Obraz Polaka za granicą

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez Dżuz w 20 Mar 2012, 10:26

djcycu napisał(a):To zależy gdzie czytasz dane opinie, komentarze. Z tego co bynajmniej ja zauważam to wszędzie największy odsetek kłócących się stanowią polacy... [...] Zawsze znajdzie się pajac ale niestety w polskiej społeczności 75% to prości idioci.


Znowu jakieś dane nie wiem skąd.

djcycu napisał(a):Mówisz że widocznie nie znam angielskiego... To zależy gdzie czytasz dane opinie, komentarze


Widocznie najczęściej przeglądasz polskie fora :E

djcycu napisał(a):Polak zawsze wlezie w dupsko, polak zawsze sprzeda drugiego, polak zawsze narzeka na pracodawcę a swoje i tak dalej będzie robił, polak zawsze zjada komuś z ręki mimo wszystko, ważne by grubo smarował.


To w Chinach musiałbyś sobie z miejsca palnąć w łeb :wink:

@PeterHD, no nie mów mi, że za granicą nigdy żaden Polak nie został zwyzywany albo pobity tylko za to że urodził się w kraju na Wisłą... :E

Nie będę się o to kłócił do upadłego, aż kamienie polecą co by Wam nie dawać satysfakcji, ale nadal uważam, że mocno wyolbrzymiacie.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez Lucjusz w 20 Mar 2012, 11:19

Zgadzam się z Tobą Dżuz. Jakaś część Polaków to zwykłe burasy ale tak jest w każdym społeczeństwie i w moim mniemaniu nie odstajemy od reszty. A nasz narodowy samokrytycyzm spowodowany zachowaniem owych buraków wynika z kompleksów, które mamy jako naród. Taka nasza przywara.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez PeterHD w 20 Mar 2012, 11:46

Sorry, ale dodaję jeszcze jednego posta, zamiast edytować poprzedniego, bo bardzo zależy mi na tym, żebyście to zobaczyli

Kilka słów wyjaśnienia-
Sabaton to stosunkowo znany w Polsce zespół metalowy. Na forum także spotkałem się z wieloma jego fanami. Ja osobiście jestem jednym z nich. Z każdym ich utworem mam jakieś +10 do patriotyzmu (~ Max5005x). Zauważcie, że zarówno pod tym filmem, jak i pod wieloma innymi GhostDoga, do Polaków odnosi się trochę jak do Spartan- wojownicy, nieuczciwie potraktowani przez zwycięzców II WŚ.
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez Tajemniczy w 20 Mar 2012, 16:35

:arrowu:
No bo taka jest prawda. Walczyliśmy praktycznie na każdym froncie II wś, we wrześniu tłukliśmy się z wielokrotnie silniejszą III Rzeszą i ZSRR, odwalaliśmy kawał dobrej roboty w pokonaniu III Rzeszy ( rozszyfrowanie Enigmy przez polskich matematyków, ujawnienie planów pocisków V1 w Peenemünde) a w zamian za to dano nam "zaszczytne" członkostwo bycia kolejnym satelitą zacofanego ZSRR. Przy tym po wojnie totalnie dobiło nas zrezygnowanie przez ZSRR z planu Marshalla.

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PeterHD.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez xionc w 20 Mar 2012, 20:54

A przydała sie do czegoś ta cała martyrologia? Nie, tylko śmierć, groza, cierpienie, brud, smród i ubóstwo
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez Szpagin w 20 Mar 2012, 21:03

:arrowu: Racja, postki patriotyzm budowany jest niestety na klęskach. Może dlatego wiele młodych osób nie czuje miłości do swojego kraju?

A tak swoją drogą, gadałem kiedyś z moimi rówieśnikami (18-19 lat) na temat patriotyzmu. Większość stwierdziła, że są patriotami. Spytałem się, co jakby to udowodnili. Odpowiedź była oczywista: "walczyłbym na wojnie/w trakcie powstania". A jak zapytałem się, czy płaciliby sumiennie podatki, to mieli jakąś dziwną minę...
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez djcycu w 20 Mar 2012, 21:33

Jeśli płacenie podatków jest patriotyzmem to człowieku weź się zlituj... Ja rozumiem że wielu lubi słuchać rządzących którzy ciągle chcą by ktoś płacił lecz czy rzeczywiście sami rządzący są patriotami? Tu bym raczej się zaczął zastanawiać. Podatki to ja mogę płacić sumiennie i bez żadnego zgrzytu jeśli państwo o mnie zacznie dbać a nie żebym ja w pocie czoła służył moją profesją a potem płacił takie podatki przez które brakuje mi na życie dzięki czemu nie raz się boję że nie dożyję kolejnego 10-tego... Normalnym było że się skrzywili mówiąc o podatkach. Politycy powinni być patriotami bo bycie patriotą to dbać o dobro kraju i narodu... Jak na razie nie widzę by się politycy jakoś specjalnie o nas troszczyli a wręcz przeciwnie. Prawo tak jest skonstruowane że za byle co przyjdzie nam bulić... W takim razie sumienne płacenie podatków nie jest oznaką patriotyzmu.

Patriotyzm to spojrzenie na na naród jako najważniejszą rzecz w każdym państwie. Nie chodzi tu o swój naród ale także i inne. Szanować i nie potępiać. Patriotyzmem można wykazywać się dbając o dobro narodu, kraju, pokoju i suwerenności ale nie przez głupie pieniądze... Walcz, dbaj, szanuj i nie uciskaj! A nie zdzieraj pieniądze i wpajaj innym że płacenie podatków to patriotyczne posunięcie...

Ja jako polak, katolik, patriota nie mam żadnych kompleksów. Mam co prawda bidę w państwie ino trzeszczy ale mimo wszystko za kraj bym życie oddał. Nie ważne kto nim rządzi i co potem nastanie. Liczy się dla mnie to by Polska była Polską. Nie przysrywam też innych. Kto mi winny to mi winny ale nie skazuję żadnego innego narodu na jakieś obelgi. Tego samego wymagam też od nich.
Ostatnio edytowany przez djcycu, 20 Mar 2012, 21:38, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez scigacz1975 w 20 Mar 2012, 21:35

@Szpagin jest dość subtelna różnica pomiędzy zapłaceniem, np. 20%, podatku plus odprowadzeniem np. 15% dochodów na cel emerytury/służby zdrowia, na konto wybranej samodzielnie firmy, która tą kasą obraca (wtedy i 30% nie żal) a oddaniem co miesiąc ponad 80% Twoich ciężko wypracowanych dochodów i jeszcze słyszysz non stop o łataniu dziury budżetowej, po czym czytasz jak to poseł taki a taki, albo minister xy jeździ sobie furką za ileś set tysięcy, albo płaci 5 stówek za kieliszek koniaku :facepalm: - czy wtedy też masz ochotę uczciwie płacić podatki?

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez jaro16 w 20 Mar 2012, 21:48

A mógłbyś podać przykład, kiedy ktoś płaci owe 80% podatku? Bo mi nic w tym momencie nie przychodzi do głowy ;)
Awatar użytkownika
jaro16
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 28 Lut 2011, 17:28
Ostatnio był: 19 Lis 2023, 14:16
Miejscowość: Ciechanów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 12

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez scigacz1975 w 20 Mar 2012, 21:54

20% podatku plus około 45% ZUS (a co to innego jak podatek?) plus Vat plus ..... - siądź sobie i policz, zobaczysz ile Ci wyjdzie.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez djcycu w 20 Mar 2012, 21:57

Kuźwa... Każda opłata w stronę rządu to podatek a ty się jaro pytasz gdzie my to 80% płacimy? Ja dopiero rozpocząłem życie jako oderwany od cycka i już przypomniało mi się kiedy mama z tatą mi mówili że "nie mamy pieniążków" kiedy byłem mały i chciałem zabawkę... Co z tego że min krajowa wynosi tyle i tyle kiedy po odbiciu wszystkich podatków dostajemy cały uj... A to paliwo to myślisz że co to jest jak nie podatek? Przecież za paliwo płacisz około 3 złote (ze wszystkimi opłatami produkcji) a reszta to już akcyza...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez Szpagin w 20 Mar 2012, 22:11

Z tym podatkiem chodzi mi o to, że wiele osób deklaruje gotowość do oddania życia za kraj, ale zwykłe, trywialne czynności, które powinny być obowiązkiem obywatela (choćby płacenie podatków [jasne, część rozkradają rozmaici ludzie, ale z reszty finansowana jest służba zdrowia, szkolnictwo, policja itd] czy sumienna praca) są uznawane za jakieś gorsze. Ludzie, wojny nie ma i na żadną się nie zanosi, więc lepiej zmieńmy stary model patriotyzmu, stworzony w czasie zaborów, wojny i komuny (walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć!) na nowy, sprawdzający się w czasach pokoju. Aby nasz kraj rósł w siłę. Pomyślmy też, jak zwalczać nasze wady narodowe - najlepiej zaczynając od siebie: ksenofobię, nietolerancję, pijaństwo, złodziejstwo, "załatwianie"... To wszyscy możemy zrobić, a potem Niemcy nie będą pokazywali reklam, takich jak ta:
:


Bo to właśnie boli najbardziej. A najbardziej cieszy, gdy ludzie chwalą nasz kraj, przyjeżdżają do pracy czyt na studia (u mnie w mieście zdarza mi się widzieć gości z Afryki - zawsze jestem wtedy dumny, że przyjechali akurat do Polski).

"Polak potrafi umrzeć za kraj, ale nie potrafi dla niego żyć"...
Ostatnio edytowany przez Szpagin, 20 Mar 2012, 22:15, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości