Wybuch reaktora jądrowego

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wybuch reaktora jądrowego

Postprzez Domianos w 31 Lip 2013, 13:20

Zgodzę się w 100% z Unim. Zwłaszcza, że na dodatek elektrownię jądrową ma u nas budować spółka państwowa.

Co do paliwa. Na rynku światowym nie panuje monopol na Uran. Dzięki temu możemy przebierać w dostawcach, a w ekstremalnie skrajnej sytuacji poszukać na Śląsku. To, że kupujemy u Ruskich może oznaczać dwie rzeczy:
1. Mają najkorzystniejsze ceny. Biorąc pod uwagę odległość, ceny dostawy itp.
2. Dali w łapę. :soviet:

Co do innych źródeł energii:
Wiatraki - do ich wybudowania potrzeba wyprodukować więcej CO2 niż oszczędzają(stal, beton itp.). Czyli ekologiczny mit obalony.
Na potęgę zabijają ptaki i nietoperze. Nie uważam tego za dobre, ponieważ nie jest to naturalna rzecz, która eliminowałaby słabe osobniki. Poza tym warto dodać o infradźwiękach i promieniowaniu elektromagnetycznym. Na dodatek są po prostu szpetne, ale to już moja własna opinia ;) Zapomniałem jeszcze dodać, że produkują mało miejsc pracy(w porównaniu z innymi źródłami energii), prąd z wiatraków jest najdroższy i maja krótki okres eksploatacyjny, a o energię wiatrową nie można opierać energetyki kraju. Czyste fakty bez ekologicznej papki.

To na dodatek. Promieniowanie gamma na dziś:
Image
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Reklamy Google

Re: Wybuch reaktora jądrowego

Postprzez Universal w 31 Lip 2013, 13:36

Nie zabijają ptaków i nietoperzy. Zaprzyjaźniona rodzina w Szwecji ma wiatrak. Pod spodem nie ma ani ptaków, ani nietoperzy, ani nawet strąconych paralotniarzy. Byłem, widziałem (konkretnie widziałem brak martwych zwierząt). Byś to sprawdził, a nie... :caleb:

http://zielonybiesiekierz.pl/fakty-i-mi ... ietoperzom

Jak dla mnie można kombinować z elektrowniami wodnymi lub geotermalnymi.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_ge ... a_w_Polsce (mam nadzieję, że to prawda, a nie Henryk Batuta)
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wybuch reaktora jądrowego

Postprzez djcycu w 31 Lip 2013, 14:38

Fajny bajer kiedyś widziałem w Szwecji. Taki jakby wąż złożony z pływaków który na falach wytwarza prąd. Myślę że to ciekawy pomysł tyle tylko że najlepszy dla Norwegów którzy mają masę wody wzdłuż zachodniego brzegu.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wybuch reaktora jądrowego

Postprzez Domianos w 31 Lip 2013, 14:48

Jeden wiatrak spustoszenia nie robi, ale cała farma potrafi przerzedzić miejscową populację ptaków. Co do elektrowni wodnych, to u nas kompletnie nie ma warunków na to. Weźmy pod uwagę jeszcze istotną rzecz. Energetykę krajową trzeba na czymś opierać. Z wiadomych powodów nie mogą być to wiatraki i elektrownie wodne. Nie wiem jak ma się sytuacja z elektrowniami geotermalnymi.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Wybuch reaktora jądrowego

Postprzez The Witcher w 31 Lip 2013, 15:54

djcycu napisał(a):Myślę że to ciekawy pomysł tyle tylko że najlepszy dla Norwegów którzy mają masę wody wzdłuż zachodniego brzegu.


No, oni ponad 95% energii czerpią właśnie z elektrowni wodnych, ale u nas to może w paru miejscach lokalnie takie coś by miało sens, w skali państwa nie da rady.

Najlepszym wyjściem poza węglem byłaby energia jądrowa, ale prędko się nie doczekamy dzięki układom zawyżającym cenę takich inwestycji, popieprzonej biurokracji i straszliwie niską wiedzą społeczeństwa, którego to większość kojarzy energie jądrową z rzekomym "wybuchem w Czarnobylu", do tego dochodzą eko-cwaniaczki i niemoc rządu w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji nie pod publiczkę.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 24 Cze 2024, 17:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Wybuch reaktora jądrowego

Postprzez Gizbarus w 31 Lip 2013, 17:23

Jak zwykle, ludzie nie pomyślą, a paplą. Formalnie to ile było katastrof elektrowni atomowych? Dwie? Czarnobyl (z racji głupoty zarządu, który postanowił eksperymentować na święta...) i Fukushima (trzęsienie ziemi, tsunami i cholera wie co jeszcze - nic dziwnego, że tak to się skończyło), jeśli dobrze pamiętam i liczę. Jeśli jest inaczej, niech ktoś mnie oświeci... Tak czy siak - jest to względnie bezpieczny sposób dostarczania energii, do tego wydajny. Jedynym problemem może wydawać się utylizacja zużytych prętów paliwowych.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Wybuch reaktora jądrowego

Postprzez RadekNioch w 31 Lip 2013, 17:48

Było jeszcze parę katastrof reaktorów, ale na mniejszą skalę, np. w Windscale w Wielkiej Brytanii, czy w Three Mile Island w USA, tam jak dobrze pamiętam reaktory się stopiły czy coś. Ale największe to właśnie w Czarnobylu i Fukushimie.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wybuch reaktora jądrowego

Postprzez djcycu w 31 Lip 2013, 18:09

Sama Fukushima nie była taka straszna jak to wybarwiły media. W Czarnobylu też podobno nie było by tak źle gdyby reaktor posiadał dwie pokrywy a posiadał tylko jedną jak i pozostałe reaktory tego typu bo rząd rosyjski oszczędzał... To się wie. Tak nawiasem to Smoleńsk powinien być wskazówką dla ludzi, prąd który "odciął" wtedy nasz rządowy samolot płynie przecież z identycznej elektrowni jak w Czarnobylu... Czyli coś może działać mimo wad o ile się nie szaleje. To jak wsiąść w auto i po dziurawej drodze z zakrętami jechać 200km/h...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive RadekNioch.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wybuch reaktora jądrowego

Postprzez Adam w 31 Lip 2013, 19:57

No było dziś w Faktach. Jak zwykle, ludzie to kretyni i naiwne dzieci, gotowe łyknąć każdą bajeczkę, która opowiadałaby o zagrożeniu ich doczesnego życia. Mówili, że był wybuch, ale wulkanu na Kamczatce, ponoć niewielki.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości