Survival. Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Survival. Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Postprzez kapucha w 06 Cze 2011, 19:54

riv8 napisał(a):Jeśli ktoś miał styczność z książką Beara "Urodzony by przetrwać", prosiłbym by pokrótce napisał co w niej jest (nie)ciekawego.


Na razie nie kupuj, mam zamiar uderzyć na książkę jakoś na dniach i powiem co tam jest ciekawego.

Dlaczego kocham survival?
No więc tak: jak każdy zdrowy samiec gatunku Homo Sapiens Sapiens odczuwam pierwotną potrzebę biegania po lesie z nożem w ręku i z mordą ujeb*ną w błocie.

Za ten post kapucha otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Piłat.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Reklamy Google

Re: Survival. Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Postprzez Dementorin w 09 Cze 2011, 20:56

Coś pasującego do tematu:
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Survival. Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Postprzez riv8 w 14 Cze 2011, 09:10

I jak tam kapucha, "uderzyłeś" w tą książkę?
Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Survival. Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Postprzez kapucha w 15 Cze 2011, 21:14

Tak, uderzyłem na książkę, dopiero dzisiaj przyszła i jak na razie tylko ją przerzuciłem i obejrzałem obrazki. Na pierwszy rzut oka wydaje się dużo lepsza od tej wcześniejszej. Dałem za nią 35 zł i nie żałuje. Posiedziałem nad nią z 20 min. i chyba mogę powiedzieć, że jest lepsza :wink:.

Zapowiada się nieprzespana noc, chyba jutro nie pójdę do szkoły :E.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Survival. Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Postprzez Pijawol w 18 Cze 2011, 11:38

Jak chcecie uzyskać wodę ze śniegu to pamiętajcie aby śnieg rozpuścić i podgrzać - jedzenie śniegu wychładza.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 08:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Survival. Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Postprzez kapucha w 18 Cze 2011, 12:21

I może spowodować odmrożenie łypy i zrobienie się bąbli jak przy oparzeniu.

A co do pozyskiwania wody:

W upalny dzień w lato można założyć na gałąź z dużą ilością liści torebkę foliową i uszczelnić sznurkiem. Po nocy powinno być wody ja jeden drobny łyk. Niewiele, ale na drzewo można założyć takich torebek kilkanaście, wtedy można się napić. Woda jest czysta jak po przegotowaniu, ale jeśli liście były brudne, to może być zanieczyszczona.

Siki nadają się do picia tylko jeśli są spełnione 3 warunki:
- nie ma innego wyjścia :wink:
- jest to własny mocz
- trzeba pić póki świeży :E, po kilkunastu minutach zaczynają się w nim rozwijać bakterie

Jeżeli brakuje wam wody i jesteście głodni, to jeśli znajdziecie jakieś solidne i treściwe jedzenie (np. jajka, mięso) to głodujcie :mad:. Tłuste i wysokobiałkowe żarcie potrzebuje do strawienia się mnóstwa wody. Odwodnicie się, bo organizm ściągnie wodę z całego ciała do żołądka i jelit. Jeśli będzie jej za mało to się dodatkowo wyrzygacie i będziecie potrójnie osłabieni.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Survival. Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Postprzez Pijawol w 18 Cze 2011, 16:37

Zdobywanie wody na pustyni.

Jak okiem spojrzeć - wszędzie piasek i wydmy. Jak zdobyć wodę?

1. Szukamy jakiegoś rowu przypominającego wyschnięte koryto rzeki. Jeśli znajdziemy to kopiemy na zakrętach od strony zewnętrznej.

2. Wieczorem kopiemy dół około 1 metra. Wkładamy tam puszkę podziurawioną po bokach, tak aby boczne ścianki puszki były zasypane a otwarta góra odkryta. Na wierz dołu nakładamy płachtę namiotową, kawałek brezentu kładziemy jakieś np. kamienie żeby nie spadła do dołka, a potem na środku płachty kładziemy kamyk - płachta musi być lekko wgięta. Do rana powinna się zebrać woda z wilgoci gleby.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 08:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Survival. Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Postprzez kapucha w 20 Cze 2011, 11:14

Jak już o zdobywaniu wody mowa, ostatnio słyszałem i wypróbowałem pewien stary wojskowy patent.

Jeśli się jest wczesnym rankiem na jakiejś łące, to w jakąś godzinę można mieć wody pod dostatkiem :wink: . Potrzeba jakiegoś sporego kawałka materiału, albo lepiej dwóch. Ja użyłem koszulki i cienkiej bluzy którą miałem na sobie, a na gołą klatę kurtka. Najlepsza chyba jest bawełna. Trzeba owinąć nogi od kostki do kolana i po prostu zacząć spacerować po jak najwyższej trawie mokrej od rosy. Jak materiał nasiąknie, wyciskamy do manierki i tak ciągle, aż nazbieramy dość wody. Ja w niecałą godzinę nazbierałem prawie pełną manierkę WP (tą starą, aluminiową z szerokim wlewem), spacerując po gęstej i mokrej trawie ok 4 nad ranem :wink: . Tylko woda później trochę śmierdzi potem, ale nie jest aż tak źle.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości