżenie. - Soviet
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:05
Miejscowość: Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez paintball_0 w 18 Cze 2012, 15:35

nagyatsu napisał(a):Markus marzy Ci się? Chciałbyś zagrać? Bądź pierwszy i zrób taką grę ;p

Challenge accepted. ;)

Widzicie, odkąd gram w gry, zawsze chciałem zagrać w grę o polskich oddziałach specjalnych, o Wojsku Polskim i w ogóle w przepełnionego narodowym patosem kaszalota pokroju Call of Duty z powiewającą biało-czerwoną flagą. Bo skoro amerykanie mogą się napawać, do dlaczego innym krajom- innym graczom- nie wolno?

W jaki sposób miałoby to działać? Mechanika Call of Duty, narracja zawsze z oczu bohatera i mnóstwo interaktywnych, dobrze zagranych i wyreżyserowanych "scenek". I na koniec jakiś nienachalny morał w rodzaju "Ameryka- Srameryka. Świata nie zmienimy, ale i nie dajmy się do końca zeszmacić innym. :TM: " Tak to widzę.

Najważniejsze, żeby gierka była porządnie dopracowana i grywalna a przesłanie nie urażało zanadto innych narodowości. Coś jak South Park. Śmieją się ze wszystkich- głównie z samych siebie- a i tak amerykanie to oglądają. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez Szpagin w 18 Cze 2012, 21:34

Polacy byli w Terrorist Takedown 2, ale ta gierka ty typowy średniak made by City Interactive. Jak chcesz zagrać w coś z większym budżetem, to najlepiej poczekać na nową część Medal of Honor, tam ma pojawić się GROM, ale nie wiadomo, czy będziemy mogli wcielić się w Polaków w singlu.

A jak wolisz strategie, to jest Wargame: European Escalation (znane w Polsce jako Wargame: Zimna Wojna), choć tu mam jedno zastrzeżenie: dostępna jest kampania polska, ale walczymy siłami Ludowego Wojska Polskiego, co nie wszystkim może się spodobać (wiadomo, Polacy na wszystko patrzą przez pryzmat historii i polityki; mnie granie siłami PRL jakoś nie przeszkadza). Gry jeszcze co prawda nie mam, ale możliwość kierowania "naszymi" jest nader interesująca.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez Markus Grizzly w 19 Cze 2012, 01:04

Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez paintball_0 w 19 Cze 2012, 01:14

Dlaczego żadna z postaci nie ma szyi? ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez Markus Grizzly w 19 Cze 2012, 13:56

Bo Polacy mają głowę na karku, a zanadto odstająca głowa staje się łatwym celem dla snajperów.
PS. Dopiero teraz to zauważyłem. :)
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez ddeo w 20 Cze 2014, 17:44

Cześć, wybaczcie że odkopuję temat, ale chciałbym coś zakomunikować.
Pracuję w projekcie Polish Forces do modyfikacji Project Reality: http://www.realitymod.com/

To o czym pisał kolega w pierwszym poście w większości odnosi się do tego nad czym pracujemy. Ciężko nazwać moda pełnoprawną grą, ale zdarzają się tego typu przypadki, chociażby wspomnieć o Lost Alpha, czy Dayz. Obok postawiłbym Project Reality, który wciąż wymaga do uruchomienia Battlefield 2, ale PR to zupełnie nowa jakość i marka która przyciąga setki graczy. Kiedy skończymy prace nad WP to cała zawartość zostanie dołączona do głównego moda, z tego co się orientuję byłaby to pierwsza większa gra traktująca o Wojsku Polskim.

Historia powstawania projektu Wojska Polskiego do PR ciągnie się od 2008 roku, było kilka lat suszy, od 2012 roku kiedy dołączyłem do modderów projekt został mocno przebudowany, teraz jesteśmy blisko ukończenia prac. Jeśli ktoś ma ochotę nam pomóc, lub chce śledzić postępy, to zapraszam na oficjalne forum Project Reality (podane w linku powyżej), lub na naszego fanpage: https://www.facebook.com/PRPolishForces

Pozdrawiamy!
ddeo
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 08 Maj 2014, 10:24
Ostatnio był: 30 Gru 2018, 12:45
Kozaki: 1

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez Stalker Rambo w 21 Cze 2014, 09:50

PK z lunetą i teleskopową kolbą? Tego jeszcze nie widziałem. Ale jestem ciekaw końcowego efektu. Możesz coś więcej napisać? Jakie pojazdy macie zamiar wrzucić do moda? Skorpion i Honker też będą? Jaka broń?

A jeśli już jesteśmy w temacie to na wmasgu wstawili taki filmik:

Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez ddeo w 21 Cze 2014, 13:34

UKM z kolbą teleskopową to tzw model Z (Zmodyfikowany), były tylko prototypy. W PR jest już PKM, ponieważ UKM ma niewielkie różnice wizualne w stosunku do PKM pozwoliliśmy sobie na odrobinę fantazji. Podobna sprawa miała się z Dzikem. Chociaż AMZ Dzik 2 jest wykorzystywany przez żandarmerię wojskową, nasz grafik został błędnie poprowadzony przez kilku "znawców" i jesteśmy w posiadaniu Dzika w wersji 3 (eksportowej). :) Pomijając te dwa delikatne odejścia od rzeczywistości reszta sprzętu, umundurowanie itp są zgodne z realiami.

Sprzęt jaki będziemy wykorzystywać to między innymi KTO Rosomak, Honker 2324, Skorpion-3, Star 1466 i 944 oraz wiele innych.

Z broni głównie Beryle .96 w różnych wariantach (z granatnikiem Pallad, lub GPBO), niestety bez wersji 2004 i Commando. Dodatkowo pistolet Wist, nóż wz. 98, karabiny Sako TRG-22 i Alex .762mm, wyrzutnie Grom, Spike. Pełna lista sprzętu jest dostępna pod adresem: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... 2SlE#gid=1
Prace nad sprzętem są w fazie ostatnich tekstur i animacji.

Oczywiście dojdą do tego nowe mapy, aktualnie skupiamy się na PKW Afganistan, ale w planach mamy już mapę z lokalizacją we wschodniej Polsce, być może w Bieszczadach.

Odnośnie gry Obrum, to bardziej prezentacja tego co być może WP zakupi w przyszłości, lub bardziej reklama sprzętu Obrum. Z samym WP gra ma mało wspólnego, chociaż osobiście z przyjemnością w coś takiego zagram. :)

Za ten post ddeo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalker Rambo.
ddeo
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 08 Maj 2014, 10:24
Ostatnio był: 30 Gru 2018, 12:45
Kozaki: 1

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez Idealny w 21 Cze 2014, 15:46

Hej, czy wasz zespół robi także mody i addony do Army ?
Awatar użytkownika
Idealny
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 08 Cze 2012, 15:24
Ostatnio był: 04 Sty 2018, 20:55
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 32

Re: Gra o Wojsku Polskim

Postprzez ddeo w 21 Cze 2014, 16:59

Na scenie Arma2 wiem że Vilas robi świetne modyfikacje, natomiast jeśli chodzi o Arma3 to nawiązaliśmy współpracę z ACC (ArmaCoopCorps): http://www.armacoopcorps.pl/page/index.html

Wczesną wersję addona można pobrać stąd: http://www.armaholic.com/page.php?id=22864
W planach jest dodanie większej ilości sprzętu, addon do Arma3 jest inaczej projektowany niż dodatek do Project Reality. Główna różnica to ograniczenia Project Reality (ograniczona liczba klas postaci i dostępnego dla nich sprzętu) ale jednocześnie większe wymagania jakościowe (np stworzenie całkiem nowych animacji do broni).
ddeo
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 08 Maj 2014, 10:24
Ostatnio był: 30 Gru 2018, 12:45
Kozaki: 1

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości