Powstanie Warszawskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Powstanie Warszawskie

Postprzez lina w 07 Wrz 2011, 11:42

Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, myślę, że nikt z Was nie ma świadomości co to jest wojna i życie pod okupacją. 5 lat to bardzo długo ( od 1939- 1944). W tym czasie ludzie często ryzykowali wręcz życie żeby zdobyć coś do jedzenia - życie wtedy nie przypominało tego co nam teraz pokazują w serialach, z czasów np. okupacji Warszawy. Łapanki na ulicach i wywóz do obozów koncentracyjnych- gdzie wiemy co się działo- kobiety które umierały w męczarniach po nie udanych eksperymentach - aputowano im zdrowe kończyny i pozostawiano bez opieki lekarskiej- umierały straszną śmiercią. Gestapo torturowało tak ludzi, że na filmach nikt nie byłby w stanie tego pokazać. Jak się żyje w takim terrorze i strachu to uwierzcie mi, że śmierć w czasie walki była dla tych ludzi lepsza ( oni tak myśleli - wiem bo moja babcia - chociaż Karkowianka - zmarła mając 91 lat-mi o tym mówiła, że dla nich śmierć w czasie walki- nawet dla cywili była lepsza niż egzystencja w strachu, dla nich nie było do pomyśłenia, że mogą żyć dłużej w niewoli i ciągłym strachu zależni od woli świra - psychopaty - Hitlera, poza tym wtedy każdy żył z piętnem śmierci).
Mam nadzieje, że Pan/ Pan moderator nie usunie mojej wypowiedzi:))
Ps. Czy ktoś z Was słyszał o tym, że porywano Polskie blond dzieci i poddawano je masowej germanicacji i wychowywano ich na "dobrych" nazistów.

Za ten post lina otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kapucha.
lina
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 06 Wrz 2011, 19:44
Ostatnio była: 07 Wrz 2011, 11:47
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Powstanie Warszawskie

Postprzez Przemek77 w 07 Wrz 2011, 12:20

Co do akcji porywania dzieci:
Alojzy Twardecki vel Alfred Hartmann napisał świetną książkę "Szkoła Janczarów" w której opisuje własne przeżycia jako dziecka odebranego rodzicom przez Niemców i przeznaczonego do "zniemczenia". Twardecki opisuje jakie były metody "prania mózgów" małych dzieci - nadawano im nowe imiona i nazwiska, umieszczano w internatach przejściowych gdzie wsiąkały w język i kulturę niemiecką a następnie oddawano w adopcję niemieckim rodzinom. Twardecki (Hartmann) jak sam pisze - bardzo szybko zapomniał całkiem mówić po polsku i stał się wzorowo ideologicznym niemieckim chłopakiem. Przypadek sprawił, że poznał swoje prawdziwe pochodzenie i po jakimś czasie zdecydował się wrócić do Polski już po wojnie - co oznaczało dla niego mękę przy powtórnym "spolszczaniu" - musiał uczyć się od nowa języka polskiego, polskich zwyczajów, poznał swoją starą-nową rodzinę...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alojzy_Twardecki
http://www.dws-xip.pl/reich/Dane/dzieci.html
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Powstanie Warszawskie

Postprzez xionc w 09 Wrz 2011, 21:04

Padłem, znaczy co? Twierdzisz że Powstanie to było zbiorowe samobójstwo? Zgadzam sie to było istne szaleństwo. Ja nie wiem dlaczego w tym kraju ciągle świętuje sie klęski?
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Powstanie Warszawskie

Postprzez dorian w 09 Wrz 2011, 21:12

Moim zdaniem to nie było istne szaleństwo. A świętuje się może dlatego, że kiedyś ludzie potrafili nie poddawać się biernie tylko umieli się zebrać i w ogóle byli do takiego czegoś zdolni?
Ciekawe, czy dzisiaj byśmy tak potrafili.

Za ten post dorian otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Papa Mobile.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości