Kara śmierci

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?

Tak
88
62%
Nie
55
38%
 
Razem głosów : 143

Re: Kara śmierci

Postprzez djcycu w 21 Mar 2012, 19:02

xionc napisał(a):Znaczy jak przegięte? Nie rozumiem, jaka intepretacja? Tu nie ma co interpretować w prawie karnym przepis stanowi co jest czynem zabronionym i podaje kto i jakiej sankcji podlega przy jego naruszeniu. Chyba że rozmawiamy o ustawie o VAT to możemy sobie interpretować do końca świata.


Przeczytaj szanowny kolego raz jeszcze to co pisałem ja i Przemek. Chodzi o to że prawo broni bandziora a nie poszkodowanego. Ja podałem przykład bronienia się w taki sposób że ktoś zabije no a kolega podał że ktoś się bronił zakrywając się i został winien tego że sprowokował :facepalm:

Owszem z VAT'em masz rację :P Ale my tu mówimy o prawie które nalega byśmy mimo wszystko dali się okraść, zabić zgwałcić bo jak się obronimy to możemy dostać dożywocie...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Kara śmierci

Postprzez xionc w 21 Mar 2012, 21:25

Bzdura, czerpiesz wiedze na ten temat z tabloidów? Z Onetu czy Pudelka?
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Kara śmierci

Postprzez Universal w 21 Mar 2012, 22:20

dienonych napisał(a):REASUMUJĄC-kara śmierci TAK pod warunkiem zamknięcia w więzieniu na okres zapobiegawczy w wysokości np. rok.


Przy polskim (i nie tylko, tak naprawdę) sądownictwie rok nic nie da. A to adwokat się spóźni, a to sędziemu hemoroidy pękną i myk - rok minie, stryczek na szyję, powieszony, a później się okaże, że niewinny. Ale rok przecież siedział! Dwa-trzy lata też. A jeśli pięć i więcej, to i tak nie zostanie powieszony/zastrzelony/naelektryzowany/zatruty więzienną grochówką.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 21 Mar 2012, 22:23

Wiesz, to tak jak byś mówił, że Polacy to pijacy... Zdarzają się takie wypadki, ale nie są na początku dziennym. Chyba przyznasz mi rację?
w lewo i w dół

Za ten post dienonych otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Kara śmierci

Postprzez djcycu w 21 Mar 2012, 22:30

xionc napisał(a):Bzdura, czerpiesz wiedze na ten temat z tabloidów? Z Onetu czy Pudelka?

A czyś ty facet miał do czynienia z takimi sprawami? Widziałeś na oczy? Słyszałeś? No ja widziałem choć co i niezłą z tego komedię bym napisał.

Jedna z nich:

Celnik: Co pan przewozi?
Kierowca: Skóry baranie.

Oczywiście kierowca został ukarany za znieważenie funkcjonariusza wysoką grzywną... A wystarczyło tylko otworzyć ciężarówkę i zobaczyć co przewozi by sprawa się szybciutko okazała zwyczajnym błędem w mowie polskiej.

To wcale nie było z pudelka, onetu, interii czy nawet trwam jeśli masz jakiś pytania. Takie i nie inne głupawe sytuacje są na szczęście śmieszne lecz momentami zdarzają się rzeczy tragiczne które niszczą życie poszkodowanego obywatela... Wystarczy że zabijesz pijaka na asfalcie który ci nagle wleci pod koła... Jedni zakończą sprawę tym że to wina pijaka który wtargnął na jezdnię pijany a jedni kierowcę że się nie dostosował do sytuacji. Co z tego skoro facet nagle wyskoczył z krzaka lub położył się na poboczu?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Kara śmierci

Postprzez Bodziniak w 21 Mar 2012, 22:51

Zaczynamy zbaczać z tematu...
Temat jest o tym czy według was powinna wrócić kara śmierci ;).
Dodam jeszcze że niektórzy z was pisali o tym że gdy morderca/gwałciciel wyjdzie z pierdla, i dalej będzie zabijał należy mu się kara śmierci... Jest to dobre rozwiązanie!
Przecież nie raz była sprawa o mordercy który zabija bez powodu... Dla niego roboty mogą być czystą przyjemnością.
Zabijając bez żadnego celu gość musi czerpać z tego radość...
Jeżeli pośle się go do robót to wyobraźcie sobie psychola który chcę zabić przy pierwszej okazji innych skazańców.
Metoda dobra na utrzymywanie bandziorów i innych takich..:
"Ile zrobisz, tyle zjesz."
Awatar użytkownika
Bodziniak
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 06 Kwi 2011, 19:03
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 03:49
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Re: Kara śmierci

Postprzez djcycu w 21 Mar 2012, 23:12

"Ile zrobisz, tyle zjesz" - Zaleciało mi to Koreą północną ;) W zasadzie prawda bo zwyrodnialec musi zasłużyć no ale w sumie też człowiek (o ironio!). Kara śmierci dla zwyrodnialca pasuje lecz taki niepoczytalny u nas w Polsce prędzej w psychiatryku będzie kończył niż na krześle itd. Co do ludzi którzy zabijają dla zabawy to nie wiem czy wielu takich się znajdzie. Prędzej będą to płatni zabójcy którzy na trupach zarabiają. A waszym zdaniem jak sądzicie? Czy lekarze czy też służba z karetek która zabijała niegdyś ludzi pavulonem (łowcy skór) zasługują na dożywocia czy kary śmierci? W sumie to morderstwa z zimną krwią i to za pieniądze... Gorszej praktyki wśród zdrowych psychicznie* ludzi nie widzę.

*Tak... Zdrowi tylko chciwi na łatwą kasę...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Kara śmierci

Postprzez Dovchenko w 21 Mar 2012, 23:34

Wracając do twoich poprzednich wypowiedzi stwierdzam że powinniśmy mieć w Polsce dostęp do broni i prawo strzelania do każdego niemilca który nieproszony wejdzie na naszą posesję.
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Kara śmierci

Postprzez Himreich w 21 Mar 2012, 23:43

Jak najbardziej kara śmierci powinna obowiązywać, powinno się ją stosować za ciężkie przestępstwa jak i za średnie bez wyjątku na okoliczności. Chwasty się wyrywa i wyrzuca na kompost by tam zgniły, nie hoduje się ich ani nie toleruje bo szkodzą wszystkiemu w okół. Koniec

Dovchenko napisał(a):Wracając do twoich poprzednich wypowiedzi stwierdzam że powinniśmy mieć w Polsce dostęp do broni i prawo strzelania do każdego niemilca który nieproszony wejdzie na naszą posesję.


Tak powinno się, mój teren moja własność prywatna jak mieszkanie czy działka lub cokolwiek innego. Każdy kto bez pozwolenia wkracza na mój teren powinien się spodziewać kuli lub noża w głowie bez ostrzeżenia. Teren prywatny to teren prywatny jak sama nazwa wskazuje. Koniec
Himreich
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 12 Mar 2012, 02:15
Ostatnio był: 02 Kwi 2012, 00:41
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Kara śmierci

Postprzez Universal w 22 Mar 2012, 00:18

Himreich napisał(a):Jak najbardziej kara śmierci powinna obowiązywać, powinno się ją stosować za ciężkie przestępstwa jak i za średnie bez wyjątku na okoliczności. Chwasty się wyrywa i wyrzuca na kompost by tam zgniły, nie hoduje się ich ani nie toleruje bo szkodzą wszystkiemu w okół. Koniec

Do czasu póki nie zostaniesz oskarżony np. o gwałt. A z tego niezwykle trudno jest się wykaraskać.

Himreich napisał(a):
Dovchenko napisał(a):Wracając do twoich poprzednich wypowiedzi stwierdzam że powinniśmy mieć w Polsce dostęp do broni i prawo strzelania do każdego niemilca który nieproszony wejdzie na naszą posesję.

Tak powinno się, mój teren moja własność prywatna jak mieszkanie czy działka lub cokolwiek innego. Każdy kto bez pozwolenia wkracza na mój teren powinien się spodziewać kuli lub noża w głowie bez ostrzeżenia. Teren prywatny to teren prywatny jak sama nazwa wskazuje. Koniec

Nie "bez ostrzeżenia", bo mielibyśmy regularne pole bitwy - "a bo on mi jabłko z mojego drzewa zerwał, to mu strzeliłem z obrzyna". Broń na własność to sprawa dyskusyjna - nie do końca liczyłbym na ludzkie myślenie, ale z drugiej strony łysi byliby mniej cwani, jeżeli musieliby liczyć się z możliwością, że dotychczas łojony może się odpłacić porcją ołowiu :)
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kapucha.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Kara śmierci

Postprzez djcycu w 22 Mar 2012, 00:21

Dovchenko napisał(a):Wracając do twoich poprzednich wypowiedzi stwierdzam że powinniśmy mieć w Polsce dostęp do broni i prawo strzelania do każdego niemilca który nieproszony wejdzie na naszą posesję.

To jest wspaniały pomysł ale nie dla naszego głupiego narodu :E Oczywiście mądrzy ludzie będą umieli to używać lecz co poradzić wtedy na chaos kiedy ludzie zaczną dziczeć i się zabijać od tak... Znając przypadki z wiatrówkami można się spodziewać złego wykorzystywania broni w naszym kraju przez głupich niestety rodaków.

Pomysł jednak jest jak najbardziej na miejscu lecz potrzeba by czasu by to towarzystwo nieco zmądrzało ;)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Kara śmierci

Postprzez Przemek77 w 22 Mar 2012, 07:40

djcycu napisał(a):Przeczytaj szanowny kolego raz jeszcze to co pisałem ja i Przemek. Chodzi o to że prawo broni bandziora a nie poszkodowanego. Ja podałem przykład bronienia się w taki sposób że ktoś zabije no a kolega podał że ktoś się bronił zakrywając się i został winien tego że sprowokował :facepalm:

Do tego sobie dodaj szereg przywilejów, które posiada oskarżony. Poczytaj sobie choćby artykuły o przestępstwach - gdzie podawane są pełne dane ofiary a sprawcy mają utajnione nazwiska. Oskarżony ma pełen wgląd do akt - i między innymi do danych świadków. Czy to jest normalne?

I jak już pisałem - prawo to jedno, a jego interpretacja to drugie. Co z tego, że w gazetach pisze "grozi mu do 15 lat więzienia". "Grozi". Ale wyroki są różne - zależne od widzimisię sędziów, statutu społecznego i majątkowego oskarżonego (bo wiadomo, że syn radnego czy policjanta dostanie o wiele mniejszy wyrok niż zwykły obywatel).
Nie tak dawno został złapany koleś co podpalał samochody w Warszawie. Z racji tego, że jego ojcem jest długoletni działacz i znany adwokat - koleś dostał tylko dozór policyjny i dopiero jak gazety narobiły szumu został aresztowany do dnia rozprawy.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości