[Pomoc] Podstawy Konstrukcji Maszyn

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

[Pomoc] Podstawy Konstrukcji Maszyn

Postprzez BJ Blazkowicz w 23 Lis 2012, 11:04

Baba starsza niż węgiel o wyglądzie Cruelli DeMon zadała mi następujące zadanie:
Dobrać liczbę zębów dla przekładni wałkowej o zębach normalnych wielostopniowej. Przy założonym module obliczyć wymiary kół przekładni, momentu obrotowego i prędkość dla poszczególnych stopni. Obliczyć wymiary wybranego koła oraz wykonać szkic przekładni i tego koła jeżeli prędkość obrotowa wału silnika wynosi n1=2000obr/min, a prędkość żądana ma wynosić n2=125obr/min.

Dodam tylko że mam o tym takie pojęcie jak o polowaniu na strusie, więc każda pomoc mile widziana. Jeżeli macie pisać posty typu "Jak ty możesz tego nie wiedzieć?!!!" o razu lepiej strzelcie sobie w głowę albo skoczcie z okna. Zwracam się z prośbą o pomoc właśnie dlatego ze tego nie umiem, nie rozumiem i nie pojmuję. Za pomoc oczywiście kozaczek.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Reklamy Google

Re: [Pomoc] Technologia

Postprzez mdss w 27 Lis 2012, 01:43

Nie znam się na przekładniach, typach itd. ale wydaje się to o tyle proste, że musi być mniejsze kółko zębate na wale silnika, średnie pośrednie i duże to ostatnie - aby początkowa duża prędkość obrotu wału silnika (2000obr/min) była ograniczona do finalnych 125obr/min.

Można by założyć, że pośrednie koło musi mieć 4x większy obwód od małego -> 2000/4 = 500 obr/min.
Analogicznie ostatnie koło musi mieć 4x większy obwód od pośredniego -> 500/4 = 125 obr/min.

Tak ja bym to widział na chłopski rozum, ale jak wspominałem - nie mam pojęcia o szczegółach przekładni i modułach, więc mogę się mylić...
Ostatnio podbity przez BJ Blazkowicz, 27 Lis 2012, 01:43
I'm just stalking...
Awatar użytkownika
mdss
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 06 Wrz 2012, 11:13
Ostatnio był: 09 Paź 2015, 22:21
Miejscowość: Cmentarzysko Maszyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 31


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 7 gości