Kara śmierci

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?

Tak
88
62%
Nie
55
38%
 
Razem głosów : 143

Re: Kara śmierci

Postprzez Himreich w 23 Mar 2012, 23:58

A czemu to powinno być humanitarne, moim zdaniem to w najmniejszym stopniu nie powinno być humanitarne. Sama kara śmierci to żadna kara, chwila i po krzyku skazaniec jest wolny jak by na to nie patrzeć i gdzie tu kara ? Przed wykonaniem zafundowanie kilku dniowych tortur a potem dopiero egzekucja, to jest kara.

No ale to tylko moje zdanie.

Za ten post Himreich otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Junx.
Himreich
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 12 Mar 2012, 02:15
Ostatnio był: 02 Kwi 2012, 00:41
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Kara śmierci

Postprzez Junx w 24 Mar 2012, 00:07

:arrowu: Zgadzam się

Sąd orzeknie, że winny, pójdzie, wykonają i już po krzyku. Niech przejdzie to samo co ofiary a potem śmierć.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 26 Cze 2024, 16:29
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Kara śmierci

Postprzez Dovchenko w 24 Mar 2012, 12:56

W zasadzie...taka tabliczka nie byłaby głupim pomysłem. Albo przed wejściem na posesje taki tekst "Drogi nieznajomy, ostrzegam cię, że mam w domu broń np. Glock 17 i wiedz, że jeżeli wykonasz jedną z tych rzeczy (i tu w punktach wypisujesz, co ci przeszkadza), to spodziewaj się, że zacznę do ciebie strzelać."
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 24 Mar 2012, 14:31

Ja pierdziele :facepalm: Jak ktoś cie będzie chciał okraść to się nie będzie patrzył na tabliczki. Dałem nawet linki i powtarzam paralizator, gaz!!! A jak będziesz miał np. 2 psy to są małe szanse, że cię ktoś okradnie.
Jak ktoś wejdzie to raz, że się ich przestraszy, a dwa usłyszysz, że coś się dzieje. Ale zakończmy temat bo powinno być o karze śmierci, a nie o ochronie przed włamywaczami.
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Kara śmierci

Postprzez Pijawol w 24 Mar 2012, 14:44

dienonych - No właśnie to by ich odstraszało, bo raczej niewielu złodziejów odważy się dostać kulkę w łeb za wejście na teren posesji. Oczywiście nie zaniecha to kradzieży, ale prawdopodobnie będzie ich mniej.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 15:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Kara śmierci

Postprzez assassyn-nr1 w 24 Mar 2012, 14:47

Moim zdaniem nie jest to potrzebne bo jeśli by np.ciebie o zabójstwo oskarżyli a ty byś tego nie zrobił i by cie na krzesełko dali i to byś nie mógł już wyjść i dostać odszkodowania jak by odkryli sprawce.
Awatar użytkownika
assassyn-nr1
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 23 Mar 2012, 14:07
Ostatnio był: 07 Mar 2013, 16:20
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Kara śmierci

Postprzez Tajemniczy w 24 Mar 2012, 14:52

Dovchenko napisał(a): "Drogi nieznajomy, ostrzegam cię, że mam w domu broń np. Glock 17 i wiedz, że jeżeli wykonasz jedną z tych rzeczy (i tu w punktach wypisujesz, co ci przeszkadza), to spodziewaj się, że zacznę do ciebie strzelać."

Najpierw panowie trzeba zmienić by było zmienić prawo o posiadaniu broni dopiero wtedy można by myśleć o takich tabliczkach :| . Ale potem można by się było spodziewać masakr jak w USA gdzie gość zabija kilka osób i strzela sobie w łeb lub świrów a'la Breivik :/ . Czyli przysłowiowe błędne koło...

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Kara śmierci

Postprzez Gorik w 24 Mar 2012, 20:36

Cóż, kara śmierci to bardzo trudny temat. Ogólnie: w prawie cywilnym jestem przeciwny(chyba że w szczególnych wypadkach, takich jak seryjni mordercy). Osoba na której zostanie wykonany wyrok nie ma już szans na zmianę zachowania. Poza tym kwestia prawników. Może tak:po angielsku prawnik to lawyer. Niektórzy wymawiają to liar(kłamca). I czasami ta bywa. Jeżeli jesteś winny, a masz dobrego prawnika to cię wypuszczą. I w drugą stronę. Jeżeli nic nie zrobiłeś a masz kiepskiego prawnika...żegnaj bracie
Piękno zbawi świat
Awatar użytkownika
Gorik
Stalker

Posty: 97
Dołączenie: 26 Lut 2012, 17:43
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 20:11
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 33

Re: Kara śmierci

Postprzez runa w 25 Mar 2012, 17:33

Jak dla mnie kara śmierci to w niektórych wypadkach zbyt łagodny wyrok. Co z tego że takiego gnoja zabiją, jak mogliby trzymać go do śmierci jak szczura w więzieniu. Jak ktoś ma sieczkę we łbie to krzesła też nie będzie się bał. Tylko jeden plus, że taki skazaniec by już świata więcej nie oglądał.
Osobiście nie wierzę że taki, dajmy na to morderca czy gwałciciel, mógłby z powodzeniem przejść proces resocjalizacji.

Tym bardziej (jak już tu wyżej powiedział ktoś) byłby problem z niesłusznymi skazaniami- tego się już nie cofnie.
Logic can take you from A to B, but imagination can take you anywhere.

Za ten post runa otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
runa
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 12 Lut 2012, 13:21
Ostatnio była: 22 Lis 2015, 18:56
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 67

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 25 Mar 2012, 18:00

Ale kara ma zaboleć, abyś wiedziała na przyszłość żeby czegoś nie robić. A co zabójcy po tym ,że posiedzi w więzieniu jak i tak go zabiją i nawet jeśli się czegoś nauczy to nie potrzebnie! Już pisałem wcześniej, że na taką osobę miesięcznie może iść 3500zł! A jeśli takich osób będzie np.50? Za tyle pieniędzy można tak wspomóc biedne dzieci, że szok! A zresztą jak napisałaś, że ktoś ma sieczkę w głowie to i tak się niczego nie nauczy!
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Kara śmierci

Postprzez JONYK w 25 Mar 2012, 18:27

W pełni się z wami zgadzam - jaki mają sens wyroki w USA brzmiące 3 x dożywocie ? Przecież to na jedno wyjdzie jeżeli zamiast do końca życia bandzior pierdzieć w stołek za nasze pieniądze, pójdzie na "szafot ".
Co do "odkupienia " win - runa nie wierzysz w takim przypadku w cudowną przemianę w celi śmierci Stanleya Tookie Williamsa. Paradoks z tym gościem polegał na tym iż kolesia w celi śmierci jakieś oszołomy nominowały do pokojowej nagrody Nobla :facepalm: . Jednym słowem koleś spędził w celi śmierci prawie 25 lat a Arnold Schwarzenegger i tak powiedział mu "Asta lawista bebe !!!
Ps oczywiście wiem o tym iż zaiste parę razy zdarzały się również przypadki uniewinnienia ludzi czekających na ten " ostateczny " wyrok , ale po prostu nie mogę sobie wyobrazić co by się stało po przyznaniu tej nagrody dla Tookiego - wypuścić go na wolność bo mu się cudownie "odmieniło" czy trzymać go dalej w pierdlu ?
Image
Awatar użytkownika
JONYK
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 01 Sty 2010, 18:28
Ostatnio był: 21 Cze 2016, 10:13
Miejscowość: OKOLICE OLSZTYNA
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Kara śmierci

Postprzez runa w 25 Mar 2012, 19:30

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy to jest dobre rozwiązanie, czy nie. Z jednej strony koszta utrzymania więźnia, ale z drugiej jest sporo okazji aby na takim typku przyoszczędzić (np. nakaz ciężkich robót). Jak dla mnie śmierć jest lżejszą karą niż taka wegetacja w szarym pierdlu.
wypuścić go na wolność bo mu się cudownie "odmieniło" czy trzymać go dalej w pierdlu ?

to jest przypadek, tak na prawdę, jeden na milion. Łatwo udawać zresocjalizowanego gdy ma się śmierć za jedyną alternatywę
Logic can take you from A to B, but imagination can take you anywhere.
Awatar użytkownika
runa
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 12 Lut 2012, 13:21
Ostatnio była: 22 Lis 2015, 18:56
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 67

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości