Piknik na skraju drogi

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piknik na skraju drogi

Postprzez Szpagin w 10 Lip 2011, 21:10

Ale jest napisane, że powstały w miejscach, gdzie wylądowali kosmici. Tyle wiadomo na pewno.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Reklamy Google

Re: Piknik na skraju drogi

Postprzez Roach w 10 Lip 2011, 21:30

Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany kupnem tej książki to jest na stronie kdc.pl
http://www.kdc.pl/piknik-na-skraju-drog ... 03611.html
Sam mam z tej stronki.
Książka super :)
Awatar użytkownika
Roach
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 10 Lip 2011, 17:29
Ostatnio był: 29 Kwi 2015, 19:55
Miejscowość: Płock
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Piknik na skraju drogi

Postprzez walec w 10 Lip 2011, 22:07

Jeśli szukacie czegoś w klimatach Zony polecam "Sopel" Pawła Kornewa- macie tam pogranicze jako zonę, anomalie i mutanty- są tez wojny frakcji. Nie jest to industrialna czarnobylska Zona raczej właśnie bliżej jej do "Pikniku.."Dla mnie łyżką dziegciu w tym cyklu są czary i różnego rodzaju amulety (bardzo nie lubię RPG), ale książka dla fanów stalkera godna polecenia (szczególnie zakończenie :D-kto zaliczył wszystkie zakończenia SOC micha mu się rozraduje). Pamiętajcie jednak że SF najwyższych lotów jak Strugaccy czy Bilenkin to to nie jest ale czyta się przyjemnie- niestety dobra literatura SF skończyła się wraz z upadkiem ZSRR...

Co do dostępności "Pikniku na skraju drogi" przeszukujcie kosze z tanią książką w hipermarketach (bodajże 5zł za nią dałem).Myślałem że ktoś wrzucił grę do kosza z książkami bo okładka to SOC. Zakupiłem, choć posiadam swój kupiony jeszcze za czasów kiedy komputerów nie było chyba na świecie, egzemplarz- treść ta sama po antykwariatach łazić nie musicie :D .
Image

Za ten post walec otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dementorin.
Awatar użytkownika
walec
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 11 Cze 2011, 02:48
Ostatnio był: 09 Sie 2021, 09:53
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Piknik na skraju drogi

Postprzez gatts w 10 Lip 2011, 23:27

Nie ma tam nic o kosmitach. Jest natomiast sugestia, że zona mogła powstać jako efekt biwakowania kosmitów, którzy tak jak to robi większość ludzi, zostawili po sobie mnóstwo śmieci.

Zgodzę się z "Walcem". Dodam że zawdzięczamy to zimnej wojnie. Radzieccy pisarze odseparowani od zachodu podążali zupełnie innym torem. Osobiście wolę cykl kosmiczny Strugackich. Goście mieli niesamowitą wyobraźnię.
gatts
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 09 Lip 2011, 13:21
Ostatnio był: 16 Sie 2011, 02:38
Miejscowość: Pogórze dynowskie
Kozaki: 1

Re: Piknik na skraju drogi

Postprzez Dementorin w 13 Lip 2011, 17:34

Zamawiam Sopla, obie części. Jeżeli nawet użytkownik stalker.pl go poleca to na pewno warto! :E
Jak mi się spodoba to postawię Ci :wódka:, walec.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości