Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Ogniskujący w 20 Sie 2010, 00:37

teraz nie o dziadku a o wujku będzie(no co?to też rodzina)
no więc wujaszek walczył w Afganie nawet pokazał mi blizne po kuli na nodze
zdarzyło mu się dostać ze 2 razy ale wciąż żyje.aktualnie jest sierżantem a ja mu życze rozwoju kariery
i tego aby go żaden arab w chusteczce nie ustrzelił!!
trzymaj się wujek!!

Uwagi moderatora:

To jest wątek o II WŚ, a nie o Afganistanie :facepalm:
NABOJE to waluta zony
Awatar użytkownika
Ogniskujący
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 15:44
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 20:35
Miejscowość: Dolina Mroku-Baza wolności
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Terminus w 20 Sie 2010, 01:00

A teraz pogmatwana historia brata mojej babci. Generalnie moja rodzina z tej strony w okresie międzywojennym żyła w USA. Rzeczony brat przyjechał do Polski, tu się ożenił miał syna. Niestety pechowo popłynął odwiedzić rodzinę w Stanach w przededniu wojny. Odcięty od kraju postanowił wrócić do rodziny razem US Army do której się zaciągnął. Walczył na zachodzie [Francja]. Zaszedł dość daleko bo w 45r. razem z Hamerykanami dotarł do centralnych Niemiec. A tam poznał jakąś Niemkę [wg relacji rodzinnych córkę jakiegoś zbrodniarza wojennego] i razem z nią wyjechał już na zawsze do USA. Nie utrzymywał kontaktów z żoną i synem. Jak ktoś z rodziny w latach 80-tych dał jego dziecku namiary na ojca zerwał wszelkie kontakty z nami...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Śliski w 20 Sie 2010, 09:04

Mój pradziadek walczył jako młodzian w I WŚ a potem w II. Brał udział w bitwie nad Bzurą i przemycał broń dla AK w kankach od mleka a moja prababcia szyła dla AK naszywki :E . Kiedy wywieźli pradziadka do Niemiec żeby pracował na gospodarstwie on wrócił na dachu pociągu.
Druga historia kiedy rozstrzeliwali ludność okolicy prababcię też mieli odstrzelić ale Niemiec który był jej sąsiadem wypchnął ją z szeregu i kulkę dostał ktoś inny :( .
Trzecia historia jeszcze przed wojnami jakiś członek mojej rodziny ożenił się z aktorką w Poznaniu żyli sobie dostatnio dopóki mój "wujek" dowiedział się że jego żona go zdradza wtedy wyciągnął pistolet zastrzelił żonę a potem siebie. Jego matka czy tam babcia wyklęła go z rodziny a ich dwójkę dzieci zniknęła po wojnie (poszli do domu dziecka)
Teraz są starzy nie wiem czy jeszcze żyją bo słuch po nich zaginął
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Adam w 20 Sie 2010, 09:26

To tak, może część tych opowieści nie ma pokrycia w faktach, ale ja powtarzam słowa mojej rodziny, mam co prawda w dużym zbiorze pamiętek rodzinnych dowody na te historie, ale muszę te zbiory uzupełnić ;):

Tata mojej babci, był w ułanach, a potem służył Marszałkowi jako woźnica (babcia miała nawet zdjęcie, ale gdzieś się zapodziało)
Tata mojego dziadka od strony mamy, także służył w ułanach i walczył w odsieczy Lwowowi w wojnie polsko-ukraińskiej (został odznaczony Odznaką Honorową "Orlęta Lwowskie").
Mój dziadek od strony mamy, w wieku 14 lat, został wywieziony do pracy do Niemiec (miasto Wuppertal). Budował podwozia dla samolotów bombardujących Londyn. Był tam kierownikiem lub kontrolerem, niepamiętam. Mam jego postrzępiony Arbeitsbuch.
Dziadek mojego taty, walczył w bitwie nad Bzurą. Tata mówił, że miał szopę z wojennymi pamiątkami, czyli bagnety, hełmy łuski itp.
Drugi jego dziadek służył jeszcze w armii carskiej, a potem także walczył nad Bzurą.
Wujkowie i bracia moich dziadków to różnie: większość wywieźli na roboty, innych do pracy w gospodarstwach, a moja babcia mieszkała w Kutnie i patrzyła na zbrodnie dokonywane w moim mieście przez hitlerowców (np. słynne powieszenie 3 Polaków na placu)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Generał Golonka w 26 Lis 2012, 21:22

Ja miałem dziadka w Wehrmachcie. Pływał U-Botami. Sam go nie znałem, bo zmarł zanim przyszedłem na świat. :(
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 23 Maj 2020, 13:52
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Cromm Cruac w 26 Lis 2012, 22:05

To nie w Wermachcie tylko w Kriegsmarine
Podobnie zresztą jak brat mojego ojca. Niestety z jednego z rejsów nie wrócił i pewnie leży sobie gdzieś na dnie Atlantyku albo Morza Północnego.
Inny z braci za to był w AK (Armii Krajowej, nie Afrika Korps), za co wylądował na Syberii (za brata w Kriegsmarine pewnie też) i również stamtąd nie wrócił.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Generał Golonka w 26 Lis 2012, 22:06

Cromm Cruac napisał(a):To nie w Wermachcie tylko w Kriegsmarine

Oj tam nie znam się. ;p Ale najlepsze jest to, że on był Polakiem, a nie Niemcem.
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 23 Maj 2020, 13:52
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Tajemniczy w 26 Lis 2012, 22:34

Mój pierwszy temat na stalker.pl. Hmm nostalgia :) . Ale co do rzeczy mój pradziadek był partyzantem tylko niestety zmarł jeszcze w tamtym systemie toteż nie mogłem go poznać :( . Dziadek mojego kolegi przeżył też pacyfikację. Mieli go rozstrzelać ale na jego miejsce wepchnęli chyba jakiegoś Żyda a jego puścili wolno tyle że nie miał się odwracać w kierunku miejsca egzekucji bo inaczej by go zastrzelili.
:arrowu:
Kolega ze Śląska czy z Poznańskiego?
Ostatnio edytowany przez Tajemniczy, 26 Lis 2012, 22:47, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez GonZoo w 26 Lis 2012, 22:38

Mój dziadek od strony ojca był w AK strzelcem wyborowym i kucharzem .
jeszcze tu ....zwrócę...
NASZ AMATORSKI FAN-FILM > > > > http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=228842#p228842
Awatar użytkownika
GonZoo
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 13 Lis 2008, 22:47
Ostatnio był: 29 Sie 2019, 18:51
Miejscowość: Słupsk / Krzynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 23

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Provski w 26 Lis 2012, 22:51

Mój ŚP. pradziadek brał udział w wojnie obronnej w 1939 roku. Sam go niestety za bardzo nie poznałem bo jak zmarł to miałem około 5 lat. Pozostał mi po nim Medal "Za udział w wojnie obronnej 1939". Dla tych co nie wiedzą jak wygląda: http://pl.wikipedia.org/wiki/Medal_Za_u ... onnej_1939
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Stalkier_100 w 26 Lis 2012, 23:14

Dziadek ostatnio opowiadał mi, że mój pradziadek walczył na terenach Zagnańska koło Kielc. Ukrywał się z RKM'em w starej hucie. Podobno wybił jeden niemiecki odział. Niestety przy tym sam zginął... :(
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Czy ktoś z twojej rodziny walczył na frontach II WŚ

Postprzez Alchemik w 27 Lis 2012, 00:17

Mój dziadek Hans walczył w II wojnie światowej. Był wysoko postawionym oficerem i walczył pod Moskwą w 1941 roku.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości