Eutanazja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Eutanazja?

Tak
14
64%
Nie
5
23%
Trudno powiedzieć
3
14%
 
Razem głosów : 22

Re: Eutanazja

Postprzez plunio7 w 24 Cze 2011, 13:37

kapucha napisał(a):No ja pierdziele, na stówę wszyscy staruszkowie dadzą się namówić na eutanazję w chwili przejścia na emeryturę :facepalm:. Tak wiem, emerytury są niskie, zdrowie już nie te co kiedyś, ale mimo to wiele starszych osób cieszy się życiem i za nic nie zgodziło by się na eutanazję.


Nie napisałem nigdzie, że akwizytorzy speców od szybkiej śmierci będą chodzili od mieszkania do mieszkania i zachwalali siwiejącym ampułeczki szybkiego rozwiązania sprawy. Natomiast potrafiono wmówić ludziom wspaniałość komunizmu i ci ludzie potrafili tracić zdrowie w zamian za iluzję i parę blaszek na piersi. Poza tym mówisz o Polsce, gdzie na szczęście więzy rodzinne trzymają się jako tako. Natomiast w takiej chociażby Danii - w większości młodzież kończy współpracę z rodzicami w wieku 16-18 lat (idzie na swój garnuszek). Z dziadkami utrzymują mizerny kontakt, o ile utrzymują w ogóle, z rodzicami od święta do fotografii.

kapucha napisał(a):Co innego osoba sparaliżowana od szyi w dół, przykuta do łóżka tym bardziej, jeśli rodzina się od niej odwróciła. Gdybym miał leżeć 24h/7 dni w tygodniu w łóżku, robić pod siebie i nie móc się nawet samemu przekręcić a nikt by do mnie nie przychodził też wolał bym śmierć.


Zasadniczo w Polsce są hospicja stacjonarne, gdzie takimi osobami się opiekuje. Fakt - nie wszystkie oferują dobrą opiekę. Także problem paraliżu nie jest najstraszniejszy - istnieją specjalne pampersy, materace przeciw odleżynom, łóżka, cały sprzęt. Właśnie najistotniejszy jest brak miłości, strach przed samotnością. Ludzi oduczono poświęcenia dla drugiego człowieka. Chwali się egoizm, a piętnuje altruizm.

Za ten post plunio7 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SLAYER.
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 02 Lip 2022, 20:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Reklamy Google

Re: Eutanazja

Postprzez djcycu w 24 Cze 2011, 15:26

Nawracając do religii Jezus cierpiał i nie chciał by ktoś dobijał... Może to złe bo jakby nie było eutanazja jest zabójstwem. Ja jednak myślę że to w porównaniu do aborcji dobry zabieg bo skraca cierpienie a jeśli nie da rady już odratować to po co skazywać kogoś na męczarnie? Kto widział takiego człowieka to wie jak bardzo on cierpi... Religie tego niestety zabraniają. Jestem religijny ale eutanazję na życzenie cierpiącego bym wprowadził.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, kapucha,
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Eutanazja

Postprzez xionc w 24 Cze 2011, 15:37

W obecnej sytuacji prawnej jakby sie wydało że pomogłeś komuś sie katapultować na tamten świat to byś mógł trafić do ciumry. generalnie jak ktoś chce walnąć samobója to to zrobi, wyjątkowo nie mąją tej możliwości osoby o których mówimy nieładnie "warzywo". Szkoda bo ponoć każdy ma wolną wole ale jak widać wola nie zawsze wystarcza.
djcycu a wiesz że to grzech? samobójstwo i pomoc w nim? Bardzo ciężki, wartosciujesz życie? Nieładnie, przecież chronimy życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Troszke tu od ciebie hipokryzją wieje.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Eutanazja

Postprzez Żywiołak w 24 Cze 2011, 15:43

Jestem za eutanazją.
Pewnie było to już powiedziane...ale.
Człowiek jest panem własnego życia, nikt nie powinien mu dyktować, co powinien z nim robić. Każdy powinien mieć prawo do odejścia z tego świata bez względu na stan zdrowia czy wiek. Co prawda jest to trochę pochopne podejście, bo co, gdy ktoś popełni błąd? Trudno, sam jest panem własnego losu, więc każdy błąd działa na jego niekorzyść.
A co z osobami, które cierpią i nie są w stanie podać samemu sobie leku? Powinno się dać im jeden dzień na "zastanowienie się", nie zawsze ruch ręką osoby w ciężkim stanie jest samowolny. Mrugnięcie? Ruch okiem? Mogą to być efekty reakcji na wiadomość, że ktoś bliski mógł wpaść na pomysł o uśmierceniu.
A więc jeszcze raz powtarzam, każdy jest panem własnego życia, podjęcie decyzji czy chce poddać się eutanazji, czy nie powinno należeć do niego, a nie do władz państwa, które tylko człowiekowi w tym przeszkadzają.

Żywiołak
Wygnany z Zony

Posty: 2
Dołączenie: 23 Cze 2011, 20:13
Ostatnio był: 25 Cze 2011, 00:35
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 0

Re: Eutanazja

Postprzez Terminus w 24 Cze 2011, 16:44

djcycu: xionc na rację.
" Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście."1-szy List do Koryntian 3.16

To kończy dyskusję o eutanazji w chrześcijaństwie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Eutanazja

Postprzez scigacz1975 w 24 Cze 2011, 18:46

xionc napisał(a):W obecnej sytuacji prawnej jakby sie wydało że pomogłeś komuś sie katapultować na tamten świat to byś mógł trafić do ciumry. generalnie jak ktoś chce walnąć samobója to to zrobi, wyjątkowo nie mąją tej możliwości osoby o których mówimy nieładnie "warzywo". Szkoda bo ponoć każdy ma wolną wole ale jak widać wola nie zawsze wystarcza.
djcycu a wiesz że to grzech? samobójstwo i pomoc w nim? Bardzo ciężki, wartosciujesz życie? Nieładnie, przecież chronimy życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Troszke tu od ciebie hipokryzją wieje.


Xionc to nie do końca tak. Najczęściej wystarczy odłączyć aparaturę podtrzymującą życie - a to już nie jest pomoc w odejściu tylko zaprzestanie sztucznego utrzymywania przy życiu

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Eutanazja

Postprzez djcycu w 24 Cze 2011, 19:04

I właśnie o taki zabieg mi chodziło... Nie trucie czy inne rzeczy. Nieraz widziałem ludzi którzy cierpieli pewnie moralnie nie mogąc opuścić tego świata. Są to ludzie po wylewach, ciężkich wypadkach, są to zawsze ludzie których nigdy już miłe nie spotka i zawsze będą roślinką póki aparatura trzyma... To męczarnia jeśli ten człowiek w ogóle coś czuje jeszcze. Za ten właśnie pogląd zbesztano mnie i mi kozaczka wypito... No ale aborcję poparło kilkoro twierdząc iż nóżki i główka to nie człowiek... Eutanazja zaś zła a ja jestem hipokrytą... Odłączamy respirator i dajemy wolę Bogu teraz niech on czuwa nad tym życiem. I co? Czy ktoś zaingerował jeśli ratunku i tak nie było? Pomogliśmy biednej duszy odejść w spokoju bo nie powiecie mi że takie niestety warzywko cieszy się widząc siebie na łóżku już w stanie niemożliwym do odratowania.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Eutanazja

Postprzez xionc w 24 Cze 2011, 19:13

Wy chyba nie rozumiecie, kiedy odłaczamy respirator? Kiedy nastąpiła śmierć mózga, tak mózg nie działa, nie funkcjonuje, koniec gry. Bez działającego mózgu ciało nie jest w stanie samo oddychać. Automatycznie kiedy umiera mózg człowiek jest martwy, maszyna podtrzymuje prace innych organów na poziomie organicznym, kapisz? Więc odłaczenie tego sprzęta nie jest eutanazją. Dziękuje.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Eutanazja

Postprzez KoweK w 24 Cze 2011, 20:12

Komentarze do kozaków:

Ja też trzymam rację djcyca, ale chodzi mi tylko i wyłącznie o jego hipokryzję. Trochę śmiesznie to wygląda u katolika, gdy nie popiera aborcji, a eutanazję już tak. Zresztą, Terminus wszystko ładnie wytłumaczył.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 01 Lip 2024, 02:47
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości