Buty wojskowe, jakie wybrać?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez Stalkier_100 w 08 Kwi 2013, 19:36

Glany od razu odpadają. Miałem takie i nie powiem żeby były wygodne. Ciężkie, wersja bez ocieplacza jest do niczego nie przydatna w zimę jak i w lato. Po prostu da się w nich chodzić w jesień albo w wiosnę gdy nie ma bardzo wysokich ani bardzo niskich temperatur, a mi potrzebne buty na cały rok. Poza tym skóra, nowe glany są sztywne, a zanim się je dobrze rozchodzi to stopa boli. Tak samo jakby się chciało w nich iść gdzieś daleko - stopa cała pokryta odciskami. Podeszwa praktycznie bardzo mało antypoślizgowa. Metalowe czuby nie są mi do niczego potrzebne. Wiem bo chodziłem. Nie polecam.
Z kolei buty BW - widziałem, wydają się dobre. Tyko skóra... Ale bardzo wytrzymała. Zastanawiałem się nad takimi.
Stawiam jednak na polską precyzję. Buty z firmy Wojas, Protektor albo tym podobne znane firmy produkujące buty. Żadne zagraniczne, badziewne firmy, typu Mil-Tec.
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Reklamy Google

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez Gertgar w 08 Kwi 2013, 19:43

Glany odpadają, przemakają, podeszwa ściera się szybko i ogólnie poza wyglądem nie mają żadnych atutów (chodziłem na okrągło przez cały rok, w lecie też także wiem co mówię :P) co do butów BW, ich najnowszy model jest bardzo, bardzo fajny, chodzi się w nich naprawdę dobrze, są wygodne i solidne, jako rekomendacje napisze że przemokły mi dopiero po 3 dniach ciągłych opadów w górach w czasie których całymi dniami szliśmy. Dodatkowym plusem jest to ze noga się w nich naprawdę mało poci, szczególnie jak sobie dokupisz wkładki anty-potne też od BW, z własnego doświadczenie wiem że nawet w lecie idzie w nich wytrzymać.
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Ostatnio był: 30 Gru 2021, 23:19
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez Stalkier_100 w 08 Kwi 2013, 22:31

Buty BW trochę za drogie. Dzisiaj sprawdzałem aukcje i nie było takich poniżej 295zł. Jak już mówiłem wolę buty z jakiś polskich marek.
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez Gertgar w 08 Kwi 2013, 22:47

Wiesz powiem ci takie coś: 'co tanie to drogie, a co drogie to tanie' naprawdę lepiej kupić coś drogo (ofc jeżeli za ceną idzie jakość) i cieszyć się tym przez parę lat, niż kupować coś na łapu capu i za 2 lata mieć ten sam problem ponownie. Ale jak tam chcesz, z polskich polecam, zapewne wielokrotnie już polecane skoczki czyli polskie buty legendy.
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Ostatnio był: 30 Gru 2021, 23:19
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez jos w 08 Kwi 2013, 23:16

Stalkier_100 napisał(a):Używałeś tych samych butów jakie przedstawiłem?

No dokładnie takich. Gromy Protektora. Stare przemakały wszędzie, nowych nie sprawdzałem jeszcze na mokrej trawie.
Image

Za ten post jos otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalkier_100.
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez Stalkier_100 w 08 Kwi 2013, 23:21

Jos- na mokrej trawie? A w jakimś mokradle albo terenie podmokłym dałyby radę? Mi potrzebne do warunków takich jak las, mokradło. Żeby nie przemakały na śniegu albo na bardzo mokrej trawie. Tak, żeby można było w nich długo pochodzić i żeby się nie rozwaliły przy używaniu non stop bez względu na porę roku. Te buty zdały by egzamin przy takich wymaganiach?
W przeciwnym wypadku wrócę do starych dobrych desantów. No chyba że ktoś ma jeszcze coś do zaproponowania. :D
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez kalash w 11 Kwi 2013, 09:13

Polskie desanty 3generacji. Nie przemokły mi nigdy, używam je prawie rok i nie mam z nimi żadnych problemów. Dobre, bo polskie :-)
Awatar użytkownika
kalash
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 09 Lip 2009, 19:59
Ostatnio był: 08 Maj 2020, 00:46
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 4

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez Hauptman w 07 Maj 2013, 11:30

Witam, moje sugestie dotyczące obuwia.
1.Spław ( Splav ) model górski – solidne buty ale ciężkie, głośne i długo sztywne z tym że w klimacie Zony – jakieś 280zł
2.BERCY – zależy jak się trafi na egzemplarz, but solidny i długo sztywny ale lżejszy od Splav i w stosunku do niego cichy, w klimacie Zony – jakieś 150zł
3.Jeśli już buty WP to tylko 928 ( zapomnij o 919 ) – jakieś 200zł
4.Magnum – mimo że firma pseudo militarna w ich ofercie można znaleźć coś ciekawego adekwatnego do ceny lekkiego i cichego obuwia z tym że nie na lata. Odradzam model Classic polecam Phantom ( innych modeli tej firmy nie znam ) – jakieś 250zł
Ja osobiście polecam WINX2 S.W.A.T. buty co prawda stworzone na warunki działania w terenie zabudowanym, szturmowania pomieszczeń itp. Bardzo dobrze sprawdzają w każdych warunkach pogodowych Europy. Jakieś 400zł
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hauptman
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 02 Maj 2013, 09:58
Ostatnio był: 17 Kwi 2014, 21:44
Miejscowość: Płock
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez Karyton w 11 Maj 2013, 12:51

Moim zdaniem jest jeszcze kilka ciekawych, które uważam że są godne polecenia.
jak np. LOWA. Bardzo wygodne buty
Karyton
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 11 Maj 2013, 10:06
Ostatnio był: 13 Maj 2013, 09:10
Kozaki: 0

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez Sihayan w 11 Maj 2013, 13:05

Ja od 2,5 roku mam Star Force'y MId i właśnie szykuję się żeby je sobie odświeżyć drogą kupna nowej pary.
Chodzę w nich przez cały rok. W lato są przewiewne i noga aż tak się nie poci. W zimę z kolei dość dobrze trzymają ciepłe (jeżeli nie wieje silny wiatr, bo wtedy trzeba się posiłkować grubszą skarpetą). Na miasto, do ASG, do lasu, na budowę, do pracy, czasami do garnituru :E - polecam. Na kilku godzinne wędrówki po mokrym śniegu czy po podmokłym terenie - trzeba trochę uważać.

Tu masz linka: http://www.e-militaria.pl/p-473/buty-ta ... mid-czarne
Awatar użytkownika
Sihayan
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 23 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 09 Paź 2018, 20:43
Kozaki: 7

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez desmond w 11 Maj 2013, 13:56

Ja wybrałem te: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=117 i jestem zadowolony z mojego wyboru. Są bardzo wygodne, stopa się w nich nie poci jednak trochę kosztują.

desmond
Wygnany z Zony

Posty: 111
Dołączenie: 05 Lut 2011, 01:49
Ostatnio był: 12 Sty 2015, 20:05
Miejscowość: Generatory
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [PYTANIE] Buty wojskowe, jakie wybrać?

Postprzez Karyton w 11 Maj 2013, 14:42

Starforce również super. Jestem z nich bardzo zadowolony.
Jest ich troche w sieci.
Tu można coś ponegocjować.
http://www.butywojskowe.sklepy24h.pl/
Karyton
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 11 Maj 2013, 10:06
Ostatnio był: 13 Maj 2013, 09:10
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości