Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Kudkudak w 08 Wrz 2014, 18:12

Grzechu300 napisał(a):
Red Shoahert napisał(a):Mały off: "Ewangelia..." jest na końcu M2033, jako epilog.

Ja dostałem osobno, do książki Metro 2034 jako mała broszurka. Aż sprawdziłem, na końcu Metra 2033 nic takiego nie ma. :P


Nie wiem od czego to zależy, bo jak dotąd widziałem tylko jedno wydanie Metra 2033. U mnie jest coś takiego jak "Ewangelia wg Artema" właśnie na końcu książki. Tak btw to ten krótki epilog był lepszy niż niektóre pełne rozdziały z książki :E
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Grzechu300 w 08 Wrz 2014, 18:21

@UP
Ale masz w formie takiej dodrukowanej na osobnej "broszurce" czy w samej książce?
Ja dostałem osobno do książki Metro 2034, mogę fotkę wrzucić jak to wygląda. :omatko:
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Co czytacie?

Postprzez Imienny w 08 Wrz 2014, 18:26

W "Metro 2033" Ewangelia Według Artema występuje w charakterze epilogu w samej książce, nie jako broszura - ten fragment pochodzi z 2011 roku, a sama książka z 2007 - trafiłeś więc na edycję sprzed 2011 roku.
Ostatnio edytowany przez Imienny, 17 Wrz 2014, 14:40, edytowano w sumie 1 raz
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Co czytacie?

Postprzez Omnibus w 08 Wrz 2014, 18:30

Ja też dostałem razem z "Do światła" jako szarą broszurkę. A książkę mam z kolekcjonerki pierwszego metra-gry, więc starą. Pewnie Insignis wdrukował w nowym wydaniu
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Co czytacie?

Postprzez KOSHI w 21 Wrz 2014, 11:53

Obecnie rozgrzebane dwa molochy:

Diuna - która się nieźle zapowiada. Bogactwo świata robi wrażenie. Nieźle musiał autor nagłówkować się, żeby to ogarnąć. Na chwilę obecną podoba mi się, ale jeszcze nie wszedłem na dobre w klimaty książki, bo czytam też poniższą pozycję.

Cryptonomicon - może nie do końca SF, ale coś zbliżonego. Po 100 stronach ciężko mi powiedzieć, co wyjdzie z mieszanki książki wojennej, fantastyki i inspiracji autora szyframi i kodami. Z zapowiedzi wynika, że będzie zatopiony U-boot z hitlerowskim złotem, coś o Enigmie i kodzie Arteuza, trochę wojny oraz jakaś organizacja, której celem jest wynajem tzw. "chmury", w której klienci mogli by trzymać duże ilości, nie do końca pewnie, legalnych danych. Mieszanka zdaje się wybuchowa, ale krążą też opinie, że książka jest zbytnio rozwleczona i może nudzić nie pasjonatów szyfrów i matematyki. Nie miałem okazji czytać wcześniej tego autora, więc nie wiem, na co się piszę. Jak ktoś zna twórczość Stephensona, lub tą książkę, to niech się odezwie. ;)
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Co czytacie?

Postprzez Kacper777 w 24 Wrz 2014, 19:27

Ja znam nieżyjącego już autora około czterdziestu bestsellerowych powieści sensacyjnych Roberta Ludluma, którego pierwszą, debiutancką książkę odrzuciło chyba z 10 wydawnictw bo uznali, że jest słaba aż w końcu wyd. Amber przyjęło go pod swoje skrzydła. Jego powieść stała się bestsellerem, a on i Amber zbijali krocie na sprzedaży kolejnych książek. By podnieść niektórych na duchu dodam iż autor ten zajął się pisaniem w wieku 40 lat. Nigdy nie jest za późno. Dodam również, że tak kochał swoją pracę, że mimo sławy i kasy pisał do końca swojego życia. Kilkanaście jego powieści wydano pośmiertnie. Na notatkach i zarysach fabuły, które po sobie zostawił bazowali kolejni autorzy wydając nowe książki. Mimo iż gościu zmarł w 2001r to najnowsza książka sygnowana jego nazwiskiem jest z 2013r! Na początku lat '90 Ludlum był w Polsce najpopularniejszym pisarzem wydawanym w największych nakładach.
Stworzył nowy gatunek książek global conspiracy thrillers.

Elementy jego książek:

- ogólnoświatowy spisek, w który często zamieszane są bardzo ważne osoby, politycy, przestępcy
- dobra narracja (aczkolwiek miejscami zbyt rozwlekła i potrafiąca znudzić), stopniowanie napięcia
- porządna akcja - wybuchy, strzelaniny, walki wręcz, pościgi
- klimat

Miłośnikom powojennych klimatów polecam jego starsze książki (naziści, zimna wojna, agenci, szpiedzy, CIA, KGB)
Ja osobiście wolę jego nowsze książki i te wydane pośmiertnie/pisane przez innych autorów bo są one bardziej współczesne i tym samym bardziej mi bliskie. Poza tym jest w nich o [url]wiele[/url] więcej akcji niż w tych starszych. W tych starszych to raczej skupia się na budowaniu napięcia i klimatu niż akcji. Natomiast ja wolę gdy te trzy elementy się łączą. Jego najlepsze książki to

I. Ze starych:
Tożsamość Bourne'a
Krucjata Bourne'a
Ultimatum Bourne'a
Tożsamość Matares'a

II. Z nowych:
Seria ,,Tajne archiwa Roberta Ludluma'' (7 książek przetłumaczonych na polski, 3 nieprzetłumaczone, 1 w produkcji (data publikacji-luty 2015r). Oprócz tego ,,Kryptonim Ambler''.
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Co czytacie?

Postprzez Tyrion w 24 Wrz 2014, 20:40

Ja właśnie czytam "Rogi" Joe Hilla. Wiedziałem, że S. King ma syna, ale ze chłopak pisze - nie miałem pojęcia :omatko: i to prawie tak dobrze, jak ojciec. Polecam.
Załączniki
Rogi_Joe-Hillimages_big29978-83-7648-408-2.jpg

Tyrion
Wygnany z Zony

Posty: 28
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 06:55
Ostatnio był: 14 Paź 2014, 18:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: -3

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 24 Wrz 2014, 21:30

He he he herbata Ci stygnie...
Chłopak pisze sprawnie i jego książki da się czytać, ale koło ojca to nawet na półce bym nie postawiła.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Tyrion w 24 Wrz 2014, 22:32

Powoli, powoli... Pozwól mi doczytać do końca - jestem mniej więcej w połowie :E
Następne w kolejce jest "Pudełko w kształcie serca". Przeczytam obie - podyskutujemy.

Tyrion
Wygnany z Zony

Posty: 28
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 06:55
Ostatnio był: 14 Paź 2014, 18:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: -3

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 25 Wrz 2014, 00:20

Super, jestem za, bo Pudełko mam już przeczytane. W tym roku Hill wydał nową książkę "NOS4A2", naprawdę dobrze mi się ją czytało i z tych trzech Hilla uważam ją za najlepszą, więc polecam Ci na koniec.
Znam całą twórczość starego Kingiszcza i większość młodego, więc pogadam o nich z dziką rozkoszą :)
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Przemek77 w 25 Wrz 2014, 08:56

Neil Young "Marzenie hippisa"

Autobiografia muzyka rockowego zaliczanego już w zasadzie do klasyki. Nie jest to biografia typu "Urodziłem się......." - raczej zbiór takich osobistych przemyśleń, wspomnień i refleksji. Widać, że facet kocha to co robi, czuje się szczęśliwy i spełniony.

Przeczytałem zaś niedawno:

Magdalena Grzebałkowska "Beksińscy, portret podwójny"

Biografia "przeklętej" rodziny Beksińskich. Ojciec i syn, malarz i dziennikarz (tłumacz) - ich dzieje, upodobania, przemyślenia, stosunek do otaczającego świata - od urodzenia aż do tragicznej śmierci (Tomasz popełnił samobójstwo, Zdzisław został zamordowany). Polecam. Głównie tym, którzy kojarzą choć jedną z tych postaci.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 25 Wrz 2014, 10:14

Zgadzam się z Tobą, biografia Beksińskich genialna. Przeczytałam jednym tchem, pozwoliła mi spojrzeć w innym świetle na młodego Beksińskiego, którego uważałam za niezrozumianego przez świat genialnego tłumacza, a to był terrorysta, histeryk i ogólnie miękka faja. Choć tłumacz nadal niezrównany. Jeśli chodzi o starego, to jego wizerunek z kolei ociepla.
Uwielbiam jego malarstwo, a właśnie wczoraj dowiedziałam się, że władze miasta Warszawy żałują pieniędzy na zakup i restaurację kolekcji jego obrazów. Bezmózgowie.
A tęcza na Placu Zbawiciela, jak wczoraj widziałam, znów odnowiona po spaleniu, oczywiście z miejskich finansów. Co za kryteria rozróżniania wartości artystycznych to nie mam pojęcia :(
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości