Przeglądarki internetowe

Jakiej przeglądarki najczęściej używasz

Internet Explorer
5
8%
Mozilla Firefox
39
66%
Mozilla Suite
0
Brak głosów
Opera
9
15%
Safari
0
Brak głosów
Netscape
0
Brak głosów
Inn
6
10%
 
Razem głosów : 59

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez Bubciu w 28 Cze 2011, 21:14

A ja z kolei pomykam na chromie, spróbowałem - spodobał się i tak zostało :P Co do 'dziwnego' interfejsu to idzie się się przyzwyczaić :D

Bubciu
Wygnany z Zony

Posty: 27
Dołączenie: 01 Lip 2008, 20:29
Ostatnio był: 29 Sie 2013, 21:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez impulse_101 w 28 Cze 2011, 21:31

Pobrałem nową Opere, widać że się namęczyli nad optymalizacja bo ląduje się dwa razy dłużej a filmy z YT się zacinają :E
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez djcycu w 28 Cze 2011, 22:12

Firefox jest be! Bynajmniej dla mnie. Kiedyś chwaliłem dziada lecz potem u mnie zaczęły dziać się cuda. Po jakiejś tam aktualizacji u mnie w systemie czy tam jakimś programie szlag dziada trafił :/ Gubiło pamięć haseł, problemy były z zawieszaniem się programu, wywalało mi często program z błędami itp itd... Tak reinstalowałem system lecz nic to nie dało i zrezygnowałem z tej przeglądarki. Długo się męczyłem nad IE8 ale go pochwalam za stabilność czego kurczę we wcześniejszych wersjach nie było. Gdyby jeszcze Microsoft przerobił instalator na wywalanie niepotrzebnych rzeczy to przeglądarka była by najlepszą no ale nie będzie bo to pierniczona amerykańska duma nie pozwoli na usunięcie "ułatwień"... Chrome! Pierwsze miejsce dla mnie. Czemu? Prosty, przejrzysty, zero opcji na widoku a to że przy wielu kartach nic nie widać to nieistotny problem... Netu nie otwiera się w 60 zakładkach więc wybaczalne no a ciekawym rozwiązaniem też jest wyciąganie zakładki i robienie z tego nowego okna. Tak samo też na odwrót możemy podpiąć do innego okienka jako zakładka. Skórki? Też są ale czy to ważne? To ma działać a nie wyglądać.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez Universal w 28 Cze 2011, 22:22

"Bynajmniej" to nie "przynajmniej" :idea: .

Niewyobrażalnym dla mnie jest to, by FF po reinstalacji systemu wciąż gubił hasła itp. Używam go od kilku lat, począwszy od 2, teraz coś mi się rzuciła w oczy wersja sygnowana piątką. Dla mnie to bez sensu, wydawać FF5, który nie jest rewolucyjny względem poprzedniej, stosunkowo niedawno wydanej wersji.

Mam kilka dodatków (włączając AdBlocka, którego sobie cenię, choć czasem przepuszcza jakieś śmieci) i Firefox 4 jest dla mnie wygodną, w pełni funkcjonalną i szybką przeglądarką. Częściej nawala mi ADSL niż FF, nie mogę więc narzekać. Jeśli ktoś wrzuca do liska setki niepotrzebnych wtyczek, to nie ma co się dziwić, że zwalnia. Mi przestało po przesiadce na nowego blaszaka, równo rok temu. Na FF3 ;)
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez Piterxd w 28 Cze 2011, 22:25

BTW wyszedł FF5. Tak po cichu... Zaktualizowałem, ale nie zauważyłem różnicy :D
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez Universal w 28 Cze 2011, 23:03

http://www.dobreprogramy.pl/Stabilny-Firefox-5-wydany-wczesniej-niz-planowano,Aktualnosc,25614.html

http://www.pcworld.pl/news/372335/Firefox.5.zaprezentowany.przez.Mozille.html

(...) Dlatego moim zdaniem myślenie o numerach wersji przestaje mieć sens". (...)


No oczywiście. Wydawajmy nową przeglądarkę co miesiąc, zmieńmy w niej wygląd menu i "About", po czym wypuśćmy Operę 46 1/3, oraz Firefoksa 82 1/4.

@Piterxd Też nie zauważyłem. Żadnej. Być może przy stronach używających CSS3 coś jest, ale większość mimo wszystko jest oparta o stare technologie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez KoweK w 28 Cze 2011, 23:31

Piterxd napisał(a):BTW wyszedł FF5. Tak po cichu... Zaktualizowałem, ale nie zauważyłem różnicy :D

A ja zauważyłem taką, że wtyczki mi nie działają (muszę instalować kolejne, by poprzednie działały :[ ), a na YT przestał się pokazywać pasek playlist. Mogę jeszcze powiedzieć, że NK Talk, z którego nie korzystałem w ogóle nie działa. :D
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez MatrixSTR w 28 Cze 2011, 23:59

To zmian widzę pełno :D

Ja osobiście odkąd tylko pamiętam używam Opery :) Czemu? Bo jakby nie było jest najszybsza i zużywa najmniej RAMu i Procesora. Oczywiście ja tam nie wierze w te bzdety co piszą w Necie i co jakiś czas sam sprawdzam czy czasem któraś przeglądarka nie przyspieszyła :) Moje ostatnie badania (jakieś 2 miechy temu, będe musiał zrobić niedługo nowe) dały następujące rezultaty:
Otwarte 30 kart z róznymi stronami, oczywiście te same karty otwierałem na innych przeglądarkach więc zawartość taka sama i tak:
Opera: RAM: 550 Mega, użycie CPU: 5-10% Czas ładowania strony: 3 sek.
Chrome: RAM: 800 Mega, Użycie CPU 15-20% Czas ładowania strony: 4 sek.
FF: RAM: 1300 Mega, Użycie CPU 20-25% Czas ładowania strony: 6 sek.

Oczywiście to są stare testu i obecnie mogło się wiele pozmieniać, ale w wolnym czasie zrobię nowe razem ze screenami :)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 13 Wrz 2024, 22:57
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez Alchemik w 29 Cze 2011, 03:02

Ja używam Google Chrome. Dlaczego? Nie jest może idealny, ale na moim kompie sprawuje się świetnie. Poza tym na innych moich przeglądarkach strony w pewnym formacie (m.in. stalker.pl) marnie działają. W chromie można też szybko zrobić zakładkę i szybko ją zamknąć, nie pojawia się pytanie, czy ''Chcesz umieścić to w koszu''. Hmmm...Po prostu lubię Chroma.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez Darth ReX w 29 Cze 2011, 11:25

Chrome mi perfidnie zwolnił, toteż właśnie przerzuciłem się na FF 5. Dobra przeglądarka, jednak nie da się do końca ustawić tak interfejsu, jak w Chrome - trochę szkoda.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 19 Wrz 2024, 17:08
Kozaki: 224

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez Piterxd w 29 Cze 2011, 13:15

Faktycznie, mi przestała działać wtyczka od managera pobierania :P
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Która przeglądarka jest według ciebie najlepsza?

Postprzez szczypiorofix w 04 Sie 2011, 14:38

Zdecydowanie Firefox (ver 5). Działa szybko, strony wyglądają normalnie bez żadnych niespodzianek. Z dodatkiem Adblock Plus nie ma natłoku reklam i innych przeszkadzajek. Zżera trochę pamięci RAM ale akurat tym się nie przejmuję (nie zabiera z reguły więcej niż 300 MB z otwartymi kilkoma/kilkunastoma kartami). Łatwy dostęp do zakładek, historii itp. Funkcjonalność przede wszystkim :). Za IE nie przepadam gdyż często gubi tracić połączenie z netem (szczerze mówiąc nie wiem jak to się dzieje ale nie wczytuje stron po prostu) - korzystam z niego tylko jak muszę. Chrome jest ciekawy i szybki ale nie przekonuje mnie polityka Google, nie jestem przekonany co do zbieranych danych przez tą firmę odnośnie statystyk użytkowania - po prostu im nie wierzę. Opery nie cierpię gdyż jest strasznie wolna, pamięciożerna a do tego nie potrafi wyświetlać poprawnie niektórych stron. Innych przeglądarek nie testowałem.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

PoprzedniaNastępna

Powróć do Oprogramowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości