Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 09 Sie 2013, 11:16

Należy pamiętać, że Jezus nie był jedynie człowiekiem. Był też częściowo wcieleniem Boga. Sorki Woland, ale popatrz też przez pryzmat prawd wiary i pomyśl. Kanibalizm to spożywanie ciała z osobnika tego samego gatunku, a Jezus pod postacią chleba i wina daje nam Swoją Boską część.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez mdss w 09 Sie 2013, 11:27

Oni dorobili do tego sobie jakąś przemianę- którą uznają za RZECZYWISTĄ. Wierzą więc że serio spożywają ciało i krew.


Jak sam napisałeś - PRZEMIANA.
Jeśli coś się z mocą Bożą przemienia w coś innego, czym pierwotnie nie było, to myślę że jest to na tyle abstrakcyjne samo w sobie, że nie ma sensu roztrząsać tematu :P

Ale jeśli już tak bardzo ci na tym zależy to dobrze - katolicy przyjmujący komunię to KANIBALE... Tyle tylko że jedzą nie człowieka, a Syna Bożego, którego nigdy w całości nie zdołają zjeść...
W takim samym stopniu TY jesteś kanibalem obgryzając i zjadając sobie skórki wokół paznokci :kotek:
Amen.
I'm just stalking...
Awatar użytkownika
mdss
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 06 Wrz 2012, 11:13
Ostatnio był: 09 Paź 2015, 22:21
Miejscowość: Cmentarzysko Maszyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 31

Re: Wiara

Postprzez The Witcher w 09 Sie 2013, 12:16

Woland stosuje strasznie głupie i płytkie argumenty na poziomie gimnazjum w tych swoich atakach na chrześcijaństwo. A to kiedyś czepiał się inkwizycji za palenie na stosie, czy krucjat albo pedofilii, a to znowu wymyśla kanibalizm niczym Rzymianie prześladujący pierwszych chrześcijan. Jak na agnostyka strasznie wielkie parcie masz na to żeby udowodnić swoją domniemaną wyższość nad ludźmi wierzącymi, tylko nie bardzo wiesz jak się za to zabrać i szukasz czegoś co robią sami wierzący jak wyżej wspomniane palenie na stosach czy zabijanie pod pretekstem religii, aby zaatakować cel ich wierzeń, co jest całkowicie bezsensowne i nielogiczne... No ale czego się spodziewać po kimś kto prezentuje poziom intelektualny ameby, nie potrafi nic zrobić sam i uważa się za niewiadomo kogo tylko dlatego że wie trochę więcej niż rówieśnicy.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 09 Sie 2013, 12:40

W zadawaniu pytań nie ma nic złego; wręcz przeciwnie.
Problem z osobami pokroju wolanda jest taki, że nie stawiają pytań żeby się czegoś dowiedzieć lub zrozumieć czyjś punkt widzenia. Rzucają jakąś z góry przyjętą tezę, stanowiącą zwykle oskarżenie i oczekują, że indagowani będą się tłumaczyć.
Nie chce mi się na to tracić czasu.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiara

Postprzez Woland w 09 Sie 2013, 13:11

Terminus napisał(a):Problem z osobami pokroju wolanda jest taki, że nie stawiają pytań żeby się czegoś dowiedzieć lub zrozumieć czyjś punkt widzenia.

Ale ja właśnie chcę się coś dowiedzieć i zrozumieć czyiś punkt widzenia

Terminus napisał(a):Rzucają jakąś z góry przyjętą tezę, stanowiącą zwykle oskarżenie i oczekują, że indagowani będą się tłumaczyć.

Nie interpretuj tego jako oskarżenia. Jak właściwie miałem się o to spytać?
Próbowałem jak najjaśniej objaśnić mój problem a owe przytoczone cytaty mają jedynie na celu poparcie źródłami moich rozważań.

The Witcher napisał(a):Woland stosuje strasznie głupie i płytkie argumenty na poziomie gimnazjum w tych swoich atakach na chrześcijaństwo.

Ale... gdzie w tym moim poście był atak na chrześcijaństwo? Tylko podałem definicję kanibalizmu i dogmaty, encykliki itp. mówiące o spożywaniu krwi i ciała -.-

The Witcher napisał(a):A to kiedyś czepiał się inkwizycji za palenie na stosie, czy krucjat albo pedofilii

Czepiałem się że mordowano bądź krzywdzono ludzi. Terminus też się CZEPIA komunistów że tylko wymordowali kilka milionów ludziów... -.-
Zresztą jak to odnosi się do obecnego tematu?

The Witcher napisał(a):a to znowu wymyśla kanibalizm niczym Rzymianie prześladujący pierwszych chrześcijan.

:o No comments, ja tylko przytaczałem stanowisko kościoła :P

The Witcher napisał(a):Jak na agnostyka

W sumie ani ateista ani agnostyk. Czemu nie? Nie lubię być przypisywanym do jakichś grup lub symboli.

The Witcher napisał(a):strasznie wielkie parcie masz na to żeby udowodnić swoją domniemaną wyższość nad ludźmi wierzącymi, tylko nie bardzo wiesz jak się za to zabrać i szukasz czegoś co robią sami wierzący jak wyżej wspomniane palenie na stosach czy zabijanie pod pretekstem religii, aby zaatakować cel ich wierzeń, co jest całkowicie bezsensowne i nielogiczne...

Rozmowa, polemika, wymiana zdań = atakowanie, obrażanie?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 09 Sie 2013, 13:16

Wolandzie, mówisz że tylko pytasz, ale przecież wiadomo o co chodzi i się z tego i tak nie wygrzebiesz :facepalm:
W pytaniu nie ma nic złego, póki Woland go nie zadaje. To był kolejny atak na chrześcijaństwo pod łatwo spadającą przykrywką i tyle.

Aż zacząłem uważać że język ludzi jest za ubogi żeby móc mówić całą prawdę o realnym świecie -.-
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Woland w 09 Sie 2013, 13:20

Dziękuje że wiecie lepiej ode mnie co na dany temat uważam, co miałem na myśli itp.
Numer buta też znacie?

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative RadekNioch.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 09 Sie 2013, 13:49

Powiem Ci tyle - numeru buta nie znamy, ale Twoje intencje tak (część użytkowników poznało też Twój iloraz IQ). Może trzeba było tak nie jechać po Kościele i ogólnie Chrześcijaństwie to teraz zachowywalibyśmy się inaczej.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 09 Sie 2013, 19:57

A kolega już chyba 2 razy zapowiadał, że nie będzie pisał w tym wątku?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 09 Sie 2013, 20:00

Ech, można powiedzieć że sprawa się rypła, a miało być już spokojnie i koniec :( A tu takie Kamachy i Wolandy i znowu temat rzeka tworzy nowe ramiona :(
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez scigacz1975 w 09 Sie 2013, 21:15

Jak już niejednokrotnie pisałem - nie mam nic do wiary, żadnej. Za to mam dużo do kapłanów tworu który, moim zdaniem, wiarę wypacza. Oczywiście, są wśród nich tacy którym należy się uznanie, za to co próbują robić, mając przed sobą nie tylko niewiernych wiernych ale i ichnie "elyty", bo tak to się jakoś dziwnie składa, że w tym tworze szatana im kto wyżej tym bliżej diabła a nie Boga.
Wiara chrześcijan jest wiarą bardzo pozytywną, niestety kapłani zamiast uczyć nas kochać Boga i siebie nawzajem, uczą nas się Go bać, choćby przez to że przekazują nam Jego 10 praw jako nakaz. A nigdy jakoś nikt ludzi nie uczył, że jest to prosty sposób na szczęśliwe życie. Tyle że taki przekaz się nie "opłaci". A gdyby właśnie tak od malutkiego uczyć chrześcijan - było by nam na świecie o wiele lepiej. Zamiast nakazu sposób na godne, prawe i szczęśliwe życie. Zamiast strachu - szczęście i radość z tego że możemy uczestniczyć w Jego dziele. Ja w Niego wierzę, nikt mnie nie musi przekonywać że jest - wystarczy że wyciągnę rękę, popatrzę na nią, potrę o siebie palcami, poczuję to - i dochodzę do wniosku, że ktoś musiał mieć naprawdę dobry umysł żeby coś takiego wymyślić. Nie ogarniam tego, jak i większości rzeczy dookoła. Ale mam pewność, do której nie potrzebuję żadnych dowodów, że jestem częścią Jego planu. Nie wiem jaki ma wobec mnie plan, ale wiem że jest.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Wiara

Postprzez Woland w 19 Sie 2013, 19:02

A tak jakoś zachciało mi się tu coś napisać...
Nowy papież mnie zadziwił. Pierwszego dnia go hejtowałem jak niektórzy pamiętają. Obawiam się że to hejt nieuzasadniony. Pomimo mojego zdecydowanie negatywnego nastawienia do kościoła i w ogóle do chrześcijaństwa ten papież- o ile czyni to szczerze a nie pod publiczkę- okazuje się być jak na razie całkiem spoko i wydaje się być naprawdę wierzącym w to co wierzy*. I- zdaje się na chwilę obecną- że naprawdę wziął się za jakieś reformy i porządkowanie brudów w kościele.
Piszę to tylko jako podsumowanie tego co kilka miesięcy pisałem i przyznaję się otwarcie do pochopnych i błędnych opinii.


*Kiedyś był w internetach komiks w którym kilku księży ogląda z oburzeniem na Lemańskiego reportaż o tym księdzu w telewizji a jeden mówi "Coś czułem że ten Lemański naprawdę jest wierzący"- z tego to wziąłem

kAm4ch napisał(a):Te kozaki to pewnie potraciłeś głównie na wątku co nie, podobnie jak ja.

Z kozakami to nie, z nimi to długa historia i sam sobie jestem winny z czego wyciągnąłem dziś wnioski na przyszłość.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości