PBF

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: PBF

Postprzez Adam w 07 Maj 2014, 11:34

Skoro są nowi ludzie zainteresowani naszymi starymi Wojnami Frakcji, to czemu nie. Starzy gdzieś poznikali, ale znając ich, szybko się pojawią nie wiadomo skąd ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: PBF

Postprzez Sarlinov w 07 Maj 2014, 11:36

W każdej edycji (niemal) zerowa rotacja - ciągle jedni i ci sami, może z rzadka pojawił się ktoś i został. Ostatnia edycja wydała mi się ciekawa, lecz zorientowałem się za późno i emocje zdążyły już opaść (czyt. umrzeć).
Sarlinov
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 03 Lip 2010, 11:59
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 6

Re: PBF

Postprzez Adam w 07 Maj 2014, 11:42

Moim zdaniem, gdybyśmy się spięli już na poważnie (nie żeby poprzednie próby były niepoważne) i oddzielili "grubą kreską" dawne swary i urazy, to wyszłaby całkiem dobra edycja. Wykorzystalibyśmy trochę rzeczy z LA, dodali nasze tradycje, zwerbowali z foruma nowych userów, którzy przybyli tu albo po zlocie albo po premierze LA i może dorównalibyśmy legendarnej edycji WF na Stalker.pl :E
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: PBF

Postprzez Sarlinov w 07 Maj 2014, 12:44

Ja jestem za i z pewnością wezmę udział - nabyłem nieco doświadczenia i nie będę już takim newbem jak wtedy. Też pomyślałem, że gdy ludzie nagrają się w LA i z powrotem zyskają fazę na uniwersum, będzie można coś wystartować. Ale najpierw trzeba wyzbierać chętnych i nakłonić naszych adminów do ponownej mobilizacji.
Sarlinov
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 03 Lip 2010, 11:59
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 6

Re: PBF

Postprzez Covalack w 07 Maj 2014, 14:00

To prawda - po wyjściu LA zlapałem taką fazę na stalkera, że ja pier*ole, i myślę, że nie jestem jedyny.
W każdym bądź razie ja jestem chętny i pomógłbym takiemu projektowi najlepiej jakbym potrafił.
▒█░░░ ▀█▀ ▒█░▄▀ ▒█▀▀▀   ░█▀▀█   ▒█▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▒█▀▀▀ ▒█▀▀▀
▒█░░░ ▒█░ ▒█▀▄░ ▒█▀▀▀   ▒█▄▄█   ▒█▀▀▄ ▒█░░▒█ ░▀▀▀▄ ░▀▀▀▄
▒█▄▄█ ▄█▄ ▒█░▒█ ▒█▄▄▄   ▒█░▒█   ▒█▄▄█ ▒█▄▄▄█ ▒█▄▄▄█▒█▄▄▄█
Awatar użytkownika
Covalack
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 03 Maj 2014, 17:36
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 20:25
Miejscowość: Roztańczony pył tego świata.
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 5

Re: PBF

Postprzez Soviet w 07 Maj 2014, 14:46

Na pewno się uda, wieżę w ten projekt!
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia, Cienias, Method, Asaimp,
Negative matekfpol.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: PBF

Postprzez Red Liquishert w 07 Maj 2014, 15:09

UP - Soviet tower us!

A tak na poważnie - fajnie się grało, ale się skończyło. Musielibyśmy naprawdę się spiąć, żeby coś z tego wyszło - zebrać grupę nowych chętnych, ogarnąć też starych wyjadaczy... ja nie mam na to głowy. Zresztą, nie chce mi się już patrzeć, jak zdychają kolejne próby do powrotu do starego klimatu WF - to se ne vrati. No, gdyby projekt został naprawdę solidnie przygotowany, pewnie bym pomógł, wziął udział - bez jednak zbytniego optymizmu.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: PBF

Postprzez Universal w 08 Maj 2014, 20:29

Ale co to znaczy "projekt solidnie przygotowany"? Za niemal każdym razem każdy był chętny, a po dwóch tygodniach kurz hulał nad mogiłą.

Spróbuję wymienić w czym problem:

- każdy chce dla siebie jak najlepiej, brakuje solidarności;
- powyższe sprawia, że trudno o bezstronnych i kompetentnych moderatorów, którzy grają - a o tych, którzy nie grają i pozbawieni byliby ciągot do realizowania własnych interesów jeszcze trudniej;
- obiecanki-cacanki - tylu z nas już się deklarowało na cuda niewidy, a chęci parowały jak osikany śnieg;
- brakuje świeżych pomysłów;
- główny zarządzający (dotąd prawie cały czas byłem nim ja, czasowo inicjatywę przejmował Cienias za co znów mu dziękuję) nie jest w stanie wyegzekwować posłuchu wśród ludzi z drugiego końca Polski przez kabel telefoniczny;
- PBF to pisanie; większość ludzi nie potrafi dobrze pisać, ich wypociny męczy się z trudem, a to konieczne by móc uczestniczyć we współtworzeniu danej historii; założyłem ileś tematów, w których w miarę możliwości próbowałem to i owo tłumaczyć;
- PBF taki jak WF to straaaaszny pożeracz czasu - pół liceum się w tym taplałem;

Jeśli jesteście chętni na grę w pojedynczej sesji - znajdźcie MG i dajcie mi znać, to otworzę forum, potworzę działy. Natomiast jeżeli chcecie otwierać na nowo Wojny Frakcji w pełnym wymiarze, to:

a) wymyślcie solidną linię fabularną
b) opracujcie całe tło - kombinezony, bronie, mutanty - tyle, by wystarczyło ich na jakiś miesiąc gry
c) opracujcie solidny regulamin, który pozwoli na utrzymanie rozgrywki w ryzach;
d) znajdźcie chętnych, fanatycznych wręcz graczy, zwłaszcza do gry w podstawowych frakcjach - Powinności, Wolności, Bandytach, Czystym Niebie itp. o samotników w ostatnich czasach bywało stosunkowo najłatwiej;
e) znajdźcie kilku MG z mnóstwem czasu - najlepiej, jeśli są przykuci do komputera - lub porwijcie paru nerdów, zamknijcie w piwnicy i pod groźbą śmierci każcie im sędziować

To chyba wszystko. Jeśli coś sensownego (!) wykombinujecie - albo dogadajcie się między sobą i piszcie do mnie, albo piszcie do mnie i bez tego, bo lubię dostawać PW, wtedy mi się wydaje, że ktoś o mnie pamięta. Bez ogródek - nie wierzę w powodzenie projektu, ale co zaszkodzi spróbować, jeśli byłyby ku temu warunki. Przy naprawdę fenomenalnym odzewie mógłbym się znów w to zaangażować...



***

http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/viewforum.php?f=25 - macie forum, dyskutujcie jeśli jesteście chętni.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: PBF

Postprzez GTR w 08 Maj 2014, 20:35

Universal napisał(a):Jeśli jesteście chętni na grę w pojedynczej sesji - znajdźcie MG i dajcie mi znać, to otworzę forum, potworzę działy.


Wyście naprawdę tu robili kiedyś takiego sadboxowego PBF-a? :E Przecież do takiego czegoś wręcz wymaganie jest nowe forum.

Ja bym właśnie był za takimi pojedynczymi sesjami. Nawet mógłbym taką małą na 4-5 osób (maksymalnie 8-10) poprowadzić, żaden problem. :P
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: PBF

Postprzez Adam w 10 Maj 2014, 13:15

Pomysł nabiera rozpędu. Mamy już kilku zainteresowanych grą, strona, na której możemy uzgadniać szczegóły działa, jednak potrzeba ociupinkę więcej graczy ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: PBF

Postprzez SoarMJ w 10 Maj 2014, 18:05

Jak potrzeba, to przybywa Soar - specjalnie zarejestrowałem się na stalker.pl , aby powiedzieć wam, że jestem chętny (bo na FB pewnie znów pojawi się po 2 tygodniach i na GG pewnie nie o czasie się pojawi).

P.S mam na swoim dysku przygotowaną całą sesję stalkera z kombinezonami, broniami, dodatkowym eq, modelem tworzenia postaci, opisami mutków, oraz anomalii i artefaktów, a także opisy lokacji. ;) Mogę użyczyć na takich samych zasadach jak pisaliście w stopkach tematów na dawnym WF o twórczych prawach autorskich.
SoarMJ
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 10 Maj 2014, 18:02
Ostatnio był: 27 Cze 2022, 12:47
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: PBF

Postprzez Kenzelek w 10 Maj 2014, 22:12

polskistalker napisał(a):Zdrawastujtie!
Albo źle szukałem, albo ma tym forum nie ma (!) żadnych PBFów. Może znajdzie się ktoś chętny do rozgrywki? I w jakich realiach (ew. system) chcecie zagrać? Ja proponuję w klimacie Stalkera/pos-apo/Pikniku na skraju drogi w fprmie czystego storytellingu. Potrzeba maks. czterech chętnych.




Co kto lubi : viewtopic.php?f=14&t=10915
Kenzelek
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 24 Mar 2012, 19:48
Ostatnio był: 31 Mar 2020, 14:49
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 20

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości