Wybór telefonu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wybór telefonu

Postprzez BartusiekS w 01 Lut 2012, 20:54

Od jakiegoś czasu posiadam Sony Ericssona Neo V, którego bardzo polecam. Ma procesor 1Ghz, więc odpala nawet te bardziej wymagające gierki. Aparat 5 Mpix, robi niezłe zdjęcia i kręci filmy w HD. Muzykę odtwarza dość głośno, w nawet niezłej jakości. Bateria jak na smartphone'a trzyma nieźle, przy zwykłym użytku, muzyce i graniu trzyma do 2 dni. Przesiadłem się na niego z HTC Magic i różnica w płynności działania była ogromna. Słyszałem jednak coś, jakoby z Neo V były problemy z ciągłymi restartami, ale mój model tego defektu jest na szczęście pozbawiony. Innych wad raczej brak :D
Reasumując: Neo V, będzie moim zdaniem trafionym wyborem, zwłaszcza patrząc przez pryzmat bardzo kuszącej ceny.
BartusiekS
Stalker

Posty: 67
Dołączenie: 07 Lut 2010, 16:21
Ostatnio był: 09 Lip 2023, 16:20
Miejscowość: Oświęcim
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Wybór telefonu

Postprzez Kontroler w 21 Lut 2012, 22:16

Też biorę teraz SE Xperię Neo V, bo ma i dobre parametry i dobre wyniki. Wygląd to kwestia dyskusyjna, każdy ma inny gust. Z tego co się naczytałem i naoglądałem, to smartfon jest naprawdę dobry. Więcej napiszę jak już go dostanę w swoje ręce.

-------------------------------------------------------------------------

Dobra, dzisiaj dostałem w swoje łapska nowiutki telefon: Sony Ericsson Xperia Neo V i zaczynam go testować :D. Potem coś o nim napiszę.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Wybór telefonu

Postprzez Szpagin w 22 Maj 2012, 17:50

Również szukam telefonu, bo mój wysłużony Sony Ericsson K800i powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Mam generalnie dwa wymogi: Android i fizyczna klawiatura (jakoś nie zdołałem się przekonać do pisania na klawiaturze ekranowej). Aktualnie znam dwa telefony tego typu: Motorola Milestone i HTC Desire Z. Jak znacie inne (w cenie ok. 1000 zł), to chętnie wysłucham propozycji.

Aha, nie chcę słyszeć nic o Motoroli Flipout lub SE Xperia X10 Mini Pro - za mała rozdzielczość.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Wybór telefonu

Postprzez echelon w 22 Maj 2012, 18:13

Z Milestone daj sobie spokój. Do niedawna pracowałem w salonie jednego z operatorów i ile nie sprzedałem tych egzemplarzy tego modelu, tyle miałem reklamacji. Do tego system można zaktualizować tylko do wersji 2.2. Rozumiem, że nie chodzi ci o Milestone 2, bo to już chodzi powyżej 1000zł.
Desire Z jak najbardziej dobry model, tylko że bateria trzyma krótko już na dzień dobry, no ale taki już urok większości smartfonów z takim wyświetlaczem.
Jeśl nie chcesz SE X10 Mini Pro, to popatrz na SE Xperia Mini Pro, wyświetlacz trochę większy. Natomiast dobrym telefonem z możliwością upgrade'u andka do 2.3 (czyli wersji najczęściej występującej obecnie w telefonach) i wygodną klawiaturą to Samsung I5510 za całkiem przyzwoite pieniądze.
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

Re: Wybór telefonu

Postprzez Szpagin w 22 Maj 2012, 18:26

Co dokładnie masz na myśli z tym, że w HTC Desire Z bateria "trzyma krótko"? Że trzeba ładować codziennie? Jeżeli wszystkie nowoczesne telefony tak krótko pracują, to chyba kupię jakąś klasyczną konstrukcję, bo nie uśmiecha mi się taki krótki czas pracy na baterii.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Wybór telefonu

Postprzez echelon w 22 Maj 2012, 18:36

Nie wszystkie. Z tych z klawiaturą qwerty to lepiej trzyma wspomniany I5510 albo Xperia Mini Pro. Ja mam S5570 i trzyma mi jakieś 5-6 dni (mam go od 2 miesięcy), ale w moim nie ma klawiatury.
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

Re: Wybór telefonu

Postprzez BartusiekS w 22 Maj 2012, 22:01

Zdecydowanie Desire Z. Z Motką są problemy z aktualizacją do "nowszego" Androida + problemy z serwisem i obsługą techniczną.
A bateria taki okres czasu trzyma raczej w większości smartfonów. Nie wiem jak sprawa wygląda konkretnie z Desire, ale mój SE Neo V trzyma jakieś 2 dni normalnego użytku (smsy, wi-fi, bluetooth), co w zupełności wystarcza. W kazdym razie żywotność baterii, można spokojnie wydłużyć przez zmniejszenie taktowania procka choćby do 500mhz, co w zupełności wystarczy do większości rzeczy (oprócz grania oczywiście)
BartusiekS
Stalker

Posty: 67
Dołączenie: 07 Lut 2010, 16:21
Ostatnio był: 09 Lip 2023, 16:20
Miejscowość: Oświęcim
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Wybór telefonu

Postprzez Borgan w 22 Maj 2012, 22:39

Z tych wyżej wymienionych HTC Desire Z, choć konkurencyjny i cenowo wygrywa jest Lg SWIFT black P970. Procek 1ghz duży 4calowy ekran super jasny wyświetlacz, świetny dźwięk, świetny aparat o matrycy 5mpx. Polecam bo sam posiadam
Awatar użytkownika
Borgan
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 06 Mar 2011, 01:37
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 14:19
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości