Wasz sprzęt Audio

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez KoweK w 07 Gru 2012, 14:47

Bo każdy ma miejsce w pokoju na takie wielkie gówno i jest audiofilem, któremu potrzebne kilka razy droższe zabawki za minimalną różnicę w jakości.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1472

Reklamy Google

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Gro3a w 07 Gru 2012, 15:47

A ja mam starą, dwudziestoletnią "wieżę" Sheriona podłączoną do kompa i śmiga jak szalona. Głośniki mają 240W i tylko w sylwestra gra na całym regulatorze :E Czasami nawet na ulicy słychać ten sprzęcik :D
Załączniki
audio2.JPG
Stary, ale jary
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez impulse_101 w 07 Gru 2012, 16:51

@xKoweKx Oczywiscie że w sytuacji gdy mamy pc do przeglądania neta to takie proste glośniczki wystarcza żeby mieć zajawkę co tam dźwiękowo się na ekranie dzieje i nie ma co robić przerostu formy nad treścią ale w chwili gdy wydajemy 500zl na zestaw a nie zależy nam na surround to warto się zastanowić nad klasycznym audio. Nie martw się taki zestaw typu Magnat supreme 100 + JVC RX-552V zmieści się bez problemu na blacie. Nie pisze tego żeby wykazywać wyższość audio stereo nad audio PC tylko podkreślić że jest alternatywa która często jest niedostrzegana pomimo że niektórym osobą z pewnością bardziej zaspokajałaby odłsuchowe potrzeby.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez KoweK w 07 Gru 2012, 17:15

Właśnie - 500 zł. Ja na swój "plastikowy szajs" wydałem chyba 200 zł. :E Poza tym i tak kupiłem słuchawki, a co do głośników, to używam ich tylko przy odpalaniu filmów na TV...

Obecnie posiadam to:

Image

Creative Tactic 3D Alpha
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1472

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Tormentor w 07 Gru 2012, 19:59

Jeżeli chodzi o słuchawki to mam od bardzo wielu lat ten egzemplarz. Niezniszczalne są ;)
RP-F500
Image


Akutalnie ubolewam nad Subwooferem z JBL. Wzmacniacz szwankuje i chyba przyczyna leży przy stykach, bo głośniki raz grają raz nie grają a basu to nie miałem w chałpie od pół roku. Wcześniej miałem starego poczciwego wzmacniacza z Denona + dwie kolumny z Magnata.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Lis 2023, 20:59
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Terminus w 16 Lut 2013, 15:28

Ja dzisiaj kupiłem używany amplituner Yamaha RX-485RDS +nowe kolumny RubicoN RP-26 MK II TOWER. W komplecie z (puki co) odtwarzaczem DVD Philips spisuje się to zacnie.
W końcu sąsiedzi posłuchają Jazzu :E
Image

Do tego jak widać budżetowe słuchawki Panasonica RP=HT161 o zaskakująco przyzwoitym dźwięku.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez KratoS w 16 Lip 2013, 21:18

Witam Panowie, widzę że nikt z was nie posiada najpopularniejszych moim zdaniem Altusów x2 140W, oraz wzmacniacza Pioneer A-304R, 250W. Sprzęt jest nieziemski, jak puszczę na full muzykę, to sąsiedzi z domów uciekają...
Awatar użytkownika
KratoS
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 12 Sty 2013, 21:54
Ostatnio był: 20 Sie 2013, 20:39
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 1

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez djcycu w 16 Lip 2013, 22:52

Heh... Niezły temat. Że też go wcześniej nie widziałem. Do rzeczy, do kompa posiadam słuchawki JVC HA RX700. Jest to prezent który dostałem od przyjaciółki 2 lata temu. Co prawda uszkodziły się bo siostra na nie nadepnęła :/
http://www.productwiki.com/upload/image ... _rx700.jpg

Z powodu awarii i braku pomysłu jak naprawić obecnie używam dousznych słuchawek od HTC...

W ciężarówce zaś miałem radyjko Grundiga... Napęd umożliwiający odtwarzanie MP3 padł i zostało radio więc aby mi się droga nie nużyła (bo dzisiejszego dyskotekowego syfu nie zdzierżę) to zakupiłem takie coś jak radyjko JVC KD R45:
http://img18.tablica.pl/images_tablicap ... rev002.jpg

Oczywiście nie chodziło tu o niewiadomo jakie osiągi. Układ identyczny jak w Pionierach więc zaoszczędziłem 50 zeta i dostałem radyjko które ma napęd, MP3 oraz USB które wręcz jest najlepszym wynalazkiem jaki kiedykolwiek zrobiono. Auto ma cztery głośniki nad głową, dwa wysoko tonowe na słupkach i dwa subwoofery z tyłu pod łóżkiem więc dudni wspaniale i czas szybciutko leci. Szczególnie kiedy podczas postoju podłączam sobie laptopa i oglądam filmy :D

W przyszłości planuję zakupić jakieś kino domowe. Podepnę i będę katował (a raczej uczył co słuchać) sąsiadów.

PS: Nie jestem audiofilem. Cenię sobie wygodny, dobry i w miarę tani sprzęt.
Ostatnio edytowany przez djcycu, 17 Lip 2013, 14:32, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Szczur w 17 Lip 2013, 13:18

Posiadam Creative 5.1 inspire T6160 od półtora roku i jestem z nich baaardzo zadowolony. Przepięknie odtwarzają dźwięk - bez zakłóceń, posiadają mocny bas (z którym muszę uważać bo na maksymalnym poziomie ściana drży, a nie wiem czy ten komunistyczny, aczkolwiek kolorowy blok wytrzyma). Na początku często obracałem się za siebie, sprawdzając czy na pewno nic za mną nie jedzie lub nie wybucha/pali się itp. Cena przyzwoita, naprawdę bardzo polecam, bo warto! :E
:

Image

Stonka do szczegółów: http://www.agito.pl/glosniki-creative-5 ... 58766.html
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości