Projekt Wortalu postapokaliptycznego

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy podoba Ci się pomysł Wortalu?

Tak
41
93%
Nie
3
7%
 
Razem głosów : 44

Projekt Wortalu postapokaliptycznego

Postprzez Quinn w 01 Wrz 2007, 18:42

Otóż planuję stworzyć stronę internetową poświęconą ogólnie tematyce postapokaliptyki, końca świata, katastrof, etc. ;]
Jako wieloletni fan postapokaliptyki postanowiłem w końcu uhonorować moją pasję rzetelną stroną internetową. Choć fani postapokaliptyki to wąski krąg, warto stworzyć takie centrum.
Istnieje co prawda Outpost, Shamo itp., lecz są one mocno osadzone na Falloucie, tym samym głównie na wizji wojny nuklearnej.
Projekt obejmuje stworzenie wortalu post - apokaliptycznego z prężnie działającymi newsami, artykułami, galerią, itp.
O serwer, grafikę itp. martwić się raczej nie musicie, bowiem głównie ja się tym zajmę.
Przyznam, że z początku projekt obejmował tylko gry traktujące o post - apokaliptyce, acz warto poświęcić się całemu temu zagadnieniu.
Istotne, że będzie to wortal skierowany od fanów dla fanów. Celem jest stworzenie enklawy fanom np. Czarnobyla czy też Mad Max'a.

Nie obiecuję, że plan zostanie zrealizowany! Mam dość ciężko zapowiadający się rok, ale postaram się odpowiednio zagospodarować czasem.

Przejdźmy do sedna. Poszukuję newsmanów, redaktorów, koderów, itp. Oczywiście jedna osoba może robić kilka rzeczy! ;]

Oto lista:

Newsman:
Doskonała znajomość języka polskiego, zdolność wyszukiwania ciekawych informacji, tworzenia rzetelnych newsów, odrobina wolnego czasu. ;]

Redaktor:
Również doskonała znajomość języka polskiego, nieco wolnego czasu, chęci!, zdolność tworzenia rzetelnych artykułów.

Programista php:
Osoba znająca dobrze lub bardzo dobrze język php, nieco czasu, pomysłowość, kreatywność.

Programista Java:
Osoba znająca dobrze lub bardzo dobrze język JavaScript, nieco czasu, pomysłowość, kreatywność.

Modyfikator:
Osoba znająca się na tworzeniu modyfikacji, mile widziana choć orientacyjna znajomość języków takich jak C, VBScript, C++, etc. (nieobowiązkowe!), zdolność tworzenia tekstur, etc.

Technik:
Osoba znająca się dobrze lub bardzo dobrze na software i hardware, potrafiąca precyzyjnie udzielić pomocy, doradzić, etc.

Korzyści: Sądzę, że satysfakcja najbardziej. Przecież prowadzenie sporej i znanej strony internetowej daje radość. ;] Jeżeli znajdziemy sponsorów, lub uda nam się organizować konwent, patronować, etc., na pewno jakieś korzyści materialne.

Nie zaprzeczam, że tworzenie strony to żmudny proces, acz warto, choćby dlatego, że Internet stał się dochodowy, istotny i wpływowy.

Pamiętajcie! Nie obiecuję, że się uda, acz mam sporo pomysłów, chęci i serwer. ;]
Proszę nie traktować tego, jako reklamę, bowiem ciężko reklamować coś, co nie istnieje.

Pozdrawiam,
Quinn
Ostatnio edytowany przez Quinn 08 Paź 2007, 14:17, edytowano w sumie 5 razy
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Reklamy Google

Postprzez Soviet w 01 Wrz 2007, 18:53

Ja mogę być moderatorem na forum :). Poza tym projekt jest zacny i życzę powodzenia.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Postprzez Quinn w 01 Wrz 2007, 19:15

Soviet napisał(a):Ja mogę być moderatorem na forum :). Poza tym projekt jest zacny i życzę powodzenia.


A tam Moderatorem. Stanowisko honorowego admina (z motorynką) będzie zawsze wolne. ;]
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez KoweK w 01 Wrz 2007, 19:16

Pomysł mi się podoba, bo sam się takimi rzeczami interesuje. Sam nawet chciałem coś w tym stylu stworzyć. Quinn jakby co, to gg ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 01 Lip 2024, 02:47
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Postprzez MCaleb w 01 Wrz 2007, 19:28

Jestem za, a nawet przeciw. Niechaj złota motorynka oblana kisielem pomarańczowoagestowym przyświeca Ci w Twym zbawczym celu.
Azaliż do odważnych cośtam należy i trzeba mierzyć zamiary młotkiem, bo uciekną, takoż i ja chciałbym przyczynić się w rozplenieniu się X-12, dyskordianizmu i sklerozy na resztę części społeczeństwa, społeczności i społeczników. Gdyż to tamto i to owo należeć się będą, gdy zerwane z sadu jabłoniowego podlewanego. Gruboziarnista prawda uderzy tych, co ją sprzedali za kilo miodu nierafinowanego z przerębla, cudotwórczym zwanym. Gorzej, jak zniszczyli kawałek klechy na odpuście, nieodpuściwszy mu czasu na pogłaskanie peruki myszołowa prerii wschodnio-średniowieczno-zielonej. Gdyż to on złapał Puszkina za ucho i wytarmosił go porządnie. Tak samo gdyby uderzyć w dzwon błękitny, czyż nie piękny wyda on ryk północny? Czyż ja nie pieprzę głupot? Dziękuję i dobranoc. Jak znajdzie się dla mnie mało zobowiązująca posadka, to też poproszę. Na wynos. Dwa razy.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Quinn w 01 Wrz 2007, 19:34

Co do technikali.

Forum prawdopodobnie oprzemy o phpBB3, a więc następcę tegoż forum. Postaram się utrzymać stronę w podobnej tonacji kolorystycznej, gdyż rdza i brąz niezwykle do tematyki pasują.

Co do strony - tu jeszcze mam dylemat - ongiś do Webspell'a zachęcił mnie klawisz, php-fusion też było wzięte pod uwagę, acz szybko odeszło w zapomnienie.

Sądzę, że oprzemy się na stronie w pełni stworzonej przez nas/mnie/etc., lub też bardzo zmodyfikowanym Webspell'u, jako że gwarantuje możliwość zamieszczania newsów, podstawowe funkcje php, itp, ułatwiając tym samym tworzenie.


MCaleb napisał(a):=(CZKAWKA)=



Oż kur**.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Vaniol w 01 Wrz 2007, 20:56

Witajcie
Ogólnie temat mi się podoba, ciekawy pomysł. Chętnie bym zajął jakieś stanowisko, jest tylko jedno ale, bardzo dobra znajomość języka polskiego. Ja uważam że moja jest mniej więcej dobra. Ale czy wystarczająca do pisania, to już musi ocenić Quinn po próbkach mojego opowiadania. Mógłbym na początek opisać kilka filmów, gier i wydarzeń. Pozdro !
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Postprzez Quinn w 01 Wrz 2007, 21:02

Oczywiście, napisałem bardzo dobra znajomość języka polskiego zapobiegawczo. ;]
Poza tym sądzę, że przed opublikowaniem jakiegoś tekstu, będzie on czytany i, jeżeli potrzeba, poprawiany. Czym oczywiście się zajmę, choć nie sądzę, by była taka potrzeba.

Poza tym teksty są jak gwoździe - różne - tak więc w jednych można pozwolić sobie na nieco luzu, inne trzeba potraktować poważnie. ;]
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Vaniol w 01 Wrz 2007, 22:07

Ok, jeśli tak to ja się zgłaszam ;). Daj mi tylko znać kiedy mam zacząć coś pisać.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Postprzez MCaleb w 01 Wrz 2007, 22:15

Pisać już możesz zacząć. Najlepiej na wewnętrznej stronie klawiatury, takie zapiski wystarczają na dłużej i nie nudzą się po pierwszym praniu...

Dobra, a teraz trochę powagi - Pisać już możesz, ale nie spodziewaj się zbyt dużej precyzji, a po drugie strona dopiero jest we wczesnych stadiach kodowania przez Q.

In other words - We'll call you. ;)
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Soviet w 01 Wrz 2007, 23:52

Więc ja przygotuje na jutro pełne recenzje tych filmów...
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Postprzez Quinn w 02 Wrz 2007, 05:34

Faktycznie, dopiero zacząłem kodować, ale już są pierwsze sukcesy. ;]
Poza tym gromadzę materiały do stworzenia layout'u strony.

Kożystać będziemy z mojego autorskiego silnika, i choć nie zagwarantuje on nam na początku tysiąca wodotryskók, będzia miał szczegółowo opisany kod i wtłoczone najważniejsze funkcje.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości