Tabaka

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Tabaka

Postprzez Przemek77 w 07 Lip 2014, 13:08

Te Brasile to są całkiem niezłe. "Tłusta" tabaka o posmaku mocno tytoniowym, zero mentolu i chemii smakowej. W podobnym tonie jest Doppelaroma z Poeschla. Bayern-prise to też taki prawie schmalzler, aromat suszonych śliwek - bardzo dobra tabaka, gorąco polecam.
Dziś byłem u nas w Exclusive - ale zostały się jakieś resztki, pewnie lada dzień przyjdzie nowa dostawa.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Tabaka

Postprzez szm w 07 Lip 2014, 13:18

Bo taka powinna być prawdziwa tabaka. Mokra, mocno tytoniowa. Reszta aromatów powinna wytworzyć się naturalnie.
Przy okazji.. Wszystkim miłośnikom kresek polecam Medicated No. 99 :E


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Tabaka

Postprzez Przemek77 w 07 Lip 2014, 13:30

"Kreskowym wciągaczom mówimy NIE" :)
"Medicated" pamiętam z wczesnej młodości, straszny killer, robił rozpierduchę w nosie chyba większą niż RB. Polecam wyłącznie w małych dawkach.

Heh... pamiętam jeszcze tabakę "socjalistyczną" - kupiona gdzieś w połowie lat 90-tych "Gdańska aromatyzowana" w takiej torebce papierowej jak cukier :) Miała sporo ze schmalzlerów, aczkolwiek była sucha i mocno, bardzo mocno tytoniowa. Dziś byłby to pewnie "biały kruk" i rzadkość potężna.

Co się kupowało przed "prohibicją"? Głównie "Hedges L.250" - w blaszanych puszeczkach 5g, tabaka typowo angielska, sucha, bardzo mocno zmielona. Później kolega przywiózł z Mazur Gawitha, Presidenta, Loewenprise no i szok, Gawith najbardziej przypadł nam do gustu. Pamiętam, że były to wersje importowane z Niemiec, z napisami po niemiecku. Kolesia jeszcze raz wysłaliśmy na te Mazury, nakupił tych tabak całą reklamówkę i sprzedawał :)
A potem kilkuletnia "prohibicja" - posłowie uchwalili zakaz obrotu tabaką, dopiero potem to uchylono.

No i żałosne próby zrobienia własnej tabaki - na wakacjach u dziadków zwędzone dziadkowi cygara zmieliliśmy w młynku do pieprzu dodaliśmy suchej mięty, czegoś tam jeszcze :) Nawet niezła wyszła :D
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości