NWO- Tak, czy Nie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Kto stoi waszym zdaniem za NWO?

Masoni lub Żydzi
3
14%
Iluminaci
0
Brak głosów
Reptilianie
1
5%
Sataniści z Lucyferem na czele
3
14%
Nikt, teorie spiskowe to bzdura...
15
68%
 
Razem głosów : 22

Re: NWO- Tak, czy Nie?

Postprzez meJKu w 05 Lip 2011, 23:03

meJKu, ostatnimi czasy własne dążenia i wytrwałość do poznania prawdy stały się BARDZO śmieszne. : ) Przyznam Ci rację. Sam się śmieje z siebie, gdy coś czytam. Przecież o 20 są "fakty"! : )

Pozdrawiam! : )

Wybacz, zapomniałem, że NWO/nazwijsobietojakchcesz jest jedyną słuszną prawdą na tym świecie. Ostatnim zdaniem tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że z takimi "spiskowcami" jak ty nie ma sensu rozmawiać.

Ps. Nie oglądam telewizji, serio.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 29 Cze 2024, 08:56
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Reklamy Google

Re: NWO- Tak, czy Nie?

Postprzez Polow Konkwista w 05 Lip 2011, 23:18

xionc Jak uważasz, można i sarkazmem.
Nie jestem pewien czy dobrze odebrałeś moje intencje.
Paranoi, o której wspomina autor nie da się przezwyciężyć zamykając oczy, a tym bardziej idąc za rączkę kierowany przez spiskowców. Można całkowicie zapomnieć o sprawie, ale olewanie wszystkiego dookoła kiedyś odbije się negatywnie. Pewnie zależy w jakim punkcie odniesienia. Jednostki w tej chwili zapewne nie, ale społeczeństwa na pewno. Tylko też, nie wiem co gorsze. Nieuświadomione stado owiec idących za palcem wujka w T-shircie z napisem "wyższe cele demokracji", czy masowej paranoi wcześniej wspomnianej?

meJKu, w tym rzecz, że sprzeciwiam się teorii spiskowej NWO. (: Twoja siostra jak wspomniałeś interesuje się tym, ale nie znaczy od razu, że próby zrozumienia czegoś należy wyśmiewać. Mnie również wkręcili w tematykę teorii spiskowej NWO i ostałem się ze stwierdzeniem, że i powstają czasami bajki dla dorosłych. We wszystkim jednak można znaleźć na własną rękę różne naprawdę istotne rzeczy. Dlaczego nie ruszyć głową, choćby po to by takim hydrom ucinać głowy.

Pozdrawiam. (:
Polow Konkwista
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 04 Lip 2011, 17:34
Ostatnio był: 12 Lip 2011, 19:49
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: NWO- Tak, czy Nie?

Postprzez Alchemik w 06 Lip 2011, 01:33

To, że spiski na świecie są, jest oczywiste. Co dzień koncerny samochodowe, gospodarcze, żywieniowe, wysyłają swoich agentów, do sąsiednich, konkurencyjnych firm, by móc być lepsi, mieć nowocześniejsze maszyny. Politycy po cichu robią między sobą sojusze, na czas wyborów. Bankierzy wymyślają nowe sposoby wydarcia forsy podatnikom... Ale jak słyszę, że ktoś nie wierzy swojemu rozsądkowi, bo naczytał się bzdur w necie, to mnie krew zalewa. To NIE JEST samodzielne myślenie, ale słuchanie po prostu ''wygodniejszej bajki'', od tego co serwują media. Ktoś kto wierzy bardziej grupce znudzonych gimbazjalistów, nigdy nie będzie tak naprawdę szukał prawdy, a jedynie brnął, jednej bajki (medialnej), w drugą (spiskową).
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: NWO- Tak, czy Nie?

Postprzez Szpagin w 06 Lip 2011, 08:52

Jakiś czas temu widziałem wypowiedź Michio Kaku, znanego popularyzatora nauki, na temat skali Kardaszewa, czyli stopnia rozwoju cywilizacji, w zależności od produkowanej energii. I tak, cywilizacja pierwszego typu wykorzystuje całą energię swojej planety, cywilizacja typu drugiego - układu planetarnego, a trzeciego - galaktyki. Ludzka cywilizacja jest aktualnie na poziomie zerowym.
Ktoś może się zapytać: "Co to ma wspólnego z NWO?" Otóż, według Kaku, jesteśmy w środku zmian politycznych, ekonomicznych i społecznych, które mają na celu przejście z poziomu zerowego na pierwszy. Tworzą się wielkie organizacje międzynarodowe, będące zalążkami światowego rządu (na przykład EU, choć do samego działania organizacji mam wiele zastrzeżeń), popkultura jest w zasadzie taka sama w każdym zakątku świata (cały świat ogląda te same filmy, słucha tej samej muzyki), na uniwersalny język międzynarodowy wyrasta angielski. To wszystko przygotowania (świadome lub nie) do największego skoku cywilizacyjnego w historii homo sapiens, który ma nastąpić w stosunkowo niedalekiej przyszłości (według Michio Kaku - na początku XXII w.). Może NWO także do nich należy?
Z wypowiedzi Kaku wynikała jeszcze inna rzecz. Zmiany widzimy wszyscy, ale nie wszyscy są świadomi konsekwencji. Fundamentaliści, nacjonaliści, miłośnicy teorii spiskowych czują, że zmiany mają miejsce, lecz są im przeciwni. Chcą utrzymania starego ładu, gdyż nie widzą, że nowy świat będzie wspanialszy. Jaki jest z tego morał? Nie powstrzymujmy pochodu postępu! Już dziś walczmy o lepszą przyszłość, którą, być może, zobaczą nasze dzieci!
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: NWO- Tak, czy Nie?

Postprzez Alchemik w 10 Lip 2011, 21:01

Wynika to z faktu, że wszyscy, którzy chcieli postępu zostali wyklęci przez Kosciół (a przecież ten zawsze miał prawicowe poglądy) Lewica, wolnomyśliciele i naukowcy byli ogłaszani heretykami. Najłatwiej jest wyzwać kogoś od satanistów i sekciarzy. Tak właśnie określano Masonów, którzy byli często dobrymi, bogobojnymi chrześcijanami i których musiały boleć szyderstwa ze strony własnego kościoła. To, że symbolika u Masonów jest mieszanką egipskich, greckich i judeo-chrześcijańskich, nie oznacza, że wolnomularze są przeciwnikami chrześcijan. To prawda, mają swoje sekretne rytułały, ale wynikają one z charakteru organizacji. Poza tym Kościół Katolicki sam miał sekrety (nie tłumaczono sensu pewnych świąt, mówiono na mszy po łacinie), więc dla mnie tajemniczość Masonów, to żaden dowód na spisek.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości