Kara śmierci

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?

Tak
88
62%
Nie
55
38%
 
Razem głosów : 143

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 22 Mar 2012, 07:42

Dovchenko napisał(a):Wracając do twoich poprzednich wypowiedzi stwierdzam że powinniśmy mieć w Polsce dostęp do broni i prawo strzelania do każdego niemilca który nieproszony wejdzie na naszą posesję.

Tak? A jak jakiś głodny i bezdomny człowiek wejdzie na 2 metry by zerwać np. jabłko to należy mu się śmierć?
Zaczynacie porównywać masowe zabójstwa dla przyjemności do wchodzenia na ogród...
skoro macie takie zdanie, to najlepiej wejście kałachy i wyjdźcie na ulicę i się wszyscy pozabijajcie. Przecież to jest bezsensu i dziękuję panu Bogu i innym ludziom odpowiedzialnym za władze bo jak tak dalej pójdzie to za to, że upuszczę gdzieś papierek, będzie mnie można wystrzelić jak psa!
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Reklamy Google

Re: Kara śmierci

Postprzez Dovchenko w 22 Mar 2012, 11:04

Skoro Amerykanie, dziki naród, nauczyli się, że nie strzelamy do ludzi przy najbliższej okazji, to my też się (kiedyś) nauczymy. Jeżeli chodzi o strzelanie bez ostrzeżenia, to nie przesadzajmy. Broń w domu jest raczej na postrach. Mamy ją, żeby nieznajomy, który wchodzi na nasz teren wiedział, że jeżeli zrobi coś nie tak jak powinien, to może się spodziewać śrutobrania. Użycie broni jest wskazane w trakcie napadów i włamań, a nie na zasadzie "przekroczył bramę, to kula mu w oko"...
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Kara śmierci

Postprzez Lucjusz w 22 Mar 2012, 11:08

Jeden chce ułatwić ludziom dostęp do dragów a drugi do broni, powinni was obu w kaftan i do psychiatryka :wódka:
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Kara śmierci

Postprzez Dovchenko w 22 Mar 2012, 11:13

Tak, nas, zwykłych obywateli to można, a Palikot będzie sobie na Wiejskiej przed Sejmem zioło palił. Boże...dokąd zmierza ten świat?
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Kara śmierci

Postprzez djcycu w 22 Mar 2012, 12:29

W sumie to każdy dziś może mieć broń. Nie problemem jest zapisanie się do koła łowieckiego i posiadanie najróżniejszego sprzętu w określonych tam normach. Zdrowi ludzie nie zabijają na każdym kroku i nie ma co się bać ani stroszyć. Gorzej jeśli broń wpadnie w dzikusów którzy umieją choćby za buty zabić... Czytałem właśnie o takiej sprawie przed chwilą. Teraz to by pasowało najpierw prawo pozmieniać tak by było dogodne a potem dopiero wprowadzić możliwość posiadania broni do samoobrony w domu. W USA się jakoś nauczyli ale też wiemy że wielu tam z bronią lubi paradować po ulicach i wcale nie wyciągam tego z GTA :P .

A co do dragów Lucjuszu to nie tych mocnych tylko tych przydymiaczy... Wolę płacić za odosobnienie czy śledzenie zbira a nie za gówniarza którego posadzą za posiadanie 5g ziółek.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Kara śmierci

Postprzez Himreich w 22 Mar 2012, 14:16

djcycu napisał(a):W sumie to każdy dziś może mieć broń. Nie problemem jest zapisanie się do koła łowieckiego


Otóż to, ale dodam od siebie że nie trzeba się nawet zapisywać do jakichś kółek łowieckich, wystarczy że ma się odpowiednie dojścia a nawet jak się ich nie ma to jak bardzo chcesz to sobie załatwisz jakiegoś używanego Glocka, tak jak z narkotykami niby nielegalne i nie dostępne a w rzeczywistości każdy wie jak jest. Co innego użyć takiej zdobytej w nielegalny sposób broni, gdy w tym kraju użycie nawet gdy posiadamy legalnie broń najprawdopodobniej skończy się przymusowymi wakacjami nawet gdy użyjemy jej w obronie własnej:( Ja puki co urzywam na natrętów tego http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Gazy-obronne/Gaz-pieprzowy-Walther-Pro-Secur-74-ml.-strumien-stozkowy/1328 oraz na większe dystansy tego http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Strzelby-CO2-na-kule-gumowe/Strzelba-Walther-RAM-SG-68-kal.68-z-kolba-2x12g/35119 plus tego http://www.bron.pl/shopbron/product/ARTYKULY-OBRONNE/Strzelby-CO2-na-kule-gumowe/Kule-pieprzowe-PepperBall-Hot-PAVA-10X-cal.68-tuba-10szt/46284 bardzo skuteczne a i po użyci można napastnikowi jeszcze lekką blacharkę strzelić po czym wezwać policję, no i mniejsze prawdopodobieństwo że wyląduje za używanie tych gadżetów w kryminale.
Himreich
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 12 Mar 2012, 02:15
Ostatnio był: 02 Kwi 2012, 00:41
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Kara śmierci

Postprzez xionc w 22 Mar 2012, 15:12

Jak przegniesz to nawet jak będziesz używał własnych odnóży to możesz wylądować za drutami. Oto dlaczego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekscedent
Aha i ten cytat z Adolfa to taki troche ten... cytowany i cytat pasują do siebie jak pięść do nosa. Jeden z największych zbrodniarzy jakich nosiła ta planeta babla coś o sprawiedliwości, nie mam słów po prostu.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 22 Mar 2012, 17:22

Ale broń palna to trochę za dużo! Ja ma gaz pieprzowy ale zawsze można kupić paralizator do samoobrony. A zresztą istnieje taki wynalazek jak płot, drzwiczki i kłódka ;)
w lewo i w dół

Za ten post dienonych otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gavdylenko.
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Kara śmierci

Postprzez lukebuka w 22 Mar 2012, 18:28

Dovchenko napisał(a):Wracając do twoich poprzednich wypowiedzi stwierdzam że powinniśmy mieć w Polsce dostęp do broni i prawo strzelania do każdego niemilca który nieproszony wejdzie na naszą posesję.

Tak powinno się, mój teren moja własność prywatna jak mieszkanie czy działka lub cokolwiek innego. Każdy kto bez pozwolenia wkracza na mój teren powinien się spodziewać kuli lub noża w głowie bez ostrzeżenia. Teren prywatny to teren prywatny jak sama nazwa wskazuje. Koniec


W sumie ciekawy pomysł, ale załóżmy, że mamy w Polsce ludzi, którzy nie są zbyt odpowiedzialni, bądź dojrzali, co może doprowadzić do katastrofy. Dla przykładu, wyobraźmy sobie pewną scenkę:
Jest ogródek, za płotem dzieci grają w piłkę. Normalna sprawa, piłka w końcu ląduje w ogródku. Jeden chłopiec zbiera się na odwagę, by przejść na prywatny teren i BUM! Dziecko pada ranione kilkoma strzałami z okna (wierzcie mi, takiego psychopaty nie trzeba długo szukać).
Sprawa w sądzie, okazuje się, że prawnie rzecz biorąc chłopak nielegalnie wtargnął na teren prywatny.
Resztę możecie dopowiedzieć sobie sami.

Wbrew pozorom, historyjka nie odbiega tak bardzo od realiów polskiego sądownictwa (jak słusznie zauważył DJcycu),
swoją drogą sam raz miałem rozprawę w sądzie i przekonałem się, jak debilne może być polskie prawo.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Kara śmierci

Postprzez Dovchenko w 23 Mar 2012, 19:39

lukebuka napisał(a):
Dovchenko napisał(a):Wracając do twoich poprzednich wypowiedzi stwierdzam że powinniśmy mieć w Polsce dostęp do broni i prawo strzelania do każdego niemilca który nieproszony wejdzie na naszą posesję.

Tak powinno się, mój teren moja własność prywatna jak mieszkanie czy działka lub cokolwiek innego. Każdy kto bez pozwolenia wkracza na mój teren powinien się spodziewać kuli lub noża w głowie bez ostrzeżenia. Teren prywatny to teren prywatny jak sama nazwa wskazuje. Koniec


W sumie ciekawy pomysł, ale załóżmy, że mamy w Polsce ludzi, którzy nie są zbyt odpowiedzialni, bądź dojrzali, co może doprowadzić do katastrofy. Dla przykładu, wyobraźmy sobie pewną scenkę:
Jest ogródek, za płotem dzieci grają w piłkę. Normalna sprawa, piłka w końcu ląduje w ogródku. Jeden chłopiec zbiera się na odwagę, by przejść na prywatny teren i BUM! Dziecko pada ranione kilkoma strzałami z okna (wierzcie mi, takiego psychopaty nie trzeba długo szukać).
Sprawa w sądzie, okazuje się, że prawnie rzecz biorąc chłopak nielegalnie wtargnął na teren prywatny.
Resztę możecie dopowiedzieć sobie sami.

Wbrew pozorom, historyjka nie odbiega tak bardzo od realiów polskiego sądownictwa (jak słusznie zauważył DJcycu),
swoją drogą sam raz miałem rozprawę w sądzie i przekonałem się, jak debilne może być polskie prawo.


Jakbyś mógł czytać także moje późniejsze wypowiedzi, byłbym wdzięczny. Jak już wcześniej napisałem, broń w domu służyłaby za ostrzeżenie. Człowiek, który wchodzi na mój teren niech wie, że jeżeli zrobi na mojej posesji coś, co nie będzie mi się podobało, może spodziewać się śrutobrania, a nie na zasadzie "przeszedł przez bramę, to kula mu w oko"...

Uwagi moderatora:

Nie cytuj ostatniej wypowiedzi w całości, tym bardziej kiedy jest taka wielka. - Wheeljack
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Kara śmierci

Postprzez Dżuz w 23 Mar 2012, 20:06

Broń służąca za ostrzeżenie. Ale jak miałoby to wyglądać? Miałbyś na bramce tabliczkę w stylu "Beware of armed Dovchenko"?
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Kara śmierci

Postprzez Universal w 23 Mar 2012, 20:19

I kolejna tona przepisów definiujących pojęcie "co mi się nie podoba w sąsiedzie na mojej działce". A jak ostrzeżenie, to najlepiej Maxim wz.1910 na cokole przed drzwiami frontowymi - jasny i konkretny przekaz.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 10 gości