Amerykanizacja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Amerykanizacja

Postprzez Terminus w 03 Sty 2012, 14:23

@Xionc: to dyskutujemy o skuteczności/sensowności amerykańskiej geopolityki czy nad naszą wewnętrzną polityką? Bo nie rozumiem co ma nasz kontyngent do dyskusji pt.: "dlaczego nie lubimy USA". Wysłaliśmy? To nasza decyzja i nasz problem nie USA. Kupiliśmy ich samoloty? To nasza decyzja i nasze wybory / złudzenia, nie ich.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive zdzicho.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Amerykanizacja

Postprzez Papa Mobile w 03 Sty 2012, 15:26

Polecam zainteresowanym tematem, film pt. "Margin Call" z 2011 roku.
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Amerykanizacja

Postprzez Adam w 03 Sty 2012, 16:10

Terminusie, mnie nie interesują pomordowani, tylko Ci, którzy zawsze muszą się wtrącać w nie swoje sprawy. Jaki interes mieli by Amerykanie w Wietnamie i Korei? Raczej tam ropa nie rośnie, chcieli tylko wściec wielkiego czerwonego olbrzyma albo rozszerzyć stręfę swych wpływów. ONZ? Wątpię, aby to był bezpośredni cel. Cóż, Wietnam jest obecnie państwem socjalistycznym, Korea wymyśliła własną doktrynę socjalizmu, dżucze. Ameryka przegrała, Wujek Sam smutny, Adam wesoły.

Nie usprawiedliwiajcie przegranych złą sytuacją wewnętrzną. Gdyby wprowadzono bardziej mocniejszy aparat bezpieczeństwa wewnętrznego, sytuacja wyglądałaby inaczej. Operacja Tet, od tego momentu, Ameryka zaczęła przegrywać wojnę, uważam to za jeden z bardziej większych powodów upadku interwencji w Wietnamie.

Wyjaśnij mi proszę działanie makkartyzmu, represje wobec wszelkich lewicowców? A może jeszcze wyjaśnisz mi segregacje Mudżynów? Nadal uważasz ten kraj za biedną ofiarę?
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Amerykanizacja

Postprzez Werewolver w 03 Sty 2012, 16:19

@Terminus a myślisz, że młodzi ludzie protestujący przeciw wojnie w Wietnamie robili to ze swoich ideologii? Owszem nie wykluczam tutaj tego, ale zdecydowanie większość srała po gaciach przed udziałem w niej (pamiętajmy, że wtedy nabór do wojska był obowiązkowy).
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: Amerykanizacja

Postprzez Terminus w 03 Sty 2012, 16:25

USA rozszerzały strefę wpływów w Korei broniąc resztek tego państwa najechanego przez Północ? Wybacz nielogiczne.
Wietnam? Ponownie obrona przez rozszerzeniem wpływów Imperium Zła tj. ZSRR. Mieli grzecznie przyglądać się jak kolejne państwa są niszczone przez komunizm? Mogli. Wybrali inaczej.

Wujek Sam smutny, Adam wesoły.
Adam się cieszy, że miliony Koreańczyków żyją w państwie zamienionym w jeden wielki łagr... Ja nie potrafię.

Ofensywa Tet była olbrzymią klęską militarną komunistów. Niestety obróconą w propagandowy sukces w Ameryce.

Wyjaśnij mi proszę działanie makkartyzmu, represje wobec wszelkich lewicowców? A może jeszcze wyjaśnisz mi segregacje Mudżynów? Nadal uważasz ten kraj za biedną ofiarę?

Może wytłumaczysz mi represje wobec wszystkich "nielewicowców" w ZSRR? A może wyjaśnisz mi planowe mordowanie setek tysięcy arystokracji, inteligencji chłopów małorolnych? Wyjaśnisz mi milion Polaków wysłanych na Syberię? Wyjaśnisz mi bezdomne dzieci usypiane masowo jak psy? Wyjaśnisz mi zagłodzenie na śmierć milionów ukraińskich i białoruskich dzieci? Nadal uważasz ten kraj za biedną ofiarę amerykańskiego imperializmu?

@Werewolver: mam o nich to samo zdanie co śp. Czesław Miłosz: "Rozpuszczone dzieci burżuazji".
Nie ważne czy robili to ze strachu, czy za sowieckie pieniądze. Skutek ten sam.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 16:32

@Terminus - Poczytaj o interwencji ZSRR w Afganistanie. Była to pełnoprawna pomoc sojusznikowi i świat powinien mieć wywalone co tam się dzieje ale amerykańce musiały dać broń talibom. Teraz z tymi talibami walczą, a jeśli ósa walczy to wszyscy muszą a jak!?! Tu już nawet nie chodzi o to, że talibów nazywasz "tymi z Pakistanu" i nie lubisz komunistów bo oni są bardzo bardzo źli tylko o to, że ósa wrąbie się wszędzie tam gdzie może zaszkodzić swoim wrogom albo tam gdzie można zarobić. to jest tak oczywiste, że w rankingu najbardziej znienawidzonych narodów na pierwszym miejscu są óesańczyczy .Nikt nie lubi jak ktoś wtrąca się w jego sprawy... szczególnie broniąc cywili co skutkuje ich śmiercią w tysiącach...

Gdyby ósa było takie dobre za jakie się podaje to świat był by... jeszcze gorszy niż jest.
Jakby tak popatrzeć na rożne kraje (oprócz tych z bloku wschodniego) to każdy z kolorem czerwonym we fladze ma coś z komunizmu w sobie.

Adam się cieszy, że miliony Koreańczyków żyją w państwie zamienionym w jeden wielki łagr... Ja nie potrafię.

Skoro komuniści Cię nie obchodzą to co z tego?

Może wytłumaczysz mi represje wobec wszystkich "nielewicowców" w ZSRR? A może wyjaśnisz mi planowe mordowanie setek tysięcy arystokracji, inteligencji chłopów małorolnych? Wyjaśnisz mi milion Polaków wysłanych na Syberię? Wyjaśnisz mi zagłodzenie na śmierć milionów ukraińskich i białoruskich dzieci? Nadal uważasz ten kraj za biedną ofiarę amerykańskiego imperializmu?

Bo Stalin. Koniec, kropka.

lol, setek tysięcy arystokracji? Gdzie tyle było?
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Terminus w 03 Sty 2012, 16:44

@Nieogarniający: pełnoprawna pomoc jak w Czechosłowacji w 68r. czy na Węgrzech w 56r.? Ratowanie swoich wpływów wobec słabnącej władzy osadzonych przez siebie kolaborantów. Tyle.

Talibowie to uczniowie pakistańskich, sunnickich szkół koranicznych, którzy dokonali inwazji na Afganistan w połowie lat 90-tych. Wybacz ale historycznie to wojska NATO walczą z najeźdźcą, który próbował przejąć władzę wykorzystując walki frakcyjne wewnątrz samego Afganistanu.

Skoro komuniści Cię nie obchodzą to co z tego?
Komuniści mnie nie obchodzą. Ich ofiary tak.

Bo Stalin. Koniec, kropka.
No tak Stalin to przecież nie komunista, to taki dziwny twór z kosmosu, który wypaczył socjalizm. I nieprawdą jest, że Dzierżyński i Stalin walcząc o władzę i z interwencją mordowali jak leci wszystkich podejrzewanych klasowo...

lol, setek tysięcy arystokracji? Gdzie tyle było?
Polecam czytanie ze zrozumieniem.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 16:57

@Nieogarniający: pełnoprawna pomoc jak w Czechosłowacji w 68r. czy na Węgrzech w 56r.?

To była interwencja by:

Ratowanie swoich wpływów wobec słabnącej władzy osadzonych przez siebie kolaborantów. Tyle.

A ósa NIE ratowało swoich wpływów (i zysków) w podobne sposoby?



No tak Stalin to przecież nie komunista, to taki dziwny twór z kosmosu, który wypaczył socjalizm. I nieprawdą jest, że Dzierżyński i Stalin walcząc o władzę i z interwencją mordowali jak leci wszystkich podejrzewanych klasowo...

Tutaj:
Polecam czytanie ze zrozumieniem.
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 17:06

Nie powinno się pisać ósa. Człowiek z elementarnym poziomym kultury i wykształcenia odnosi się z szacunkiem do innych narodowości i ras. Takie zachowanie to po prostu chamstwo. Niektóre rzeczy trzeba nazywać po imieniu.

Jeżeli miałbym wybierać między amerykanizacją, rusyfikacją, islamizmem i komunizmem/lewicą, to wybrałbym zdecydowanie pierwszą opcję. Oczywiście amerykanizacja ma też swoje złe strony np. święta typu Hallowen lub Walentynki, ale pozostałe opcje są o wiele gorsze.

Rusyfikacja - wystarczy spojrzeć co się teraz w Rosji lub na Ukrainie - całkowity brak demokracji, bieda i zamykanie w więzieniach reporterów i opozycji
Islam - większość imigrantów to nieroby, które bazują na zasiłku. Chociaż zdarzają się pracowici. Druga strona - za kilkadziesiąt lat większość mieszkańców Europy może wyglądać jak mieszkańcy bliskiego wschody. Taka przyszłość byłaby kompletną porażką dla naszego kontynentu. Wystarczy zobaczyć jakie cyrki się dzieją np. we Francji lub Niemczech
Komunizm i neobolszewizm znany pod nazwą lewica- tysiące Polaków wysłanych na Syberię, wołyńskie dzieci nabijane na pal (spalano je, odcinano im kończyny. duszono, rozłupywano głowy waląc o ścianę, topiono, czekano aż się wykrwawią po ranach w brzuch - dzięki Bogu przysłano szwadrony śmierci do ścigania tych ukraińskich zbrodniarzy), atak we wrześniu 1939, powojenna władza w Polsce - i tak dalej można by wymieniać osiągnięcia komunizmu. Całe szczęście znaleźli się tacy ludzie, którzy zrobili z tym porządek w Polsce. Smutne jest tylko to, że w naszym krają są dalej tacy ludzie oddani temu sytemu oraz media propagujące neobolszewizm (chodzi mi o tvn24)
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Amerykanizacja

Postprzez Terminus w 03 Sty 2012, 17:15

Domianos napisał(a): Smutne jest tylko to, że w naszym krają są dalej tacy ludzie oddani temu sytemu oraz media propagujące neobolszewizm (chodzi mi o tvn24)
Chyba o Radio Maryja Ci chodzi...

Nie wiem co mają ukraińscy nacjonaliści wspólnego z komunizmem czy neobolszewizmem? To raczej fanatyczny nacjonalizm. Jakie "szwadrony śmierci"? Masz na myśli polskie akcje odwetowe? Palenie ukraińskich dzieci itp.? Polskie oddziały samoobrony uzbrajane przez Niemców?

@Nieogarniający: To ty bronisz interwencji ZSRR w Afganistanie. O ile wiem USA nie broniły żadnego ustanowionego przez siebie rządu okupacyjnego w Afganistanie.

Wybacz to Ty sprowadziłeś zbrodnie komunizmu w ZSRR wyłącznie do Stalina.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Amerykanizacja

Postprzez Werewolver w 03 Sty 2012, 17:28

Domianos napisał(a):Komunizm i neobolszewizm znany pod nazwą lewica- tysiące Polaków wysłanych na Syberię, wołyńskie dzieci nabijane na pal (spalano je, odcinano im kończyny. duszono, rozłupywano głowy waląc o ścianę, topiono, czekano aż się wykrwawią po ranach w brzuch - dzięki Bogu przysłano szwadrony śmierci do ścigania tych ukraińskich zbrodniarzy), atak we wrześniu 1939, powojenna władza w Polsce - i tak dalej można by wymieniać osiągnięcia komunizmu. Całe szczęście znaleźli się tacy ludzie, którzy zrobili z tym porządek w Polsce. Smutne jest tylko to, że w naszym krają są dalej tacy ludzie oddani temu sytemu oraz media propagujące neobolszewizm (chodzi mi o tvn24)

I znów oceniasz całą ideologię przez jeden reżim... A gdybym ja powiedział że prawica jest zła, bo III Rzesza była skrajnie konserwatywna? No ale przecież
Człowiek z elementarnym poziomym kultury i wykształcenia odnosi się z szacunkiem do innych narodowości i ras.
ale obrażanie całości ideologii już może być? Żałosne... :facepalm:
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: Amerykanizacja

Postprzez jalkavaki w 03 Sty 2012, 17:34

"III Rzesza skrajnie konserwatywna" Buahahahaha. I czym ten skrajny konserwatyzm się przejawiał, można wiedzieć?
Ostatnio edytowany przez jalkavaki, 03 Sty 2012, 17:43, edytowano w sumie 1 raz
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości