Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez GTR w 28 Maj 2014, 21:28

djcycu napisał(a):4w5 czyli Włóczęga i co najlepsze w 100% pasuje z opisem jeśli się dobrze nad tym zastanowię. Może nie wszystko dosłownie się zgadza ale jak czytałem opis to mi życie leciało między wersami i widziałem to co było kiedyś i w końcu jakąś małą odpowiedź otrzymałem dlaczego tak a nie inaczej robię/robiłem. Fajny test tym bardziej że wynik okazał się trafny.

Szczerze mówiąc, pomyślałem dokładnie tak samo. Czytając opis włóczęgi (również mi to wypadło) co chwila przytaczałem sobie fakty z mego życia.

Czyli jednak jest coś na rzeczy, skoro jeszcze parę innych osób wynik również zadowala.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Reklamy Google

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Gizbarus w 28 Maj 2014, 21:32

xKoweKx napisał(a):Gizb, wg mnie pasuje do ciebie jak ulał.


Bzdura. To, że wydaje ci się, że w internecie jestem 'moralizatorski, zarozumiały' i tak dalej (bo znając ciebie, to pewnie odnosisz się do negatywów w opisie), nie znaczy jednak, że to do mnie pasuje - poza tym, sam opis wydaje się nie trzymać nieco kupy. Pierwszy akapit zdaje się być zanegowany przez drugi, tak więc podziękuję.

Swoją drogą - często takie testy działają częściowo faktycznie, a częściowo na zasadzie autosugestii ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Cysiu w 28 Maj 2014, 22:10

Gizbarus napisał(a):Pierwszy akapit zdaje się być zanegowany przez drugi, tak więc podziękuję.


Dlatego, że test pokazuje cechy "zdrowych" i "niezdrowych osobników", które mogą się wykluczać w określonych stadiach. Ponadto nikt nie mówi, że nie możliwe jest mieszanie się. Ja na przykład, pomimo otrzymania odpowiedzi wskazującej na osobowość 2w1 odnajduję się również świetnie w opisie "niezdrowej" 4-ki.
Awatar użytkownika
Cysiu
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 07 Maj 2009, 19:46
Ostatnio był: 20 Kwi 2023, 23:35
Miejscowość: Szczecin
Kozaki: 84

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Papa Mobile w 31 Maj 2014, 09:29

4 w 5 Włóczęga
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez agata w 31 Maj 2014, 21:39

1w9 - "Idealista"

Jedynka z tym skrzydłem ma podobną do dziewiątki aurę spokoju, choć nadal możliwe są u niej wybuchy gniewu. Często jest introwertyczna i sprawia wrażenie nieobecnej zupełnie jak piątka. Ma tendencję do tworzenia zasad, które rzadko zadowalają innych, ale to też jest jej siła. Gdy jedynka jest zdrowa, może obiektywnie patrzeć na świat, jest spokojna i powściągliwa w swoich ocenach. W ubiorze często jest bardzo tradycyjna i konserwatywna. Wiele jedynek z tym skrzydłem preferuje ubranie funkcjonalne i odpowiednie do okazji, ale niczym się nie wyróżniające.
Gdy jest w stresie, może mieć zbyt wysokie oczekiwania, wymagać od innych rzeczy, które nie są możliwe do realizacji przez przeciętną osobę. Może okazywać polityczne i socjalne opinie, które są logiczne ale bardzo rygorystyczne i całkowicie pozbawione współczucia lub jakichkolwiek innych ludzkich emocji. Najważniejsze stają się zasady, nie zależnie jakim kosztem. Jedynka może być bezlitosna i nieświadomie okrutna.


coś w tym jest... :)
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Krzyk19 w 06 Cze 2014, 15:35

Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat"

Typowy komentarz jedynki:

"Wiem, że mam rację. Dlaczego mam iść na kompromis?"
Coś w tym jest. Ja mówię:

"Po co się ze mną kłucisz? Przecież wiesz, że mam rację." oraz "Co z tobą będzie, gdy mnie zabraknie."
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Hoshka w 06 Cze 2014, 23:45

Robiłam test 2 razy. Za pierwszym razem wyszło 6w7 "kumpel" Co zgadza się tylko trochę gdyż jestem osobą mało działającą w grupie,a raczej działam indywidualnie, lecz jestem nieśmiała. A za drugim razem tradycyjnie "włóczęga" :E co sprawdza się w ok 70%
Middle fingers up, if you don't give a fuck!
Awatar użytkownika
Hoshka
Stalker

Posty: 116
Dołączenie: 01 Wrz 2013, 15:42
Ostatnio była: 18 Kwi 2023, 23:29
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 218

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez Sylwesterx w 10 Cze 2014, 14:21

4w3 "Arystokrata. W sumie spora część się zgadza :D
:

Czwórka ze skrzydłem 3 może czasami wyglądać jak siódemka. Może być towarzyska i posiadać duże poczucie humoru. Chce być kreatywna i potrzebna światu. Posiada intuicję, jest ambitna, może mieć dużą wyobraźnię i być bardzo utalentowana. Niektóre ubierają się bardzo wyzywająco i kolorowo, aby wyróżnić się z tłumu.
Gdy 4w3 jest w stresie, często się zachowuje inaczej publicznie, a inaczej prywatnie. Może np. nie ujawniać publicznie, wśród znajomych, żadnych swoich uczuć, a następnie iść do domu i samemu bardzo przeżywać np. fakt życia w samotności. Może też np. być bardzo rozrywkowa i sumienna w pracy i jednocześnie być nieszczęśliwa prywatnie z powodów problemów miłosnych. Przywiązuje uwagę do tego jak wygląda, czuje się źle z powodu niedostatków urody. Stara się podkreślić poczucie wyjątkowości przez kontrowersyjny sposób ubierania się. Często okazuje zły gust. Chętnie przedstawia siebie innym jako osoba romantyczna. Jest zmienna w uczuciach. Gdy uzna, że jej partner jest zbyt nudny, często fantazjuje na temat czarujących i przebojowych nieznajomych. Cele stara się osiągać poprzez zazdrość, zemstę lub potrzebę dowiedzenia innym, że są w błędzie.
Awatar użytkownika
Sylwesterx
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 24 Sty 2011, 15:37
Ostatnio był: 31 Sty 2022, 00:23
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 7

Re: Enneagram, czyli poznaj dogłębnie swój charakter

Postprzez truckeriev w 10 Cze 2014, 17:23

Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

:

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Nie wiem co o tym myśleć. Przez to nagromadzenie mądrych słów w opisie ulegam wrażeniu, że tytułowy obrazoburca to coś na kształt psychopaty. Chyba powinienem się bać. :E
Awatar użytkownika
truckeriev
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 11 Mar 2012, 13:46
Ostatnio był: 06 Lut 2017, 16:24
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 19

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości