Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy wierzysz w UFO?

Tak , widziałem je
27
18%
Tak, wierzę, ale nie widziałem ich
46
30%
Może tak, może nie
35
23%
Ja nie uwierzę , zanim nie będzie ich widział
25
16%
Nie, wszystkie filmy i zdjęcia z UFO jest fake!
19
13%
 
Razem głosów : 152

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez trolololo w 16 Gru 2014, 20:01

Nigdy w życiu. Żadnych religii. Zresztą wy nie macie naukowych dowodów na istnienie Boga, a wierzycie w niego w charakterze religijnym. Dziwne nie?

Ale nie ma też dowodów na jego nie istnienie.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Nieznajomy X w 16 Gru 2014, 20:35

Mito
Polak a "polaczek" to co innego. Niestety musisz się pogodzić z faktem, że nasz naród nie należy do najbystrzejszych i narosło wokół ogółu obywateli naszego państwa wiele stereotypów. Złośliwie "polaczkiem" nazywa się osobę z mniej bystrego grona Polaków. Więc wcale nie obrażam wszystkich Polaków, tylko ogół, a przeciętna inteligencji w Polsce niestety zbyt wysoka nie jest. Więc w tym aspekcie mnie zadziwiłeś. Nigdy nie słyszałeś określenia "polaczek-cebulaczek"? Nie wierzę.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Za ten post Nieznajomy X otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative scigacz1975, Tajemniczy.

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Alchemik w 16 Gru 2014, 20:46

Ostatnio spotkałem się z ciekawą teorią, że obce cywilizacje mogą być... ziemianami, którzy rozwijali się w tym samym czasie co my, albo i jeszcze wcześniej. To nawet fajna teoria, ale gdzie ich w takim razie szukać, skoro prawie cała ziemia została przeczesana? :E
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Tajemniczy w 16 Gru 2014, 21:16

Na przykład syreny. Tak naprawdę to oceany poznaliśmy w niewielkim stopniu.
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/syreny- ... ieja/j5bdg
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Nieznajomy X w 16 Gru 2014, 21:29

Oglądałem ten program w TV kiedyś. Od razu byłem tym bardzo zaintrygowany, ciekawa sprawa. Wogóle się zastanawiałem czy to możliwe. Jakiś tam procent prawdopodobieństwa jest, ale pewności nie ma bo czego to już amerykańscy naukowcy nie odkryli. Heh. :E
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Universal w 16 Gru 2014, 22:44

Mito napisał(a):Wszechświat jest ogromny, a właściwie my, jako ludzie, nie wiemy, jak wielki jest. Obecność planet przynajmniej podobnych do Ziemi - ze strony składu atmosfery, temperatury, ciśnienia, masy itp. "gdzieś tam" właściwie jest nawet bardzo prawdopodobna...

Ano. Tylko kto powiedział, że inne istoty potrzebowałyby tych samych warunków do życia? To tylko założenie. Parafrazując trochę prawidła polityki cytowane z lubością przez pewnych ludzi - tak, jak ocena rosyjskiej polityki przez pryzmat Zachodu jest błędem, tak szukanie cywilizacji/życia według ziemskich kryteriów też nie musi być szczególnie szczęśliwe. Tak, coś opartego na kwarcu, niekoniecznie na wodzie, żyjącego w większej temperaturze i przy innym ciśnieniu brzmi jak bajka porównywalna z Jasiem i Małgosią, ale kto powiedział, że "ziemskie stałe" są takie stałe milion lat świetlnych od nas? To tylko gdybania - zarówno z mojej strony, jak i wśród naukowców. Sokrates wiedział najwięcej - że nic nie wie :suchar:
Mito napisał(a):Ale w jedno jakoś ciężko mi byłoby uwierzyć: w hollywoodzkie przedstawienie obcych jako niszczycieli, zdobywców, dzikich jakichś kosmicznych zabijaków bez grama rozumu.

A czemu nie? Może są tak głupi jak ludzie :E

Pogody nie sposób przepowiedzieć na dwa tygodnie wstecz, swojej przeszłości w pełni nie znamy, nie sklasyfikowaliśmy i pomierzyliśmy jako ludzkość własnego podwórka o wdzięcznej nazwie Ziemia, więc skąd pewność, że tuż za progiem nie istnieje życie choćby w postaci mikrobów? Wsio to założenia :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Nieznajomy X.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Mito w 16 Gru 2014, 23:33

@Up O czym oczywiście zapomniałem w ferworze pisania posta ;) Tak, obce życie nie musi być bazowane na węglu, właściwie nawet nie musi być w taki sam sposób fizyczne jak nasze... Takie tam duszki czy inne sposoby "udzielania się" innego umysłu we Wszechświecie. A może istoty w stanie ciekłym/gazowym? Wszystko możliwe...
Niemniej jednak, znalezienie planety podobnej do Ziemi jest prawdopodobne. Tylko trzeba się naszukać...

Może głupi jak ludzie...? Nie żebym się jakoś negatywnie odnosił do nas, ludzi, ale istoty o takiej inteligencji raczej siedziałyby na drzewach i okładały się maczugami :caleb:

@Alchemik No i jest jeszcze możliwość, że ci ludzie opuścili Ziemię i za pomocą bardzo zaawansowanej inżynierii genetycznej zmienili się tak, że już nic ludzkiego w nich nie znajdziemy, np. możliwość przeżycia w próżni, ciało funkcjonujące jednocześnie jako skafander. Jeszcze opcjonalna możliwość mechanizacji istot żywych ;)

@Nieznajomy X:
Niestety musisz się pogodzić z faktem, że nasz naród nie należy do najbystrzejszych i narosło wokół ogółu obywateli naszego państwa wiele stereotypów.
Tak. Muszę się z tym faktem pogodzić, że za granicą Polacy często dają pokazy pewnych zachowań, przez które te stereotypy piętrzą się na potęgę. Ale radzę też zauważyć, że Nasi Ukochani Rządzący i ich polityka jest też bardzo stereotypogenna, durnowate zachowania polityków, "podlizywanie się" bądź inne niehonorowe praktyki - obcokrajowcy to widzą i z nas mają bekę (tak myślę).
Złośliwie "polaczkiem" nazywa się osobę z mniej bystrego grona Polaków.
Czy tylko ja miałem odczucie, że piszesz jakbyś pochodził spoza Polski?
Więc wcale nie obrażam wszystkich Polaków, tylko ogół, a przeciętna inteligencji w Polsce niestety zbyt wysoka nie jest.
Nie obrażam wszystkich ludzi, tylko ogół :tm:
Zależy z jakiej strony na to patrzysz - myślę, że Polacy "z przyrodzenia" są nawet inteligentni, ale nasze ukochane szkolnictwo spokojnie ściąga jej poziom na dno. Z tego wynika > procentowo Polacy z wykształceniem podstawowym są inteligentniejsi od tych z wyższym wykształceniem, ale mają mniej wiedzy.
Nigdy nie słyszałeś określenia "polaczek-cebulaczek"? Nie wierzę.
To uwierz. Może i spędzam dni robocze w Świątyni Gimbusiarstwa Najgorszego Rodzaju (gimnazjum) tłukąc sobie w głowę niechęć do dalszego korzystania z dobrodziejstw wszelkich nauk ludzkich i chłonąc całą powierzchnią skóry, płuc, jelit i bębenków usznych wszelakie zachowania i zwroty bardziej pasujące do więziennej gwary, ale jakoś nigdy nie spotkałem się z "polaczkiem-cebulaczkiem". Czyżby gimbaza nie była taka zła? :suchar:
A czemu tego nie porównać, bo zacofane polaczki sie obrażą?? :E

To teraz wytłumacz, kogo z uczestników tej dyskusji uznajesz za
osobę z mniej bystrego grona Polaków.
? Bardzo proszę, wątpię żeby ci, w których wycelowałeś ten komplement mieli z tego radochę. I jeszcze z przymiotnikiem "zacofane" poprzedzającym tak bardzo piękne zdrobnienie słowa wyrażającego naszą narodowość...

Wiele w odbiorze słowa zależy od kontekstu. Niestety, Twoje poprzednie wypowiedzi nie miały raczej takiego, który mógłby złagodzić odbiór "polaczka" jako słowa zaczepnego lub prześmiewczego. Jestem pewien, że co najmniej kilka (ale myślę, że więcej) osób podobnie odebrało te słowa...
Tak więc może pójdźmy na kompromis - zapomnijmy o sprawie itp. a ty przestań korzystać z takich dwuznacznych zwrotów, co? Możesz sobie kiedyś brzydkich nieporozumień narobić.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 16 Gru 2014, 23:38

Nieznajomy X napisał(a):Niestety musisz się pogodzić z faktem, że nasz naród nie należy do najbystrzejszych (...) przeciętna inteligencji w Polsce niestety zbyt wysoka nie jest.

Faktycznie zaniżasz średnią naszego społeczeństwa, ale na szczęście reszta Polaków jest statystycznie inteligentniejsza od Ciebie.
Średnia IQ społeczeństwa ok 99, 16 miejsce na świecie przed krajami jak Francja, Norwegia, Kanada...
Czyli kolejny temat, na który się wypowiadasz nie mając o nim pojęcia.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito, scigacz1975, Adam.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez lehoslav w 17 Gru 2014, 01:06

trolololo napisał(a):
Nigdy w życiu. Żadnych religii. Zresztą wy nie macie naukowych dowodów na istnienie Boga, a wierzycie w niego w charakterze religijnym. Dziwne nie?

Ale nie ma też dowodów na jego nie istnienie.


Dowód na nieistnienie? Zdajesz sobie sprawę, jaką głupotę palnąłeś?
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Nieznajomy X w 17 Gru 2014, 11:46

Uni dobrze mówi, bo ludzie rozpatrują możliwość powstawania życia według kryteriów organizmów ziemskich, a jestem pewny że sposobów i warunków na powstawanie życia jest wiele. Mało tego mogą np. nie posiadać rąk tylko robić wszystko wysyłając jakieś fale itp. jak pieprzony poltergeist :E W świetle życia ziemskiego to się wydaje nienormalne i brzmi jak majaki ćpuna po dragach ( :E ), ale kto wie. Ludzkość musi się jeszcze wiele nauczyć, bo to co narazie wiemy na tle całego wszechświata to nic.

@Terminus
Uwziąłeś się na mnie nieźle. To tylko pokazuje jak bardzo pojechałem Ci po religijnej ambicji, nie ma co. A co do tych wszystkich wierzeń, ja nie muszę czytać jakis tam wymyślnych książek autorstwa ludzi których nazwisk nie umiem nawet wymówić, po co mi to? Jak mnie to wogóle nie interesuje. Nie każdy musi być jakimś filozofem i molem książkowym. Ja jestem tylko zwykłym człowiekiem z inteligencja trochę ponad średniej. A obrażanie mnie nic Ci nie da.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez scigacz1975 w 17 Gru 2014, 12:07

Gdzieś kiedyś czytałem - sami naukowcy doszli do wniosku że nasza fizyka na pewno nie obowiązuje w całym wszechświecie. Czyli - nasze prawa fizyczne gdzieś tam daleko nie obowiązują. Poza tym, dochodzi jeszcze skala wielkości - my mierzymy wszystko swoją skalą, odnośnie do naszego wzrostu. Ale obcy mogą mieć przecież inną skalę - mogą być tak olbrzymi że jesteśmy dla nich mikrobami, ewentualnie to dla nas oni mogą być niezauważalni. Tak samo jak inne wymiary. Ktoś chwilę wcześniej stwierdził że duchów nie ma. To wcale nie muszą być duchy tylko efekt przenikania się wymiarów. Ktoś jest bardziej na to wyczulony (nie wiem jakiś ukryty mechanizm w mózgu w sensie większej spostrzegawczości czy odbierania jakichś fal) i je/ich widzi. A pozostali nie.

Co do wielkości wszechświata i czasu. Najprościej - ziemia to komórka w naszym ciele, a wszechświat to ciało.
A co do czasu - jeżeli czas wszechświata porównać do roku to człowiek pojawia się na minutę przed północą, w Sylwestra. A i tak ta minuta to okres trudny dla nas do ogarnięcia. Ja też myślę że możemy być którąś z kolei cywilizacją na ziemi, która dochodzi pomału do swojego kresu. Pisałem o tym w temacie o religii.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy wierzysz w obce cywilizacje / UFO?

Postprzez Terminus w 17 Gru 2014, 12:19

@NieznajomyX:
Nie schlebiaj sobie.
Popisałeś się w tej dyskusji: brakiem kultury osobistej, brakiem oczytania i brakami w zakresie wiedzy ogólnej. Więc o czym chcesz dyskutować? O teoriach dotyczących życia w kosmosie jak nie słyszałeś o paradoksie Fermiego czy Hipotezie rzadkiej Ziemi? O religii jak nie dość, że nie znasz nawet w teorii podstaw chrześcijaństwa a nazwy indyjskiej Mahabharaty podobnie jak nazwiska von Dänikena "nie potrafisz wymówić"?
Tekstami o własnej inteligencji w zasadzie się dobiłeś.

Naprawdę sobie roisz, że jesteś w stanie infantylnymi odzywkami, gęsto przetykanymi emotkami "pojechać mi po ambicji"? Serio? Nie jestem Twoim kolegą ze szkoły. Na mnie to nie zadziała.
Przeczytaj sobie cokolwiek o dyskusjach naukowców na temat prawdopodobieństwa istnienia życia w kosmosie i przeciwstawnych koncepcjach kosmologicznych. Zapoznaj się choćby z zupełnie popularno-naukowymi opracowaniami na temat "starożytnych kosmitów" w "świętych księgach" od Biblii (Eliasz) po indyjskie eposy o Vimanach bombardujących miasta megatonowymi Głowami Brahmy. A nawet obejrzyj sobie fajne komiksy z serii "Według Ericha von Danikena - Bogowie z Kosmosu" z rysunkami Polcha. A wtedy może będziemy mieli o czym rozmawiać. Na pewno Ci to nie zaszkodzi.

No chyba, że jesteś tak "inteligentny", że nie zniżasz się do czytania i zdobywania wiedzy...
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart, The Witcher, Adam.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości