Kara śmierci

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?

Tak
88
62%
Nie
55
38%
 
Razem głosów : 143

Re: Kara śmierci

Postprzez StalkerCiastek w 19 Mar 2012, 22:21

Jeśli już o karze śmierci, to polecam ten film (być może ktoś już wspominał):


Dekalog piąty, czyli nie zabijaj. Ciekawe spojrzenie na karę śmierci. Moim zdaniem niepotrzebną. Wina nie zawsze jest do końca jasna. No i po zobaczeniu "Zielonej Mili" też nabrałem do takiej formy "resocjalizacji" sporo niechęci. Ktoś taki znacznie bardziej przyda się pracując np. we wspomnianych kamieniołomach, niż ginąc na krześle.
LOL

Za ten post StalkerCiastek otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Reklamy Google

Re: Kara śmierci

Postprzez Gavdylenko w 20 Mar 2012, 15:42

Cale Polskie prawo jest śmiechu warte,za zabójstwo czasami można dostać zawiasy.Wprowadzenie kary śmierci byłoby kolejnym głupim prawem,gineli by ludzie,a później okazywało by się że jest niewinny i tak jak już jeden użytkownik napisał zrobiło by się wielkie g**wno
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!

Za ten post Gavdylenko otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dienonych.
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Kara śmierci

Postprzez Universal w 20 Mar 2012, 17:58

StalkerCiastek napisał(a):Jeśli już o karze śmierci, to polecam ten film (być może ktoś już wspominał):


Dekalog piąty, czyli nie zabijaj.

http://www.katolik.pl/kara-smierci--,23 ... ml?idr=845 - a propos dekalogu - dowolność tłumaczenia i okazuje się, że tekst może być błędnie rozumiany. Niby dlaczego Koranu nie mieli tłumaczyć z arabskiego? Żeby pozostał oryginalny sens. Więc nie wiem, czy jest sens się tym wspierać :P
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Kara śmierci

Postprzez Dovchenko w 20 Mar 2012, 21:36

@djcycu
Pamiętaj, że obrona własna jest obwarowana wieloma zasadami. Jeżeli zabijesz człowieka w obronie własnej, to policja nie powie od razu "Zabiłeś go chociaż nie musiałeś" albo "To była obrona własna, więc jesteś niewinny", tylko przebadają sprawę, sprawdzą monitoring, wypytają świadków i stwierdzą, czy zabicie napastnika było konieczne, czy nie. Jeżeli uznają, że nie musiałeś, zabijać, to jesteś sądzony jak morderca, a obrona własna jest jedynie okolicznością odrobinę łagodzącą wyrok. Jeżeli policja stwierdzi, że nie mogło się to skończyć inaczej, niż tylko zabiciem napastnika, zamkną sprawę, a ty zostaniesz oczyszczony z zarzutów...
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Kara śmierci

Postprzez djcycu w 20 Mar 2012, 21:50

No i sam widzisz ten absurd... Dajmy na to dziś mam włamanie, koleś mi lezie z kosą i zaczynamy szarpaninę... Nie widzę innej opcji niż się bronić i nagle jakimś cudem tym nożem go ugadzam bo nie daję rady go inaczej obezwładnić... Mimo prób i wielu uderzeń, wywróceń i nie wiadomo czego koleś nie odpuszcza a ja go godząc nożem po czasie zabijam bo się wykrwawia. W domu nie mam monitoringu, świadków też nie ma a ja sam w obawie o własne życie i rodziny musiałem działać. Poza tym co tak w ogóle mi ktoś w środku nocy robi w domu włażąc, kradnąc i jeszcze mnie atakując? Prawo jest chore... Kamerę w domu, ba... Kogo stać to stać ale na pewno nie przeciętnego podatnika który potem jeszcze dostanie zarzuty skąd ma na te kamery w domu skoro zarobki vs życie uniemożliwiają takie zakupy :facepalm:

PS: Taka akcja z napadem i nożem była w Polsce... Koleś poszedł siedzieć za śmiecia którego zabił w obronie własnej no a po kilku latach go dopiero uniewinniono... Tylko że niestety zjebano mu życie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Kara śmierci

Postprzez Lucjusz w 20 Mar 2012, 22:25

@djcycu przesadzasz, z tego co widzę w mediach to jest raczej na odwrót. Ludzie przekraczają obronę konieczną bez konsekwencji. Dla przykładu u mnie w Łodzi był głośny przypadek gdy kolo rozwożący pizze ochlapał dwóch gości będących pod wpływem alko i tak się ich wystraszył, że jednego potrącił i wlókł kilometr pod zderzakiem, skutek zgon. Inny przypadek to był jak właściciel posesji dogonił gówniarza który chciał się włamać do niego do domu i gdy ten uciekał przez płot wbił mu nóż w dupe, małolat wykrwawił się na śmierć. Cienka jest granica między obroną konieczną a samosądem i w mojej ocenie została ona przekroczona. Często tak jest bo gdy ludzie myślą, że prawo stoi po ich stronie to puszczają im hamulce i najchętniej by łby upie*dalali za byle co.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Kara śmierci

Postprzez djcycu w 20 Mar 2012, 22:29

To co napisałeś to raczej napady panikarstwa ich spotykały przez co ludzie narobili sobie biedy w sposób ewidentny.

Ja wcale nie przesadzam tylko taka jest prawda. Włażąc na moją posesję czy mój dom bez mojej zgody (czyt. włamanie) mam stać i dać się zastrzelić/zadźgać? Ile było takich akcji że ludzie się dusili bo ich bandziory krępowały albo zostali zabijani nożem czy z pistoletu? Wystarczy że się obronisz ze skutkiem śmiertelnym i już jest problem. Zabijesz śmiecia a pójdziesz siedzieć jak za człowieka...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Kara śmierci

Postprzez jalkavaki w 20 Mar 2012, 23:01

Kara śmierci jako straszak na przyszłych przestępców to strzał kulą w płot. Bo kto popełniając przestępstwo myśli o tym, że zostanie złapany i skazany?
Kara śmierci to powinno być wyeliminowanie ze społeczeństwa na stałe szkodliwej jednostki. Takiej, która swym czynem na tyle wyrządziła in minus społeczeństwu w którym żyje, że do końca swego życia nie będzie potrafiła swą pracą i wysiłkiem nadrobić tych szkód. Oczywiście jednostki nie przejawiające oznak poprawy, czyli dalej dążące do szkodzenia społeczeństwu również powinny być przez to społeczeństwo eliminowane. I to bezzwłocznie.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Kara śmierci

Postprzez Gavdylenko w 21 Mar 2012, 10:54

Według mnie lepiej by było wprowadzić takie prawo jak kiedyś w Szwecji (może dzisiaj też obowiązuje,ale nie wiem),jeśli coś ukradłeś i policja Cię złapie to odcinają rękę,albo ma się dwie godziny na opuszczenie kraju i dożywotni zakaz wstępu do kraju
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Kara śmierci

Postprzez Przemek77 w 21 Mar 2012, 11:02

djcycu napisał(a):Ja wcale nie przesadzam tylko taka jest prawda. Włażąc na moją posesję czy mój dom bez mojej zgody (czyt. włamanie) mam stać i dać się zastrzelić/zadźgać? Ile było takich akcji że ludzie się dusili bo ich bandziory krępowały albo zostali zabijani nożem czy z pistoletu? Wystarczy że się obronisz ze skutkiem śmiertelnym i już jest problem. Zabijesz śmiecia a pójdziesz siedzieć jak za człowieka...

U mnie kilka ładnych lat temu banda dresów prawie zadźgała nożami jakiegoś studenciaka, bo zwrócił im uwagę w autobusie.
I co ciekawe - adwokaci tych bydlaków dowodzili na rozprawie, że "to student ponosi pełną winę za to, że prawie stracił życie, bo zasłaniał się przed ciosami, czym rozjuszył napastników". Wynika z tego, że nawet za bardzo bronić się nie wolno...

Polskie prawo naprawdę jest przegięte - o jego interpretacji podczas rozpraw sądowych to już nawet szkoda mówić.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Kara śmierci

Postprzez xionc w 21 Mar 2012, 11:56

Znaczy jak przegięte? Nie rozumiem, jaka intepretacja? Tu nie ma co interpretować w prawie karnym przepis stanowi co jest czynem zabronionym i podaje kto i jakiej sankcji podlega przy jego naruszeniu. Chyba że rozmawiamy o ustawie o VAT to możemy sobie interpretować do końca świata.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 21 Mar 2012, 18:09

Nie wiem czy było, ale zdajecie sobie sprawę z tego, że na więźnia polskiego miesięcznie idzie ok. 3000zł-3500zl (nie nie pomyliłem się od około trzech tysięcy do trzech tysięcy pięćset złotych i nie wliczam do tego zarobku pracowników w więzieniu itp.) LOL! Wiem to bo tata w więziennictwie pracuje i mi mówił bo o tym z nim rozmawiałem. Jesteśmy zdania, że powinna być wprowadzona kara śmierci, ponieważ pieniądze z podatków mogły by iść zamiast na więźniów na np. biedne dzieci. Ale nie mówcie, że zamiast dożywocia powinna być kara śmierci, ponieważ nawet pomimo takiej kary jest możliwość wyjścia po 25 latach.
Jak też kara śmierci nie powinna być natychmiast po wyroku, bo ludzie nawet skazani na dożywocia (bez możliwości warunkowego zwolnienia) potrafią być uniewinnieni nawet po kilku latach (ze względu np. że ktoś jest jednak nie winny)

REASUMUJĄC-kara śmierci TAK pod warunkiem zamknięcia w więzieniu na okres zapobiegawczy w wysokości np. rok.
w lewo i w dół

Za ten post dienonych otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość