Forum mikrobiologów

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Postprzez Soviet w 20 Sty 2008, 21:25

Weź się lepiej za reklamę, bo w tym tempie ciężko będzie osiągnąć to 20-30 użytkowników.

Nom - robię to - dopisuje do katalogów, na fora biologiczne, biotechnologiczne. Myślę jeszcze o własnej uczelni - jak by nie patrzeć, to blisko 700 studentów :)
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Postprzez Leiga w 26 Sty 2008, 22:11

Hmm...
Więc wcale nie jest tak łatwo. Na razie cisza. Strona w sumie nie jest zindeksowana (2 tyg) ani w google, ani w wp, ani w onet... Ble...
Dodatkowo wyłączył się licznik stat na stronce, nie kumam (nie po to on tam, by sobie ego poprawić, ale by zobaczyć ruch na stronce, później zniknie i bedzie tylko grafika). Ile się czeka na darmowe dodanie strony do katalogu? Co jest z tymi statystykami?

A i w ogóle yoyo jest do dupy, pojawiają się zwiechy, problemy z połączeniem...
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez Quinn w 27 Sty 2008, 09:24

Możliwe, że system przeglądarek dodał orum już do listy, ale jest daleko. Pozycjonowanie, to w przypadku braku umiejętności technologii SEO, nudna i powolna robota. ;]
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Leiga w 05 Lut 2008, 20:01

Mam takie pytanie.

Zgodnie Quinn z Twą radą przypisałem domenę poprzez dnsy do yoyo i jest już lepiej. Pojawił sie jednak pewien problem. Znikły reklamy yoyo:) Nic w kodzie nie zmieniałem, ale czy czasem nie grozi mi to złamaniem regulaminu i wywaleniem strony? Bo jaki jest sens tego? Domena kosztuje 10 groszy, przypisuje do darmowego hostingu jakim jest yoyo i zostaje mi tylko informacja w stopce... Zaoszczędzone 100-300 PLN. Natomiast gdy wchodzimy na tę stronę przez mikroby.yoyo.pl wówczas wyświetlają się te durne reklamy przysłaniające logo i tytuł strony.

Jak najlepiej robić kopię zapasową by w momencie zamknięcia serwisu nie stracić jego zawartości? Czy kopiowanie wszystkich katalogów i plików na serwerze jest dobrą metodą? Jak często się powinno to robić?

Jak dopisuję stronę do katalogów to jest kilka przepisów regulaminu, których nie rozumiem. Czy skierowanie przez dwa różne adresy do tej samej strony jest przyjęte za prawidłowe?
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez Quinn w 05 Lut 2008, 20:26

Nie wiem, na jakiej prawnej zasadzie funkcjonują reklamy na yoyo.pl, jest to wszak aplet Javy, a konfiguracja serwerów DNS i podpięcie doń domeny musiało w jakiś sposób wpłynąć na ów aplet.

I nie rób kopi zapasowych plików, poza oczywiście plików odpowiedzialnych za konfig forum. Rób co jakiś czas backup bazy danych:

Wejdź w phpMyAdmin > masz tam jedną bazę danych, o nazwie automatycznie przyznanej przez skrypty yoyo.pl > zrób kopię wykonując automatyczne zapytanie pobierając pliki na kompa w formacie bodaj .txt

Jest to w phpMyAdmin określone jako eksport bazy danych.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Leiga w 04 Mar 2008, 22:56

Nom muszę powiedzieć, że ostatnio trochę poszalałem... :)

Nowa odsłona forum dla mikrobiologów, oczywiście logo do podmiany. Jednym się martwię, czy nie wyszło zbyt cukierkowo...

Quinn - jak stoisz z czasem? No, bo, kurcze jak to powiedzieć forum forumem ale serwis to ci dopiero cóś.


Chopy i baby, albo raczej baby (choć to tutaj tylko proforma) i chopy. Po krytykujcie, dajcie coś od siebie. Pamiętajcie jednak, że taki klimat strony jak tutaj, czy też na x-12.pl w podanym temacie nie pasuje.
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości