Konflikt Rosja - Gruzja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Postprzez tomek72 w 14 Sie 2008, 15:24

Terminus: To dlaczego Francuzi na II wś nie zaatakowali od zachodu Niemców, gdy ci przerzucili prawie całą swoją armie do Polski? Nawet Anglicy chcieli to zrobić, ale Francuzi ich przystopowali... Bali się? Dlatego nie chcę wiedzieć czy Francja dotrzyma umowy dopiero gdy ktoś nas zaatakuje...Przecież pierwsze co zrobili przywódcy państw "starej europy" po otrzymaniu wiadomości o wojnie w Gruzji to polecieli do Moskwy podlizywać się Putinowi i Miedwiediewowi... Poza tym wybaczcie, ale od czasów Napoleona Francuzi pokazali jak się NIE walczy na polu bitwy (II Wojna Światowa,a z tego co pamiętam niedawno w jednym z miast Bliskiego wschodu Francuzi poddali się oddziałowi rebeliantów). Dziękuje za takiego sojusznika...
W to że Francuzi zaaprobowali pakt pokojowy i Rosja razem z Gruzją go przyjęły uwierzę, kiedy rzeczywiście skończą się walki..
tomek72
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 18 Sty 2008, 20:57
Ostatnio był: 27 Maj 2012, 14:23
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Terminus w 14 Sie 2008, 15:24

Wszystkie kraje Europy przewidywały, że kolejna europejska wojna wybuchnie w latach 1942-45 i były dopiero w trakcie rozkręcania produkcji zbrojeniowej z prawdziwego zdarzenia i nikt w 1939r. nie był przygotowany do wybuchu wojny światowej. Dotyczy to także Niemiec. Francuzi oczywiście mogli zaatakować Niemcy. Czemu tego nie zrobili nie wiem. Trauma po IWŚ? która o mało nie wyniszczyła biologicznie tego narodu? Mylne przeświadczenie do gotowości do obrony Linii [bodajże] Zygfryda? Dezinformacja wywiadu niemieckiego fałszująca faktyczne siły niemieckie pozostawione do obrony? Czy tylko brak takich mężów stanu jak Clemenceau?
Myślę, że gdyby w Polsce stacjonowały oddziały armii francuskiej lub w w Gdyni eskadra brytyjska Hitler nie poważyłby się na wojnę.
Tego czy Amerykanie by się ewakuowali nie wiemy ani my ani potencjalny agresor. A taka niepewność na ogół zniechęca do działania.
Z Korei czy Berlina Zachodniego się nie wycofali. Z Wietnamu wyszli dzięki naciskom "opinii publicznej" w chwili gdy rozpaczliwa ofensywa Wietnamu Pn skończyła się totalną katastrofą militarną dla komunistów...
Edit: Tomek 72: Francuskie oddziały z bohaterstwem broniły Dunkierki z której plaż uwakuowano brytyjski korpus ekspedycyjny... Francuskie okręty walecznie walczyły w trakcie operacji Torch [szkoda tylko, że z aliantami]. Masakra ludności cywilnej w Sarajewie zakończyła się gdy dowodzący oddziałami międzynarodowych sił pokojowych francuski generał, złamał rozkazy cywilnych polityków i nakazał swoim oddziałom odpowiedzieć ogniem i podjąć walkę z oddziałami Serbskimi.
Nie lubię Francuzów, ale zwykle uwarunkowania są o wiele bardziej skomplikowane niż nam się wydaje a oceny mniej jednoznaczne niż czerń i biel.
Ostatnio edytowany przez Terminus, 14 Sie 2008, 15:35, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez tomek72 w 14 Sie 2008, 15:32

Wszystkie kraje Europy przewidywały, że kolejna europejska wojna wybuchnie w latach 1942-45 i były dopiero w trakcie rozkręcania produkcji zbrojeniowej z prawdziwego zdarzenia i nikt w 1939r. nie był przygotowany do wybuchu wojny światowej.


A co, to moja wina? W pakcie było wyraźnie napisane, że w razie ataku na Polskę mają nam pomóc! Nie pomogli = byli bezwartościowym sojusznikiem

Przez błędy aliantów Hitler opanował całą Europę!!! Oby teraz tak nie było, tyle że z Rosją w roli głównej...

Francuskie oddziały z bohaterstwem broniły Dunkierki z której plaż uwakuowano brytyjski korpus ekspedycyjny... Francuskie okręty walecznie walczyły w trakcie operacji Torch [szkoda tylko, że z aliantami]. Masakra ludności cywilnej w Sarajewie zakończyła się gdy dowodzący oddziałami międzynarodowych sił pokojowych francuski generał, złamał rozkazy cywilnych polityków i nakazał swoim oddziałom odpowiedzieć ogniem i podjąć walkę z oddziałami Serbskimi.


No tu masz rację - ale każdy kraj ma w swojej historii walecznych żołnierzy w czasami dobrego dowódce... Mimo to mając silniejszą armie niż Polska, będąc atakowanym tylko z jednej strony (Polska była otoczona) i mając w pomocy Brytyjczyków walczyli zaledwie tydzień dłużej niż Polacy...Mało.
Ostatnio edytowany przez tomek72, 14 Sie 2008, 15:37, edytowano w sumie 1 raz
tomek72
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 18 Sty 2008, 20:57
Ostatnio był: 27 Maj 2012, 14:23
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 0

Postprzez Vipper w 14 Sie 2008, 15:35

Bo Francja i Wielka Brytania na początku wojny były aliantami.
A Churchil powiedział, że Polskę należało poświęci dla celów strategicznych, ale gdyby u nas były ich siły to na pewno by zaatakowali.

Ale nie róbmy Off Topa...
Awatar użytkownika
Vipper
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 07 Sie 2008, 01:20
Ostatnio był: 03 Wrz 2008, 06:14
Miejscowość: Zona
Kozaki: 0

Postprzez tomek72 w 14 Sie 2008, 15:38

Bo Francja i Wielka Brytania na początku wojny były aliantami.
A Churchil powiedział, że Polskę należało poświęci dla celów strategicznych, ale gdyby u nas były ich siły to na pewno by zaatakowali.


To po co nam tacy sojusznicy?! Mam nadzieję, że teraz nie planują nas poświęcić dla celów strategicznych :P

Poza tym ta dyskusja robi się bezsensowna - każdy ma rację i będzie się tego trzymał...nie ma się co kłócić - Francuzi co prawda kiedyś nie błysnęli bojowym duchem, ale może teraz by nam pomogli? Nie ma co gdybać, poza tym co będzie to będzie.
tomek72
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 18 Sty 2008, 20:57
Ostatnio był: 27 Maj 2012, 14:23
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 0

Postprzez Terminus w 14 Sie 2008, 15:49

Tomek 72: Nie zamierzam bronić aliantów, bo wybuch II WŚ zawdzięczamy ewidentnie fatalnemu przywództwu ludzi takich jak Chamberlain. Brytyjczycy dali nam swoje gwarancje abyśmy nie poszli na ustępstwa wobec III Rzeszy. Potencjalna wojna Polsko-Niemiecka dawała czas do wiosny na przygotowanie się Francji i UK do wojny. Niestety nie przewidzieli, że wojna przybierze zupełnie nowe formy, że włączy się w to Stalin, że Francja padnie szybciej niż Polska et, cetera, cetera...
Co za sobą pociągnie konflikt w Gruzji nie sposób teraz przewidzieć. USA militarnie się nie zaangażują, ale rozkręcona kampania wyborcza sprawia, że chcąc nie chcąc zaostrza się tam kurs wobec Rosji. Ewentualne wykluczenie Rosji z G8 czy WTO mogło by być dotkliwym ciosem zarówno dla prestiżu kraju jak i gospodarki.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Keldorn WistBlade w 14 Sie 2008, 20:56

Tak poczytałem wypociny i jak się okazało miałem inne poglądy na II WŚ ale czego człowiek się nie nauczy to pozmyśla - miałem swoją opinię na temat pomocy Anglii i Francji ale widzę że się myliłem ale to i tak nie zmienia faktu że wszystkiego się nie dowiemy.

Ktoś wspomniał że Rosjanie są w porządku hmm może młode pokolenie internetowe i społeczne wychowane na nowych podstawach ale nie ludzie żyjący w okresie komunizmu i stalinizmu czyli ogólnie podczas władzy tajnej policji i okresu Zimnej Wojny kiedy to kapitalizm był wszechwrogiem a komunizm był cud miód. Nowe pokolenie wie więcej i nie da sobie tak łatwo zamknąć ust i nałożyć klapek na oczy.

A co do III WŚ no cóż jak wybuchnie to przydadzą się moje zdolności snajperskie... (nie mylcie te z CoD4 bo na strzelnicy miałem najlepszy wynik pomimo jednego oka aż się te ważniaki w mundurach nadziwić nie mogły ale i tak dostałem kategorie E - generałów do woja nie biorą :P) Jak już pisałem Putin naciąga strunę i patrzy kiedy pęknie a reszta Świata ogląda i czeka, a nóż trzeba będzie z rezerwy do czynnej przejść.
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez xionc w 14 Sie 2008, 21:25

Terminus chyba nie wyczules sarkazmu gdy pisalem o silnej polskiej armii.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Postprzez Terminus w 15 Sie 2008, 20:41

xionc napisał(a):Terminus chyba nie wyczules sarkazmu gdy pisalem o silnej polskiej armii.

Przeczytaj jeszcze raz mój post. "Ze zrozumieniem"...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez klawisz w 15 Sie 2008, 20:50

Foty z Gruzji. Pamiętajcie, że są one "mocne" - z wojny...

http://google.pl/translate?u=http%3A%2F ... auto&tl=pl
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 13:28
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Postprzez lambda w 15 Sie 2008, 23:34

Czesc wszystkim! Pisze o swoje cialo, bo zbyt Mauresmo wentylatora i administratorem witryny o Rosyjski Stalker i chce ci powiedziec na temat wojny w Gruzja! I zobaczylismy w dniu dzisiejszym meczu z zespolem z Polski Rosyjski Polski i kibicow nie wezwal Rosjan! Ale to nie prawda! Wojna nie zaczal, i Gruzja. Wszystko to jest klamstwem powiedzial US wiadomosci! Prosze nie myslec zle o Rosjanie - po prostu chca pomoc Gruzinski ludzi.
Niestety, prosimy o przekazanie zle - nie wiem na jezyk Polski :(


Look > http://www.youtube.com/watch?v=Q5SU8bmC ... h_response

We, the educated Polish nation, are tolerating english language here. And remember that sentenced translated by strange software looks like bullshit, always. Also, if you'll post in cyrillic, we'll do best to understand it :) - Soviet
Awatar użytkownika
lambda
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 15 Sie 2008, 22:29
Ostatnio był: 21 Paź 2009, 20:15
Kozaki: 0

Postprzez HEX w 16 Sie 2008, 15:21

wg. mnie to agresorem jesr rosja poniewaz chce przejac rurociagi ropy w Gruzji. I Lechu Kaczynski troche przesadzil z tym pojezdzaniem na rosjan :D
Awatar użytkownika
HEX
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 15 Sie 2008, 16:53
Ostatnio był: 29 Sie 2008, 23:42
Miejscowość: krk
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości