Photoshop- dwa pytania

Photoshop- dwa pytania

Postprzez Polski zolnierz w 28 Sie 2008, 00:27

Witam!
Mam dwa pytania co do roznych przerobek tesktur. A wiec:
Jak sprawic by dany obszar ktory ma camo (np. w soldier_bandana) zamienic na jeden kolor? Czyli sprawic, zeby kontury zostaly a camo sie zmienilo na rzadany kolor?
Drugie pytanie tyczy sie waznego obszaru przezroczystosci. Czyli jak np. mamy ui_equipment.dds czy hud.dds to tam wszedzie w okol tych ikon jest obszar przezroczysty (ten czarny) ktory sprawia, ze w grze ten obszar jest po prostu nie widoczny. I tu pytanie: Jak go stworzyc?
Odrazu wyjasniam ze mam tylko Photoshopa 5.0 Limited Edition i pelnego Corela 11.
PS: Przepraszam za brak polskich znakow, ale niestety mam wira na kompie dzisiaj nie udalo mi sie go usunac (4 skany) i nie mam tak przeczyszczonego kompa ze mi nawet ciagle nie zapamietuje zadnych danych...i m.in nie mam polskich znakow. Jak probuje zrobic (si czyli s z kreska) to wprowadza posta na forum o.O.
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Reklamy Google

Postprzez adin w 28 Sie 2008, 10:46

1. Nie wiem dokładnie jak wygląda ten plik soldier_bandana ale przypuszczam jak może. Powiedz czy jest na jednej czy na kilku warstwach?
Wydaje mi się że najlepiej potraktuj każdą łatę Magic Wand Tool, oczywiście odpowiednio zmieniając jej parametry.
Ewentualnie możesz narzędziem Polygonal Lasso Tool zaznaczyć ww. camo po jego konturach.

Co do problemu numer dwa - sprawa jest podobna. Najpierw czarny obszar zaznaczasz MWT, następnie opcje PLT + Shift dodajesz miejsca które chcesz zamalować na dany kolor.

Nie wiem czy zrozumiałem dokładnie problem i nie wiem czy zrozumiale Ci pomogłem. Jak będziesz miał jakieś kłopoty to pisz.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Photoshop- dwa pytania

Postprzez KoweK w 16 Wrz 2008, 17:29

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc dam tutaj.
Jak zrobić taką "ramkę" dla zdjęcia w Photoshopie CS 2?

http://s9.photoblog.pl/photos/1E/5C/22832455.jpg
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475


Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości