Ochrona przed wiatrem.

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Ochrona przed wiatrem.

Postprzez Piłat w 05 Lut 2011, 20:13

Witam wszystkich.

Tym razem piszę w nietypowej sprawie.
Otóż poszukuję skutecznej ochrony domu przed silnym wiatrem. Mój dom stoi w szczerym polu (żadnych drzew, ani krzewów), więc wiatr daje mi i mojej rodzinie nieźle we znaki. Wszystko się trzęsie i huczy przez okna i komin nie dając w nocy spać. Może znacie jakiś sposób, bądź metodę osłonięcia się przed wiatrem? Może postawienie jakiejś konstrukcji? Sadzenie drzew skutkuje, ale ta inwestycja przynosi rezultaty dopiero po latach, a my potrzebujemy pomocy już dziś.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Reklamy Google

Re: Ochrona przed wiatrem.

Postprzez matig19900 w 05 Lut 2011, 20:18

a np płot betonowy??
albo jak masz zwykły płot metalowy to spróbuj powijać w ziemię pale, bądź drut zbrojeniowy, w gęstości co 50cm i do tego jakaś folię przyczepić. może to pomoże. jakieś wytrzymałe folie powinieneś dostać w marketach budowlanych. może to trochę głupio wyglądać. w każdym razie sam bym tak zrobił :)
...vim vi repellere licet...

matig19900
Wygnany z Zony

Posty: 136
Dołączenie: 19 Gru 2010, 12:42
Ostatnio był: 03 Kwi 2013, 21:21
Miejscowość: ostrowiec św.
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: Ochrona przed wiatrem.

Postprzez Piłat w 05 Lut 2011, 20:52

Płot betonowy oczywiście mam. I to całkiem spory bo na wysokość 190 cm. Tylko że jest dosyć znaczna odległość od płotu do domu (ok. 40 m) więc właściwie płot nie daje żadnej ochrony.

Siatka zbrojeniowa i folia? Hmmm...? Tylko problem w tym, że musiałaby mieć przynajmniej 6 m wysokości i ponad 100 m długości jeśli chciałbym odgrodzić się od wiatru tylko od pólnocy i zachodu. Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe do zrobienia bez fachowej ekipy budowlanej, nie mówiąc już o kosztach.

Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Ochrona przed wiatrem.

Postprzez Najemnik w 05 Lut 2011, 21:13

Wreszcie mogę zaszpanować tym, czego uczą mnie w szkolę (architektura krajobrazu).
Dobrym rozwiązaniem dla ciebie byłby żywopłot. Jednym z jego sanitarnych zadań jest właśnie hamowanie lub/i łagodzenie wiatru. Ma on też walory estetyczne.
Dobrze pasowałaby do tego celu tuja szmaragdowa. Dorasta ona do 8-10 metrów wysokości (wyczytałem, że tobie potrzeba 6 metrów) i jest popularna do robienia żywopłotów. Do tego ładnie wygląda.
:

Image


Jednak jak już napisałeś, wymaga to trochę czasu, jednak jest rozwiązaniem estetycznym na długie lata.
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.

Za ten post Najemnik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Piłat.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 19 Sty 2024, 22:07
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: Ochrona przed wiatrem.

Postprzez Terminus w 05 Lut 2011, 21:16

A dom o jakiej konstrukcji? Murowany /drewniany / docieplony czy niedocieplony?
Teoretycznie ocieplenie wełną mineralną zapewnia dodatkową izolacyjność akustyczną obok termicznej.
Cóż załatwia się to zwykle zielenią w otoczeniu budynku w formie drzew i zwartych żywopłotów lub krzewów i niskich drzewek np. leszczyna, bez i inne podobne.
Wiesz, żadne ekrany z blachy pleksy i innych podobnych niewiele Ci da. Raczej dołoży nowy hałas. Wału ziemnego od strony przeważających wiatrów też raczej nie będziecie sypać...
cóż jestem architektem. Opisz dokładnie dom i lokalizację, może coś doradzę...
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Najemnik, Piłat.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Ochrona przed wiatrem.

Postprzez Piłat w 05 Lut 2011, 22:08

Mam domek jednorodzinny, jednopiętrowy o powierzchni 120 m2. Dom jest oczywiście zbudowany z cegły, ocieplony zewnętrznie styropianem i od stronny dachu wewnętrznie watą szklaną. Grubość muru wraz z ociepleniem to 50 cm z tego, co pamiętam. Okna plastikowe. Dom jest nowoczesnej konstrukcji, mimo to wiatr nie daje nam spokoju.
Żywopłot jest już posadzony tylko no cóż... Trochę potrwa zanim zacznie spełniać swoje funkcje. Podobnie jest z drzewami.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Ochrona przed wiatrem.

Postprzez mateszew w 05 Lut 2011, 22:18

Teraz tylko czekać :E

Uwagi moderatora:

I znowu piszesz niepotrzebne posty. Ostrzeżenie. - xKoweKx
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Ochrona przed wiatrem.

Postprzez dorian w 06 Lut 2011, 01:30

Moim zdaniem pomysł najemnika32 jest bardzo dobry. Sam mam niewielki kawałek ogrodu i od strony ulicy płot obsadzony jest rzędem dość gęsto właśnie takimi tujami ok. 4-5m wys. i w odległości bodajże 10 m od domu. Z nimi, a bez nich różnica jest znaczna, bardzo dobrze zatrzymują mocny wiatr, zacinający deszcz, zamiecie i hałas również.
Też musiałem czekać, chyba ponad 10 lat aż urosną, ale warto było.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Ochrona przed wiatrem.

Postprzez Piłat w 06 Lut 2011, 14:40

Dziekuję za pomoc.

Wygląda na to, że z Naturą należy walczyć tylko przy pomocy Natury.
Jeszcze raz dziękuję za fachową pomoc :wink:
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Ochrona przed wiatrem.

Postprzez Terminus w 07 Lut 2011, 16:47

Podpowiedziałbym jeszcze jedną rzecz: gdybyście planowali jeszcze kiedyś rozbudowę zabudowy działki np. o garaż lub budynki gospodarcze można by się pokusić o taką ich lokalizację i formę, która pozwalałby na choć częściową osłonę domu od strony skąd zwykle wieje. Podobnie robiąc aranżacje terenu wokół budynku np. ogrodu można wprowadzić murki, pergole czy altany obrośnięte bluszczem tworzące dodatkowe częściowe tarcze.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości